Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

poruka: 19
|
čitano: 4.708
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"".
16 godina
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

Naravno da su pametni telefoni i bilo kakva komunikacija problem.

Niti slučajno političari, globalna politike i općenito nedostatak perspektive u budućnosti.

Gledam te!
 
27 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma
Veliki Brat kaže...

Naravno da su pametni telefoni i bilo kakva komunikacija problem.

Niti slučajno političari, globalna politike i općenito nedostatak perspektive u budućnosti.

Nemoj tako, barem su naveli "upotrebu jednokratne plastike" kao jedan od glavnih uzroka!

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
16 godina
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

Nije toliko sama pandemija koliko bombardiranje sa svih strana (pa i čuveni 'doc' na BOL-u sa člancima o sl. bolestima dok je ljudima već bio pun q svega toga) kao da ljudi padaju preko trupala vani na ulicama, nisi mogao pročitati vijesti bez brojača kuge 2.0; pa prazne arene "aha, TU budete sami umirali". I tako s manjim pauzama, koliko, 2 godine cca.
A onda je fino došla inflacijica koju su svi objeručke prihvatili, od trgovačkih lanaca preko građevine i automobilske industrije. Kvadrat nikad skuplji, a ni 2019. nije bilo nešto jeftino obzirom na primanja. To se fino brine održavati krivulju pri dnu. I itekako se osjeti, uredi 2/3 prazni, a ljudi kad dođu, totalna nelagoda, neka anksioznost kod većine. Mjesta za izlazak što su bila puna PET-NED, uglavnom polu-prazna. Dosta teže je ljude (pogotovo koji su i prije bili malo nesigurniji) dobiti na kavu, tak da često idem sam. Itd.

Naravno, tu su i nerealna očekivanja urezana u um putem Instagrama i sličnog, kao što kolega veli - političari bez perspektive, tihi rat ilegalnih doseljenika koji se lažno definiraju "migrantima" i iza toga svega opet vlada koja čini apsolutno ništa. 80-e do 2000-e su izgleda bile vrhunac, sad se polako, ali sigurno ide dolje. Ali hej! Papirnate slamke i jednokratne plastike, to je taj good vs evil oko čega se sve vrti.
Odgovornost svih spomenutih? Što je to?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
28 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma
Antropofob kaže...
Veliki Brat kaže...

Naravno da su pametni telefoni i bilo kakva komunikacija problem.

Niti slučajno političari, globalna politike i općenito nedostatak perspektive u budućnosti.

Nemoj tako, barem su naveli "upotrebu jednokratne plastike" kao jedan od glavnih uzroka!

 Dovoljno sam star da se sjecam plasticnih vrecica kao rjesenje za spas suma.

 

Starog papira, kao "primeran" pionir, sam se nakupio valjda u tonama tijekom osnovne skole.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
12 godina
protjeran
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

U EUSSRu je prakticki nemoguce ostati normalan. Sa svih strana si bombardiran katastrofama, htio ili ne. Uvaljuju ti lazi, ako odlucis ne pratiti medije, nabiju sad hrpu bezlicnih propagandnih plakata "Sloboda, ravnopravnost i obnovljivi izvori energije" i sl. poruke po cijeloj drzavi (i u susjednima je isto). Vlada jednoumlje neizabranih koji guraju neke agende koje obicnim ljudima, a to je samo 400-tinjak milijuna, donose nista nego probleme, nesigurnost, poskupljenja. I to sve nakon fasizma i teroriziranja "vagonima mrtvih", zatvaranja djecjih igralista na otvorenom, nabijanja otrovnih komada krpe (tzv. maske) na lice i primanja sumnjivo-narucenih cjepiva?

 

Nazalost, dobro razdoblje rasta, prosperiteta, mira i nade je zavrsilo 2001. Namjerno ili slucajno, potpuno je nebitno.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

Sta to tocno znaci smanjeno mentalno zdravlje? Vise ljudi prijavljuje da je u depresiji jer je to u trendu? Ja isto mislim da sam boljeg mentalnog zdravlja nego moj stari sta je prosa rat

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 15:35 (stirko55).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma
jacob33 kaže...

U EUSSRu je prakticki nemoguce ostati normalan. Sa svih strana si bombardiran katastrofama, htio ili ne. Uvaljuju ti lazi, ako odlucis ne pratiti medije, nabiju sad hrpu bezlicnih propagandnih plakata "Sloboda, ravnopravnost i obnovljivi izvori energije" i sl. poruke po cijeloj drzavi (i u susjednima je isto). Vlada jednoumlje neizabranih koji guraju neke agende koje obicnim ljudima, a to je samo 400-tinjak milijuna, donose nista nego probleme, nesigurnost, poskupljenja. I to sve nakon fasizma i teroriziranja "vagonima mrtvih", zatvaranja djecjih igralista na otvorenom, nabijanja otrovnih komada krpe (tzv. maske) na lice i primanja sumnjivo-narucenih cjepiva?

 

Nazalost, dobro razdoblje rasta, prosperiteta, mira i nade je zavrsilo 2001. Namjerno ili slucajno, potpuno je nebitno.

 

Joj skoro da si u pravu, kad se samo sjetim sa nostalgijom kada sam s mamom čučao u podrumu devedesetih, a stari mi na prvoj crti i ne znam hoću ga ikad više vidjeti, ehh to su bila vremena, nešto predivno.

12 godina
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"
 ​"U isti prozor gledali su dvoje:
Jedan je vidio smrt i strah,
Vatru, patnju i tugu,
Uobičajenog nam svijeta krah.

Drugi je vidio projleće,
Cvjetajuće bašte i nebo plavo,
Prelijepi list zeleni ...
U isti prozor gledali su dvoje ... "
~ Eduard Asadov
 
10 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma

Da, percepcija je ključna. Isto tako, naše unutarnje stanje određuje što ćemo jače primjećivati, percipirati. Ono na što ćemo se "kačiti".

16 godina
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

Kako stižu sve veće nevolje, sve se više otkriva pravo lice čovječanstva. A tko može ostati ravnodušan kad vidi vraga? Jasno da su ljudi sve više razočarani, i drugima i samim sobom.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma

Tko će znati sa sigurnošću... Ali možda se naš svijet čisti nekako. S obzirom na sve ono što se događa u zadnje (najmanje) 4 godine. I klima se nekako naglo mijenja (ili je to samo već spomenuta percepcija, značajnim dijelom uzrokovana i medijima).

 

Kroz prošlost je bilo raznih manjih i većih kriza i npr. narodi su nestajali. To čak i nije neka novost, ali onome tko to proživljava nije svejedno. Vidjeti ćemo što će biti i kako će se stvari odvijati. Prilagoditi se treba i to je to. Živimo dalje i borimo se, nema što.

15 godina
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

Smanjeno mentalno zdravlje znači biti spojen na internet bez vlastitog razuma i svijesti. Tako nekako bi se moglo definirat. Šta mediji mogu uraditi od takvih ljudi prikaz je panike ludila u vrijeme pandemije. Panika i ludilo u trenutnoj situaciji odmah nestaje serviranjem nekog novonastalog događaja situacije.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma

Ma mediji, mediji su zlo. Bombastične vijesti tijekom pandemije su zamijenile bombastične vijesti iz Ukrajine. To se jasno primjetilo. Ali tu je bitno ono - ne uzimati sve k srcu. Jebi ga, ljudi su specifični i posebni. Puno nas je i svašta se može očekivati.

16 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma

Ma ovaj graf iz clanka sve govori:

 

 

Sto vise buducnosti imas ispred sebe, tim si vise u k...u. Jebes zivot koji nema perspektivu!

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma

Stari ljudi su ostvarili što su zacrtali ili pak nisu. Ali u oba slučaja ih za dalje "boli k". A kad si mlad, imaš planove, cilj i razne želje. I onda ti na tome putu stoje razne prepreke. Kad ostariš, što si postigao, postigao si. Tako ja promatram.

3 godine
offline
Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo normalno"

Primjetio sam da sve vise ljudi pocinje kupovati AMD kao prvi izbor

Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma

Ali samo procesore. Samo procesore, jel tako?  

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma
Boris grozni kaže...

Primjetio sam da sve vise ljudi pocinje kupovati AMD kao prvi izbor

 Šta ćeš... AMD nudi puno za nižu cijenu. Možda i koji bug uleti, ali najvažnije da radi.

15 godina
offline
Re: Smanjeno mentalno zdravlje postaje "novo norma
Boris grozni kaže...

Primjetio sam da sve vise ljudi pocinje kupovati AMD kao prvi izbor

 Da da

 

https://videocardz.com/newz/cryptominers-target-amd-ryzen-9-7950x-cpu-up-to-3-per-day-profit

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice