Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son

poruka: 8
|
čitano: 3.041
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son".
15 godina
offline
Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son

Jedna za bracu V'Ger od srca.

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 15:01 (syncmaster245b).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son

ajme koja je to sreca, cestitam inzenjeru. nadam se da cemo nekad biti pocasceni iscrpnim videom na temu. do tada, ovo je isto super 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son

NASA ima Voyager, mi Jožu Manolića... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son

Primjer kako digitron od prije 46 godina bez obzira (ili zahvaljujući) na svoja ograničenja može biti u stanju bolje obavljati zadano nego današnji puno kompleksniji sistemi. Kompleksnije nije uvijek bolje.

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske
xebeche kaže...

Primjer kako digitron od prije 46 godina bez obzira (ili zahvaljujući) na svoja ograničenja može biti u stanju bolje obavljati zadano nego današnji puno kompleksniji sistemi. Kompleksnije nije uvijek bolje.

 Famozni KISS princip.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
8 godina
offline
Re: Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske
syncmaster245b kaže...
xebeche kaže...

Primjer kako digitron od prije 46 godina bez obzira (ili zahvaljujući) na svoja ograničenja može biti u stanju bolje obavljati zadano nego današnji puno kompleksniji sistemi. Kompleksnije nije uvijek bolje.

 Famozni KISS princip.

 Možda. Ovo je, ipak, običan firmware. Nitko ne prčka po njemu i ne unosi neprovjerene softvere ili komande.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske
Što je sustav kompleksniji veća je vjerojatnost grešaka. Jednostavni sustavi su po definiciji robusni.
Samo naprijed Voyager!
Godspeed!
Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 2:12 (Macumba).
15 godina
offline
Ipak ima nade za Voyager 1: računalo svemirske son

znam kako mu je, jer i sam ponekad pokazujem znakove života. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice