Administriranje HZMO stranica

poruka: 16
|
čitano: 10.271
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Administriranje HZMO stranica
ovako to izgleda na stranici Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje. K tome još i u posebnom, zaštićenom, dijelu sustava, pod kapom Vlade republike Hrvatske a u izvedbi APIS IT-a.

Živjeli hrvatski (ne)profesionalci.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica

- u čemu je problem? Pljucnuti državne agencije je inače gušt, ali požljan je i razlog...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
@ihush - problem je što se ne smije desiti odziv kao na priloženoj slici. I nema to nikakve veze s državnom agencijom, nego s nesposobnim i aljkavim administratorima.
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica

khm... čega? govoriš o slici iznad?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
tako je, o slici iznad
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica

 wou

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
tebi je to "wou", a poštenim platiši poreza je to problem. Problem, da ih ne odvede na hakiranu stranicu:
- gdje će im pokrasti identitet,
- kriptirati računalo pa ucjenti na 400-500 €
- anyway, stvoriti bespotreban problem reinstalacije računala,
- podići nepotrebnu razinu stresa
- natjerati da fizički odu do HZMO umjesto da tu potvrdu dobiju elektronski

A najbolje od svega je što smo 45% svoje plaće već uplatili HZMO-u ili državnom proračunu, a od onog preostalog dijela otići će još 25% na PDV, također državi. istoj onoj državi koja plaća tog neodgovornog i neozbiljnog klipana da se brine za tu stanicu.

Jel tri sad "wou" ?
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica

-kažu da će i smak svijeta, strašno nešta.

-znaš li što znači gornja poruka, zašto se pojavi..? Ponekad je problem kontekstualno-pravilno (smisao) prevesti eng, not verify.. npr nisu VeriSign/MS ili netko za kog se zna što su/tko su, pa tako i njihov certifikat (globalno) ne znači nikome ništa. Jednako tako možeš sam napraviti certifikat kao što možeš napraviti svoju 'diplomu'. Da bi bilo nešto validno, mora biti priznato-poznato. Sve ostalo je plod mašte, istina, može te sad i grom pogoditi ili neki crypt .. ali to baš nikakve veze s porukom nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Administriranje HZMO stranica

Sertifikati zaista znače ono što bi trebalo onda kad se zna ko ih i kako izdaje i standard je takav da ne bi trebalo da svako sebe sertificira. Tako se i jedino može (s kakvom takvom sigurnošću) znati da je sertifikat pravi, a ne nešto što je na podmetnuo haker koji je preuzeo kontrolu nad stranicom. Dakle, procedura nije ispoštovana, ponašanje browsera je ispravno, a sertifikat nije. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica

-ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
Stojadin je dobar, a nema cerifikate...

😊

( sala, naravno )
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
@ihush - možemo mi "zaboraviti" na internetske certifikate, diplome, ovjernice, rejting agencije, košer certifikate, i koješta drugo. Međutim, gdje smo nakon toga? U anarhiji. Kako ćemo se orijentirati? Prema mahovini.

Jesi primjetio da sve to gore napisano (uključivo i ono koješta drugo) u pravilu ti ne izdaju balkanske ustanove. A znaš zašto? Zato jer nam ne vjeruju. jer smo dokazani muljatori. Koji danas sjede jedan s drugime, sutra ratuju jedan protiv dugoga. I tako svakih 40-ak godina.

Da zaključim - ako trebam nekome/ nečemu vjerovati - onda ću rađe vjerovati certifikatu nego li nepoznatom administratoru. Zašto? Zato jer sam pristupao stotinama stranica za koje je potrebna autorizacija, diljem svijeta, i nikad se od mene nije tražilo da vjerujem nekom administratoru!
E pa ako trebam
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica

ok.. a sad opet, znaš što znači gornja poruka, upravo to što (ne)želiš, tj kažeš da želiš vjerovati certifikatu ne adminu, upravo to je .. ma, zaboravi :) sve pet.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Administriranje HZMO stranica

@ihush 

Evo jel' ja imam dobar razlog da pljucnem? :)

 

Naime, stranica za preuzimanje certifikata za razno- razne "sigurne" komunikacije izmedju nasih racunala i servera drzavne (porezne) uprave.

 

https://mojcert.fina.hr/finacms/

 

Konkretno, radim blagajne vec dugi niz godina i od 2013. kada je dosla fiskalizacija, od tada korisnici blagajni (ili mi sto ih montiramo) s FINA-nih stranica skidamo certifikat za svakog korisnika. Znati ce oni pacenici koji rade isto, o cemu govorim. :)

Stranica od 01.01.2013. godine javlja istu "gresku".

 

 

 

 

Firefox Firefox
Chrome Chrome
Chrome - Android Chrome - Android
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
Frestyler kaže...

.. (ili mi sto ih montiramo) s FINA-nih stranica skidamo certifikat za svakog korisnika. ..

 :) ... da.

dalje šutim (besmisleno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Administriranje HZMO stranica
@ihush:
I see what you did there. :)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice