Kako ponuditi uslugu?

poruka: 11
|
čitano: 8.153
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako ponuditi uslugu?

S obzirom na to kakva vremena su došla i s obzirom da većini nas poslovi ne padaju s neba, a poslodavci iskorištavaju ovu situaciju maksimalno, palo mi je na pamet da bih tržištu mogao ponuditi uslugu onoga što znam raditi i ako bude malo sreće, osamostaliti se. E sad, problem je u tome kako to napraviti? Kako nekome ponuditi održavanje informatičkog sustava? Poslati mail s "Pismom namjere" (čini mi se da ovo nitko ne čita i da ovakve stvari završe u deleted items)? Zvati telefonom i tražiti sastanak s direktorom firme (ovakav pristup vjerojatno ne prođe tajnicu)? Ili jednostavno s ceste banuti na vrata i reći: Dobar dan, ja sam taj i taj i želio bih raditi s Vama (a ovak ispadneš seljak).

Činjenica je da su poslodavci postali pregramzivi i žele da radiš sve više za sve manje, dok oni u međuvremenu trpaju miljone u džepove. E pa ja ne želim raditi više za manje, želim raditi i zaraditi. Ali kako pokrenuti čitavu stvar? Od kuda početi? Kako nastupiti? Molim Vas da podijelite svoja iskustva sa mnom, može i na PM.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako ponuditi uslugu?

Za početak, trebao bi biti svjestan toga da tvrtke baš i ne vole ulaziti u ugovorne poslove s fizičkim osobama ako baš ne moraju ili ako se ne radi o nekakvom jednokratnom fušu (pa je posao jednostavnije / jeftinije izvesti na takav način). Ovo drugo u pravilu ide na temelju osobne preporuke i / ili poznanstva.

 

Grubo govoreći imaš dakle 2 mogućnosti:

a) Otvori tvrtku i ponudi vrijednost za novac koju konkurencija ne nudi te na taj način dođi do prvih manjih klijenata, pa kad napuniš reference kreni na ozbiljnije stvari.

b) Radi u fušu ako ti situacija to dopušta, tj. ako imaš dobru bazu kontakata. S time da si se ovime ograničio na male tvrtke (jer veće ne prakticiraju ovakve rabote iz 235 različitih razloga).

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?

Ovo što si naveo mi je jasno u potpunosti, ni ja kao vlasnik firme ne bih ulazio u poslove s fizičkim osobama.

Imam par firmica s kojima imam Ugovor o održavanju, ali tih par firmica mi je "palo s neba".

Nije problem ponuditi vrijednost za novac, problem je kako nastupiti prema potencijalnom klijentu.

Nemamo svi prodajnih vještina {#}. Dakle, imam problem kak da dođem nekom direktoru ili vlasniku firme i ponudim mu uslugu?

 

I da, koliko god da je fuš i neplaćanje poreza učestala pojava, trudim se i ove poslove "sa strane" odraditi maksimalno fer prema državi i u okviru zakona.

Dakle, iako nemam svoju firmu, platim porez na naplaćeno, pa ako sam lud neka sve ide dovraga. Moje uvjerenje je da porez treba platiti.

13 godina
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
spajder kaže...

Ovo što si naveo mi je jasno u potpunosti, ni ja kao vlasnik firme ne bih ulazio u poslove s fizičkim osobama.

Imam par firmica s kojima imam Ugovor o održavanju, ali tih par firmica mi je "palo s neba".

Nije problem ponuditi vrijednost za novac, problem je kako nastupiti prema potencijalnom klijentu.

Nemamo svi prodajnih vještina {#}. Dakle, imam problem kak da dođem nekom direktoru ili vlasniku firme i ponudim mu uslugu?

 

I da, koliko god da je fuš i neplaćanje poreza učestala pojava, trudim se i ove poslove "sa strane" odraditi maksimalno fer prema državi i u okviru zakona.

Dakle, iako nemam svoju firmu, platim porez na naplaćeno, pa ako sam lud neka sve ide dovraga. Moje uvjerenje je da porez treba platiti.

Jednostavno ćeš morati primjeniti metodu Jehovinih svjedoka, ili osobno obilaziti ili telefonski kontaktirati. E-mail zaboravi jer će završiti u smeću kao i ostala ekipa koja tako nudi usluge. S druge strane pokušaj iskoristiti firme s kojim već imaš dogovoren posao, neka tvoj dobro odrađen posao bude marketing. TJ pokušaj razgovarati da te preporuče kolegama koje poznaju, štete neće biti a možeš imati korist. Najčešći način širenja posla, kod malih firmi je putem preporuka.

 

Vodi računa o jednoj činjenici, to su resursi. Kad ugovoriš posao onda ga moraš i odraditi, ako si sam problem nastaje kod možebitnog preklapanja (što veći broj klijenata to veća vjerojatnost za to). Zbog toga moraš imati rezervnu varijantu, nekoga tko ti može uskočiti i odraditi posao ako ti nisi u mogućnosti. Zadovoljan klijent znači potencijalno nove klijente.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
mario.L_hr kaže...
spajder kaže...

Ovo što si naveo mi je jasno u potpunosti, ni ja kao vlasnik firme ne bih ulazio u poslove s fizičkim osobama.

Imam par firmica s kojima imam Ugovor o održavanju, ali tih par firmica mi je "palo s neba".

Nije problem ponuditi vrijednost za novac, problem je kako nastupiti prema potencijalnom klijentu.

Nemamo svi prodajnih vještina {#}. Dakle, imam problem kak da dođem nekom direktoru ili vlasniku firme i ponudim mu uslugu?

 

I da, koliko god da je fuš i neplaćanje poreza učestala pojava, trudim se i ove poslove "sa strane" odraditi maksimalno fer prema državi i u okviru zakona.

Dakle, iako nemam svoju firmu, platim porez na naplaćeno, pa ako sam lud neka sve ide dovraga. Moje uvjerenje je da porez treba platiti.

Jednostavno ćeš morati primjeniti metodu Jehovinih svjedoka, ili osobno obilaziti ili telefonski kontaktirati. E-mail zaboravi jer će završiti u smeću kao i ostala ekipa koja tako nudi usluge. S druge strane pokušaj iskoristiti firme s kojim već imaš dogovoren posao, neka tvoj dobro odrađen posao bude marketing. TJ pokušaj razgovarati da te preporuče kolegama koje poznaju, štete neće biti a možeš imati korist. Najčešći način širenja posla, kod malih firmi je putem preporuka.

 

Vodi računa o jednoj činjenici, to su resursi. Kad ugovoriš posao onda ga moraš i odraditi, ako si sam problem nastaje kod možebitnog preklapanja (što veći broj klijenata to veća vjerojatnost za to). Zbog toga moraš imati rezervnu varijantu, nekoga tko ti može uskočiti i odraditi posao ako ti nisi u mogućnosti. Zadovoljan klijent znači potencijalno nove klijente.

Jednostavnije od ovoga vjerojatnije ne može. U biti me je bilo strah ovakvog odgovora (Jehovin svjedok {#}), ali izgleda da ti to netko drugi mora reći (napisati) pa je lakše prihvatiti {#}.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
spajder kaže...

Jednostavnije od ovoga vjerojatnije ne može. U biti me je bilo strah ovakvog odgovora (Jehovin svjedok {#}), ali izgleda da ti to netko drugi mora reći (napisati) pa je lakše prihvatiti {#}.

 

Čuj, nije nužno... Uvijek u tim možeš uzeti dobrog sales-a. Ponudi čovjeku da ispočetka radi na postotak, a kasnije (nakon npr. 10 prvih poslova) dogovori se ili za fiksan iznos ili za podjelu dobiti. Naravno, potpišete ugovor tako da se niti jedna strana ne osjeća zakinuto.

 

Ako nisi za neki posao, prepusti ga nekome tko je. Bolje da dobiješ 5 poslova i da dijeliš zaradu, nego da ti uspiješ ugovoriti 1 i da sve ostaje tebi, ne?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
vlad0 kaže...
spajder kaže...

Jednostavnije od ovoga vjerojatnije ne može. U biti me je bilo strah ovakvog odgovora (Jehovin svjedok {#}), ali izgleda da ti to netko drugi mora reći (napisati) pa je lakše prihvatiti {#}.

 

Čuj, nije nužno... Uvijek u tim možeš uzeti dobrog sales-a. Ponudi čovjeku da ispočetka radi na postotak, a kasnije (nakon npr. 10 prvih poslova) dogovori se ili za fiksan iznos ili za podjelu dobiti. Naravno, potpišete ugovor tako da se niti jedna strana ne osjeća zakinuto.

 

Ako nisi za neki posao, prepusti ga nekome tko je. Bolje da dobiješ 5 poslova i da dijeliš zaradu, nego da ti uspiješ ugovoriti 1 i da sve ostaje tebi, ne?

Uf, uf. Evo još jednog odličnog savjeta.

Da, potpuno si u pravu. U biti čista logika, problem je što smo ponekad (uglavnom) zatvoreni u neke naše kutije i teško nam je otvoriti ih.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
spajder kaže...

Ovo što si naveo mi je jasno u potpunosti, ni ja kao vlasnik firme ne bih ulazio u poslove s fizičkim osobama.

Imam par firmica s kojima imam Ugovor o održavanju, ali tih par firmica mi je "palo s neba".

Nije problem ponuditi vrijednost za novac, problem je kako nastupiti prema potencijalnom klijentu.

Nemamo svi prodajnih vještina {#}. Dakle, imam problem kak da dođem nekom direktoru ili vlasniku firme i ponudim mu uslugu?

 

I da, koliko god da je fuš i neplaćanje poreza učestala pojava, trudim se i ove poslove "sa strane" odraditi maksimalno fer prema državi i u okviru zakona.

Dakle, iako nemam svoju firmu, platim porez na naplaćeno, pa ako sam lud neka sve ide dovraga. Moje uvjerenje je da porez treba platiti.

Vidiš, moje uvjerenje je potpuno suprotno. Što je to država napravila da tebi olakša? Jel ti na bilo koji način olakšala situaciju, izdala neki poticaj i sl. ? Odakle joj onda pravo uzimat postotak od nečega za što ona na nikoji način nije zaslužna...

14 godina
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
krayz1e kaže...
spajder kaže...

Ovo što si naveo mi je jasno u potpunosti, ni ja kao vlasnik firme ne bih ulazio u poslove s fizičkim osobama.

Imam par firmica s kojima imam Ugovor o održavanju, ali tih par firmica mi je "palo s neba".

Nije problem ponuditi vrijednost za novac, problem je kako nastupiti prema potencijalnom klijentu.

Nemamo svi prodajnih vještina {#}. Dakle, imam problem kak da dođem nekom direktoru ili vlasniku firme i ponudim mu uslugu?

 

I da, koliko god da je fuš i neplaćanje poreza učestala pojava, trudim se i ove poslove "sa strane" odraditi maksimalno fer prema državi i u okviru zakona.

Dakle, iako nemam svoju firmu, platim porez na naplaćeno, pa ako sam lud neka sve ide dovraga. Moje uvjerenje je da porez treba platiti.

Vidiš, moje uvjerenje je potpuno suprotno. Što je to država napravila da tebi olakša? Jel ti na bilo koji način olakšala situaciju, izdala neki poticaj i sl. ? Odakle joj onda pravo uzimat postotak od nečega za što ona na nikoji način nije zaslužna...

Kada bi svi plaćali poreze ne bi nam bila ovakva situacija.

Ja poreze plaćam i smatram da zbog toga imam pravo i prigovarati, a k tome i mirno spavam {#}.

Vidio sam kako firme koje rade pošteno, nažalost propadaju, dok u isto vrijeme firme iz iste branše koje su muljale i dalje postoje.

Iako bi mi ovo trebao biti pokazatelj da nešto nije u redu u ovom smradu u kojem živimo (nešto? ništa nije u redu) i dalje sam idealist.

Pa ako ispadnem pošten-heben, barem sam iskren i znam da je sa mnom sve u redu.

12 godina
neaktivan
offline
Kako ponuditi uslugu?

Ma sve 5. Kuzim ja tebe.

 

Nekad sam i ja tako razmišljao ali sam shvatio da više novca u državnoj blagajni ne znači bolji standard naroda. Narod će i dalje živit kako je živio samo će povlašteni imat od kud krast. Tako da plaćanje poreza ne smatram nekim dobrim djelom. 

Ja sam više revoltiran ovom situacijom kad te nakon završenog fakulteta pošalju na burzu i tamo ostave, a ti ako očeš radit uzmi lijepo diplomu i odi od vrata do vrata i pitaj jel kome kaj treba za napravit...

 

edit:

sorry...znam da nije usko vezano za temu koju si otvorio

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 23:04 (krayz1e).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako ponuditi uslugu?
krayz1e kaže...

Ma sve 5. Kuzim ja tebe.

 

Nekad sam i ja tako razmišljao ali sam shvatio da više novca u državnoj blagajni ne znači bolji standard naroda. Narod će i dalje živit kako je živio samo će povlašteni imat od kud krast. Tako da plaćanje poreza ne smatram nekim dobrim djelom. 

Ja sam više revoltiran ovom situacijom kad te nakon završenog fakulteta pošalju na burzu i tamo ostave, a ti ako očeš radit uzmi lijepo diplomu i odi od vrata do vrata i pitaj jel kome kaj treba za napravit...

 

edit:

sorry...znam da nije usko vezano za temu koju si otvorio

Nažalost, prilično je usko vezano uz temu, tak da se ne moraš ispričavat. Jerbo kad bih mogao normalno živjeti od svoje plaće ne bi mi palo napamet da glumim Jehovinog svjedoka po firmama. Ali tko zna, možda iz svega ovoga ispadne i nešto dobroga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice