Kvaliteta zvuka za mobilne aplikacije?

poruka: 1
|
čitano: 493
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta zvuka za mobilne aplikacije?

Ekipa, par pitanja u vezi audio datoteka koje bi se reproducirale preko neke mobilne aplikacije...

 

1. Koliko kvalitetan treba biti audio file da bi se reproducirao na mobilnom uredjaju, a da korisnik ima odlicnu/vrhunsku kvalitetu zvuka, tj onoliko dobru koliko mu to omogucuje njegov hardware na mobilnom/tablet uredjaju? Radi se o nasnimanom govoru, bez ikakvih sumova u pozadini. Pod pitanjem koliko kvalitetan, takodjer mislim na to koliku velicinu mora imati taj file? Ako se ne varam, velicina bi se racunala cca ovako:

 

frequency bit_depth number_of_channels duration(seconds) size(bit)

 

Kojeg iznosa bi u tom slucaju trebale biti frequency, bit_depth , number_of_channels? 

 

2. Moze preporuka nekog audio editing alata s kojim mogu insertat neke odredjene audio filove u neke druge, doslovno copy/paste. Nesto sam radio sa Audiacity-em, ali ako imate sta drugo za preporucit, recite.

 

Uzmimo za primjer da sam nasnimio: 

 

Audio_file1: Ivanova ograda je plave boje.

 

Audio_file2: kuhinja

 

Sada, zelim uzet Audio_file2 i insertat ga na mjesto gdje se u Audio_file1 nalazi rijec ograda, tako da na kraju dobijem:

 

Audio_file3: Ivanova kuhinja je plave boje.

 

Takodjer, ako bi taj Audio_file2 trebalo malo "zagladit" na pocetku i na kraju da bolje "upadne", kako se to odradi najbolje, s kojim alatom, kojim softwareom? Eto, recenica je malo glupkasata, al eto, objasnila je tocno sta trebam 

 

Thnks 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice