Snimanje HDMIa?

poruka: 4
|
čitano: 1.572
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Snimanje HDMIa?

Znači ovakva je situacija. Imam samsungov smart tv i bnetov KAON VM1200 prijemnik. Sad bih ja želio snimiti nešto od tv sadržaja. Nakon kraćeg istraživanja došao sam do zaključka da ne mogu snimati direktno sa TVa niti sa prijemnika (barem ne besplatno). Ono što sam pročitao da bi moglo riješiti moje probleme su kojekakve "kartice" koje mogu snimati HDMI. 

Nešto tipa OVOGA

Da li je koristio netko nešto slično? Jel valja čemu? Ili imate bolju ideju?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Snimanje HDMIa?

Probaj ih užicat stari prijemnik sa karticom i pikni Neotion Conax Cam modul i rokaj. Meni su već drugi ugovor pokušali uvaljat taj HD prijemnik al se odupirem. 

 

Znači kao da ti je antena uštekana direkt u telku, šaltanje programa sa daljincem od TVa i snimaš sve programe normalno.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Snimanje HDMIa?

Zvao ih, kažu da nemaju toga više u ponudi :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Snimanje HDMIa?

neovisno.. svaki zakonom zaštićeni materijal ima i copyprotection/drm/macroviziju i sl. to određuje vlasnik (koji je dužan zaštiti svoje vlasništvo kako bi se mogao pozivati na zakon..) i svaki legalni distributer.

- operater/distributer naravno neće to omogućiti đabe (naplaćuju se snimalice i sl.) mada dobar dio uređaja ima npr PVR opciju (kodirani programi se ne mogu snimati, samo FTA)..

- poneke VGA mogu ignorirati takav signal i snimati/capturirati.. ali takav podatak nećeš lako pronaći, čisto logičkom, jer ni jedan 'normalan' proizvođač, ne smije tako reklamirati nešto što služi kršenju autrorskih prava.. (danas to više nije zanimljivo i mali broj korisnika, nekad u analogno doba popularnije).

 

btw, zbog ZAMPa, operater ni bi ni smio tako onemogućiti funkciju snimanja.. ali, za sad nitko (zakonodavac, zaštita potrošača i sl.) to ne gura, dok neće protiv interesa vlasnika. .. najavljuju se nova pravila, zbog globalizacije, interneta, iptva.. i neke izmjene ali treba vremena dok se usa-eu dogovore, ratuje se, trguje.. (kao što su na DVDu regije 1-5.. ukidanje, ravnopravnost ljudi i sl.. povezano s regionalnim ogrančenjima npr na YT itd itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 17:17 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice