Titlovi za DVD ne za Divx

poruka: 21
|
čitano: 14.306
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
pitanje

Na zalost prisiljen sam film skidati sa torrenta posto ga ne mogu kupiti putem interneta zbog ogranicenja placanja/zemlja/lokacija i sve to. Ozbiljno,nije da se pravim mutav ali ovaj film stvarno zasluzuje da se kupi..al' ne mogu :)

 

Radi se o filmu Dracula Brama Stokera. Film ima sve prevode ali nema "nasih" prevoda pa sada imam izbor ili da prisilno umetnem kakav *.srt ili *.sub (konvertirani) u folder filma pomocu programa koje sam nasao na netu

 

Ili da neka dobra dusa kaze gde mogu skinuti titl ili fajl u kom se nalaze ti tilovi. Trazio sam na netu ali uvijek me vrac na strane gde su divx titlovi. Doduse pronasao sam i jednu stranu gde se navodno nalaze titlovi za DVD ali oni su u srt formatu

 

Hvala

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 1:27 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
Poslao bih ti link za download,ali nisam siguran da li smijem ovdje "postat".Vidim da ti je PM iskljuceno.(?)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar
VirtUoso kaže...
Poslao bih ti link za download,ali nisam siguran da li smijem ovdje "postat".Vidim da ti je PM iskljuceno.(?)
  PM mi nije iskljucen. Vidi ispod slike dali ima pisamce a i ja cu provjeriti jos jednom za svaki slucaj
All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
15 godina
neaktivan
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
prihvaćeno rješenje

Imas ovdje kako se to radi. Nisam nigdje vidio da ima za skidati titlove bas a dvd (.IFO),

mislim ima hrpa za koje navode da su za dvd-rip, medutim nije to toliko jednostavno ubaciti.

Da li bi mogao postati ime tog programa koji to moze samo ubaciti bez u linku navedenog postupka ?

 

A sto se tice linkanja stranice s titlovima, ne vidim kako bi to krsilo pravila foruma, titlovi nisu ilegalni !

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 2:29 (drnde).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar
drnde kaže...

Imas ovdje kako se to radi. Nisam nigdje vidio da ima za skidati titlove bas a dvd (.IFO),

mislim ima hrpa za koje navode da su za dvd-rip, medutim nije to toliko jednostavno ubaciti.

Da li bi mogao postati ime tog programa koji to moze samo ubaciti bez u linku navedenog postupka ?

 

A sto se tice linkanja stranice s titlovima, ne vidim kako bi to krsilo pravila foruma, titlovi nisu ilegalni !

Osim programa navedenim u linku ne znam 
All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
15 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
Lazarus Long kaže...

Doduse pronasao sam i jednu stranu gde se navodno nalaze titlovi za DVD ali oni su u srt formatu

 

 Čisto sumnjam da ćeš ih i naći baš u formatu koji ti paše..
A formati se mogu i mjenjati..
Nisam baš točno shvatio da li hoćeš od divx-a i *.srt napraviti dvd, ili u postojeći dvd ubaciti titl *.srt?
Subtitle ws razumije 40+ formata, a formate za npr ifoedit možeš napraviti ovime (subtitles dio).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar

Zelim u postojeci DVD ubaciti. Probat cu navdene programe pa cu javiti

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
15 godina
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx

Jedan OT, dali kada snimam Divx film na DVD kako bih ga reproducirao na DVD playeru (sa titlovima) trebam napraviti poseban za svaki film i unutra film + titlovi, ili samo snimim sve titlove i filmove ovako na dvd samo da medusobno (film i titl) imaju isti naziv?

xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
14 godina
neaktivan
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
prihvaćeno rješenje

Evo imaš ovdje titlove za Draculu DVD pal format: http://www.podnapisi.net/ppodnapisi/search?tbsl=1&asdp=0&sK=dracula&sJ=38&sY=&sAKA=1

samo ne znam kakve su kvalitete, ako si našao neki dobar prijevod možeš ga pretvoriti u pal format u programu Subtitle Workshop (besplatno).

Mislim da nećeš nigdje naći titlove u ifo formatu jer je to informacijski fajl koji govori dvd-u što da radi sa titlovima, streamovima i poglavljima.

Titlovi su renderirani kao slike na dvd-u, a srt file ih sadrži kao tekst i moraš ih renderirati da bih ih stavio na dvd.

Evo ovdje imaš dobar vodič kako ubaciti titlove a zadržati orginalni meni, jezike itd: http://forum.videohelp.com/topic275603.html

Imaš tu puno posla, sretno!

There’s a part of me in the chaos that’s quiet, and there’s a part of you that wants me to riot
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
prihvaćeno rješenje

izripaj taj dvd u divx i onda uzmi titlove za divx

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar
funkymaniac kaže...

izripaj taj dvd u divx i onda uzmi titlove za divx

  Spasonosno resenje :)))
 
Ma nee..zato ga i skidam u DVD formatu..zbog kvaliteta slike i zvuka. Divx verzija ovog filma ima mal milijun.. cudo jedno :)
All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar

Ma znam da su bitmapi..to me i plasi. Izgleda da cu morati peske do ovoga,nema mi druge.

 

Ovaj tutorijal koji si naveo po meni je najlogicnije resenje

 

Hvala svima

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
15 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
prihvaćeno rješenje
Lazarus Long kaže...
funkymaniac kaže...

izripaj taj dvd u divx i onda uzmi titlove za divx

  Spasonosno resenje :)))
 
Ma nee..zato ga i skidam u DVD formatu..zbog kvaliteta slike i zvuka. Divx verzija ovog filma ima mal milijun.. cudo jedno :)
 Evo ovako. Prvo skini DVD na hard sa DVD Shrinkom. Onda sa programom SubRip iz IFO datoteke skini prijevod i snimi ga u .srt formatu. Onda imaš dvije mogućnosti:
1. Prevesti DVD u Xvid pomoću VirtualDub-a MPEG-2 tako ta u njega ubacuješ redom VOB-ove kako slijede i konvertiraš u XviD. Jedan po jedan naravno.
2. Nakon što su svi VOB-ovi prebačini u XviD (XviD koristim samo kao primjer), ubaci prvi XviD dio ponovno u VirtualDub i append avi segment....bla,bla)
3. Nakon što si spojio sve djelove idi na ''Save Old Format....'' i od svih dijelova napravi jedan fajl.
4. Ako se radi o starijem filmu onda je zasigurno u 4:3 formatu, pa pri konvertiranju VOB-ova koristi veličinu slike 512x384 (ona će biti dovoljna za kasniju reprodukciju bez gubitka kvalitete slike)
5. Sada imaš jedan fajl koji se zove ''Film.avi'' i titl koji se zove ''Film.srt''.
6. Sad taj format možeš ponovno vratiti u DVD format (720x576) programom DivX to DVD.
7. Ili ponovno ripati u XviD, s tim da ovaj put pri ripanju ubaciš i titl u sliku sa ''Titl For Virtual Dub'' kojeg brikneš u c:\program files\virtualdub mpeg-2\plugin\ ...... pa si dobio titl na slici. Parametri visine titla trebaju biti po defaltu 20:20.
8. Bitrate odaberi sam, vodeći pri tome računa da AVI datoteka ne prelazi 1,4GB.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
prihvaćeno rješenje
Lazarus Long kaže...

Ma znam da su bitmapi..to me i plasi. Izgleda da cu morati peske do ovoga,nema mi druge.

 Radi se o tome da je potrebno napraviti authoring dvd-a u bilo kojem slučaju, pa onda možeš s ifoeditom, vobblankerom, pgcedit i sl. programima uvaliti to što si napravio u original.
To mi je malo ćelavo, jer mi se čini jednostavnije rastaviti dvd i napraviti authoring s titlom kojim hoćeš, osim ako baš meni-ji nisu bitni..
Kalea kaže...
 Evo ovako. Prvo skini DVD na hard sa DVD Shrinkom. Onda sa programom SubRip iz IFO datoteke skini prijevod i snimi ga u .srt formatu. Onda imaš dvije mogućnosti:
Koliko mi je poznato subrip je ocr i ne radi iz ifo, nego iz vob datoteke.
Kalea kaže...
4. Ako se radi o starijem filmu onda je zasigurno u 4:3 formatu, pa pri konvertiranju VOB-ova koristi veličinu slike 512x384 (ona će biti dovoljna za kasniju reprodukciju bez gubitka kvalitete slike)
Bez obzira na format, broj pixela je isti i ne ovisi da li je 4:3 ili 16:9. A smanjenjem rezolucije s 720x576 u 512x384 (ili bilo koje druge), pa ponovnim povećanjem na istu, upravo će doći do gubitka kvalitete slike.
Zašto avi ne bi mogao biti preko 1,4GB?
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar

Evo bas sada mi je sinulo spasonosno resenje :)

 

Ja cu da pretvorim ovaj DVD u xvid ili divx i bit ce namjenjen mojoj zeni koja voli Oldmana a bas ne razumije sta to on prica na engleskom...mislim ona cuje sta on govori ali bas nikako ga ne moze razumjeti :))

 

 

A ovaj drugi cu snimiti fino na DVD pa kada imam mnogo vremena (sudeci prema tutorijalima) cu da uradim prevod..natenane

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
autorov komentar
Independent kaže...

Jedan OT, dali kada snimam Divx film na DVD kako bih ga reproducirao na DVD playeru (sa titlovima) trebam napraviti poseban za svaki film i unutra film + titlovi, ili samo snimim sve titlove i filmove ovako na dvd samo da medusobno (film i titl) imaju isti naziv?

  Posto nisi naveo kakav player koristis odgovor je DA. Moraju imati ista imena
Na primjer ja imam Quadro apsolutni jeftikaner koji cita "sve" i kod njega ne mora da budu isti nazivi. Kod Samsung rekordera koji imam mora da budu ali Samsung ima i jednu prednost,podrzava skoro sve formate titlova pa ih nemoram konvertirati iz sub u srt na primjer.
Svakako isto ime za oba fajla,sprzi na DVD kao DVD Data pa gledaj. Ove eksperimente radi na DVD-RW jeftinije je 
All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
15 godina
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
Lazarus Long kaže...
Independent kaže...

Jedan OT, dali kada snimam Divx film na DVD kako bih ga reproducirao na DVD playeru (sa titlovima) trebam napraviti poseban za svaki film i unutra film + titlovi, ili samo snimim sve titlove i filmove ovako na dvd samo da medusobno (film i titl) imaju isti naziv?

  Posto nisi naveo kakav player koristis odgovor je DA. Moraju imati ista imena
Na primjer ja imam Quadro apsolutni jeftikaner koji cita "sve" i kod njega ne mora da budu isti nazivi. Kod Samsung rekordera koji imam mora da budu ali Samsung ima i jednu prednost,podrzava skoro sve formate titlova pa ih nemoram konvertirati iz sub u srt na primjer.
Svakako isto ime za oba fajla,sprzi na DVD kao DVD Data pa gledaj. Ove eksperimente radi na DVD-RW jeftinije je 
 
Nisam naveo dvd jer nije moj dvd player nego od frendice i njoj sam trebao snimiti. Evo stavio sam nakraju (jos jucer) sa istim nazivom i sve je radilo, trebam si i ja nabaviti neki jeftini Dvd-Divx player jer moj cita samo DVD. Koliko dode jedan najobicniji takav? Nisam to uopce pratio jer ja uglavnom gledam filmove na PC-u, tako da taj player bi bio za ukucane.
xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Titlovi za DVD ne za Divx
Lazarus Long kaže...
 Radi se o tome da je potrebno napraviti authoring dvd-a u bilo kojem slučaju, pa onda možeš s ifoeditom, vobblankerom, pgcedit i sl. programima uvaliti to što si napravio u original.
To mi je malo ćelavo, jer mi se čini jednostavnije rastaviti dvd i napraviti authoring s titlom kojim hoćeš, osim ako baš meni-ji nisu bitni..
Kalea kaže...
Koliko mi je poznato subrip je ocr i ne radi iz ifo, nego iz vob datoteke.
Kalea kaže...
Bez obzira na format, broj pixela je isti i ne ovisi da li je 4:3 ili 16:9. A smanjenjem rezolucije s 720x576 u 512x384 (ili bilo koje druge), pa ponovnim povećanjem na istu, upravo će doći do gubitka kvalitete slike.
Zašto avi ne bi mogao biti preko 1,4GB?
Odgovor: dakle kod tebe je slika veličine 1024x768 i 1600x1200 jednake veličine? 720x576 je DVD standard, a krajnji format na ekranu pohranjen je u datotekama na DVD-u. Ako želiš skinuti titl sa DVD-a SubRip-om onda ne otvaraš VOB, nego zadnji IFO fajl. Da, SubRip je OCR, koji onda u samom prevođenju čita titl iz VOB datoteke. Ako si pažljivo pogledao veličinu VOB datoteke, sve su podijeljene na cca 1048 MB, plus zadnja koja je uvijek manja od ostalih. Što misliš zašto su VOB datoteke max. te veličine? AVI format kod učitavanja podiže procesor na 100% kako bi odredio unaprijed sve potrebne parametre za dotični format koji treba prikazati na screenu. Kako većina linijskih DVD playera nema toliku procesorsku snagu i memoriju, datoteke koje su veće od max. 1,4 GB će praviti probleme kod jeftinijih linijskih playera te nije rijedak slučaj da linijski DVD jednostavno izbaci prikaz filma, te krene na sljedeću datoteku, ukoliko ista postoji na DVD mediju. Da veličina slike određuje i krajnju veličinu datoteke, možeš i sam provjeriti tako da izripaš jedan VOB u format 720x576 i nakon toga tu VOB datoteku u 512x384, pa ćeš vidjeti da je ova prva daleko veća, s tim da ne mijenjaš bitrate. Upravo veličina bitrate-a određuje krajnju kvalitetu prikaza, što je veći, slika je bolja, s tim da treba voditi pri tome računa da se ne nabijaju prekomjerno podaci te se na taj način povečava datoteka ali ne i kvaliteta samog prikaza na ekranu. A kodiranje u avi format je jedino ozbiljan posao ako se radi u VirtualDub-u, gdje uz dodatak resize imaš odmah na raspolaganju i filtere od bilinear.....bla,bla,bla. Ne zaboravimo, krajnu veličinu avi datoteke određuje i stupanj kompresije audio zapisa.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 14:12 (Kalea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx
Kalea kaže...
Odgovor: dakle kod tebe je slika veličine 1024x768 i 1600x1200 jednake veličine? 720x576 je DVD standard, a krajnji format na ekranu pohranjen je u datotekama na DVD-u.
 Otkud ti te rezolucije?!?
Nema krajnjeg formata na dvd-u koji ima veću rezoluciju od 720x576. Razlika je jedino u omjeru piksela i dok je u palu pri 4:3 omjer piksela 1.07, kod 16:9 je to 1.42 i to je jedina razlika.
Kalea kaže...
 Ako želiš skinuti titl sa DVD-a SubRip-om onda ne otvaraš VOB, nego zadnji IFO fajl. Da, SubRip je OCR, koji onda u samom prevođenju čita titl iz VOB datoteke. Ako si pažljivo pogledao veličinu VOB datoteke, sve su podijeljene na cca 1048 MB, plus zadnja koja je uvijek manja od ostalih. Što misliš zašto su VOB datoteke max. te veličine? AVI format kod učitavanja podiže procesor na 100% kako bi odredio unaprijed sve potrebne parametre za dotični format koji treba prikazati na screenu. Kako većina linijskih DVD playera nema toliku procesorsku snagu i memoriju, datoteke koje su veće od max. 1,4 GB će praviti probleme kod jeftinijih linijskih playera te nije rijedak slučaj da linijski DVD jednostavno izbaci prikaz filma, te krene na sljedeću datoteku, ukoliko ista postoji na DVD mediju.
 Subripom otvaraš vob file jer on sadrži titl, a možeš i ifo iz kojeg će ti program pročitati koje su to zapravo vob datoteke. Svaki vob ima svoj ifo, a kada otvoriš ifo, subrip će ti zapravo sve vobove s istim prefiksom dodati u projekt. Vob datoteke su te veličine jer je to određeno dvd standardom.
I gdje si skočio sa voba na avi? Vob datoteka ima u headeru sve informacije o sebi, pa je to razlog zašto se uopće koristi taj kontejner, a time je omogućeno lakše baratanje datotekom, odnosno nije ju potrebno cijelu učitati pa se procesor ne muči..
Kalea kaže...
Kako većina linijskih DVD playera nema toliku procesorsku snagu i memoriju, datoteke koje su veće od max. 1,4 GB će praviti probleme kod jeftinijih linijskih playera te nije rijedak slučaj da linijski DVD jednostavno izbaci prikaz filma, te krene na sljedeću datoteku, ukoliko ista postoji na DVD mediju.
 Nisam baš siguran u ovu tvrdnju, a još manje vidim razlog zašto bi to baš bilo 1.4GB.
Kalea kaže...
 Da veličina slike određuje i krajnju veličinu datoteke, možeš i sam provjeriti tako da izripaš jedan VOB u format 720x576 i nakon toga tu VOB datoteku u 512x384, pa ćeš vidjeti da je ova prva daleko veća, s tim da ne mijenjaš bitrate. Upravo veličina bitrate-a određuje krajnju kvalitetu prikaza, što je veći, slika je bolja, s tim da treba voditi pri tome računa da se ne nabijaju prekomjerno podaci te se na taj način povečava datoteka ali ne i kvaliteta samog prikaza na ekranu. A kodiranje u avi format je jedino ozbiljan posao ako se radi u VirtualDub-u, gdje uz dodatak resize imaš odmah na raspolaganju i filtere od bilinear.....bla,bla,bla. Ne zaboravimo, krajnu veličinu avi datoteke određuje i stupanj kompresije audio zapisa.
 Jesam li ja izrekao takvu idiotariju da manja razolucija videa pri istom bitrateu radi veći file?? Ono što sam rekao da ćeš sigurno izgubiti kvalitetu ako video smanjuješ, pa poslije opet povećaš rezoluciju, pa koristio ti bicubic, bilinear, lanczos ili bilo koji drugi resizer..
A kad smo već kod kvalitete mpeg, vob, tj. m2v elementarnog streama, bitrate nije jedini faktor kvalitete prikaza. Dapače jednako je važna i motion kompenzacija kao i matrica (quantize matrix), pa ako npr. kodiram mpeg s 6 MBit i osnovnim I frame-om dobiti ću daleko lošiji prikaz neko ako isti file kodiram s 1,3,2 tj. IBBPBBPBBPBB strukturom gop-a uz 2 prolaza i varijabilni bitrate od cca 5MBit.
14 godina
offline
Titlovi za DVD ne za Divx

kako da stavim hrvatske titlove u film "2012"

 

 

<object><param name="movie" value="http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown.swf"><embed src="http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown.swf"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Titlovi za DVD ne za Divx

isto ko i u bilo koji drugi film

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice