Molim pomoc oko konektora

poruka: 7
|
čitano: 2.764
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Molim pomoc oko konektora

a šta se dogodilo sa originalnim zvučnicima?

i računaj da drugi zvučnici moraju bit poptpuno istih karakteristika kao originali jer su oni međusobno usklađeni u tvornici. Vrlo lako se može dogodit da skuriš pojačalo u tom DVDu pa ćeš onda ovdje plakati....

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko konektora

vrlo povoljno sam kupio dvd player koji ima optical in i 5.1 out ali su konektori takvi kao sto su na slici prikazani!

 

kupio sam samo dvd player, a zvucnike imam creativ inspire!

 

na to sve bi spojio ps3, jer ps3 ima opticki  izlaz, pa mi je trebalo ovako nesto!

 

dakle, nezna nitko dali ima kakav konektor ili moda nabavit neke takve zvucnike s tim konektorima pa spajati ove moje izolirkom? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Molim pomoc oko konektora

svaki proizvođač ima neke svoje konektore, tako da bi jedino u ovlaštenom servisu mogao pitat za točno takve. Jeli riječ o sonyu?

 

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc oko konektora
smirnoff kaže...

svaki proizvođač ima neke svoje konektore, tako da bi jedino u ovlaštenom servisu mogao pitat za točno takve. Jeli riječ o sonyu?

 

kenwood dvr-6100

16 godina
offline
Molim pomoc oko konektora

To su ako ja dobro vidim aktivni izlazi, dakle izlazi iz pojačala. Na njih se spajaju pasivni zvučnici tj. zvučnici bez pojačala.

 

E sad, kako spojiti bilo šta na taj konektor nemam pojma. Možeš ići u Kenwood servis i vidjeti imaju li te utikače koji pašu. To onda samo staviš na žice od zvučnika i uštekaš u reciver. Pasivni zvučnik najčešće ima gole žice kao konektor makar može imati i cinch, speakon i neke slicne kao recimo ovaj od Kenwooda ali to se sve svodi na dvije žice (+ i -) po zvučniku.

Možeš i otvoriti reciver (to nije samo dvd player nego dvd player i av reciver u jednom) i odlemiti te konektore i staviti neke druge, ovisi koliko imaš skila i volje za tako nešto makar nije teško za izvesti.

 

Aktivne zvučnike tj. ulaze od pojačala nikad ne spajaj na aktivne izlaze (izlaze od pojačala) osim ako nema posebne ulaze (hi input se to zove) jer u protivnom može biti dima.

Doduše surround kompleti se sastoje uglavnom od 5 ili 7 pasivnih zvučnika koji se pospajaju na aktivni sub koji u sebi ima pojačalo za ostale zvučnike. Ako je tako onda tih 5 pasivnih možeš spojiti i na ovaj reciver ali direkt, bez njihovog suba.

 

Eventualno možeš kupiti adaptere koji će aktivni izlaz pretvoriti u pasivni ali neznam di toga ima za kupiti i koliko se isplati, pogotovo za 6 kanala (ili 3x po dva)

Također možeš otvoriti reciver i naći ulaze za pojačalo, dakle di pojačalu dolazi taj mali signal koje pojačava i onda njega "ukrasti" i preusmjeriti u aktivne zvučnike. Ali to zahtjeva još malo više znanja.

 

Možeš i kao što sam prije rekao spojiti pasivne direkt a sub otvoriti i bas jedincu odspojiti od njegovog pojačala i spojiti na ovo od recivera direkt (kutija od suba mora biti zatvorena da bas bude ok!)

E sad to sve ako pašu impedancije a za to nemam pojma. Ugl, ovaj Kenwood čini se podnosi zvučnike od 6 oma (ako sam dobro pročitao). Tako da ne spajaj na njega zvučnike koji imaju manje od 6 oma. Ako imaju više možeš. Također dva od 4 oma u seriji daju jedan od 8 oma pa i tako možeš spojiti.

 

Na što će to ličiti i kako će se čuti pojam nemam.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko konektora

rijeseno za malo kuna! kad budem kod kuce, stavim sliku, ako nekom bude trebalo ubuduce! ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice