Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.260.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Lupam random, al upravo mi pada na pamet...
A da si filter goriva ugradite negdje u vodovodne instalacije?
Možda filter goriva sa dizel kamiona, on vjerojatno podnosi veće tlakove, ak je dobar za dizne, morao bi bit i za pipu/slavinu
I kad se poštopaju, mjenjate ih kao na vozilu

Nebu islo, kamenac je otopljen u vodi i ne mozes ga mehanicki filtrirati ako ga prvo ne izdvojis iz vode.(uglavnom se radi kemijski)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kamionski brita filter 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Perem auta u garazi posto ima odvod tako da nije skroz do sunca. Obrisem auto sto prije mogu ali ako ostane imalo traga vode odma sutradan se pretvori u bijelu mrlju koju ne mozes skinuti bez brisanja kao lud, izgleda ima previse kamenca u vodi. Mislio sam staviti vosak na auta ali nista od toga dok ne skinem te usrane mrlje.

 

 

 

 

 Prohrđala sirota pčelica :)

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel tko preporucuje kakvo sredstvo za ciscenje kontrolne table (brzinomjera) od ostecenja (tj. ogrebotina) ?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jedino poliranje iste.. nema drugog lijeka.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kako si uspio izgrebati tablu?

Inace, to je mekani plexiglass, tako da nikad nemoj obicnom krpom brisati.

Ja koristim komprimirani zrak u boci, samo spricnem da maknem prasinu sa table i miran sam.

A komprimirani anti-statski zrak je super, pa se prasina sporije nakuplja.

Ako vec moras krpom - onda sa mikro vlaknima - ali prvo ispuses da cesticama prasine ne grebes povrsinu.

 

Koliko ce poliranje pomoci - ne znam - plexi je jako nezahvalan materijal sto se tice grebanja.

 

Mozes probati sa pastom za zube:

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To nije plexiglass, obicna PP plastika ili PC. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 11:40 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jos gore, meksi i losiji materijal.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo upravo ispolirao, microfiber krpom i nekakvom polir pastom (polish+finish) i zasada izgleda puno bolje nego prije.

 

edit: https://www.facebook.com/vatrogasciheroji/videos/2400922933279195/ - ne ostavljat plasticnu bocu vode u autu tokom ljetnih dana

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 13:55 (hahhaajaads).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato i imas u vratima drzace za boce, i na mjestima gdje sam materijal pokriva bocu, da nebi doslo do refleksije i usnopljavanja zraka.

 

Tko ostavlja boce na sjedistu - sam si je kriv. Moje su obicno u vratima i u gepeku - tu ostanu duze hledne.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zato i imas u vratima drzace za boce, i na mjestima gdje sam materijal pokriva bocu, da nebi doslo do refleksije i usnopljavanja zraka.

 

Tko ostavlja boce na sjedistu - sam si je kriv. Moje su obicno u vratima i u gepeku - tu ostanu duze hledne.

 Naravno ali nema svaki auto mjesta za boce u vratima, pogotovo one velike od 2 litre pa ih ljudi vecinom bace iza na sjediste da se "hlade".

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa nema ni moj za 2l, ali 1.5l stane kod svakog u vrata (osim minija i slicnih).

 

Dve litre inace najbolje lupit pod sic, a ne staviti na sic - tu ce najduze ostati hladne. 

6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

Zna li netko kolika je razlika u cijeni kod osiguranja auta od 150 konja i 190 konja? Hvala

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi u kojoj zemlji zivis - u Austriji je skoro dopla razlika, blize 3600€ godisnje.

 

U HR ne znam, ali mozes pitati u svojoj osiguravackoj kuci.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti bas imas fetis na isticanje cijene osgiuranja u AT? Koliko puta si to spomenuo, imam osjecaj da sam vise upoznat s cijenama tamo nego u RH. A prema tome da je ovo hrvatski forum, pretpostavljam da pita za Hrvatsku. A sto se tice samog odgovora na pitanje, cijena ovisi o vise parametara pa je nemoguce dat odgovor bez svih potrebnih informacija. Godiste vozaca, bonus, podrucje registracije itd.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

I CO2 naravno - ne znam dali ima veliku ulogu - obicno ima jer se placa dodatni ECO porez,

vjerovatno je uvrsten i u HR - inace se zove NoVA.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cijena osiguranja i CO2 nemaju veze.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Good for You guys ;)

 

Inace, od danas za zelene tablice (elektricna i H2 vozila) ne vrijede IG-L ogranicenja u Austriji,

tako da na IG-L 100 mozete slobodno voziti 130 sa zelenim tablicama (od danas krecu psotavljati table uz autoputeve).

 

Dashcamovi su i dalje zabranjeni - tako da pazite, tko prolazi kroz austriju, kazne su masne - bas u subotu je bilo na TV-u

kako se madjarski turisti bune, jer imaju ugradjene fiksne dash-camove naprijed i natrag, i da im je to samo dodatna zajebancija demontirati (zicane dashove).

 

Mozda se i to uskoro promjeni - jer motoristi smiju imati dash-camove na kacigama.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U Hr zivim, rijec je o 2016. bmw 118d i 120d, motor je isti osim snage, co2 mozda gram razlike. Nisam jos u niti jednoj osiguravajucoj kuci jer gledam iz njemacke uzeti auto. Sasvim dosta mi je i 150 konja ali nasao sam jedan 120d sa super cijenom pa me zanima ta razlika u osiguranju, koliko mi je isplativo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ti bas imas fetis na isticanje cijene osgiuranja u AT? Koliko puta si to spomenuo, imam osjecaj da sam vise upoznat s cijenama tamo nego u RH. A prema tome da je ovo hrvatski forum, pretpostavljam da pita za Hrvatsku. A sto se tice samog odgovora na pitanje, cijena ovisi o vise parametara pa je nemoguce dat odgovor bez svih potrebnih informacija. Godiste vozaca, bonus, podrucje registracije itd.

 Za Hr cijene pitam, ja sam 1993., imam bonus 50% a registrirao bi ga u Puli

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ocekujes neš pametno od tog kakti naprednog zapadnog svijeta, a oni skinu ograničenje za brzinu strujićima. 

Nije da će se išta promijeniti ionak ce voziti 90 jer više od toga ne mogu ak oće dalje od susjednog sela.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ti bas imas fetis na isticanje cijene osgiuranja u AT? Koliko puta si to spomenuo, imam osjecaj da sam vise upoznat s cijenama tamo nego u RH. A prema tome da je ovo hrvatski forum, pretpostavljam da pita za Hrvatsku. A sto se tice samog odgovora na pitanje, cijena ovisi o vise parametara pa je nemoguce dat odgovor bez svih potrebnih informacija. Godiste vozaca, bonus, podrucje registracije itd.

 Ovaj je kao i onaj VXW na forum.hr. onaj lik iz svicarske znas na kojeg mislim jer znam da si aktivan na podforumu automobili.

Isti mentalni sklop oko puno stvari ali ne zelim se sa nikim svadat pa je to sve sto cu napisati.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav,

Zna li netko kolika je razlika u cijeni kod osiguranja auta od 150 konja i 190 konja? Hvala

 Ja ti mogu reci za sebe
Znači svi parametri isti - osiguranje,bonus etc

Razlika u konjima 150 vs 258 = 1500 vs 1900kn,u svakom slučaju nebih trebala biti veća nego ova razlika,to je sigurno

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

U Hr zivim, rijec je o 2016. bmw 118d i 120d, motor je isti osim snage, co2 mozda gram razlike. Nisam jos u niti jednoj osiguravajucoj kuci jer gledam iz njemacke uzeti auto. Sasvim dosta mi je i 150 konja ali nasao sam jedan 120d sa super cijenom pa me zanima ta razlika u osiguranju, koliko mi je isplativo.

 

http://www.generali.hr/osiguranja/fizicke-osobe/auto-osiguranje/obvezno-osiguranje-od-autoodgovornosti/informativni-izracun

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav,

Zna li netko kolika je razlika u cijeni kod osiguranja auta od 150 konja i 190 konja? Hvala

 Ja ti mogu reci za sebe
Znači svi parametri isti - osiguranje,bonus etc

Razlika u konjima 150 vs 258 = 1500 vs 1900kn,u svakom slučaju nebih trebala biti veća nego ova razlika,to je sigurno

 Ok, hvala. Da za 400-500kn razlike bolje onda 120d, mislio sam da je duplo ili tako nesto

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 Ovaj je kao i onaj VXW na forum.hr. onaj lik iz svicarske znas na kojeg mislim jer znam da si aktivan na podforumu automobili.

Isti mentalni sklop oko puno stvari ali ne zelim se sa nikim svadat pa je to sve sto cu napisati.

 

Sve ti je jasno 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

VXW bar ima debelog tehničkog iskustva s određenim brandovima pa je ponekad moguće i pročitati nešto relevantno/korisno. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stoji, al tesko je to razabrat izmedu gastickih sranja.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, dosta hitno pitanje...odgovore (sto tocnije) trebam do sutra 15h

 

Kod zamjene vozila, kako se ispunjuju kupoprodajni? Ispravite me ako grijesim: ja ispunjavam da prodajem osobi xy svoj auto za tu i tu cijenu i osoba xy ispunjava drugi kupoprodajni da prodaje njegov auto meni za tu i tu cijenu (nema veze sta ima razlika u vrijednostima xxx kn?, odnosno da on meni placa razliku?)

 

Tocno/netocno?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Tocno/netocno?

 

ne znam za ziher ali ima smisla, no porezna će ti svejedno isčitati vrijednost vozila iz kataloga i prema tome naplatiti porez.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice