Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.249.453
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...

 

Ovo drugo, nije istina. Peugeot NIKAD nije dobar, nema tog redovnom održavanja koje može pomoći.

 Motornog dijela ili sta ? Davno smo imali 307 1,6hdi 2004-2005 godine, auto pali vozi jedino sta su mu prednja svjetla stalno crkavala. Sto se tice motornog dijela, ja osobno imam pohvale za 1,6 hdi (tdci), promjenili 3 cmaxa (2008-2010 godine), 2 bila sa 80kw i jedan sa 66kw (to su sve motori od pezoa) i niti jedan problem. Dan danas imam noviji model od 85kw (isto 1.6 hdi/tdci) i u 20 000tkm se nista nije dogodilo, svakih 10tkm ulje i filteri i sad prije 6 mjeseci kocione plocice, dijelovi su isto tako jeftini. Zna nekad zezat DPF ali to se ispuse na autocesti, vuce iz malih okretaja kao lud, na leru miran ko bubica, ne stedim ga a stedljiv je sto se tice potrosnje (6.5l u Zagrebu), 4.5-5.5l autocesta sve zavisi kak ga vozis... Kad ovaj ode, sljedeci na redu je vjerovatno noviji model 1.5tdci sa 88kw.

 Samo na ovom forumu i ovoj temi imaš priča o problemima s tim motorom. A koliko sam se još naslušao problema s tim 307-cama...

 Pa evo, ja ti pricam iz iskustva, svaki dan vozim i svaki dan ga teram i niti jedan jedini problem do sada (moram kucnut u drvo ).

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam fan Pežoa, dapače, ali Peugeot 406 2.0 HDi je vjerojatno jedan od izdržljivijih automobila po mom iskustvu i iskustvu drugih vlasnika. Uz redovno održavanje ide i ide.

 

Da kucnem u drvo, skoro 3 godine otkad je u mene, niti jednu kunu nisam uložio u ništa osim redovnog održavanja (ulje i filteri), a auto je star već 17 godina. Tu i tamo se izblesira struja sa nekim sitnicama tipa žarulje i pokazivač goriva, ali u svemu, smiješno mi je kako tako dobar auto, tako malo vrijedi. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Nisam fan Pežoa, dapače, ali Peugeot 406 2.0 HDi je vjerojatno jedan od izdržljivijih automobila po mom iskustvu i iskustvu drugih vlasnika. Uz redovno održavanje ide i ide.

 to je ista serija kao i 206, auti iz vremena kad su francuzi pravili kvalitetne automobile

već sljedeća serija je bila, blago rečeno, za*urac što se tiče kvalitete

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Nisam fan Pežoa, dapače, ali Peugeot 406 2.0 HDi je vjerojatno jedan od izdržljivijih automobila po mom iskustvu i iskustvu drugih vlasnika. Uz redovno održavanje ide i ide.

 

Da kucnem u drvo, skoro 3 godine otkad je u mene, niti jednu kunu nisam uložio u ništa osim redovnog održavanja (ulje i filteri), a auto je star već 17 godina. Tu i tamo se izblesira struja sa nekim sitnicama tipa žarulje i pokazivač goriva, ali u svemu, smiješno mi je kako tako dobar auto, tako malo vrijedi. 

 ovo potpisujem, imam 406 i 307 u dvoristu 

picajzla0707 kaže...
dv14 kaže...

Nisam fan Pežoa, dapače, ali Peugeot 406 2.0 HDi je vjerojatno jedan od izdržljivijih automobila po mom iskustvu i iskustvu drugih vlasnika. Uz redovno održavanje ide i ide.

 to je ista serija kao i 206, auti iz vremena kad su francuzi pravili kvalitetne automobile

već sljedeća serija je bila, blago rečeno, za*urac što se tiče kvalitete

 307 naspram 406 dosta klapa po losoj cesti, kad se prede pruga jace se cuje taj prijelaz kao i buka na autoputu i balans stange odlaze na godisnjoj bazi al ajde za 100 kn kolko kostaju nece niko propast.. 406 je bolji auto ali daleko od toga da je 307 bas takvo tesko smece kakvim ga opisujes, solidan autic sa svojim musicama kao i svaki drugi.. 5 godina je u dvoristu, problema je bilo sa alnaserom no opet je upalio na guranac i dovezao i nedavno alternator dok na 406 nista jos a 20 god je star..  dijelovi i odrzavanje u prosjeku klase

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 307 naspram 406 dosta klapa po losoj cesti, kad se prede pruga jace se cuje taj prijelaz kao i buka na autoputu i balans stange odlaze na godisnjoj bazi al ajde za 100 kn kolko kostaju nece niko propast.. 406 je bolji auto ali daleko od toga da je 307 bas takvo tesko smece kakvim ga opisujes, solidan autic sa svojim musicama kao i svaki drugi.. 5 godina je u dvoristu, problema je bilo sa alnaserom no opet je upalio na guranac i dovezao i nedavno alternator dok na 406 nista jos a 20 god je star..  dijelovi i odrzavanje u prosjeku klase

ok, za 307 ne znam baš sigurno, ali znam za 207 da je masa ljudi već s novim iz trgovine imala gomile problema

znam lika koji je prvih pola godine taj auto vozio manje nego je bio u servisu i onda ga je odlučio prodati

kolegica je kupila novog 207 i par godina ga vozila s neprestanim problemima, isto ga prodala slaveći nakon prodaje, nakon čega se zaklela nikad više francuza - a odrasla je u francuzima 

 

u to vrijeme sam testirao nove aute, a u slobodno se vrijeme družio s ljubiteljima autai serviserima poput šogora u čijoj smo garaži visili od jutra do sutra, tako da sam tih priča i to iz prve ruke nezadovoljnih vlasnika čuo ohoho

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 15:16 (picajzla0707).
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Svojevremeno sam vozio 206+, iz dućana ... 0 km. Cvrčaka više nego u livadi, to škripi, lupa, neudobno, skače ... užas.

Sve sam gledao da nisam u krivom autu ... nakon 3 mjeseca agonije auto je nestao iz mog života ... fuj. Bio je gori čak i od Dacie, a da bi to uspio moraš biti u banani.

 

Inaču su francuzi sinonim za ubijanje cvrčaka, i sveopću udobnost u vožnji ... ali ovaj je bio totalna suprotnost tome.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

barba hahhaajaads evo moga 1.5 tdci sa 88kw Titanium oprema super auto

imam i "winter paket" grijanje volana, siceva, filtera goriva, prednje sajbe i spricaljki za vodu

 ima i 12 senzora za 360° pokrivanje prilikom parkinga i poluautomatsko bocno i uspravno parkiranje + izlazak sa parkinga

koje radi fenomenalno

za sada ima 70000 km i super zadovoljan

pozz

Huawei Mate 20 Pro
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...

barba hahhaajaads evo moga 1.5 tdci sa 88kw Titanium oprema super auto

imam i "winter paket" grijanje volana, siceva, filtera goriva, prednje sajbe i spricaljki za vodu

 ima i 12 senzora za 360° pokrivanje prilikom parkinga i poluautomatsko bocno i uspravno parkiranje + izlazak sa parkinga

koje radi fenomenalno

za sada ima 70000 km i super zadovoljan

pozz

 Joooj ljuban na prvi pogled  Prednja maska sa titanium opremom je nevjerovatno lijepa 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znam dvoje ljudi sa 206 i nisu imali nekih problema, jedan je dizel vozen po gradu te je cistio EGR svake dvije godine, drugi je 1.1 benz, vozio donedavno bez problema dok ga nije pokupio neki lik sto je rezultiralo crkavanjem mjenjaca, prodan u CIOS. 407 od kolege, crknula klapna ventilacije, laser CD playera i pukla jedna opruga. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napeta utrka old school atmosferaca



Detaljnije na videu:

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 17:34 (1BIT).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto ima prednje diskove od 266mm po kataloškom broju, no naručeni su zabunom diskovi koji su 283mm

 

mogu li se ugraditi ako fizički stanu unutar felge ?

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A sta ces sa kljesta?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, kroz narednih par mjeseci si gledam nešto auta uzeti.

Jbg, dosta mi laguna i primera. Primera staro govno, laguna 2 bože sačuvaj.

Imam si priliku provjerenu za 7kE uzet 530d automatik, 2004 prosla 270km od pouzdanog vlasnika.

Jeli itko ima iskustva sa tim e60 autima. Servis svako koliko, na što držati oko itd itd.

Ili je bolja solica ići na 30i ili naviše sa plinom?

Nije toliko do potrošnje, jedino da je sigurniji motor, pouzdaniji.

 

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...

Ekipa, kroz narednih par mjeseci si gledam nešto auta uzeti.

Jbg, dosta mi laguna i primera. Primera staro govno, laguna 2 bože sačuvaj.

Imam si priliku provjerenu za 7kE uzet 530d automatik, 2004 prosla 270km od pouzdanog vlasnika.

Jeli itko ima iskustva sa tim e60 autima. Servis svako koliko, na što držati oko itd itd.

Ili je bolja solica ići na 30i ili naviše sa plinom?

Nije toliko do potrošnje, jedino da je sigurniji motor, pouzdaniji.

 

 Jesi 100% siguran da ima 270tkm (jel ima kakav dokaz) ? 

 

Pitam jer sam neki dan naletio na neki servis di se vrsi provjera vozila i kilometraza, i svi kao neki auti sa 200-350tkm a zapravo imaju preko 600tkm (vecinom mercedesi i stariji bmwi).

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako je auto servisiran,pa to moze jos punoooo ići.

Kad sam ja kupovao prosle godine bmw,naletio sam na dosta sa 500-600tkm stvarne kilometraze koji su i dalje bez problema išli.

Uglavnom bmw redni šestak ti je prava mašina.

Bio dizel ili benzin.S tim da je naravno benzin jos bolji,jer je to atmosferac tak da sam deri.Samo sto moras znati da ako je benzinac sa 250-300k+ i ako nisu gumice ventila dirane (M motori,N nema problema s tim) da ti vjerojatno trosi ulja ali jbg to je tako.Odu gumice i trosi ulje,ali ide bez problema.

Frend ima E60 530i sa M52/54 nzm tocno 170kw i trosi mu oko 7 deci/1000km - auto oko 400tkm i ima plin.

Posto plin to jos dodatno isušuje,ali dobro kod njega je to ekstrmno.Vise ti je realno 2-3 deci 1000km.

Dok kod mene na N52 motoru,u ovih 6000km sam dolio pol litre i to zato sto je skidao poklopac ventila dva puta da zamjeni vanos,pa je isucurilo sa strane.Inace ovako nista ne troši da se primjeti(mozda na 10 000km par deci sto mora jer radi)

Uglavnom,mislim da ti u E60 od redizajna sigurno ide N52 ili N53,a prije redizajna mozes ali teško da ces naci N52.Taj je poceo u mojoj seriji 6 E63 i kasnije došao u E90 i E60

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Ekipa, kroz narednih par mjeseci si gledam nešto auta uzeti.

Jbg, dosta mi laguna i primera. Primera staro govno, laguna 2 bože sačuvaj.

Imam si priliku provjerenu za 7kE uzet 530d automatik, 2004 prosla 270km od pouzdanog vlasnika.

Jeli itko ima iskustva sa tim e60 autima. Servis svako koliko, na što držati oko itd itd.

Ili je bolja solica ići na 30i ili naviše sa plinom?

Nije toliko do potrošnje, jedino da je sigurniji motor, pouzdaniji.

 

 Jesi 100% siguran da ima 270tkm (jel ima kakav dokaz) ? 

 

Pitam jer sam neki dan naletio na neki servis di se vrsi provjera vozila i kilometraza, i svi kao neki auti sa 200-350tkm a zapravo imaju preko 600tkm (vecinom mercedesi i stariji bmwi).

 Može mi napravit ispis km kaže, to mi ništ ne znači ili?

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...

 Može mi napravit ispis km kaže, to mi ništ ne znači ili?

 Glavno je da vidis kolko km ima, dizelasi a pogotovo bmw 5 imaju pun kufer kilometara, a hrpa ih je smanjeno sa 500tkm+ na 150-300tkm

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gle moj savjet je da ne gledas slijepo kilometrazu.

Povedi majstora da pogleda auto,sta onda ako ima i 350tkm stvarnih ako je dobar.Nego laznih 200,koji nije odrzavan

Za sestaka se ne brini,znam kolegu koji je prije 3 godine uzeo E46 330D sa 480tkm,sad je na 540tkm i nikakvih problema.Od frenda sogor ima E46 330 sa 380tkm i ne vjeruje da su stvarni,ali auto vrhunski ide

Kilometraza nije jedino mjerilo

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

  ja osobno imam pohvale za 1,6 hdi (tdci)

 Kao okorjeli fordista, mogu ti samo reci da prodas tog 1.6 tdci-a dok je ispravan. 1.6 66kw nejde s mjesta. 80kw dpf aditiv, slinjenje injektora, egr, injektori, turbo... a 85kw kad capnu injektori plakat ces se nad njima jer popravka nema već samo novi ili oem popravljeni. A to ti je ceh 2000kn po komadu.

 

Jedino kaj je valjalo od fordovih dizela je 1.8d 1.8td 1.8tddi i 1.8 tdci. To su fordovi motori s gus blokom i bili su uz redovno odražavanje dugotrajni. A 1.8tdci s remapom i upaljenim overboostom je razvijal snagu ko karabitni je*ač.

 

BTW. Imam 3 dana koja su mi u zivotu ukleti. Prvi kad sam isao na more i imao sudar, drugi kad sam prodal maxa i zadnji treci kad sam uzeo focusa s 1.6tdci 80kw motorom...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
hahhaajaads kaže...

  ja osobno imam pohvale za 1,6 hdi (tdci)

 Kao okorjeli fordista, mogu ti samo reci da prodas tog 1.6 tdci-a dok je ispravan. 1.6 66kw nejde s mjesta. 80kw dpf aditiv, slinjenje injektora, egr, injektori, turbo... a 85kw kad capnu injektori plakat ces se nad njima jer popravka nema već samo novi ili oem popravljeni. A to ti je ceh 2000kn po komadu.

 

Jedino kaj je valjalo od fordovih dizela je 1.8d 1.8td 1.8tddi i 1.8 tdci. To su fordovi motori s gus blokom i bili su uz redovno odražavanje dugotrajni. A 1.8tdci s remapom i upaljenim overboostom je razvijal snagu ko karabitni je*ač.

 

BTW. Imam 3 dana koja su mi u zivotu ukleti. Prvi kad sam isao na more i imao sudar, drugi kad sam prodal maxa i zadnji treci kad sam uzeo focusa s 1.6tdci 80kw motorom...

 I kaj da si onda uzmem ? Ficeka bez problema i elektronike ? Normalno da svaki auto ima problema. Ja sam sa svih 4 bil zadovoljan...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jutros me je po susnjezici ganjao novi Suzuki Swift Sport 2019, plavo-crni:

https://www.suzuki.at/auto/modelle/SWIFT/swift-sport/galerie

 

Mali je prekrasan, djeluje prilicno agresivno.

Vozila ga je dama u 30ima, i na autoputu me je pratila po kisi,

al nekim cudom i izvan autoputa je picila zamnom po susnjezici,

tek na nekih 1300m gdje je vec bilo i svjezeg snijega je otpala,

prednji pogon je tu malo zatajio, dok sam ja sa AWD-om jednostavno uzbrdo pobjegao,

ogranicenje je 80, al ide i stotka kad je suho, ovako je 85-90 islo "na granici",

nisam ga zelio gaziti do te tocke da ga moram hvatat, makar nema biciklista i pjesak u tom

dijelu, uvijek se nadje downhill rider na biciklu koji cijece zavoj.

 

 

Al sve u svemu, Swift je prekrasan. Bas mala jurilica. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Swift bi te trebao oprati sto znaci da je ova normalno vozila. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 16:42 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bi na ravnom, ali drag-king ionako nisam.

Zato krivine, brdska voznja, tu me nece oprati ni Rimac,

ako ona osoba za volanom zna vozit samo po ravnom,

dakle 350kmh ravno pa 10km u krivinu.

 

Makar ovdje u AT ima veoma dobrih brdskih vozaca,

tu je jedino i zabavno voziti. Autocesta je ravna linija bez kraja,

svaka cast onom kome je to zabavno. Mislim jasno mi je ovim iz SMŽ

koji znaju vozit samo po ravnom, jedine krivine koje vide su kruzni tokovi,

a i u njih ne znaju ulaziti ni izlaziti, nema tu kulture nit signalizacije.

 

Al sve u svemu, ima i zanimljivih staza u HR gdje nema puno prometa,

a fino se da provozat, tipa u krug po Podgaricu pa do kule Garic,

fina dionica, ima svasta za pogledat, uglavnom nema prometa,

fina klopa u Vili Garic, divljac od lovackog drustva, taman

na pravom mjestu, nema buke, prometa, a opet nisi negdje u pripizdini

gdje cekad da te zaskoce medvjedi i mrtvi glasaci adezaja. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

CHR nema sta raditi protiv Swifta, znaci nema sanse da bi SUV bio brzi po zavojima od auta sa nekih 980kg.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 17:16 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nema po snazi i masi, ali bitan je vozac a ne cista snaga.

 

Vjerujem da bi sa traktorom na pojedinim dionicama bio brzi od mnogih,

koje bi stislo kad bi pogledali dolje. 

 

Ovo su staze koje ja volim voziti, i na kojima mrzim da drugi voze,

tj. da "ne voze", ne trebaju mi drag-raceri koji spavaju u svakoj krivini.

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pa ti si novi sebastien loeb.... 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. netko je pitao za dokkera stepway, meni je autic predobar, pogotovo plavi sa onim tamnosivim plastikama...cijena nikakva, oprema solidna...poceo sam ga gledati nakon sta sam proveo jedno 5-6000 km ukupno u dostavnom dokkeru, jako sam zadovoljan i oko drzanja ceste, potrosnje, prostora...a najvise sam zadovoljan sa oem radiom, dakle najobicniji bez ekrana, ima BT usb i ocito jako pretpojacalo, posto se stvarno odlicno cuje muzika (duboki bassevi, jaki visoki, cuje se skroz fino)

 

2. netko je spominjao da 1,6 66kw tdci ne ide, e pa onda ga neznas voziti, jer se moze itekako raditi cuda s njime, imam vec 60tkm iskustva u proslih 9mj...da je tromiji od 1.5 dci je, ali da se itekako popeljat dobro, samo ga treba nauciti i drzati u okretajima...

 

3. sto se tice poliranja, kupite si sonax u boji karoserije, krpica i deri...ispadne super, kosta malo, 1x godisnje tako proc i mir...ili ako bas oces, onda masinom...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

eto mene opet sa volvom, sad već ozbiljnije razmišljam da si odem pogledati ovoga..

ima itko kakav info, neke serijske mane i sl.? jedino što sam uspio zagooglati je da servo i klima znaju puštati.. t5 motor je navodno jako dobar i nema poznatih problema.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kao vozač, čak imaš i prozorčić, nalik na tenku

 
 

Zanimljiv autić, mislio sam da je sve već ekologija ubila i da se ne proizvodi 5/6 cilindra inline/v form, al lijepo za vidit da volvo u regularna vozila to i dalje ugrađuje, zvuk petaka je negdje vrhunski

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice