Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.260.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi i na koju provjeru misli, sa "fina info sasija" moze provjerit dal je auto pod nekakvim kreditom ili sl., a ak zeli provjerit kakvo je stanje sa servisima/kilometrima onda u Hyundai servis i pitat ih za ispis (naravno ak je moguce).

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iskustva s Lastovcicem za custom auspuhe?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

NIsam radio direkt kod njih,ali sam na prošlom E46 imao zadnji protočni lonac od njih i na ovom sad imam sva 4 nastavka lastovčić.

I nemam nikakve primjedbe,protočni lonac je promjenio zvuk na bolje. Nema nikakvih problema ni na tehničkom,niti eko testu.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da mislio sam provjerit na pu stanje tog vozila... Valjda je moguce provjerit od sluzbenih osoba dali je navedenonvozilo imalu prometnu dali je opterecno necim kreditom ili nesto... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Da mislio sam provjerit na pu stanje tog vozila... Valjda je moguce provjerit od sluzbenih osoba dali je navedenonvozilo imalu prometnu dali je opterecno necim kreditom ili nesto... 

 

Dali ima neki teret na vozilu se moze provjerit preko FINE, al nesto sam citao da ni to nije 100% sigurno, al ne mogu se sjetit zasto.

 

A do podataka dal je auto imao prometnu ili slicno ces malo teze doci. Ti podaci nisu bas javno dostupni pa bi ti trebao netko iz osiguranja tko ima pristup bazi podataka. Takve stvari je bolje provjerit u osiguranju jer ja sam npr. imao sudar gdje nismo zvali policiju, al sve je rijeseno preko osiguranja tako da je u njihovoj bazi podataka. Al naravno da ima i nesreca gdje ljudi nista ne prijavljuju vec rjesavaju sa strane.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 16:57 (gamer34).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Dali ima neki teret na vozilu se moze provjerit preko FINE, al nesto sam citao da ni to nije 100% sigurno, al ne mogu se sjetit zasto.

 

 

 Za sad se ovo kod nas pokazalo kao jako korisno, uzme ti oko 12kn sa mobitela ali dobijes informaciju sta je sa autom (prije ~2.5-3 godine smo gledali auto koji je bio pod kreditom, ja sa iskreno nadam da taj auto jos nije prodat jer ce netko poslije imat problema ). 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

imam lastu zadnji protocni na cupri, nakon 2,5g ko nov...zvuk ne moram komentirat

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dosli mostovi i vilice sa plastificiranja 

+5 Handling 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

E i pitanje 1.3i 50kw ima oko 180 000 km u 15 godina sto je neka realna km...  Ima li tko navedeni hyundai motor vidim da su to u biti mitsubishi motori koji su jako pouzdani.. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko preporuku/best buy dvosistemskih zvučnika?
Razmišljam o Audison APK 165: LINK

Ili se rastegnut za Focal acess 165-AS: LINK

Po speckama Audison pomete focala:
Audison:
100w RMS-Continuous

Osjetljivost 93.5dB/Spl

Focal:
60W RMS-Continuous
Osjetljivost 91.3dB/Spl

RMS snaga mi nije toliko bitna, jer spajam direkt na HU Pioneer MVH-280FD koji daje 4x28W RMS, tj 4X100W PEAK (bar tak piše za class D dac koji je ugrađen (TAS5414CTPHDQ1)), tak da su zvučnici sigurni šta se toga tiće...
(origigi radio od suzukija ima pojačalo 4x17W RMS i nema USB/AUX/bluetooth support...)
Pa ne znam jel se isplati nadodati za Focal-a, mada neovisno o speckama, Focal ima ozbiljniju skretnicu i kvalitetniju membranu na tim zvučnicima...

A namjera mi je zamjenit origigi suzuki zvučnike u prednjim vratima koji su ugrađeni, deklarirani na 25W RMS-a i visikotonci samo paralelno spojeni, bez skretnice, tak da šta god uzmem, bit će dobar upgrade...

@RuskeGTT ak se ne varam, ti imaš Focal u Cupri, koji model i kak si zadovoljan?


Piše za tog Pioneer-a user manual-u da bi isporučio max snagu, mora bit spojen direkt na aku, a ne na instalacije od auta (jer su navodno origigi instalacije preslabe), meni je to previše posla, pa sam ugradio još malo jači filtarski kondić na ulazu Pioneer-a

 
 
 
U originalu 2200uF, zamjenjen sa 4700uF da bi na kraju zamjenio sa 10 000uF koji taman stane u kućište, a trebao bi nadoknaditi taj manjak od origigi instalacija

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, pomoć.

 

Na Peugeotu 406 2.0 mi krepao ventilator hladnjaka koji je ujedno i ventilator klime.
Sve bi to bilo super, ali ventilator nigdje ne mogu naći. Ima 5 pinova (2 brzine) dok svi koje sam našao na Njuškalu, Siluxu itd. su 300-500kn što je ok, ali su svi sa 2 kontakta (1 brzina). Čak su i na eBayu svi sa 2 brzine.

 

Stvar je u tome što ne znam gdje se ovakav ventilator još koristio tj. kod kojih auta, pa da probam tako potražiti. Izgleda kao dolje na slici.

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

 

Moj savjet je da razmislis o pojacalu. Iz mogu iskustva i losiji zvucnici s pojacalom mogu zvucat vrlo dobro, ali dobri zuvnici bez kvalitetnog pojacala su meh.

 

dv14 kaže...

Ljudi, pomoć.

 

Na Peugeotu 406 2.0 mi krepao ventilator hladnjaka koji je ujedno i ventilator klime.
Sve bi to bilo super, ali ventilator nigdje ne mogu naći. Ima 5 pinova (2 brzine) dok svi koje sam našao na Njuškalu, Siluxu itd. su 300-500kn što je ok, ali su svi sa 2 kontakta (1 brzina). Čak su i na eBayu svi sa 2 brzine.

 

Stvar je u tome što ne znam gdje se ovakav ventilator još koristio tj. kod kojih auta, pa da probam tako potražiti. Izgleda kao dolje na slici.

 

 

 

Jesi probao na neki otpad otic? Potrazi ako netko rastavlja 406icu u dijelove pa nazovi.

Mada mi je ful cudno da ne mozes nac nigdje taj 5 pinski. Tokic nema?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ljudi, pomoć.

 

Na Peugeotu 406 2.0 mi krepao ventilator hladnjaka koji je ujedno i ventilator klime.
Sve bi to bilo super, ali ventilator nigdje ne mogu naći. Ima 5 pinova (2 brzine) dok svi koje sam našao na Njuškalu, Siluxu itd. su 300-500kn što je ok, ali su svi sa 2 kontakta (1 brzina). Čak su i na eBayu svi sa 2 brzine.

 

Stvar je u tome što ne znam gdje se ovakav ventilator još koristio tj. kod kojih auta, pa da probam tako potražiti. Izgleda kao dolje na slici.

 

 

 Autodoc.si, oni sigurno imaju, izbor dijelova imarki je puuuno veći nego u bilo kojoj HR trgovini. Dostava je oko 14€, ali ako ne nađeš negdje drugo tu sigurno imaju

 

EDIT: https://www.autodoc.si/rezervni-deli/ventilator-10437/peugeot/406/406-8b/16288-2-0-hdi-110

 

ne znam koje godište je tvoj, ovo je od 2001.-2004

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 12:40 (bruno11).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bitara

 

evo gle ja sam kao mlad brijao na pioneere, kenwoode i slicno, pa sam shvatio da su to samo govna koja lupaju... (ajde tu se odnosim na sub, ali isto vrijedi i za zvucnike) za kvalitetan raspon frekvencija preporucujem focal...preporodio sam se u cupri (jos ako mozes investirat u neko 2 kanalno ili 4 kanalno manje pojacalo, digitalno po mogucnosti) ugl cak ovi focali sta si linkao su dovoljno dobri + naravno amp. sub u bunkeru smatram opcijom, dok prije nisam mogao bez (onda kad sam shvatio da to samo lupa), sad mi nepotrebno, radije cu imat mjesta u bunkeru i kvalitetniju muziku napred sa svim frekvencijama, a ne samo basevima

 

ugl moj model su https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-kit-ps165v1/PS165v1/product/ ali evo tu razliku od 400kn bi dao na tvom mjestu za dobro rabljeno malo digitalno pojacalo za njih (a ako ima 4 kanala onda i straznje spojis, pa jednom promjenis i straznje)

 

moj amp je http://www.alpine.hr/p/Products/SingleView/MRV-F300 pa si pogledaj ovako slicno nesto

 

sve montirano ispod prednjih siceva (amp na jednu stranu, skretnice na drugu) taman malih dimenzija da uredno stane i provuceni kablovi lijepo da se ne vide...

 

evo to ti moj savjet

 

(s vremenom baci oko na neki android radio s ekranom, ako se ne varam swiftara ima mjesta za 2 din, bit ce ti korisno)

6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da li ima smisla ici u Tomic provjeravati kilometrazu ako je u pitanju bmw 1 2016. sa 60000km, prvi vlasnik, premium selection certifikatom i jamstvom kupljen u ovlastenom bmw salonu u njemackoj? Hvala

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema, provjeri sta treba mjenjati uskoro.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja isto mislim da je to sve sigurno, samo kad po forumima ima svacega o rabljenim. To za dijelove cu ici pogledati ako treba, a u salonu su mi rekli da ce prije isporuke odraditi servis promjena ulja i filtera.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Ja isto mislim da je to sve sigurno, samo kad po forumima ima svacega o rabljenim. To za dijelove cu ici pogledati ako treba, a u salonu su mi rekli da ce prije isporuke odraditi servis promjena ulja i filtera.

 Provjeri si dal imas neke "akciju" za dijelove, ne mislim opcenito ovak nego ono sto je tvornicki potrebno zamijenit (tipa da se ta stvar moze zapalit i izazvat pozar, inace ako ima onda je to besplatno), mislim da trebas dati samo sasiju auta i oni ce provjerit da li je sto potrebno zamijenit. Ali to samo kad uzmes auto da se osiguras da nebude problema, jer nedavno je izgorila jedna jedinica iz 2015 (isto noviji model kao taj) i mislim da je problem bio EGR...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Ja isto mislim da je to sve sigurno, samo kad po forumima ima svacega o rabljenim. To za dijelove cu ici pogledati ako treba, a u salonu su mi rekli da ce prije isporuke odraditi servis promjena ulja i filtera.

 

Kupio si ovlastenom nemas se sta brinuti oko kilometraze, ovo za skidanje km je vecinom kod handlera i sl.. Kakva je bila procedura kod uvoza preko te agencije sto si pricao?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Da li ima smisla ici u Tomic provjeravati kilometrazu ako je u pitanju bmw 1 2016. sa 60000km, prvi vlasnik, premium selection certifikatom i jamstvom kupljen u ovlastenom bmw salonu u njemackoj? Hvala

 Mislim da osobno nema potrebe,pa to je čisto normalno 20tkm godišnje što ispadne

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dakle priča:

 

punac kupi P 206 SW 1.4 HDi...

 

hoće staviti bolji radio umjesto tvorničkog, sa starog auta...

 

šalabajzeri idu brikati žice, ispičkaju elektroniku da se auto ne da upaliti - struje ima...

 

i konačno ga otegle u servis - i nađu problem, spalili su konktore brisača na onom nosaču ispod volana na kojem su ručice brisača i žmigavaca....to je  sježilo i paljenje !?!

 

uglavnom zamijenjen taj nosač i konektori, sve radi...

 

e sad jedini problem: ako unutar 10-ak minuta od zaključavanja auta daljinskim  ga proba otključat daljinski radi... ali za duže vrijeme ne, mora ključem otključati...

 

jesu to baterije u daljinskom?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
BabyDriver420 kaže...

Ja isto mislim da je to sve sigurno, samo kad po forumima ima svacega o rabljenim. To za dijelove cu ici pogledati ako treba, a u salonu su mi rekli da ce prije isporuke odraditi servis promjena ulja i filtera.

 

Kupio si ovlastenom nemas se sta brinuti oko kilometraze, ovo za skidanje km je vecinom kod handlera i sl.. Kakva je bila procedura kod uvoza preko te agencije sto si pricao?

 Sa firmom koja se bavi uvozom sam dogovorio samo da pokupe auto u Njemackoj i dovezu ga na kamionu, a homologaciju, carinu i sve ostale papire oko uvoza cu sam rijesavati kada auto stigne. Procitao sam dosta i nije bed to obaviti, a da sam isao sam po auto skoro pa isto bi me ispalo. Da tokom tjedna nisam na terenu bi i sam otisao po njega. Mislio sam da je veca nauka oko uvoza ali sve pise na netu i samo pratis korake.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci novce si uplatio autokuci pa su oni otisli po auto, nisi dao novce njima pa da oni placaju. Kolega planira uzeti auto uskoro pa isto misli preko neke agencije ali ne zna kako se placa pa ga je strah.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Moj savjet je da razmislis o pojacalu. Iz mogu iskustva i losiji zvucnici s pojacalom mogu zvucat vrlo dobro, ali dobri zuvnici bez kvalitetnog pojacala su meh.

 Razmišljao sam i ja o pojačalu, ali vjerojatno za pojačalo također moram vuć nove žice sa akumulatora, a to mi je malo tlaka, jer vjerojatno moram kompletnu amraturu vadit, da vidim di bi žice mogao progurati kroz "vatrozid" između kabine i motornog prostora...

Ako ću i ić na pojačalo, onda svejedno moram prije mijenjati origigi zvučnike jer su velim deklarirani na 25W RMS-a i pojačalo bi ih skurilo
Ma uzeo bi kvalitetnije zvučnike za početak, pa ću vidjet kako će se ponašati, pa ako će biti potrebe, ić na pojačalo, samo koliko čitam, sva pojačala su klasa D a to je škart u kvaliteti muzike...a nisu ni jeftina...

RuskeGTT kaže...

bitara

 

 Hvala na opširnom odgovoru!

Ma ja sam odavno odustao, tj nikad ni nisam htio bass u bunkeru, jer samo narušava kvalitetu muzike svojim utjecajem na armaturu i plastiku koja počne škripat... (barem ono šta sam čuo kod nekih šta to imaju ugrađeno)
Tako da od bass-a ništa, zadnje zvučnike sam već zamjenio, prebacio sam si iz punta koaksijalce Audison apx 16.5 i dosta sam zadovoljan, primjeti se razlika u odnosu na origigi ugrađene...
Ostaje mi zamjenit prednje koji su dvokomponentni (visokotonac i srednje-tonac) i to origigi bez skretnice...

 


HU kad sam kupovao, privuklo me to lažno pioneer-ovo 4x100W pojačalo (također klasa D) koje je ustvari peak, a ne RMS i mislio sam da mogu bez pojačala ganjat zvučnike, cijenovno su negdje na polovici, mada trenutno kad gledam, pioneer od 450Kn i pioneer od 1500kn će dati identičnu kvalitetu zvuka, razlika je neprimjetna, a to trenutno vrijedi i za ostale (alpine, kenwood, sony...), shvatio sam da je jedina razlika što ovaj od 450Kn nema ništa extra, dok ovaj od 1500Kn ima bluetooth, ipod/iphone support, mijenjanje boja pozadine, daljinsko upravljanje, možda više postavki koje su nebitne, cd čitać koji danas malo tko koristi i DAB radio koji se također slabo koristi kod nas... (uglavnom ne isplati se danas baš previše investirati u skuplje HU-e...)
Uvjeren sam da stari japanski nakamichi iz 99 svira kvalitetnije nego bilo koji najskuplji današnji pioneer/alpine...jednostavno danas nema kvalitetnog HU ma koliko god platio...



android radio sa ekranom mi nije nešto privlačan, ali bi ga možda jednog dana uzeo i to samo sa support-om za OBDII da mi ispisuje parametre (temperatura vode, temperatura zraka na usisu, položaj klapne gasa, opterećenje motora...), to sam ak ne se varam također kod tebe vidio i jedino mi je zbog tog fičera privlačan (da 2DIN je u swiftu)

Ti si sa cuprom već dobio pojačalo pa zamjenio sa Alpine-om ili si ovo Apline-ovo zasebno spajao, jesi provlačio žice od akumulatora ili si se spajao na postojeće žice?

 


A mislim si za početak nabavit kvalitetnije zvučnike naprijed, pa vidjet što ću postić, ako i dalje ne budem zadovoljan, možda ić na neko kompaktno pojačalo koje bi mogao lako sakriti...
Tipa:
Pioneer

Focal

Mada su i oni također klasa Dšto je meh u audio sustavima...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 0:13 (1BIT).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako je, u salon sam direktno uplatio. Neka kolega financije sve dogovori sam i rijesi sa autokucom, a sa agencijom dogovori prijevoz i eventualno da mu oni rijese homologaciju i carinu.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nisam imao pojacalo u cupri, sve sam sam sa frendom izvlacio...pun k ali pun k instalacije koje ako zelis da ti lici na nesto, moras vjesto sakriti u buzire i ispod pragova/limova i slicno...ugl ima zajebancije, ali jbg

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@1BIT

Da, jbga, ako stavljas pojacalo imas dosta provlacenja zica sto je zezancija, pogotovo u ove vruce dane, al po meni se isplati

Nisam upoznat u te klase, ja imao neko Ground zero (mislim da je 4+1) pojacalo, nije bas jeftino, cca 2400kn i stvarno sam bio zadovoljan. Naprijed su bili neki najjeftiniji Pioneer koaksijalci, a iza nemam pojma sta i subwoofer u gepeku i ja sam stvarno bio zadovoljan. Moram napomenut da nisam neki audiofil, al tko god je bio u autu je komentirao da je super zvuk. Tako da ono, po meni bolje uzet neke jeftinije zvucnike+pojacalo, nego samo bolje zvucnike. Trenutno imam neke solidne zvucnike u autu (Hertz), al su spojeni na obicni Pioneer HU i to je meni bezveze, puno losije nego jeftini zvucnici i pojacalo.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dali ovaj fičr ima neki naziv, kada se auto upali da su okretaji malko viši i da pri paljenju tako se cuje kao da se beštija probudila i onda se spuste okretaji?

Vidio na par auta...

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema to neki naziv jer je to samo procedura pri paljenju auta, to moze svaki auto raditi ako se programira ECU, Porsche ima klapnu u auspuhu pa to dramaticnije zvuci.  Jel itko ima puhalo vruceg zraka iz Lidla, kakvo je? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sad si me sjetio s Lidlom. Ona krovna kutija od prije dva tjedna, koštala je 1111 kn i bila je dobra prilika.

Sad je još spuštena na 888kn.

 

slijedeći tjedan.

https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=23553

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice