Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.263.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je jedan od auta koji ce nakon nekog vremena pocet dobivat na vrijednosti. Naravno pricam o primjercima s minimalnim modifikacijama ko sto je ovaj s linka, ispuh, usis, spusten i jos neke sitnice zamjenjene. Opcenito je integra malo, a stock je skoro pa nemoguce naci, uglavnom zavrse ili u nekom stupu pa idu pod presu ili ljudi naprave nesto slicno ovom(http://www.njuskalo.hr/auti/honda-integra-1.8-oglas-16434237) jednom takvom autu 

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...
Tomek.Klc kaže...

Jel zna netko šta je s ovim Integrama, ne znam da sam ikad ijednu vidio na našim cestama. Negdje sam sad pročitao da ih je manje od 10.000 napravljeno za Europsko tržište, nisam znao da su tako rijetke.

Vidim da je sad jedna prodana krajem 2015. stvarno prelijepa za 7000€što je jako malo za očuvan primjerak. Šteta što nije pričekao par mjeseci dok ja položim.  Užasno mi se svidja, a uz to se piše i da su dosta izdržljivi, pouzdani itd.

 Imaju 1 ili 2 u Šibeniku. Jednu bijelu viđam svako malo.

Zanimljiv auto, mislim da je proglašen nednim od boljih FWD auta.

Vidim da ga svatko tko ga je vozio hvali, baš sam zagrizao za njega. Isto tako vidim i da su u Top Gearu bili oduševljeni s njim daleke 1998.

A i ima ih nekako malo pa mislim da bi dobro i držao cijenu kroz tih par godina što bih ga vozio, a u svakom slučaju je pojava na cesti za tih 7-8000€.

Možda nije idealan početni auto, ali nema ništa šta bih radje uzeo, a taman mi upada u nekakav budžetni rang, mogao bih ga uzet krajem ljeta kad položim.

 

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Ovaj me navukao sad da slusam lamba kako 'prede' :D

 

 E taj sam video tražio nekoliko mjeseci. Nisam se mogo sjetit koji je samo znam da je Murca sa jednim od najboljih sounda. To je valjda negdje u Kini.

Ima i ovo od 0:25 pa nadalje:

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...
Fake_Alert kaže...

Ovaj me navukao sad da slusam lamba kako 'prede' :D

 

 E taj sam video tražio nekoliko mjeseci. Nisam se mogo sjetit koji je samo znam da je Murca sa jednim od najboljih sounda. To je valjda negdje u Kini.

Ima i ovo od 0:25 pa nadalje:

 

 

Perverzno.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ekipa, interesira me jedna stvar vezana za sprice.
Ima li to veze sa snagom motora (hp) ?
Znaci, ako na motoru od 77kw imam sprice od motora sa 55kw (motor isti, 1.6tdi), dali to ima kakve veze sa snagom onda ?
Kolko vidim, sve sljaka uredno.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer viđeno, jest gadna 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Jučer viđeno, jest gadna 

 

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Stigao novi Focus prošli tjedan pa da stavim koju sliku. Zasad su dojmovi i više nego pozitivni, auto je super Kad napravi malo više km napisat ću malo detaljnije dobre i loše stvari, zasad ima samo 520km.

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi to golfa prodao radi forda?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da, zato je Golf otišao, još imamo doma Astru G 2004 (isto nova kupljena) tak da se stari i ja mijenjamo, on malo vozi Focusa, ja malo Astru i obrnuto

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Što mislite o subaru WRX STI u usporedbi sa npr. Golf GTI. Koliko je rijedak u hrvatskoj.

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Da, zato je Golf otišao, još imamo doma Astru G 2004 (isto nova kupljena) tak da se stari i ja mijenjamo, on malo vozi Focusa, ja malo Astru i obrnuto

 

 

 

 Koja oprema?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko je pametno krpiti gumu? Tek su dva mjeseca stare i danas naletim na manji ekser sa nekakvom gumenom podlogom koji se zabio u gumu. Skinuo sam ekser s tom gumom na njemu i krenulo je lagano ispuhivanje. Nije probijena na gaznoj površini, a ekser je poprilično sitan.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Što mislite o subaru WRX STI u usporedbi sa npr. Golf GTI. Koliko je rijedak u hrvatskoj.

 

Polovni WRX drži dobru cijenu(zavisi koji model se gleda), naravno, sve to ima svoje opravdanje, a i novi sa full opremom košta oko 500k kn-a - zato je dosta rijedak u većini Rvatske. U Rijeci ih ima dosta, praktički ko govana, što novih, što starih... 

Uspoređivat ovaj auto s golfom GTi, stvarno, ali stvarno, nema smisla. Možda je GTI dobio bodove i recenzije na nekim blogovima ili časopisima, ali ono što mu nedostaje je snaga, trakcija(wrx ima 4x4), i iz prve ruke mogu reć da je Impreza WRX zabavnije za voziti od GTi-a. I ima više prostora nasprem GTi-a, i pouzdaniji motor, i više prostora za disat kad se misli izvuć više snage iz tvorničkog motora, te ono najbitnije - bolji zvuk... 

Znači ovo je osobno mišljenje, baš me zanima kolko TD ću pokupiti...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CoLdPlay kaže...

Koliko je pametno krpiti gumu? Tek su dva mjeseca stare i danas naletim na manji ekser sa nekakvom gumenom podlogom koji se zabio u gumu. Skinuo sam ekser s tom gumom na njemu i krenulo je lagano ispuhivanje. Nije probijena na gaznoj površini, a ekser je poprilično sitan.

 Ja sam probušio zimsku, ako je dobro zakrpa nema straha. Nešto češće provjeravati tlak ali inaće nemaš brige. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Istina, WRX je ovdje hebeno skup. U USA mislim da je oko 20-25k$, vjerojatno slično kao i Golfonja. Iako mislim da je najbolja WRX serija ona iz 2006/07.

Osobno, da moram birati između ta dva, uzeo bi WRX definitivno. Jednostavno mi se općenito ne sviđaju hatchbackovi pa tako i taj GTI i ostala čuda. Nekako više preferiram coupei limuzine od hatchbackova.

Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Uspoređivat ovaj auto s golfom GTi, stvarno, ali stvarno, nema smisla. Možda je GTI dobio bodove i recenzije na nekim blogovima ili časopisima, ali ono što mu nedostaje je snaga, trakcija(wrx ima 4x4), i iz prve ruke mogu reć da je Impreza WRX zabavnije za voziti od GTi-a. I ima više prostora nasprem GTi-a, i pouzdaniji motor, i više prostora za disat kad se misli izvuć više snage iz tvorničkog motora, te ono najbitnije - bolji zvuk... 

Pouzdaniji my ass.. pogledaj malo po subaru forumima, brtve glave idu kao vruće kifle a i leteći znaju često prolupati. A zvuk, obična varka vezana za ispuh, čak i hondice mogu zvučati kao subaru ako im staviš UEL ispušne grane..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Pouzdaniji my ass.. pogledaj malo po subaru forumima, brtve glave idu kao vruće kifle a i leteći znaju često prolupati. A zvuk, obična varka vezana za ispuh, čak i hondice mogu zvučati kao subaru ako im staviš UEL ispušne grane..

 

true story bro, ali nije ni 2.0 TFSI neka sreća  ali hajde, bar je jeftiniji za održavanje..

ALI da izbor padne na jedno od to dvoje, baš se pitam koliko bi ljudi prije uzelo golfa 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Satan is that you?

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zabranjeniples kaže...
Ekipa, interesira me jedna stvar vezana za sprice.
Ima li to veze sa snagom motora (hp) ?
Znaci, ako na motoru od 77kw imam sprice od motora sa 55kw (motor isti, 1.6tdi), dali to ima kakve veze sa snagom onda ?
Kolko vidim, sve sljaka uredno.

 Itko tko se razumije u ovo ?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

true story bro, ali nije ni 2.0 TFSI neka sreća  ali hajde, bar je jeftiniji za održavanje..

ALI da izbor padne na jedno od to dvoje, baš se pitam koliko bi ljudi prije uzelo golfa 

Ma usporedba je falivena skroz, skoro različite klase.. a između to dvoje ja bi Mitsu EVO-a.  

zabranjeniples kaže...

 Itko..

Dizne su iste, znači pašu s 55 na 77kW, samo se mora kod zamjene preko dijagnostike unijeti/programirati kod od te nove dizne..

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Dizne su iste, znači pašu s 55 na 77kW, samo se mora kod zamjene preko dijagnostike unijeti/programirati kod od te nove dizne..

To znam!

Znači, to nema nikakve veze sa snagom motora niti se to odražava u vožnji ?

Hvala ti puno!!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zabranjeniples kaže...

To znam!

Znači, to nema nikakve veze sa snagom motora niti se to odražava u vožnji ?

Hvala ti puno!!

Svi 1.6 TDI su isti, bilo 75, 90 ili 105ks, i na sve idu iste dizne. Znači jedino što se treba je to "kodiranje", unijeti kod nove dizne u ECU, jer iako su sve te dizne iste, ne reagira u svakoj piezo element na jednak način i pri jednakom naponu. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Svi 1.6 TDI su isti, bilo 75, 90 ili 105ks, i na sve idu iste dizne. Znači jedino što se treba je to "kodiranje", unijeti kod nove dizne u ECU, jer iako su sve te dizne iste, ne reagira u svakoj piezo element na jednak način i pri jednakom naponu. 

 Tnx man, puno si pomogao i još jednom velika hvala.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Stigao novi Focus prošli tjedan pa da stavim koju sliku. Zasad su dojmovi i više nego pozitivni, auto je super Kad napravi malo više km napisat ću malo detaljnije dobre i loše stvari, zasad ima samo 520km.

 

 super Focus! puno sretnih km! jel ecoboost ili dizel?  a vidim da se smucas i po mojem kraju 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže... 

 Koja oprema? 

 Trend + doplate automatska klima, prednji naslon za ruku, prednje maglenke, prednja i zadnja led svjetla, nekakv paket sjedala itd. Meni sasvim dovoljno.

Lord_Marko kaže...

 super Focus! puno sretnih km! jel ecoboost ili dizel?  a vidim da se smucas i po mojem kraju 

 Hvala!  Mlinček 1.0 Ecoboost 125 konja, za 10-12 tisuća km godišnje uglavnom u gradu i više nego dovoljno. U Rosesu šopingiram bar 1 mjesečno, pa negdje na ručak, a i htio sam napravit malo veći đir s autom 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li to nesto vise o ovim ecoboost motorima? Jedne prilike sam se vozio u focusu ili nekakvom karavanu isto tako negdje oko 100 konja... vuce kao blesavo samo mi se ne cini da ce dugo takav motor drzati posto je malog obujma ili se varam...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Alfisti 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mi može netko objasnit iz čega su izvukli 115Ks iz motora predpostavljam punto1 1.1ccm sa 55Ks, nema turbine, a ni ecu ne vidim na motoru (jedino ak nije ona crna kutija ecu), kolko kužim olakšani su rotacijski dijelovi, sređen je usis, svaki cilindar ima zasebno usis, ali iz čega su izvukli duplu snagu?

Predpostavljam da ovak nekaj nije street legal i da nebi prošlo na tehničkom...

 

Dobro se čuje, al kak se brzo zavrti do 8000rpm-a, bogme su ga olakšali

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 0:47 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ste već spominjali novi WRX..

 

Debili na kvadrat 

Ništa ne ostavljam nezavrš
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice