Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.253.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Good Year Eagle F1 Assymetric 2. Odlicna guma koja odlicno drzi na suhome a dobra je i na kisi. Vozeci FWD auto (Alfu sa 200ks) i vrteci ih svakih 5.000 km, na 20.000 km im je ostalo 4mm. Uzmi u obzir da mi je vozna pretezno brža od ogranicenja. Nakon njih sam montirao BF Goodrich G Force Profiler 2. Pokazala se dobra. U zavoju ne drzi kao Assy 2 ali je i jeftinija pa je zanemariva razlika. BFice sam nabavio jer sam prodavao auto pa sam gledao da nesto i ustedim.

 

Enjoy The Silence
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Good Year Eagle F1 Assymetric 2. Odlicna guma koja odlicno drzi na suhome a dobra je i na kisi. Vozeci FWD auto (Alfu sa 200ks) i vrteci ih svakih 5.000 km, na 20.000 km im je ostalo 4mm. Uzmi u obzir da mi je vozna pretezno brža od ogranicenja. Nakon njih sam montirao BF Goodrich G Force Profiler 2. Pokazala se dobra. U zavoju ne drzi kao Assy 2 ali je i jeftinija pa je zanemariva razlika. BFice sam nabavio jer sam prodavao auto pa sam gledao da nesto i ustedim.

 

 Ass 

 

Jebiga, nezreo sam 

 

 

Ja preporučam Nexen N9000, odličan omjer uloženo - dobiveno. Doduše vijek trajanja te gume je nešto kraći nego kod ostalih, ali kvaliteta nije upitna. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...
MatijaZG kaže...

Good Year Eagle F1 Assymetric 2. Odlicna guma koja odlicno drzi na suhome a dobra je i na kisi. Vozeci FWD auto (Alfu sa 200ks) i vrteci ih svakih 5.000 km, na 20.000 km im je ostalo 4mm. Uzmi u obzir da mi je vozna pretezno brža od ogranicenja. Nakon njih sam montirao BF Goodrich G Force Profiler 2. Pokazala se dobra. U zavoju ne drzi kao Assy 2 ali je i jeftinija pa je zanemariva razlika. BFice sam nabavio jer sam prodavao auto pa sam gledao da nesto i ustedim.

 

 Ass 

 

Jebiga, nezreo sam 

 

 

Ja preporučam Nexen N9000, odličan omjer uloženo - dobiveno. Doduše vijek trajanja te gume je nešto kraći nego kod ostalih, ali kvaliteta nije upitna. 

 

Pomjesao sam talijanski i engleski...big fail hahah

Enjoy The Silence
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
WackyZG kaže...

Ufff... to bu mi too much. I na čeličnjačama 16icama mi manžete ne drže godinu dana, s ovima bi još prije otišle. Al sjele bi joj k'o budali šamar... 

 govoris o manzetnama koje se nalaze priko homokinetickog na poluosovini? kakve ONE veze imaju s dimenzijama guma i felgi... 

jedino mozes kupit neke kvalitetne pa ti nece odlazit jednom godisnje... 

Ja samo govorim ono što sam na Superbici iz iskustva doživio, pa mi je, onak, da ne bi još i te dimenzije utjecale. Moraš računati da je taj auto godišnje po 30ak k km prelazio i to 80% u gradu, preko ležećih, a inače ima boljku s manžetama iz nekog razloga, mislim da je samo jednom izdržalo cca 2 godine. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
artyom kaže...

ima netko preporuku dobrih ljetnih guma do 1000kn komad( moze i manje)  u dimenziji 225/40 r18 ? prelazim ljeti oko 10k km, ali bitno mi je da je malo tvrđa guma.

 http://www.molydon.hr/guma-info/5788/ULTRAC%20CENTO%20XL%2092%20Y%20VREDESTEIN

 

http://www.molydon.hr/guma-info/6430/SC-3%20XL%2092%20W%20CONTINENTAL

 

http://www.molydon.hr/guma-info/6052/SP-MAXX%20TT%20XL%2092%20Y%20DUNLOP

 

http://www.molydon.hr/guma-info/18375/RE-050A%20XL%2092%20Y%20BRIDGESTONE

 

http://www.molydon.hr/guma-info/5827/SESSANTA%20XL%2092%20Y%20VREDESTEIN

 

 

imaš super cijene tih dimenzija u molydonu, u sloveniji nisu ama baš ništa jeftinije od ovih tak da se niti ne isplati ić tam po gume, barem ne za ovu dimenziju.

možda i ima negdje boljih ponuda tipa 50-100 kn jeftinije po gumi ali sumnjam.

ovo su stvarno super cijene.

 

što se tiče goodyer eagle f1 ,super su gume ali su premekane i zato odlaze prije nego ostale u toj kategoriji.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...

Ja samo govorim ono što sam na Superbici iz iskustva doživio, pa mi je, onak, da ne bi još i te dimenzije utjecale. Moraš računati da je taj auto godišnje po 30ak k km prelazio i to 80% u gradu, preko ležećih, a inače ima boljku s manžetama iz nekog razloga, mislim da je samo jednom izdržalo cca 2 godine. 

 jesi prova uzet originalne? dimenzije guma nemaju nikakve veze s njima, ali kvaliteta i/ili sama montaza (mestar) imaju. na elantri su original izdrzale 140tkm, bia do mestra da promini i uzea neke live - te nisu izdrzale do sljedeceg tehnickog, dakle niti godinu. nakon toga origigi i prst u uvo - skuplje, ali nisu ni ruke mukte pa se dugorocno vise isplati...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A gle.Starog ni diralo,a ja ću kad ove puknu,uzet originalne,pa ću vidjeti koliko će trajati.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

nine Di si dao šivat onu kožu oko mjenjača na Hondi i koliko te koštalo? Ne da mi se sad tražit taj post, a trebam na Astri to sredit.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

nine Di si dao šivat onu kožu oko mjenjača na Hondi i koliko te koštalo? Ne da mi se sad tražit taj post, a trebam na Astri to sredit.

 

ja sam radio volan (300kn), mislim da je wacky radio ručicu na istom mjestu..

http://www.autotapetarija-vitrum.hr/

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da,kod Vitruma je rađeno.550 kn volan,100 ili 150 ručica,200 podebljavanje spužve na vozačkom sicu.Za sad,da p;kucam u drvo,sve super.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
Da,kod Vitruma je rađeno.550 kn volan,100 ili 150 ručica,200 podebljavanje spužve na vozačkom sicu.Za sad,da p;kucam u drvo,sve super.

 Ako se ne varam ti imas golfa 1? Ako da kako izgleda ovo podebljavanje bas me zanima.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Krasno. Sad mi doslo iz dupeta u glavu da mi je 11.4 rega. za 2tkm mi je servis (malo veći) a šećer na kraju je kad nemam ljetne gume. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Krasno. Sad mi doslo iz dupeta u glavu da mi je 11.4 rega. za 2tkm mi je servis (malo veći) a šećer na kraju je kad nemam ljetne gume. 

 Lijepe čestitke budu

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

3tkn je rega i osiguranje. gume SportMaxx RT su oko 2400kn. a servis oko 1500kn. znaci soma eura mi ne gine 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se može doć pa pričekat dok ne naprave ili treba auto ostavit pa doć drugi dan?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
WackyZG kaže...
Da,kod Vitruma je rađeno.550 kn volan,100 ili 150 ručica,200 podebljavanje spužve na vozačkom sicu.Za sad,da p;kucam u drvo,sve super.

 Ako se ne varam ti imas golfa 1? Ako da kako izgleda ovo podebljavanje bas me zanima.

 To ti je na Superbici od starog rađeno. Negdje u travnju je preuzimam od njega. A podebljavanje ti je u biti skidanje navlake i ljepljenje nove spužve na potrošenu, malo modeliraju starum, stanje i nalijepe novu preko. 

 

Evo ti i link na post u temi ovdje gdje sam stavio slike završenog posla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 21:08 (WackyZG).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Jel se može doć pa pričekat dok ne naprave ili treba auto ostavit pa doć drugi dan?

 Sad sam vidio tvoj post. Najčešće ostaviš auto taj dan i pokupiš ga ujutro, uvijek imaju posla pa ne stugnu sve u istom danu. 

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

To mi je malo nezgodno al budem već nekak iskombinirao. Jesi zadovoljan kak su napravili ipak je prošlo skoro godinu dana?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

To mi je malo nezgodno al budem već nekak iskombinirao. Jesi zadovoljan kak su napravili ipak je prošlo skoro godinu dana?

 Pa nije baš godina, 15.11. prošle godine pokupljen auto. Obruč je još "nov", stari si je nabacil neko navlaku, njemu više paše što deblji volan, na prečkicama nema tragova lizanja, šav drži i jako lijapo izgleda. I ručica je k'o nova još, mrvu se konac izvukao dolje na sredini, ali ništa da bi se raspalo. Htjeli smo da presvuče i preko ove uništene plastike ali nas nije htio slušati, pa će ona u neku foliju kad uzmem atuo, da nije tak ružna izlizana. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 22:11 (WackyZG).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...

  Negdje u travnju je preuzimam od njega. 

Ja sam ovo pročitao i zabrijao da je u travnju prošle godine to rađeno Ma bit će ok vjerujem, sve je bolje nego kak je sad, baš ružno za vidjet. Volan mi je srećom još uvijek dobar pa eto manje će me koštat.

 

Kaj kec ide u penziju?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...
WackyZG kaže...

  Negdje u travnju je preuzimam od njega. 

Ja sam ovo pročitao i zabrijao da je u travnju prošle godine to rađeno Ma bit će ok vjerujem, sve je bolje nego kak je sad, baš ružno za vidjet. Volan mi je srećom još uvijek dobar pa eto manje će me koštat.

 

Kaj kec ide u penziju?

 Kec ide dalje familiji vjerojatno, ili u okolicu sela od kud su moji, ovisi tko će ga htjeti. Rado bi ga ostavio, ali nema se love da ga sredim, onda radije dam nekome tko će si ga porediti i voziti će ga još godinama. 

Lorda će cimati po cestama gore. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 22:42 (WackyZG).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Znači ostaje u familiji, super. Najviše ga bude s vremenom limarija zajebavala al to sredit pomalo i dugo bude on još vozio I ja bi najradije da sam ostavio svoju dvojku al mi je lova od prodaje stvarno dobro došla i nemam je di držat doma, a da kod bake odfuram to bi strunulo za godinu dana od stajanja..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 23:03 (veki22).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Jesi zadovoljan kak su napravili ...

 

kod mene su odlično volan odradili, a i ovo kod wackyja isto super izgleda.

inače možeš birati i materijal i boju konca tako da će ti se sigurno uklopiti u interijer.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja cu i dalje smrdit sa svojom dvojkom na kojoj bos pumpa vjerijatno nije dobro nastimana i prek.pol.gasa kad se stisne dimi iza opako  tako tjeram vozace kada mi se nabiju iza 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo "problem" o kojem sam pricao.

1. slika vidi se zaobljenost okvira tablice

2. vidi se ovaj drzac okvira zbog kojeg je nemoguce zaljepit tablicu uz branik.(al svejedno nisam ni bio odusevljen tom opcijom)

 

:D
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Evo "problem" o kojem sam pricao.

1. slika vidi se zaobljenost okvira tablice

2. vidi se ovaj drzac okvira zbog kojeg je nemoguce zaljepit tablicu uz branik.(al svejedno nisam ni bio odusevljen tom opcijom)

 

 Ja ću ti reći iz prve ruke, da nikad nisam imao problema sa bušenim pločicama, a gro sam ih uzeo i bušenih vratio.

Isto tako i na teh. pregledima nikad nikakvih problema. A godišnje preko 20 auti regam, teretnih i osobnih.

A zašto ih bušim ( ne svugdje ), zato jer su mjesta za postavljanje kriminalno loša, i par puta se izgubila tablica.

Ali ja to tako izbušim da se skoro i ne vidi.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 10:11 (kostolomac).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel vi držite ruku na mjenjaču dok vozite?

 

Naletio sam na ovaj video, kolko sam skužio, kaže da ako se drži ruka na mjenjaču, stvara se mali pritisak na sinkrone i brže se potroše, ostatak videa znam, ali ovo prvo sam kiksao onda, ja prešaltam i stalno desnu ruku na mjenjaču imam, doduše u gradu stalno šaltam, ali svejedno, jel to vrijedi za sve aute sa ručnim mjenjačem il samo neki imaju tu boljku?

 

13 Da, držim
15 Ne držim
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel vi držite ruku na mjenjaču dok vozite?

 

Naletio sam na ovaj video, kolko sam skužio, kaže da ako se drži ruka na mjenjaču, stvara se mali pritisak na sinkrone i brže se potroše, ostatak videa znam, ali ovo prvo sam kiksao onda, ja prešaltam i stalno desnu ruku na mjenjaču imam, doduše u gradu stalno šaltam, ali svejedno, jel to vrijedi za sve aute sa ručnim mjenjačem il samo neki imaju tu boljku?

 

 

Mislim da to ovisi koliko pritisak stavljas na mjenjac, npr. ja kad malo jace ruku naslonim osjetim nekakve vibracije, kao da se nesto dogada sto nebi smjelo. No kad lagano naslonim nista i sumnjam da to ista unistava. Al dobro inace bas ne drzim ruku na mjenjacu tako da mi je svejedno.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nastojim ne držati, u ostalom, i u manualima od automobila ti piše da ne držiš.

Npr. evo ti što piše od ''Pežota'': 

 

 

''Avoid leaving your hand on the gear knob as
the force exerted, even if slight, may wear
the internal components of the gearbox over
time.''

 

Ruka ide na naslon za ruke :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ne znam, meni je to nekak normalno da se držim za mjenjač , nema nikakvih vibracija dok se držim, čitao sam i ja manual od auta, ali nisam nigdje pročitao da se to nebi smjelo, baš ću ponovno pročitati...

 

EDIT: e da naslon za ruku nemam, možda bude jednog dana, ak nabavim sjedala od alfe 147 za neku pristojnu cijenu

 

EDIT2: čeh...

 
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 20:59 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice