Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.259.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 di je to moguce pogledat?

Ja sam s preko torrenta skinuo. (poslao sam ti pp s linkom posto nije dozvoljeno na forumu)

Onjegin kaže...

 Možeš skinuti korištenjem torrenta.

 

Bit će ti ok ako nisi pao na Klarksonov kult ličnosti i nisi jedan od onih bolesnih fanatika.

Problem je upravo u tome da Evans zeli biti Clarkson, a to mu ne uspjeva. Oponasa ga, ali vidi se da mu to ne lezi prirodno ko trojici s proslog Top Geara.

I sve se cini forsirano.

:D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Znači veliš, ima tu više od 2m cijevi (ko parni stroj)

Bilo kako bilo, ja sam se šalio gore, slažem se sa boldanim, samo nisam htio biti tako izravan, po meni je bedasto radit neke modifikacije na motoru a da se pritom vozilo ne testira na valjcima, naravno to mislim pod modifikacije koje si pojedinci delaju sami doma u garaži, auto-kuće su druga stvar...

Pa da, kraće od ovog ne ide, al to je tako kod skoro svakog turbo motora osim ovih novijih s zrak-voda intercoolerom.

Meni su razumljive ove modifikacije, promjene tvorničkih usisnih crijeva, jer tvornička imaju "brze" spojeve s običnim osiguračima i s vremenom nema spoja koji ne propušta bar malo.. 

Primjer:

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Hvala momci.Čekam jos nečije mišljenje da vidimo da li se poklapa :P
Inače moj Punto je 1.1 97 god 55 ks,da li da se usudim s njim iz Petrinje do Šibenika?
I ako bi mogli malo pronjuskati koji bi mi bio najbolji izbor,cca 3000e,poželjna mi je zamjena uz nadoplatu ako je moguće naravno.

 Prošle godine nas 5 je išlo iz novske do vrsara s takvim autom. 1.1 mašina, 55KS, 97 god + LPG .... mislim da je ato imao samo 200 kg ako ne i više u limenkama pive i stvarima koje smo vozili ... jedva smo se svi stisli u njega. gepek pun do vrha, morao sam izbacit jedan zvučnik da bi mi se gepek mogao zatvorit .... suvozačko mjesto je bilo ispunjeno pivom sve do sjedala, tako i prostor iza :D auto na autocesti nije uspio postić brzinu od 130 km/h uz svu muku, ali je bez beda izdržao sav put, a vecinu putovanja papučica gasa je bila doslovce stisnuta do poda :) ta mašina je nepoderiva ... u 13 mjeseci s njim sam napravio nešto više od 70t km, svakih 15 000 km sam mjenjao ulje, ono najjeftinije iz kauflanda + filter ulja.... promjenio sasm ga kad sam se "spucao" u renaultov branik, auto je bio totalka, al pazi ovo ... mašina je i dalje radila bez obzira što je hladnjak bio probušen ... još samo da napomenem da sam ostao bez vode u hladnjaku jedno deset puta, auto bi cukao dok se nebi ugasio. staneš, nadoliješ vodu i vozi dalje ;) petrinja do šibenika? jedno 25 puta zaredom bez gašenja auta bez problema ;)

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ti mater meni muka sutra ici od zagorja do metkovica i nazad fiat doblom 

 

uzeo sam si 0.5L ulja u jana flašici just in case 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 21:54 (Lord_Marko).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
juice21 kaže...
big_guy kaže...

Hvala momci.Čekam jos nečije mišljenje da vidimo da li se poklapa :P
Inače moj Punto je 1.1 97 god 55 ks,da li da se usudim s njim iz Petrinje do Šibenika?
I ako bi mogli malo pronjuskati koji bi mi bio najbolji izbor,cca 3000e,poželjna mi je zamjena uz nadoplatu ako je moguće naravno.

 Prošle godine nas 5 je išlo iz novske do vrsara s takvim autom. 1.1 mašina, 55KS, 97 god + LPG .... mislim da je ato imao samo 200 kg ako ne i više u limenkama pive i stvarima koje smo vozili ... jedva smo se svi stisli u njega. gepek pun do vrha, morao sam izbacit jedan zvučnik da bi mi se gepek mogao zatvorit .... suvozačko mjesto je bilo ispunjeno pivom sve do sjedala, tako i prostor iza :D auto na autocesti nije uspio postić brzinu od 130 km/h uz svu muku, ali je bez beda izdržao sav put, a vecinu putovanja papučica gasa je bila doslovce stisnuta do poda :) ta mašina je nepoderiva ... u 13 mjeseci s njim sam napravio nešto više od 70t km, svakih 15 000 km sam mjenjao ulje, ono najjeftinije iz kauflanda + filter ulja.... promjenio sasm ga kad sam se "spucao" u renaultov branik, auto je bio totalka, al pazi ovo ... mašina je i dalje radila bez obzira što je hladnjak bio probušen ... još samo da napomenem da sam ostao bez vode u hladnjaku jedno deset puta, auto bi cukao dok se nebi ugasio. staneš, nadoliješ vodu i vozi dalje ;) petrinja do šibenika? jedno 25 puta zaredom bez gašenja auta bez problema ;)

 Hoces reci da se ugasio jer se pregrijao tj prekuhao?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

ti mater meni muka sutra ici od zagorja do metkovica i nazad fiat doblom 

 

uzeo sam si 0.5L ulja u jana flašici just in case 

 Kod mene uvijek bude 1L ulja u gepeku za svaki slucaj.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

ti mater meni muka sutra ici od zagorja do metkovica i nazad fiat doblom 

 

uzeo sam si 0.5L ulja u jana flašici just in case 

 A šta je tak razvaljen?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Lord_Marko kaže...

ti mater meni muka sutra ici od zagorja do metkovica i nazad fiat doblom 

 

uzeo sam si 0.5L ulja u jana flašici just in case 

 Kod mene uvijek bude 1L ulja u gepeku za svaki slucaj.

Veliko povjerenje imas u svoj auto 

:D
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
ivanzu kaže...
Lord_Marko kaže...

ti mater meni muka sutra ici od zagorja do metkovica i nazad fiat doblom 

 

uzeo sam si 0.5L ulja u jana flašici just in case 

 Kod mene uvijek bude 1L ulja u gepeku za svaki slucaj.

Veliko povjerenje imas u svoj auto 

 Dobro je uvijek imati u autu nesto od maziva jer nikada ne znas sto ti se moze desiti na cesti. ( Ode kocioni cilindar, mozda pocne negdje ulje curiti semering ili nesto) 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja u Alfi imam sav zivi alat...sve uredno poslozeno da se ne vidi nista kad se otvori prtljaznik, ali stvarno ima svega. Nikad ne znas sto ti zatreba...

Senza cuore saremmo solo macchine
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Ja u Alfi imam sav zivi alat...sve uredno poslozeno da se ne vidi nista kad se otvori prtljaznik, ali stvarno ima svega. Nikad ne znas sto ti zatreba...

 Ajde bas napisi sto imas bas me zanima cisto da mozda i sebi dopunim kolekciju  

Evo mog popisa 

: 1l antifriza ( jednom mi je puknula cijev pa sam skuzio na vrijeme i dolio )

Kablovi za startanje auta ( Jednom mi G4 nije htio upaliti jer je aku bio prazan, a nitko ziv nije imao kablove za startanje... + jednom me covjek zaustavio i pitao imam li kablove pa sam mu pomogao -> dvica upalila mazdu benzinca  )

1l kocione tekucine

1l ulja ( jbg auto mi pije ulje - los motor )

Prva pomoc

12V mini kompresor za gume ( jedna mi guma misticno nakon 1-2 tj izbaci zraka i padne na 1bar... )

WD-40 

Alat u kutiji ( gedore + nastavci za sarafciger )

Kljuc za felge + dizalica + rez guma + guma koja se rasteze ako nesto vozim ( npr madrac ) pa drzi gepek zatvorenim..

Uze za vucu auta ( do 1.5 t ) - Jednom je  decko sa curom stao nasred ceste sa smartom pa sam ih odslepao do parkinga 

Reflektirajuci prsluk

Kisobran 

Zaruljice, osiguraci...

Mislim da je to to...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je vise iz zajebancije post bio, i ja imam alata u rezervnom koracu, ali to je vise kad mi zatreba negdje kad nisam doma, a ne za auto.

Ulje nikad ne vozim(barem ne u svom autu) jer znam da je dobro odrzavan.

Nikad mi nije zatrebalo nista vise od dizalice i rezervnog kotaca na cesti.

 

MatijaZG 

Da, slazem se, s alfom nikad neznas 

:D
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 0:17 (CroNk3r).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ulje nosim preventivno da ako se desi neko sranje, bolje da imam nego da nemam.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

ti mater meni muka sutra ici od zagorja do metkovica i nazad fiat doblom 

 

uzeo sam si 0.5L ulja u jana flašici just in case 

 Gore od križnog puta, ništ protiv marke, ali ti "kombiji" su užas

 

To je kaj da bi na magarcu jahal

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 6:57 (Karlek_19).
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
hm hm, distanca, hm hm razmak hm hm...
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jbg. Nije razvaljen ima 90tkm a star je nes sitno prek godine. Alida troši ulje. 1.6mjet 105 ks

 

Dosao sam upravo u metkovic. Krenuo sam u 4:00 dosao oko 9:20 i potrosio tank nafte.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
darijoman kaže...

 Stvarno se lik potrudio staviti slike na oglas !!!

 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može info ZG-čanci, onaj parking kod RGN (Pierrotijeva), kolko se to naplačuje, vidim da je prva zona, piše 6 kn/h, je to istina?

 

BTW, ko hoće videti pilu, u četvrtak od 12 do 13h bude tam

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 12:58 (Karlek_19).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...
darijoman kaže...

 Stvarno se lik potrudio staviti slike na oglas !!!

 

  Baš ! Ne znam iz kojeg razloga ali katastrofa

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
darijoman kaže...

 Ne za nekih 10000km ocekuj veliki servis. Koji vec trebao biti obavljen na 90000km u slucaju pezoa.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pogledat na licu mjesta i provozat ga ionako moraš, ako ti je usput negdje, zašto bar to ne obaviti?

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Varazdinci, kamere su upogonjene ovaj tjedan.

Lokacije:

 

:D
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Rade već od prošlog tjedna. Samo je valjda bio testni period. 

Doduše, ova u Braće Radića, nisam siguran da li snima oba smjera ili samo nadolazeći u grad. Jer se kroz desni otvor na kutiji baš vidi da je iza kamera, a na lijevom ne. Danas idem prvi put pokraj ove u Turčinu od kad je postavljena, pa ću malo obratit pažnju.

 

EDIT: Piše u Varaždincu da su samo dvije kamere, na ovih 5 kutija i da će se selit ovisno o situaciji. Također piše da snimaju prekoračenja od 30+km/h više od ograničenja brzine. S obzirom da u tekstu piše u prvom naletu, valjda će se mjenjati kroz vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 14:41 (mystik).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uzeti sprej i upotrijebit maštu na ''okicama'' od kutije

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dok te snima nadzorna kamera (mala, bijela) koja je točno iznad prometne kamere

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
darijoman kaže...

 Ne za nekih 10000km ocekuj veliki servis. Koji vec trebao biti obavljen na 90000km u slucaju pezoa.

 Distribucija se mjenja svakih 80-100-120 (ovisno o motoru), ili svakih 5 godina. Dakle na tom autu je trebalo u najgorem slucaju bar jednom izmjeniti.

Senza cuore saremmo solo macchine
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
ivanzu kaže...
darijoman kaže...

 Ne za nekih 10000km ocekuj veliki servis. Koji vec trebao biti obavljen na 90000km u slucaju pezoa.

 Distribucija se mjenja svakih 80-100-120 (ovisno o motoru), ili svakih 5 godina. Dakle na tom autu je trebalo u najgorem slucaju bar jednom izmjeniti.

 Da samo sto taj vjerovatno nije pa sada hoce uvalit auto nekome drugom jer ne zeli platit par tisuca za servis.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja kad vidim tako jednu jedinu sliku i to slikano sa sigurne udaljenosti, strah me pomislit kako auto izgleda.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Da samo sto taj vjerovatno nije pa sada hoce uvalit auto nekome drugom jer ne zeli platit par tisuca za servis.

 Ako je jos originalna distribucija, to je cudo sto je remen jos u jednom komadu

Senza cuore saremmo solo macchine
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice