Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.113
|
čitano: 13.250.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

meni je na kiji prajd obrtomjer bio dodatna oprema...true story...

 

 

jebem sebe i svoju radoznalost, mogo sam ustedit tih 250kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 19:10 (Gorstak79).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A gle osnovni su svi jadni. Ja imam comfortline sa par doplata i stvarno ima pregrst opreme od MF volana,bluetootha,usb,aux,sd card, veci touch display,navi,solidna sjedala, el preklopivi retrovizori,Adaptivni tempomat,front assist,naslon naprijed,iza,el rucna sa autoholdom,senzor kise i svijetla,samozatamnjujuci unutarnji retrovizor,dodatni grijac za zimu za kabinu itd... znaci auto nije gol ima tu svega i svacega. Jedino mi je zao ko psu sto nije dsg.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 19:17 (omomomomoomm).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad se sjetim sto je sve imala moja A6ica 2.5 TDI Quattro iz 2003...rijetko koji Golf 7 je danas tako opremljen...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Evo ja bi volio čuti koja točno *ranja posto svakodnevno koristim jednu peticu 1.9 TDI sa 223 tkm ( vlasnik od 170.000 km ), a druga 2.0 TDI sa 228 tkm ( vlasnik od 200.000 km ),koji točno to da napomenem veliki problemi i dealbreakeri da preskočimo te motore ili automobile općenito ?

Imali su problema sa ABS pumpama, hrđom zbog one spuzve, TSI motori, DSG, dizna na 2.0tdi , lancima, itd..

 

Vozio sam Golf 7 1.6TDI po meni vozne karakteristike i nisu nesto posebno, izolacija je dobra, mjesta ima solidno, materijali su ok, mjenjac dobar, volan mi nije nesto sjeo, motor nije nesto pretjerano zivahan, sjedala udobna.

Nadoplate su preskupe i auto sa 140k kn lako ode na 180-190k kn. Trenutacno Skoda Octavia je vise precjenjena nego VW Golf, a prosla generacija Octavie je bolja nego sadasnja, nadoplate su isto skupe..

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 19:32 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
doky01akablava kaže...
Evo ja bi volio čuti koja točno *ranja posto svakodnevno koristim jednu peticu 1.9 TDI sa 223 tkm ( vlasnik od 170.000 km ), a druga 2.0 TDI sa 228 tkm ( vlasnik od 200.000 km ),koji točno to da napomenem veliki problemi i dealbreakeri da preskočimo te motore ili automobile općenito ?

Imali su problema sa ABS pumpama, hrđom zbog one spuzve, TSI motori, DSG, dizna na 2.0tdi , lancima, itd..

 

Vozio sam Golf 7 1.6TDI po meni vozne karakteristike i nisu nesto posebno, izolacija je dobra, mjesta ima solidno, materijali su ok, mjenjac dobar, volan mi nije nesto sjeo, motor nije nesto pretjerano zivahan, sjedala udobna.

Nadoplate su preskupe i auto sa 140k kn lako ode na 180-190k kn.

 Evo mogu reci da su sami pojedini motori imali problema sa diznama i to 2.0 TDi u passatima 140-170 i 2.0 TDi od 170 ks u Golf 5,konkretno boljka su bile Siemens dizne i rijeseno opozivom ( promijenjeno u Bosch dizne ).
Hrda im je mana na branicima,abs pumpa prvi put cujem,pojedini primjerci su imali problema sa uljnim pumpama,ali kad se gleda tako koji auto nema problema i boljki,mora otici kad tad nesto od elektronike kroz 10-15 godina eksploatacije i 200-300.000 km.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Kad se sjetim sto je sve imala moja A6ica 2.5 TDI Quattro iz 2003...rijetko koji Golf 7 je danas tako opremljen...

Jedno je kada takav auto kupiš kao napucan polovnjak, a drugo je kad ideš na konfigurator pa nabiješ 30.000 eura opreme . Moj stari ima taj A6 C5 ali je S line, crni, bež koža unutra, nema šta nema, od grijanja/hlađenja sjedala, CD changera čki materinih, samo navi nema, ali bilo je i prejadnih verzija sa tapecirung sicevima užasnih uzoraka, radio kasetofonom itd. pogotovo ranijih godišta 98-99.

 

Tako da svakako ovisi kakvog ga kupiš 10,15g. starog vs. da ga sam slažeš. Onda ga kupio - ne bi.

 

Tako isto i moj A3, od climatronica, el.paketa (x4), osvjetljenih pretinaca, alu felgi, serijskog ESP-a, orig.subwoofera u gepeku, rezervnog kotača pune dimenzije sa 5 alu-felgom u gepeku do ne znam čega (i metalik boja se vjerujem posebno doplaćivala) - bilo je modela vrlo skromno opremljenih, ne znam sad više kako su se te opreme točno onda zvale, Ambition, Attraction, još neka je bila, ali ovako - danas prosječno opremljen, kao moj, novi je došao kao sv.Petar kajg...

 

To je VAG jednostavno, doplate su oduvijek tragično skupe. Điberija žešća. Imali su par akcija sa onim Rabbit verzijama mislim Pola, čak je i Golf V/VI mislim nešto bilo, pa si mogao 2-3.000 eura uštediti, ali to je puno premalo i prerijetko..

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro,kako kako kako pobogu ??

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ja samo kažem kakav je bio primjerak koje sam imao prilike voziti. 
Petica je trošila znači samo autoput, između 100 i 140 vožnja i ispod 8.5 litara nikako, nešto definitivno ne šljaka na autu dok je tolika potrošnja...
Caddy je nov ali mi je nekako jako skučen napred, nije ni kvaliteta plastike neznam kaj...Za novi auto mislim , proizveden je 12/2016 a kupljen u 2/2017...

Od tasta kolega ima četvorku, 1.9 TDI sa 130 ks, prvi mu je vlasnik i ima 170 000 auto negdje, i stalno nešto, problemi s paljenjem, set kvačila je već mjenjao, prednje amortizere 2x put već... 

Jedini koji se ništa ne žali je moj rođo sa dvojkom 1.6 D hahaha....


12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Phantom_RI kaže...
omomomomoomm kaže...

A sto ti sjeda i sto vozis naravno ak se smije znati?

 Imao sam dosta toga u posjedu... Opel Astra, Opel Vectra, Fiat Bravo, Fiat Stilo, Fiat Chroma, Peugeot 307, Citroen Berlingo, Renault Scenic ( navedena 2 su od oca ali sam ih vjerojatno vozio više nego on ) Alfa 147, Alfa 159 SWi sad je u posjedu Chevrolet Cruze a u planu budemo vidjeli šta će biti, ovisno o poslu i ako drugu godinu stan završim kompletno onda idem na Ford C Max pošto idem na neki obiteljski auto, ili neki karavan tipa 507 SW, Mondeo, Mazda 6... Vidjet ćemo.


Službeni auto smo imali Golf 5 2.0 TDI, i sami problemi s njim, trošio nenormalno, neudoban za voziti... Onda smo prešli na Caddy, 2.0 TDI isto, auto još nema ni godinu dana. 
Razumiješ da sam vozio 950 km u komadu s njim i da sam jedva čekao izaći van... Neudoban auto za dalje relacije, suvozač ima strašno malo mjesta za noge ako želiš da putnik iza ima mjesta za noge i tako...

Frend mi ima Passata 2.0 TDI, mislim da je auto 2008 godina, znači CR motor, i stalno neki problemi, pa turbina otišla, pa ga električna ručna zahebava, pa ga elektrika nešto hebe i tako dalje...

Citam koje si aute imao u posjedu i pitam se kad cu procitat neki dobar model :D

 

 Na temelju nekoliko auta generaliziras...

Statistika prodanih iz godine u godinu govori za VW da su ok auti ili su kupci zatucani. (lako moguce da je ovo drugo)

 

Ok je razglabat kad sama rasprava nekud vodi, ali ovdje cim se krene debatirat o VW-u i sl. - pretace se iz supljeg u prazno...

 

 

 

 Majstore bez uvrijede ali s nijednim autom osim sa 307-com nisam imao nekih problema...
A i s obzirom da imam 25 godina, kupovao sam ono šta mi je bilo najisplativije zbog posla i plaće...

Nisam tip koji će kupiti Audi, VW , BMW i jesti parizer cijeli mjesec, rađe kupim ono kaj mi se sviđa i kaj mogu održavati i da opet ne bankrotiraš.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...

Od tasta kolega ima četvorku, 1.9 TDI sa 130 ks, prvi mu je vlasnik i ima 170 000 auto negdje, i stalno nešto, problemi s paljenjem, set kvačila je već mjenjao, prednje amortizere 2x put već... 




NHF ali ovo bi moglo biti i do tastinog kolege.., ja sam mijenjao na 220,230tkm set dvomasenog i kvačilo, amortizere jednom u 270tkm. Nešto je i do vozača tj. rupetina na cesti. Amortizere ne proizvodi VAG, nego lijepi svoje etikete, kao i kod manje više svih..

 

Taj motor je po meni najbolji koji su ikad izbacili uz 90ks bošpumpa dinosaur, moraš se žešće ganjati da ga rasturiš, ali i sipati smeće od ulja unutra bez obavezne 505.01 specke. Onda zna biti kukulele.

 

Šta bi tek rekao na SX4 kojemu su svi (amort.) propišali u garantnom roku

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto proizvodaci nista i ne proizvode osim motora, mjenjaca i karoserije, sve ostalo se kupuje od dobavljaca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 20:07 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Da do 250tkm. Auti su projektirani do 250tkm. Clio 2 je jos auto staroga kova sa minimalno elektronike pogotovo ako je benzinac i nema se puno toga za pokvariti. 250tkm mi je plafon do kojeg vozim cak mislim da cu ga i prije prodati.

 

 Nije benzinac,DCI 1.5 je

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo eko test,230 tkm,sasvim zadovoljan,izgleda se isplati pretrpiti 1-1.5L goriva vise da malo dise motor ;)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Da do 250tkm. Auti su projektirani do 250tkm. Clio 2 je jos auto staroga kova sa minimalno elektronike pogotovo ako je benzinac i nema se puno toga za pokvariti. 250tkm mi je plafon do kojeg vozim cak mislim da cu ga i prije prodati.

 

 Dali je to neka studija pokazala, negdje pise ili?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

da, jednom godisnje ga zeru ispuses, oko odredjenog datuma :D

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
omomomomoomm kaže...

Da do 250tkm. Auti su projektirani do 250tkm. Clio 2 je jos auto staroga kova sa minimalno elektronike pogotovo ako je benzinac i nema se puno toga za pokvariti. 250tkm mi je plafon do kojeg vozim cak mislim da cu ga i prije prodati.

 

 Dali je to neka studija pokazala, negdje pise ili?

 U novijim autima sve se na okupu drzi ljepilom i kopcama dok na starijim šarafima, pogodi sto ce duze trajati.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sa svojim Chevroletom sam prezadovoljan. Napravio sam u nepunoj godini dana oko 25 000 km i nikakvog kvara, mali servis sam imao i mjenjao sam pločice prednje i to je sve...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Sad mi vec nije jasno,toliko lajkova dobije sprdnja Honde,a toliko malo dobije sprdnja VW-a ?
Jesam li ja pogrijesio forum i usao na vw-bug.de ? 

 

to ti je pokazatelj općeg stanja retardiranog društva.. mene osobno ne dira nikakva šprdnja na račun brenda auta koji vozim. meni je sve to zabavno, dok bilo kakvo zadirkivanje u svetu kravu rezultira općim revoltom, unatoč tome što se radi o poprilično neobjekvinom pogledu na određenog proizvođača kojem je jedini cilj zapravo upravo sprdačina .. ljudi preozbiljno shvaćaju tu čitavu priču, isto kao što se i preozbiljno shvaća sprdačina na račun alfe i njene "nepouzdanosti". od jednom je alfa najgori proizvođač auta na svijetu, samo iz razloga što se na balkanu proizvodi hrpetina meme-a na njihov račun 

šta reći nego -slika-

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

to ti je pokazatelj općeg stanja retardiranog društva.. mene osobno ne dira nikakva šprdnja na račun brenda auta koji vozim. meni je sve to zabavno, dok bilo kakvo zadirkivanje u svetu kravu rezultira općim revoltom, unatoč tome što se radi o poprilično neobjekvinom pogledu na određenog proizvođača kojem je jedini cilj zapravo upravo sprdačina .. ljudi preozbiljno shvaćaju tu čitavu priču, isto kao što se i preozbiljno shvaća sprdačina na račun alfe i njene "nepouzdanosti". od jednom je alfa najgori proizvođač auta na svijetu, samo iz razloga što se na balkanu proizvodi hrpetina meme-a na njihov račun 

šta reći nego -slika-

To je ujedno i jedini razlog zasto je vecina postova na racun VW negativna, vlasnici se prelako zivciraju.

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

najveći problem u Hrvatskoj je što ljudi kupe dizela starog 5/6 godina uvezen iz njemačke koji kobajage ima 135 tkm.

Pogledaš na njušci svi istog godišta se vrte oko slične kilometraže.

Ti auti su pregaaaaaženi ljudi moji.

Auto uvezen iz Nemaćku star 5 godina izgleda prekrasno a može već na generalku.

ŠVABO JE MAJSTOR SKIDANJA KILOMETRAŽE

Vi se onda čudite; ošlo mi ovo, ošlo mi ono, ošlo mi ovo, a njemu ošlo ono...ma nemoj.

Za 10t € kupi novu Daciu Sandero i vozi se bez brige i bez kvarova 10 godina a ne Golf diesel "šesticu" 1,6 ili bilo koji drugi diesel.

Svaki današnji dizel može preći 450/500t (to su vam ovi na kojima piše prešao 130 tkm) no ne radi se na autu samo o motoru .

Svaki dio na autu prelazi tu kilometražu.

AL, HEBIGA, SRAMOTA JE KUPITI RUMUNJSKO AVUTO.

Ipak ti se ljudi neće smijati kad sjedneđ u Renault, Peugeot, Citroen makar išao s njim svaki mjesec na popravak.

 

Čovjek lijepo pljune 8t € za golfa starog 5 godina koji izgleda kao avion i onda se čudi što se kvari.

Sad pročitaj ponovo tekst odozgora.

 

Može se naći dobar dizel koji je malo prešao no moraš ga tražiti kod rodbine, kolege s posla i na sličnim mjestima, a ne u auto kućama i to "ovlaštenim".

 

Oni lažu, kradu, varaju više nego itko.

 

AJ UZDRAVLJE !

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 0:59 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sta ti znas, svabo je svabo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ova nova Dacia se cini OK, Fiat Tipo isto.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ova nova Dacia se cini OK, Fiat Tipo isto.

Vozio sam se u Sanderu prošle gen. i sve bi prožvakao, za cijenu koju ima, osim dvije stvari, užasna unutrašnjost i naginjanje u kružnom toku pri brzini većoj od 20. Ali isto tak vozio sam se u "svetoj kravi" 2, 4, 5 i 6 i ne kužim strku, meni je to neudobno, pogotovo ako iza sjediš, tvrda klupa ko oni autobusi naranačsti iz 70tih, samo za info vozim se svaki dan u autu s "sporckim ovjesom" i 195/45 r16 gumama cestom kraj starog grada i kazališta u VŽ (koji su iz okolice znaju kakve su...), tak da mogu itekako suditi o (ne)udobnosti.

 

O kvarovima ne znam niš niti bi se mješao, jer jedino na kaj se ljudi žale je da im svijetli "check engine", e sad zakaj, nisam pital, jer bi odma prepričavali životnu priču, svoju i od auta, kad ih tak nekaj pitaš, a to mi se ne sluša.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bilo je istraživanje u njemackoj,emisija posvećena tome,uglavnom,ustanovljeno je da 70% auta na njemackom trzistu ima skidanu kilometrazu...i to su jos prikazivali kako radi ekipa,zamagljene face,a da se apsolutno nikako ne moze dokazat.Vjerovatno jedino s upisom km prilikom registracije,ali to nitko ne gleda kad uvozi auto.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma nemoguće, Švabe to sigurno ne rade, oni su pošten narod 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Prošla su vam vremena kada su se skidali kilometri, jednostavno se to više nikome ne isplati jer se lako dokaže preko ovlaštenog servisa te možete tužiti onoga tko vam je prodao auto. Svaka autokuća koja se bavi uvozom automobila vam daje garanciju na kilometre. A druga stvar su pojedinci koji uvoze privatno pa skidaju kad dođu u Hrvatsku.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Anđeo bez falinge kaže...

 

 

Thoroughbred kaže...

 

Ma kakav njemac, briga njemca za kilometrazu.

 

On kupi novo, j*be mu mater prvih 5 godina, predje 200k, a cesce do 150k jer je to vrijeme prvog servisa i onda ga proda nasim lopovima uvoznicima.

Sreca pa su danasnji uvoznici glupi, a ECU-ovi i alati napredniji, pa se kod novijih automobila nerijetko moze ocitati i prava kilometraza.

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
laux kaže...

Prošla su vam vremena kada su se skidali kilometri, jednostavno se to više nikome ne isplati jer se lako dokaže preko ovlaštenog servisa te možete tužiti onoga tko vam je prodao auto. Svaka autokuća koja se bavi uvozom automobila vam daje garanciju na kilometre. A druga stvar su pojedinci koji uvoze privatno pa skidaju kad dođu u Hrvatsku.

Kako će dokazati ?!

Eto, ja npr pređem svake godine 70 tkm.

Prije svakog tehničkog ili servisa skidam sat na 20/22 tkm.

dakle, nakon pet godina moj automobil umjesto 350 tkm ima 100, 120 tkm..

auto ode kao alva... 

Da, JA lično i osobno !
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka ti cast treba te prijaviti pa ti to vise nece padati na pamet. 

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Anđeo bez falinge kaže...
laux kaže...

Prošla su vam vremena kada su se skidali kilometri, jednostavno se to više nikome ne isplati jer se lako dokaže preko ovlaštenog servisa te možete tužiti onoga tko vam je prodao auto. Svaka autokuća koja se bavi uvozom automobila vam daje garanciju na kilometre. A druga stvar su pojedinci koji uvoze privatno pa skidaju kad dođu u Hrvatsku.

Kako će dokazati ?!

Eto, ja npr pređem svake godine 70 tkm.

Prije svakog tehničkog ili servisa skidam sat na 20/22 tkm.

dakle, nakon pet godina moj automobil umjesto 350 tkm ima 100, 120 tkm..

auto ode kao alva... 

 Jako pohvalno, nemoj radit ono što ne bi htio da se tebi desi.. 

If you have nothing to lose, try.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice