Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.248.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Ako je auto kupljen sa ručnom klimom jel se može njemu staviti automatska klima?

Jesi kupio auto ili još razmišljaš o kupovini ? 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2014 19:58 (TheMenstalist).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na svojoj mazdi 

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Čemu potreba sa ručne na automatsku?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A neznam...

 

čovjek iz auto jazbine mi je ponudio motor sa 112000 km za 1500 kn ako mu dam i stari motor koji ima 247000 km

 

jel se to po vama isplati?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad bi tu svoju maštu usmjerio na pisanje knjiga ili scenarija za filmove, pa gdje bi ti bio kraj....

HTC 8X :)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav se to troll skriva iza tog profila???

 

Izmjenjao 100 auta, po pitanjima se moze zakljuciti da nikada nije imao ispravan auto i da je neki bogatas jer je stalno kod majstora ili kupuje novi auto

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dizlo s plinom? {#} I onda kažu kasnije, ma ne...to je automatski povuklo na oglasu.

Org km, nećete vjerovati! A posebno sam alergičan na full opremu osim kože. I kad saznaš u međuvremenu da od te opreme nema 15 stvari koje bi trebao imat...ah, šta reći.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 2:36 (DiRT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Dizlo s plinom? {#} I onda kažu kasnije, ma ne...to je automatski povuklo na oglasu.

Org km, nećete vjerovati! A posebno sam alergičan na full opremu osim kože. I kad saznaš u međuvremenu da od te opreme nema 15 stvari koje bi trebao imat...ah, šta reći.

Imaš ti i sustave s plinom na dizel motorima... To ne radi kao benzinac s plinom (troši i dizel i plin istovremeno), ali isto služi za uštedu.

 

Uostalom, google sve zna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 13:45 (ba2033).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a sta mislis kako ovo onda ide?

 

20 godina stari MAN SU 240 i pred god dana ubacen plin...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da al to su prenamijenjeni sistemi tj prerađeni za takve slučajeve. I ja sam googlo kak ide dizel s plinom i ide, al nije to to, bar ne za nas.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 19:15 (DiRT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Normalno da je moguće kombinirati dizel sa plinom..
Ali koji tu plin ide? Po nekoj logici nebi trebao ići isti kao kod benzinca jer kod benzinca, svječica zapali mješavinu.. 

 

 

Frend mi se baš danas žali da mu Clio 2 1.2 8v pije malo too much.. Ovih par dana vozio nešto malo autoputa i otvorene i dosta gradske.. Kaže da mu je ispalo 9-10l neki prosjek.. Nije ni malo s obzirom na 60ks, bez klime.

 

Nego, po nekoj vašoj računici, koliko bi godišnje trebalo prelaziti da bi se plin isplatio? Ako se računa ugradnja nekih 1k eura, plus 500kn više na registraciju, a i ne znam kako ide onaj atest.

Ne znam, meni se sve ispod 15k km godišnje plin ne čini isplativ, eventualno ako se već kupi auto sa ugrađenim..

 

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 23:44 (dv14).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

 

Frend mi se baš danas žali da mu Clio 2 1.2 8v pije malo too much.. Ovih par dana vozio nešto malo autoputa i otvorene i dosta gradske.. Kaže da mu je ispalo 9-10l neki prosjek.. Nije ni malo s obzirom na 60ks, bez klime.

 

Ili ti je frend prešutio tešku nogu na gasu ili mu je fakat nešto otišlo na autu, prvo mi pada na pamet ecu (ili lambda sonda) koji je pobrkao parametre, pa mješa previše benzina, a premalo zraka, pa je smjesa osiromašena, mada na povečanje potrošnje utječe puno stvari, možda mu je tlak u gumama prenizak... {#}

 

Kod mene susjed ima takvog clia, pokazao se vrlo pouzdan, ima preko 200 000Km i prvi kuplung i kompletan originalni auspuh, nije čovijek koji se naganja, pa ga je vjerojatno takvom korektnom vožnjom i sačuvao.{#}

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Clio s tim motorom je mrtvo puhalo , ako ga ne zapucaš u okretaje nece se maknut s mjesta . 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Clio s tim motorom je mrtvo puhalo , ako ga ne zapucaš u okretaje nece se maknut s mjesta . 

pa ak ti je na pameti rally onda nećeš ni gledat ovog 1.2 ..

1.2 je za svakodnevnu vožnju po gradu dovoljan

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije mi rally na pameti  nego pricam o malo bržem uključivanju u promet , obilaženju na obilaznici i slično .

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Nego, po nekoj vašoj računici, koliko bi godišnje trebalo prelaziti da bi se plin isplatio? Ako se računa ugradnja nekih 1k eura, plus 500kn više na registraciju, a i ne znam kako ide onaj atest.

Ne znam, meni se sve ispod 15k km godišnje plin ne čini isplativ, eventualno ako se već kupi auto sa ugrađenim..

Evo otprilike, recimo da ti auto troši prosjek 8l benzine, to je u najgorem slučaju 10l plina. Ako prolaziš godišnje 10,000km ušteda je ugrubo 4000kn. Još uračunaj 500kn skuplji tehnički, tank-dva benzine što potrošiš na paljenje i dok se zagrije na nekih 40C za plin. Još redovni servis plina ako radiš nekih 300kn.. Znači na 10,000km godišnje u najboljem slučaju 3k kn ušteda. I za 2 godine je tek otplaćen sistem, ako recimo uzimaš sad popularni LPGtech u Auto Timu.

 

1BIT kaže...

Ili ti je frend prešutio tešku nogu na gasu ili mu je fakat nešto otišlo na autu, prvo mi pada na pamet ecu (ili lambda sonda) koji je pobrkao parametre, pa mješa previše benzina, a premalo zraka, pa je smjesa osiromašena obogaćena, mada na povečanje potrošnje utječe puno stvari, možda mu je tlak u gumama prenizak... {#}

 

Kod mene susjed ima takvog clia, pokazao se vrlo pouzdan, ima preko 200 000Km i prvi kuplung i kompletan originalni auspuh, nije čovijek koji se naganja, pa ga je vjerojatno takvom korektnom vožnjom i sačuvao.{#}

Let me fix that. {#}

Da, inače ti stariji renaultovi 1.2 8v su na dobrom glasu što se tiče pouzdanosti i trajnosti. Idealan motorić za starije laganije Clie 2, za tricu je po meni ipak puno bolji 1.5dci.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 12:16 (Penryn).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dali se isplati ugradnja xenon svijetla(kratkih)?

(mislim ih ugradit samo zbog preglednosti jer su mi H1 žarulje dosta slabe)

Kolko košta xenon kit,gdje ga mogu ugradit i dali treba upisati u knjižicu vozila..

 

 

Samsung Galaxy S5
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

lolčina {#}

 

@razor

već razmišljaš da krepavanje žarulja srežeš u korijenu? {#}

mislim da nemaš serijsku pripremu za xenon, što ih automatski čini nelegalnima.

trebaš imati leće za kratka svjetla, pranje farova i automatsku nivelaciju farova. ja imam samo leće na aftermarket farovima, i to je po meni minimum koji moraš imati da budeš barem neupadljiv. bez leća si reflektor na kotačima {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

lolčina {#}

 

@razor

već razmišljaš da krepavanje žarulja srežeš u korijenu? {#}

mislim da nemaš serijsku pripremu za xenon, što ih automatski čini nelegalnima.

trebaš imati leće za kratka svjetla, pranje farova i automatsku nivelaciju farova. ja imam samo leće na aftermarket farovima, i to je po meni minimum koji moraš imati da budeš barem neupadljiv. bez leća si reflektor na kotačima {#}

potpis na ovo,to ova kineska xenon svjetla su govno tesko koje zasljepljuje a sami original kit cijenama seze od 700 do 1000 eura ak  ne i vise

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

ja mislim da nije problem u cijeni i porijeklu, nego kretenčinama koje narivaju xenone (jeftine ili skupe, potpuno svejedno) u far bez leće.. {#}

 

(nisam 100% siguran, al moguće čak da ti 100 eura xenoni u faru s lećom nebi možda uopće bili tolko loši, nisam probao samo nagađam, ako je netko probao, neka napiše)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

lolčina {#}

 

@razor

već razmišljaš da krepavanje žarulja srežeš u korijenu? {#}

mislim da nemaš serijsku pripremu za xenon, što ih automatski čini nelegalnima.

trebaš imati leće za kratka svjetla, pranje farova i automatsku nivelaciju farova. ja imam samo leće na aftermarket farovima, i to je po meni minimum koji moraš imati da budeš barem neupadljiv. bez leća si reflektor na kotačima {#}

Lažeš imam leče :P

Nije problem u krepavanu žarulja jer je kod PH2 modela sve uredu!,več kod slabih kratkih svjetla.

Kolko sam čitao pranje farova niti automatska nivelacija nije potrebna...

 

Btw naručio djelove za prošireni mali servis

Samsung Galaxy S5
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Schweini7 kaže...

ja mislim da nije problem u cijeni i porijeklu, nego kretenčinama koje narivaju xenone (jeftine ili skupe, potpuno svejedno) u far bez leće.. {#}

 

(nisam 100% siguran, al moguće čak da ti 100 eura xenoni u faru s lećom nebi možda uopće bili tolko loši, nisam probao samo nagađam, ako je netko probao, neka napiše)

 

točno to.. bez leća je xenon ubojstvo.

ja imam ovakav supercheap kit {#} balaste dobio i kupio samo žarulje..

 

RaZ0R9111 kaže...

Nije problem u krepavanu žarulja jer je kod PH2 modela sve uredu!,več kod slabih kratkih svjetla.

Kolko sam čitao pranje farova niti automatska nivelacija nije potrebna...

 

krivo si onda čitao.. po zakonu je potrebno, ali u pravilu mislim da si relativno safe ako imaš leće. osim ako naletiš na lika koji ti baš želi pronaći nešto, taj svakako ima osnovu da ti napiše kaznu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
1BIT kaže...

Ili ti je frend prešutio tešku nogu na gasu ili mu je fakat nešto otišlo na autu, prvo mi pada na pamet ecu (ili lambda sonda) koji je pobrkao parametre, pa mješa previše benzina, a premalo zraka, pa je smjesa osiromašena obogaćena, mada na povečanje potrošnje utječe puno stvari, možda mu je tlak u gumama prenizak... {#}

 

Kod mene susjed ima takvog clia, pokazao se vrlo pouzdan, ima preko 200 000Km i prvi kuplung i kompletan originalni auspuh, nije čovijek koji se naganja, pa ga je vjerojatno takvom korektnom vožnjom i sačuvao.{#}

 

Let me fix that. {#}

Da, inače ti stariji renaultovi 1.2 8v su na dobrom glasu što se tiče pouzdanosti i trajnosti. Idealan motorić za starije laganije Clie 2, za tricu je po meni ipak puno bolji 1.5dci.

 

A da, obrnuto sam napisao, tnx {#}

 

Nego trebao sam prošle godine polagati vozački, ali nešto mi je iskrsnulo, pa nisam mogao, pa polažem ove godine, baš danas sam položio propise, (iz drugog pokušaja = P) i zvao me instruktor ako hoću, mogu već sutra na vožnju po poligonu, na što sam pristao i sasvim slućajno saznao da ću polagati na renault megane-u mk3 1.5 dci, vjerojatno ovakvu najslabiju verziju 85Ks, tako da ću imati iskustvo iz prve ruke o tom 1.5 dci motoru, inaće sam htio što manji auto, ovaj megane mi se čini dosta velik, vidjet ću, valjda neću imati problema oko parkiranja... {#}

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja sam polagal u astri classic dizel je bila, isto neka slabašna. neznam dal je imala prek 80-90ks (za polaganje dovoljno). kad sam prvi puta vozil c-maxa bilo je malo cudno ali se priviknes relativno brzo na veci auto. kaj se tice parkiranja, ma to savladas brzo.{#}

recimo meni je sad cudno vozit corsu, pola, fiestu kad vozim "autobus" (kak bi moji frendovi rekli za fokija). {#}

Ride or die, remember?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma sve je to isti vrag kad se naučiš.. nebitno mali, veliki, nepregledni..

bitno je što prije naučiti se gledati retrovizore i dobiti osjećaj za proporcije auta.. sve ostalo ide samo od sebe.

uostalom parkiranje možeš i doma vježbati ako ti netko ima auto.. što veći to bolje {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ma sve je to isti vrag kad se naučiš.. nebitno mali, veliki, nepregledni..

bitno je što prije naučiti se gledati retrovizore i dobiti osjećaj za proporcije auta.. sve ostalo ide samo od sebe.

uostalom parkiranje možeš i doma vježbati ako ti netko ima auto.. što veći to bolje {#}

A doma ću sigurno vježbat, samo mi neće biti isto, doma imam tri auta, svi puntaći i svi benzinci, tako da veličinu nemogu birat {#}

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se isplati radit veliki servis u Molydonu?(2000kn)

 

Ako ne gdje drugdje u Zagrebu/Sesvetama?

Samsung Galaxy S5
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RaZ0R9111 kaže...

Jel se isplati radit veliki servis u Molydonu?(2000kn)

 

Ako ne gdje drugdje u Zagrebu/Sesvetama?

Sve svoje aute sam servisirao u autoservisu 24 na kajzerici. Dečki odlično rade svoj posao, brzo i sa razumnim cijenama. 

 

http://www.24.com.hr/

 

 

Inaće odličan nezavisni peugeot servis ti je auto Soprano na jarunu.

 

http://www.soprano.hr/

 

 

 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pocastio megana napokon novim gumama :)

nakon mrtvih R888-ica ovo je preporod...

 i pocastio ga na kraju tarenjem u blokadu po autocesti A7 od rupe prema rijeci (slikano po ravnome sa novim mjenjacem i kracom petom)
 

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Tako tako na hladno ti njega zgazi. {#}

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice