Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.251.559
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Misliš da je kilav TypeS za 193 ili koliko, 200ks? Sad pojam kilavosti opet jbg..{#}

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Misliš da je kilav TypeS za 193 ili koliko, 200ks? Sad pojam kilavosti opet jbg..{#}

 

netko se neće složiti, ali meni je.. {#} jbg sve ovisi o perspektivi..

isto kao što neki kažu da 90ks ide ko ludo, dok meni mojih 133ks sucka big time {#} istina 2.4 je malo brži od moje kante, ali opet nedovoljno..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Misliš da je kilav TypeS za 193 ili koliko, 200ks? Sad pojam kilavosti opet jbg..{#}

Da probaš kakvog starog Civica od 160ks ili Integru Type R vjeruj mi novi Accord 2.4 200ks bi ti bio kilav samo tako. {#} Od stare Integre je teži mislim skoro 400kg, previše, jednostavno se motor u njemu ne razvrtava baš živahno..

Accord 2.4 200ks do stotke tvornički 8 sec, a recimo novi A4 1.8TFSI 170ks 8.1 sec.. eto čisto usporedbe radi.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz, imam problem.. naime auto mi se gasi kod kočenja usporavanja, neovisno dal prije stisneš kuplung ili tek nakon što uspori na željenu brzinu.. problem se javlja skroz random, najprije zatreperi ili zasvjetli lampica akumulatora, a kasbije sve 3 kad se ugasi.. pali normalno, hladni i topli tak da akumulator nije prazan.. 

 

ulja i benzina ima..motor radi normalno, nikakvo lupetanje, klepanje i slične gluposti..

 

da rezimiram, prikoči se, auto se počne tresti ko da nema benge, zatrepere lamoice i ugasi se ako mu brzo ne dodaš gas..

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Ja sam postavio ozbiljno pitanje a ne u stilu da branim mercedesa. Za 11000 eura koliko mi je u ovom trenutku prihvatljivo platiti za auto ja mogu izabrati malo više toga (ali ne baš i previše) i zato i pitam za sve opcije. Znam za mercedesa da su kvarovi poprilično rjeđi nego kod ostalih auta, dok za ostale baš i nisam čuo nešto previše pozitivnog u tom smislu.

Nisu kvarovi rjeđi, nego vlasnici skupih auta ni ne razmišljaju o kvarovima, a kamoli da pričaju o njima...jer si mogu priuštit svaki kvar, i ne mrcvare doma auto u garaži, nego sjednu u drugi (ili zamjensko o ovlaštenom servisu i piče dalje).

I normalno da nakon određene kilometraže i vremena provedenog u tom autu kažu da NISU IMALI PROBLEMA...istina, nisu oni...nego mehaničari ili netko treći.

 

E da, jel ima negdje kakva kvalitetnija akcija za zimske gume?

205/55/16

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 16:33 (Jarvan).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

malo crasheva sa nordschleifea. najjači fail na 5:00

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 18:07 (letece_prase).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam jučer uzo Sava eskimo HP s rubom 205/55/16, al samo na prednje, nema se para. :) Na zadnjima su neke stare michelinke dobre za zimu-dvije. 500 kn po komadu. Čine se jako dobre za te pare, a i tiše su (68 dB). Imaju istu šaru ko skuplje neke Continental il koje već, a te su 100€.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Šare nemaju veze. Pogledaj kopije michelina a3, po šarama su identične, a po performansama doslovno nikakve. Sava nije neka sreća, i na gumama se ne štedi jer ti čuvaju život.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, znam...Ali za moje/naše potrebe dovoljne su i Savine, bar su zimske gume, a ne da se cijelu godinu vozim na ljetnima.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

problemi s autom opet... EMERGENCY STOP - Oil pressure to Low!

 

prvo se pojavilo samo na jutarnje paljenje... ali ne i ako je motor zagrijan....

pa danas se pojavilo i za vrijeme vožnje i bipka bipka... pa se ugasi..pa bipka...

 

auto odjednom slabo prima gas.... došao taman doma, parkirao u garažu...

 

masno novo crijevo intercoolera opet!?!?!? {#}{#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Razmisli polagano da se riješiš tog Puga, bez za*ebancije. I najmanje doze trolanja, ded sirijs. Nisam mehaničar pa mi je glupo savjetovati oko kvara (makar meni smrdi na elektroniku tj. nekakav defektan senzor), ali kako te krenulo zadnjih par mjeseci, možda ne bi bilo loše gledati nešto drugo pri idućoj kupnji.

 

EDIT: Ontopic sa .uk foruma

 

EDIT: Neka od ponuđenih rješenja

 

real problem was the fuel rail pressure sensor

 

I had egr cleanned,car was fine for few days but started same problem again.i then replaced egr, two months now and no problem any more 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 19:17 (thedream).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

problemi s autom opet... EMERGENCY STOP - Oil pressure to Low!

prvo se pojavilo samo na jutarnje paljenje... ali ne i ako je motor zagrijan....

pa danas se pojavilo i za vrijeme vožnje i bipka bipka... pa se ugasi..pa bipka...

auto odjednom slabo prima gas.... došao taman doma, parkirao u garažu...

masno novo crijevo intercoolera opet!?!?!? {#}{#}

Jel imaš točno napisano što su zadnji put radili osim reparirali turbinu? Skidali karter, mijenjali ulje, filter ulja, čistili sve uljne kanale itd?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Jel imaš točno napisano što su zadnji put radili osim reparirali turbinu? Skidali karter, mijenjali ulje, filter ulja, čistili sve uljne kanale itd?

Turbinu je radila jedna firma (novo srce turbine + čišćenje sveg ostalog) a ostatak auta ovlašteni servis po proceduri (nadam se iskreno da su to napravili)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Turbinu je radila jedna firma (novo srce turbine + čišćenje sveg ostalog) a ostatak auta ovlašteni servis po proceduri (nadam se iskreno da su to napravili)

A čini mi se da nisu pola toga napravili, jer ako ti je motor iznutra začađen onda nema poštenog čišćenja bez rastavljanja skroz..

Ne znam, to što je uljavo usisno crijevo nije problem jer uvijek ima malo ulja u usisu, a i crijevo zna lako popustiti, tj. šelna. Veći problem je pad tlaka ulja. Goni to nazad gdje su ga radili..{#}

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

A čini mi se da nisu pola toga napravili, jer ako ti je motor iznutra začađen onda nema poštenog čišćenja bez rastavljanja skroz..

Ne znam, to što je uljavo usisno crijevo nije problem jer uvijek ima malo ulja u usisu, a i crijevo zna lako popustiti, tj. šelna. Veći problem je pad tlaka ulja. Goni to nazad gdje su ga radili..{#}

Desno crijevo intercoolera je 7 godina suho, lijevo crijevo propišalo i zamastilo se... stavili novo crijevo sve... i opet se zamastilo... ulje tu ne smije curiti ni kap...

 

Da tlak ulja je problem, nivoa ulja je dobar

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kaj nema 1.6 psa motor filter u povratu/dovodu ulja u turbinu? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Desno crijevo intercoolera je 7 godina suho, lijevo crijevo propišalo i zamastilo se... stavili novo crijevo sve... i opet se zamastilo... ulje tu ne smije curiti ni kap...

Da tlak ulja je problem, nivoa ulja je dobar

Desno ide sa turbine na IC a lijevo sa IC na usisnu granu..i meni na 1.9TDI na spoju IC sa crijevom što ide na usisnu ima malo ulja, to je tako, stock kopče nisu baš nešto a ulja se s vremenom nataloži u intercooleru. Bitno da ne pušta kad je pod tlakom..

A ovo s tlakom ulja je ogroman problem.

@Marko: neki kažu ima, al ja ga po netu nisam uspio pronaći.

EDIT: Ipak evo ga. link

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 21:50 (Penryn).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

kaj nema 1.6 psa motor filter u povratu/dovodu ulja u turbinu? 

Nema filter nego nepromjenjivo sito... (zahvaljujući BMW konstrukciji i inžinjerstvu..totalno glupo napravljeno)

Isto su skinuli / očistili / promijenili...nešto...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 22:17 (Ziga).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda bi mogli imati niže cijene benzina i dizela oko nove godine, ali ovisi o više čimbenika, vidjet ćemo, navodno plačamo neke stare skuplje zalihe... INFO

 

Novi vw golf VIII bi mogao izaći 2017/2018, najveće promjene bit će na agregatima... INFO

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

problemi s autom opet... EMERGENCY STOP - Oil pressure to Low!

 

prvo se pojavilo samo na jutarnje paljenje... ali ne i ako je motor zagrijan....

pa danas se pojavilo i za vrijeme vožnje i bipka bipka... pa se ugasi..pa bipka...

 

auto odjednom slabo prima gas.... došao taman doma, parkirao u garažu...

 

masno novo crijevo intercoolera opet!?!?!? {#}{#}

 

thedream kaže...

Razmisli polagano da se riješiš tog Puga, bez za*ebancije. I najmanje doze trolanja, ded sirijs. Nisam mehaničar pa mi je glupo savjetovati oko kvara (makar meni smrdi na elektroniku tj. nekakav defektan senzor), ali kako te krenulo zadnjih par mjeseci, možda ne bi bilo loše gledati nešto drugo pri idućoj kupnji.

 

EDIT: Ontopic sa .uk foruma

 

EDIT: Neka od ponuđenih rješenja

 

real problem was the fuel rail pressure sensor

 

I had egr cleanned,car was fine for few days but started same problem again.i then replaced egr, two months now and no problem any more 

jel to onaj plavi 307 hdi uveden u hr? pisalo se o tome na forumu, ali nemogu spojiti nick s autom

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Nema filter nego nepromjenjivo sito... (zahvaljujući BMW konstrukciji i inžinjerstvu..totalno glupo napravljeno)

Isto su skinuli / očistili / promijenili...nešto...

 

e pa to. ili ti se to pak zaštopalo, ili je uljna pumpa (manje vjerojatno, imal bi vec havariju motora) ili sad nakon ciscenja drka senzor pritiska ulja i salje u limp mode.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 23:21 (Lord_Marko).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

jel to onaj plavi 307 hdi uveden u hr? pisalo se o tome na forumu, ali nemogu spojiti nick s autom

Mislim da nije, @Zigin je srebrni ili boje pjenušca, nisam siguran, na prednjem braniku, usisu zraka su naljepnice imitacije sjajnog croma, sjećam se slike na vrhu Garden mall-a. {#}

 

EDIT: onaj šta je uveden u hr je svijetlo zelene boje, ali ne mogu se sjetit čiji je.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 23:34 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Od RaZ0R9111-a.

Ak se ne varam ima dva Pežota 307 (mk1 i mk2).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

 Samo zeleni 307 2.0 HDI  136 ostaje kod kuće :)

10 godina star auto nema zacrnjenja na eko testu.

10tisuča km s njim i nikakvih problema(čak je i originalno LM ulje unutra)

Crno-sivog sam stavio  na njuškalo i prodajem ga zbog prelaska na manji VW/Škodu

 

 

 

 

 

 

Samsung Galaxy S5
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 9:17 (RaZ0R9111).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo rezultata...

 

Turbina RIP... otišla je u iberturažu i propišalo je ulje na crijevu intercoolera

 

Senzor je uredno radio svoj posao, prijavljivao slab pritisak ulja..... a servis je prvo rekao da je senzor neispravan....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 10:16 (Ziga).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RaZ0R9111 kaže...

 Samo zeleni 307 2.0 HDI  136 ostaje kod kuće :)

10 godina star auto nema zacrnjenja na eko testu.

10tisuča km s njim i nikakvih problema(čak je i originalno LM ulje unutra)

Crno-sivog sam stavio  na njuškalo i prodajem ga zbog prelaska na manji VW/Škodu

Baš gledam sliku, kad se ovako usko sparkiraš, kako ulaziš/izlaziš iz auta, kroz gepek ? {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RaZ0R9111 kaže...

 Samo zeleni 307 2.0 HDI  136 ostaje kod kuće :)

10 godina star auto nema zacrnjenja na eko testu.

10tisuča km s njim i nikakvih problema(čak je i originalno LM ulje unutra)

Crno-sivog sam stavio  na njuškalo i prodajem ga zbog prelaska na manji VW/Škodu

Čemu to? Ako si mladi vozač i taj sivi 307 ti je ok. A da ne govorim kako ćeš za poštenog Pola ili Fabiu morat platit skoro pa i više nego što ćeš dobit za puga.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RaZ0R9111 kaže...

 Samo zeleni 307 2.0 HDI  136 ostaje kod kuće :)

10 godina star auto nema zacrnjenja na eko testu.

10tisuča km s njim i nikakvih problema(čak je i originalno LM ulje unutra)

Crno-sivog sam stavio  na njuškalo i prodajem ga zbog prelaska na manji VW/Škodu

Baš gledam sliku, kad se ovako usko sparkiraš, kako ulaziš/izlaziš iz auta, kroz gepek ? {#}

Ne bi bio prvi...

Obavezno pogledati: {#}


HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 11:19 (kratos091).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

..A da ne govorim kako ćeš za poštenog Pola ili Fabiu morat platit skoro pa i više nego što ćeš dobit za puga.

 

A možda baš želi UP ili Citigo {#}

 

nikada nisam shvaćao potrebu za manjim autima (od klase golfa, civic-a itd..), ali s obzirom na nastojanje društva da feminizira muškarce, ništa me više ne čudi {#} kada vidim nekog ćelavca u smartu, polu, UP-u i sl. dođe mi da ekscentrično vrištim od smijeha {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mogu potvrditi. Izgleda da je bar što se urbanih ZG sredina tiče, prošlo vrijeme mega BMW 750Li i sličnih, ili pak trkaćih Honda, Nissana, Toyota ili Mitsubishija, tipa GT3000. Ekipica je već unazad par godina počela isfuravati pocket-rocket aute, tipa Clio Sport, ili Polo GTi, a u novije vrijeme i te, moram to pomalo posprdno reći, iako ne želim nikoga uvrijediti, defektne Smartove, tipa Brabus model itd. Pun ih je grad, sivih, naranđastih, crnih..

 

Što se to događa (osim lakšeg parkiranja - naravno, troškova registracije itd.), ne znam. Ali oktanoljupci što se tiče kubikaže tu baš neće doći na svoje, a time uglavnom i veličine. {#} Sad je manje nekako - veće..

 

Zanimljivo, prilično ovako na prvi pogled, opake njuške, mislim opake - potkovane $$$, voze upravo Smart Brabuse.

 

EDIT: Jbg, 1.0 motor vidim, 72kW, ide to malo čudo negdje famozno..lagano kao perce. {#} Čujem da je jedino šteta, po priči, tragičnog mjenjača.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 12:41 (thedream).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice