Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.252.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Onda nije taj motorić. Znaš možda kakav link/forum gdje nači tog vraga polovnog za pežo 106 1.1? Gledal sam po njuškalu nedugo i nije niš bilo..

 

Novi je oko 1000kn.

Ler gas motorić? Meni je nedavno krepao, dobio sam drugog za 400kn (polovnog). Ne mora biti sa peugeota, može i Unići, Saxo, Fiesta, stari Clio... Ugl, svi ti benzinci od 1993-1998 (manje-više) imaju skoro pa isti - Boschov. Nije to neki problem naći.

My name is Legion... For we are many!
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti je ovakav kakav sam gore stavio, ili onaj okrugli, samo motorić?

 

Ima li još tamo polovnih gdje si uzeo?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovo što si stavio sliku - ali to je to što se tiče njega. Jedino šta ide onaj metalni dio na koji ide sajla gasa. Ja sam samo taj motorić mijenjao jer mi je u leru sam oduzimao i davao gas (ili kod kočenja, ako je kvačilo pritisnuto).

My name is Legion... For we are many!
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod mene počinje trokirat/gubit gas, ako prikočiš bez kvačila. Samo pomaže gašenje/paljenje ("restart").

 

Ako koristiš kvačilo kod SVAKOG kočenja i lagano popušteš gas (ne naglo ako moraš brzo kočit) auto se ponaša najnormalnije. Prošao tehnički bez ikakve zamjerke u 12.mj.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Imam jedan mali problem, bar se nadam da je. Zadnja tri, četiri dana kako palim auto ujutro treba mu nešto duže da nestane ikonica grijača na instrument tabli, i nakon toga pri paljenju auto da osjetno veći ler gas, popne se do 1500 okretaja, i spusti na 1000 - 1100.

Prije mi je ler gas bio oko 800-850, i auto je radio osjetno tiše. Sad je pravi Golf kec . Do čega bi to moglo biti?

Grijači su mijenjani prije 2g., Bosch, možda je neki propišao, ne znam jel oni utječu na to.

Čitao sam onako nabrzinu online, da bi mogao biti začađeni motorić ler gasa, koji dozira gas krivo radi prljavštine, starosti, bla bla..

Ima li netko kakvih saznanja o tome, koliko isti košta možda, zamjenski itd.? I da li je to to 100%? Da nije opet neko blesavo crijevo od 20kn možda napuklo?

Inače nisam s tim nikad problema imao, u 10g. Sad kao da je poludio sam od sebe, ali hoće to valjda sad polako na tim kilometražama..220t.

Bi li pomoglo da ulijem aditiv i odem ispuhati auto do Zagorja? 50-100km..

Kakav motorić ler gasa, niti jedan dizelaš to nema. 

Ja bi prvo promijenio senzor temp vode, dosta lako je i nije skupo, mislim 100-150kn. S dijagnostikom se da lako vidjet jel senzor ok pa ga ne treba napamet mijenjat. Grijači se isto lako ispitaju al nije to do njih 100%. Ako nije do senzora temp vode onda je struja na boš pumpi, al 99% da je senzor temp vode. 

Nalazi se s desne strane motora, ispod vakuum pumpe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 13:32 (Penryn).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

meni neki dan krepala osramica bas taj model nakon 6mj rada. uzeo sam neke HELLA jer nis drugo u zagorju nema. a nije mi se dalo cekat dostavu. ak najdes negdje jeftinije sibni mi pp pa mozda i ja uzmem

 Uzeo dva boxa za 150kn :)

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Uzeo dva boxa za 150kn :)

 vidjet ces veliku razliku u jacini svjetla! 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki dali je moguce da je zamašnjak za Golf 4 1.9 TDI 74kw ( 2003 god ) 7000kn u ovlastenom servisu?

Gledam malo po internetu i nadem jednu njemacku stranicu gdje je isti za 250€... Koja je razlika? Za set kvacila nas traze u ovlastenom 2600 kn ( Lokalni meho za Set kvacila + dvomaseni uzima 4000 kn sa ugradnjom )...

PS: Auto ce uskoro na 250k km

 

PSS: Našao sam set kvacila i zamasnjak za 370€

 

EDIT: Upravo sam skuzio da postoji neki fiksni zamašnjak i dvomaseni... Moze pomoc momci, trebao bih ovo sto prije zamijeniti a ne znam sto je najbolja solucija..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 16:06 (Fake_Alert).
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni ja mami na Mercedesu A otisao prije par mj. 
Novi je u ovlastenom sa rukama bio oko 11 000kn...
Stavili su isto taj "jednomaseni" tj fiksni, sa rukama je bio oko 5000kn..

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako će ostavljati kod sebe auto stavi fiksni. Ako ćeš ubrzo prodavati auto stavi plutajući. 
Plutajući zamajac = način da fabrike uzimaju pare na kvarovima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Decki dali je moguce da je zamašnjak za Golf 4 1.9 TDI 74kw ( 2003 god ) 7000kn u ovlastenom servisu?

Gledam malo po internetu i nadem jednu njemacku stranicu gdje je isti za 250€... Koja je razlika? Za set kvacila nas traze u ovlastenom 2600 kn ( tu negdje i lokalni mehici )...

PS: Auto ce uskoro na 250k km

 

PSS: Našao sam set kvacila i zamasnjak za 370€

 Savršeno je logično i normalno da je zamašnjak u ovlaštenom toliko. Radi se o zamašnjaku s dvije mase, koji je koncepcijski kompliciraniji od jednomasenog zamašnjaka.

Moguće je zamijeniti taj dvomaseni i ugraditi jednomaseni. Sad... neki kažu da je OK, neki kažu nemoj, biti će kasnije problema s motorom... malo se raspitaj na VW forumu ili neka netko s malo više znanja o tome kaže koliko je to pametno.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
neo.gz kaže...

Ako će ostavljati kod sebe auto stavi fiksni. Ako ćeš ubrzo prodavati auto stavi plutajući. 
Plutajući zamajac = način da fabrike uzimaju pare na kvarovima.

 Pa... baš da je samo način mažnjavanja para... dvomaseni zamašnjak je izumljen kako bi na turbo dizelskim motorima ublažio udarce i vibracije motora, da se mogu ugraditi jednostavniji nosači motora. Ali, jednomaseni se uvijek može staviti.. sad... koliko je to pametno i da li utječe na vječnost motora... premalo sam u tome da znam pametan odgovor.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi ovako...ako mislis prodat auto, stavi najjeftiniji moguci i prodaj ga... ako ces ga zadrzat za sebe i ako radis puno km stavi dvomaseni, a ako ne radis puno km onda stavi taj fiksni..

Ako ti sad ima auto oko 200 000km, sa tim fiksnim mora izdrzati jos 100 000km da ga hebes...

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Kakav motorić ler gasa, niti jedan dizelaš to nema. 

Ja bi prvo promijenio senzor temp vode, dosta lako je i nije skupo, mislim 100-150kn. S dijagnostikom se da lako vidjet jel senzor ok pa ga ne treba napamet mijenjat. Grijači se isto lako ispitaju al nije to do njih 100%. Ako nije do senzora temp vode onda je struja na boš pumpi, al 99% da je senzor temp vode. 

Nalazi se s desne strane motora, ispod vakuum pumpe.

 Tnx , jedan problem manje LOL. Spojiti ću na komp kod mehaničara pa ćemo vidjeti, može biti taj senzor.

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nedavno ste pričali o žutim folijama za maglenke. Evo samo da vidite da postoji i drugi način. :D Radi se o Peugeotu 206.

Maglenka je uvijek polupuna. ;) Maglenka je uvijek polupuna. ;)
HTC 8X :)
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo što se moglo danas vidjet u Zg: (naravno ništa bez Rimca)

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 23:37 (DiRT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

mehh po meni je bolje da pojačano gledaju prolaske kroz crveno kojih je u zagrebu u jutarnjim satima bezbroj 

a i nedozvoljena polukružna okretanja na nekim lokacijama isto..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Oštećen mu je prednji dio?  

 

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Evo što se moglo danas vidjet u Zg: (naravno ništa bez Rimca)

Zasto na zadnjoj slici ima zagrebacke tablice

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

To su od Rimca table, sad zast ih ima nz.

VedranL.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Oštećen mu je prednji dio?  

 

 

It's just a scratch

 

i jedna slikica za sve ljubitelje TDI-a i vteca:

 

:D
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

More se on vrtit na xyz okretaja kad nema momenta 

 

meni vtec pali na 2k rpm. taman ljepo šusne boost  

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Ukratko: Moment je nebitan jer se može smanjiti ili povečati preko getribe.

"Torque at the wheels is whatever you want it to be: the gearbox fixes that. You can have 1000 Nm of torque from a 0.5kW engine (after a very short gearbox)... that doesn't mean it's accelerating a car fast though."

 

-Konjske snage su te koje daju performanse automobilu.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Shamrock kaže...

 

Ukratko: Moment je nebitan jer se može smanjiti ili povečati preko getribe.

"Torque at the wheels is whatever you want it to be: the gearbox fixes that. You can have 1000 Nm of torque from a 0.5kW engine (after a very short gearbox)... that doesn't mean it's accelerating a car fast though."

 

-Konjske snage su te koje daju performanse automobilu.

 Krivo ti je ovo... Mozes imati dva ista auta sa istim motorom 100ks, ali dvije razlicite getribe, jedna ima veci prijenosni omjer dok druga ima manji...i ovaj auto sa vecim ce brze doc do 100

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Nije sve crno bijelo. Snaga je bitnija, jer se moment može pretvoriti, a snaga je umnožak momenta i okretaja. No, aute sa istom snagom može razlikovati krivulja snage tj momenta. Osim ako se auto ne bi stalno vozio u točci gdje ima najveću snagu, ali dok ubrzava će proći od lera pa sve do okretaja gdje ima najveću snagu.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima previse faktora da bi se stavilo na papir sve...

Pocinjes od snage, za vecu snagu treba veci dizelas, a i kod iste zapremine dizel motor mora biti masivniji, samim time i tezi.

Moment je najmanji problem jer je rjesiv getribom.

Onda opet laksi auto brze ubrzava, bolje se ponasa u zavojima, al opet postoje faktori koji opet okrenu cijelu pricu i mozemo se vrtit cijelu vjecnost oko toga...

:D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Kakav motorić ler gasa, niti jedan dizelaš to nema. 

Ja bi prvo promijenio senzor temp vode, dosta lako je i nije skupo, mislim 100-150kn. S dijagnostikom se da lako vidjet jel senzor ok pa ga ne treba napamet mijenjat. Grijači se isto lako ispitaju al nije to do njih 100%. Ako nije do senzora temp vode onda je struja na boš pumpi, al 99% da je senzor temp vode. 

Nalazi se s desne strane motora, ispod vakuum pumpe.

 Možda ti ovo pomogne u preciznijoj dijagnozi, jutros evo ista stvar, ali su okretaji u jednom momentu varirali od 850-1100, sami od sebe. Kad sam ga prvi put upalio, odmah su se podigli na 1100, dok sam došao do posla bili su na 850, temp je bila 90c, tu nema frke.

 

Išao sam ugasiti i upaliti auto par puta, za test, i onda je krenulo to variranje. Dobro valjda da ih ne zakuca na 3000rpm , ranije ujutro, a uz to motor hladan. To bi super bilo.

 

Pretpostavljam i ja da je za početak senzor, to bi bilo super.

 

Pokušati ću ga sam naći ili tu sa kolegama mehaničarima u firmi.

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Evo što se moglo danas vidjet u Zg: (naravno ništa bez Rimca)

 Još jučer zovem frenda kako mislim da sam vidio LaFerraria na Jarunu jer mi je bio malo daleko kad ono  666 999 zvuk!

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jutro, evo da javim kako sam krstio auto...poljubio sam guzu jedbog kombija, srecom pri maloj brzini pa nema neke stete, branik mrvicu ostrugan...nego jedna stvar me zabrinula, kad sam stao odmah nakon nezgode, cuo sam neko pistanje u prednjem dijelu haube, negdje oko hladnjaka...sto bi to moglo bit? Ajd ako netko ima kakvu ideju...poci cu u mehanicara nakon posla al nemam mira. 

 

E i to se cuje kad je izgasen, ne znam jel kada je upaljen. I prumjetio sam zvuk slican kad sam upalio klimu. Nesto oko usisa za klimu? Neam pojma, bubam.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 9:10 (eywa33).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice