Auto punjač koji uzeti da radi

poruka: 13
|
čitano: 9.025
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

dakle imam par auto punjača i onih pretvarača sa 12v na 220v ali mi ni jedan ne radi na utičnici od 12v za upaljač dok recimo uredjaj za pumpanje guma normalno radi pa mi nije jasno u čemu je problem pa nije baš da ni jedan ne radi

16 godina
offline
Re: Auto punjač koji uzeti da radi
robi64 kaže...

dakle imam par auto punjača i onih pretvarača sa 12v na 220v ali mi ni jedan ne radi na utičnici od 12v za upaljač dok recimo uredjaj za pumpanje guma normalno radi pa mi nije jasno u čemu je problem pa nije baš da ni jedan ne radi

Uzeo sam prije par mjeseci punjač marke HAMA, platio oko 60kn. To je prvi koji mi radi ispravno, iako ne u potpunosti (radio potpuno ispravno ispočetka, sada radi samo u jednom položaju, što je prihvatljivo). Prije toga probao par komada, nijedan nije radio, čista lutrija za kupiti, barem iz mojeg iskustva..

BF3, MW2, Origin: okrad1337 Steam: okrad5656
12 godina
neaktivan
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

Pozdrav,zanima ke gdje ina da se kupi drzac za s3 ili lg g2 za Mercedes-Benz E 220 2004..Znaci da mogu zvati nekog preko auta,ako me kuzite

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
9 godina
protjeran
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

Probaj očistiti onaj srednji kontakt  u utićnici.Ako pališ cigare on zna puno oksidirat.Mada ni oni utikaći što dođu s inverterom nisu kvalitetni.Neki dan sam kupio ovaj inverter i prvo što sam zamijenio je bio utikać sa ovim iz konrada.Kablove sam isto zamjenio jer su bili od neke šugave legure i pri 10 ampera su se nenormalno grijali.Ako nisi siguran je li do utićnice ili kontakta spoji direktno na akumulator

pa vidi radil.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auto punjač koji uzeti da radi
ngtx kaže...

Probaj očistiti onaj srednji kontakt  u utićnici.Ako pališ cigare on zna puno oksidirat.Mada ni oni utikaći što dođu s inverterom nisu kvalitetni.Neki dan sam kupio ovaj inverter i prvo što sam zamijenio je bio utikać sa ovim iz konrada.Kablove sam isto zamjenio jer su bili od neke šugave legure i pri 10 ampera su se nenormalno grijali.Ako nisi siguran je li do utićnice ili kontakta spoji direktno na akumulator

pa vidi radil.

 

 

spojio sam ja direktno na akomulator i isto mi se dogadja dakle niti jedan auto punjač ili punjač za laptopa mi ne radi ali onaj uredjaj za pumpanje guma normalno radi???? to mi nije JASNO to ne znam u čemu bi bio problem

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 12:50 (robi64).
14 godina
odjavljen
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

Koliki je napon akumulatora? Inverteri se gase ako je napon premalen, možda i ako je previsok. I jesi li prošitao uputstva? (iskreno?) Možda ima neka caka.

Svi smo mi Mentalist.
9 godina
protjeran
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

Jesi li probao odnjeti kod nekog drugog da utakneš u auto i vidiš radil.Ako si spojio direktno na akumulator(nadam se da si polove dobro okreno) i ne radi onda jednostavno nemaš sreće sa inverterima.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auto punjač koji uzeti da radi
ngtx kaže...

Jesi li probao odnjeti kod nekog drugog da utakneš u auto i vidiš radil.Ako si spojio direktno na akumulator(nadam se da si polove dobro okreno) i ne radi onda jednostavno nemaš sreće sa inverterima.

a što bi se dogodilo da recimo stavim jači osigurač nego što je sad (15A) recimo 20-30A da li bi onda radio??? mislim jer može biti kakva šteta za instalacije ili što??? da ne nadjem auto(SMART) u pepelu,kažem sad samo radi upaljač i onaj uredjaj za pumpanje guma niš drugo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auto punjač koji uzeti da radi
Jakovp kaže...

Koliki je napon akumulatora? Inverteri se gase ako je napon premalen, možda i ako je previsok. I jesi li prošitao uputstva? (iskreno?) Možda ima neka caka.

12v- 45Ah je akumulator,ne znam kakva uputstva???nema tu nikakvih uputstva,a sad koji je napon samog akomulatora to ne znam ako radi onaj uredjaj i upaljač onda je valjda ok ne znam

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 11:45 (robi64).
14 godina
odjavljen
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

Eto vidiš, ne znaš. Treba izmjeriti multimetrom. Sigurno si dobio uputstva od invertera, pa ih pročitaj. Ako ne, ima ih negdje na internetu. Na smartu se lagano dođe do akumulatora, ispod suvozačevih nogu je. Pa ga izmjeri multimetrom i javi koliki je napon.

 

Drugi uređaju rade jer su glupi, tj ne isključuju se ako je prenizak ili previsok napon akumulatora, a inverter je pametan i neće raditi ako je napon akumulatora loš.

Svi smo mi Mentalist.
9 godina
protjeran
offline
Re: Auto punjač koji uzeti da radi
robi64 kaže...

a što bi se dogodilo da recimo stavim jači osigurač nego što je sad (15A) recimo 20-30A da li bi onda radio??? mislim jer može biti kakva šteta za instalacije ili što??? da ne nadjem auto(SMART) u pepelu,kažem sad samo radi upaljač i onaj uredjaj za pumpanje guma niš drugo

 

Koliko mi je poznato auto utičnica može davati makismalno 16A.Danas sam u svoje vektre vadio tu utičnicu i presjek žice je 2.5 kvadrata.Što odgovara struji od 16A.Možeš staviti jači osigurać,ali ti žice neće podnejt to ili ostatak elektronike u zavisnosti kako je vezano.A i sama izvedba utičnice nije namjenjena za jaće struje zbog malih kontaktni površina(prvenstveno+ pol),pa sad autoindustrija razmišlja o novom standardu,al otom potom.Kao što sam reko probaj kod nekog drugog utaket ne košta te ništa.Neznam mozda je glupo pitanje ali jesili ti siguran da je to inverter za 12V.Da nisi slučajno kupio kamionsku verziju od 24V pa zato neće da radi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auto punjač koji uzeti da radi

ma 12v je inverter i ne da smo inventer ne radi nego i punjač za mobitel takodjer ne radi kao i punjač za laptop ono što mi je tu čudno je to da mi je sve to normalno radilo u corsi 1,3cdti  izgleda da onda ovaj priključak je samo za upaljač koji mi normalno radi kao i onaj uredjaj za pumpanje guma preko tog priključka a ništa,valjda tako mora biti sve sam probao i neće pa neće ok ništa

14 godina
odjavljen
offline
Auto punjač koji uzeti da radi

Pa onda je možda stvarno loš kontakt, probaj malo očistiti

Svi smo mi Mentalist.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice