Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

poruka: 7
|
čitano: 6.512
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

Pozdrav,

 

mijenjao sam neki dan gume na autu, i tako kad je vulkanizer skinuo kotače prednje, malo sam zavrio unutra kad ono vidim gumica na nekom dijelu je pukla, a unutra je mast, znači podmazuje se, ta šipka je spojena sa "željezom" gdje je armotizer (vidi sliku za detaljnije) i ispod ide blizu osovine. E sad neznam kako se to uopće zove, ima li samo gumice te za kupiti, koliko košta, jeli to jako važno..... itd.

 

 

Ovo zaukruženo to je ta gumica a unutra mast Ovo zaukruženo to je ta gumica a unutra mast
Nikola
13 godina
neaktivan
offline
Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

Mislim da bi prije dobio odgovor na Opel Forumu nego ovdje na Bug-u.

Unlock The Power Within
10 godina
neaktivan
offline
Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

Misliš na ovo ? 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
13 godina
offline
Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

Stabilizator štangica. Ako je loša neće ti se ništa dogodit jedino može cvilit i škripat. Nova ti košta do 100 kn.

16 godina
neaktivan
offline
Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

Da, kako je NSR rekao, stabilizator balans štange. Nije ništa opasno ako ode, čut ćeš jače lupkanje ili dupli udarac kod prelaska preko neravnina.

15 godina
offline
Re: Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Prob
Jole-Ri kaže...

Pozdrav,

 

mijenjao sam neki dan gume na autu, i tako kad je vulkanizer skinuo kotače prednje, malo sam zavrio unutra kad ono vidim gumica na nekom dijelu je pukla, a unutra je mast, znači podmazuje se, ta šipka je spojena sa "željezom" gdje je armotizer (vidi sliku za detaljnije) i ispod ide blizu osovine. E sad neznam kako se to uopće zove, ima li samo gumice te za kupiti, koliko košta, jeli to jako važno..... itd.

 

 

 Kako su ti rekli to je stabilizator, potrošni dio, s obzirom da je gumica pukla s vremenom će tu ulaziti voda kada je kišovito vrijeme, prašina, sol zimi i zaribat će ili će se stabilizator uslijed potrošnje materijala ishabati pa ćeš čuti lupkanje kada prelaziš preko neravnina. Ta gumica se može promjeniti, no ako ne lupka ja bih odložio zamjenu do kada se počne čuti lupkanje i promijenio novi stabilizator jer nisu skupi.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 0:45 (boxer).
13 godina
offline
Opel Corsa C, kakva je ovo šipka? Pitanje/Problem

Ako nikad nisi šrafio po autu, ovo ti je prilika da probaš.
Nemaš što zeznuti.

Otpusti malo šrafe na kotačima,digni auto s dizalicom u zrak, skineš kotač.
Na šrafovima od balans štangice imaš mali utor za imbus, nutra staviš imbus, s okastim ključem odšrafiš šrafe.
S čekičem pukneš van štangicu. Ova cijev na koju je spojena će ti "past" dole.

Staviš drugu štangicu, najprije ju zašrafiš na tu cijev, uzmeš pajser i podigneš cijev u zrak,namjestiš gornji šraf. Sve dobro stegneš,staviš kotač,spustiš auto i teraj dalje :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 10:24 (NSRkić).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice