SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

poruka: 23
|
čitano: 14.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Pozdrav

 

dakle zanimaju me terenci do 80 kw snage ..naisao sam jedino na daciu duster ...

 

Posto spadam u kategoriju mladi vozač ne smijem voziti auto snage iznad 80 kw ..a namjeravam kupiti terenca jer mi se takvi auti sviđaju ..

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Tražiš nov auto ili može bit neki polovan ?

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
11 godina
protjeran
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

oprosti sto ti upadam u temu ali ak bi mi netko mogao odgovorit posto nemam namjeru kupovat auto do 105 ks i onda poslije s vise,kupit cu si odmah auto koji zelim sad je pitanje koje su posljedice ako ja ne budem vozio auto do 105 ks

14 godina
odjavljen
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Zanimljivo, netko od 16 godina namjerava kupiti nešto od 13000E, a drugi u rangu od 13 do 16 godina će mu dati super savjete iz iskustva, koje će on uzeti u obzir pri kupovini. {#}

 

 

Evo imaš Ladu Nivu, kažu da je jako pouzdana, kakva dacia, pravi muškarci voze ladu nivu.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Jakovp kaže...

Zanimljivo, netko od 16 godina namjerava kupiti nešto od 13000E, a drugi u rangu od 13 do 16 godina će mu dati super savjete iz iskustva, koje će on uzeti u obzir pri kupovini. {#}

 

 

Evo imaš Ladu Nivu, kažu da je jako pouzdana, kakva dacia, pravi muškarci voze ladu nivu.

Pretpostavit ću da imaš telepatske moći. {#}

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
13 godina
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Prelose kaže...

oprosti sto ti upadam u temu ali ak bi mi netko mogao odgovorit posto nemam namjeru kupovat auto do 105 ks i onda poslije s vise,kupit cu si odmah auto koji zelim sad je pitanje koje su posljedice ako ja ne budem vozio auto do 105 ks

 

A koji to auto želiš?

 

Uglavnom, ako te uhvate da imaš vozilo sa većom snagom od dopuštene, kazna je 1000 kn i moguće je da te isključe iz prometa. Ali to sve naravno ovisi o policajcu.

Meni je poznanik sa 18-19 godina kupio stari BMW 740 sa nekih 290ks. {#} Skupio pun qrac kazni, a što je najgore, vozači koji tek polažu sigurno nisu sposobni voziti nešto što ide ko blesovo.

 

 

A terenac za tu snagu, ne znam baš. Prvo razmisli jel ti treba takvo što.

A Dacia kao marka mi ne ulijeva povjerenje. Možda i nije loša, ali ja je nebi kupio.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
11 godina
protjeran
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Jakovp kaže...

Zanimljivo, netko od 16 godina namjerava kupiti nešto od 13000E, a drugi u rangu od 13 do 16 godina će mu dati super savjete iz iskustva, koje će on uzeti u obzir pri kupovini. {#}

 

 

Evo imaš Ladu Nivu, kažu da je jako pouzdana, kakva dacia, pravi muškarci voze ladu nivu.

od toga nesto namijenjeno meni?

dv14 kaže...
Prelose kaže...

oprosti sto ti upadam u temu ali ak bi mi netko mogao odgovorit posto nemam namjeru kupovat auto do 105 ks i onda poslije s vise,kupit cu si odmah auto koji zelim sad je pitanje koje su posljedice ako ja ne budem vozio auto do 105 ks

 

A koji to auto želiš?

 

Uglavnom, ako te uhvate da imaš vozilo sa većom snagom od dopuštene, kazna je 1000 kn i moguće je da te isključe iz prometa. Ali to sve naravno ovisi o policajcu.

Meni je poznanik sa 18-19 godina kupio stari BMW 740 sa nekih 290ks. {#} Skupio pun qrac kazni, a što je najgore, vozači koji tek polažu sigurno nisu sposobni voziti nešto što ide ko blesovo.

 

 

A terenac za tu snagu, ne znam baš. Prvo razmisli jel ti treba takvo što.

A Dacia kao marka mi ne ulijeva povjerenje. Možda i nije loša, ali ja je nebi kupio.

neznam jos koji bi ovo ljeto vozim pa se informiram

16 godina
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Meni je isto zanimljivo da je nekome danas nedovoljnostrašan limit i mana samo 105 konja.
Ja sam 20-tak godina sasvim uspješno prevaljivao put u vozilima 55-80KS.
Posebno jer je istom tom mladom vozaču prema stavu 2. točke 67. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br. 67/08, 48/10 - Odluka UsRH i 74/11)

Člankom 221. citiranog Zakona, propisano da ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km(120 km/h na autocesti).
Dapače, evo ja ovakav stari klipan, većinu vremena "divljam" sa manje od jedne konjske snage, tj. sa vlastitim nogama na bicu.
I stižem na vrijeme i prije "SUV" automobila u bilo koje doba dana u bilo koji dio grada:)
Eh, da onoga kojeg se zatekne da upravlja jačim vozilom od 80KW, propisuje se 1000 kn kazne.
Inače, Daciji  danas ništa ne fali, npr. Duster se uredno u Aziji prodaje pod imenom jednog od vlasnika, Nissanom(pored jasno Renaultove verzije u africi).
Dakle ako baš jako uvredljivo izgleda Dacijin logo, evo odavde prekopirajte Nissanov skupa s maskom :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 22:54 (overhaul).
12 godina
neaktivan
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Jakovp kaže...

Zanimljivo, netko od 16 godina namjerava kupiti nešto od 13000E, a drugi u rangu od 13 do 16 godina će mu dati super savjete iz iskustva, koje će on uzeti u obzir pri kupovini. {#}

 

 

Evo imaš Ladu Nivu, kažu da je jako pouzdana, kakva dacia, pravi muškarci voze ladu nivu.

?? kakvih 16 ...imam 18

 

a uostalom da imam i 10 godina ako iman novca mogu kupiti sto ocu ...

 

Ja sam samo tražio neki pospis li nesto automobila ispod 80 kw snage 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
odjavljen
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
overhaul kaže...

Meni je isto zanimljivo da je nekome danas nedovoljnostrašan limit i mana samo  105 konja.
Ja sam 20-tak godina sasvim uspješno prevaljivao put u vozilima 55-80KS.
Posebno jer je istom tom mladom vozaču  prema  stavu 2. točke 67. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br. 67/08, 48/10 - Odluka UsRH i 74/11)

Člankom 221. citiranog Zakona, propisano da ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km(120 km/h na autocesti).
Dapače, evo ja ovakav stari klipan, većinu vremena "divljam" sa manje od jedne konjske snage, tj. sa vlastitim nogama na bicu.
I stižem na vrijeme i prije "SUV" automobila u bilo koje doba dana u bilo koji dio grada:)
Eh, da onoga kojeg se zatekne da upravlja jačim vozilom od 80KW, propisuje se 1000 kn kazne.
Inače, Daciji  danas ništa ne fali, npr. Duster se uredno u Aziji prodaje pod imenom jednog od vlasnika, Nissanom(pored jasno Renaultove verzije u africi).
Dakle ako baš jako uvredljivo izgleda Dacijin logo, evo odavde prekopirajte Nissanov skupa s maskom :)

Te odredbe su malo debilne. Swift sa 105 konja leti ko lud, dok Navaro ne može maknit s mjesta. A opet i swift od 105 konja i Navaro sa 150 konja su sigurniji od juga (pa i od Una) sa 60-ak konja.

 

Onda dalje, ograničenje brzine za mlade vozače - ok za autoput, ali na običnoj cesti na kojoj 90 % vozača uredno vozi unutar onih 10% tolerancije mladi vozač koji poštuje te odredbe stvara kolonu, stalno ga netko pretjeće, a kao neiskusan vozač postoji velika opasnost da u kritičnoj situaciji krivo reagira - recimo, vozač je procijenio da ne može dovršiti pretjecanje i krene kočiti za vratiti se iza mladog vozača, a mladi vozač misli da mu mora pomoći pa krene kočiti i zatvori mu mogućnost povratka u svoju traku.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
odjavljen
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Tomek.Klc kaže...

Pretpostavit ću da imaš telepatske moći. {#}

Pretpostaviti ću da imaš 113 godina, a ne onoliko koliko sam ja pretpostavio. {#}

Svi smo mi Mentalist.
11 godina
protjeran
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Prije svega,ekipo moja,teško da tu vidim nekog znalca,s obzirom da trpate u košaru i kruške i ananase..dakle..

 

Terenac nije SUV..to je prvo

 

SUV je SPORT UTILITY VEHCICLE-iliti,malo marketinški ulješpšano,standardno vozilo,malo sportski dorađeno u smislu robusnosti za "terene"..u praksi gradski šminkeraj,koji ima da se na stvarnom terenu zaguši sam sobom..

 

ono što neke doista zanima terenac,to je u biti OFF ROAD,a tu bi svrstao kao primjer TOYOTU TUNDRA..

naravno to je čistokrvni terenac i kao takav nije niti jeftin..

 

SUV je ono,poput Nissan Kashkai-a ili sličnih,koji istinski i nisu za off road..naravno govorim o serijskom tuningu..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 13:36 (redneck).
12 godina
neaktivan
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

radncek

 

ionako su mi zakomplicirali temu molinte nemoj vise ,,

 

ja samo trazin popis terenskih vozila kojih ima izvedbe do 80 kw i nista vise ..to trazim da na srljem po njuškalu ..i nisam trazio nikakve savjete o kvaliteti izrade itd ....

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Najbolje ti je trazit po stranicama proizvodaca, i baci oko na motore koje nude i to je to, za 20min ces imat sve odgovore koje trebas.

16 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Sortirano po snazi, ovo je kraj liste: http://www.carbuyer.co.uk/search/reviews/page/6/0?solrsort=max_power%20desc&f[0]=body_style%3ASports%20utility%20vehicle

 

15 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

imas Škodu Yeti 1,2 TSI od 77KW, ali takav motorić sa 6 brzina hmm, na veci i tezi auto.. sam procjeni , vozio sam je dva puta i ide solidno skroz, ali nikad ga nebi kupio.
Ja ti imam (stari mi ima) Citroen C5 (karavan) 1,6 HDI od 80 kw (2006), dosta ogroman auto, i ima ti hidraulicni ovjes, sta znaci da ga mozes spustati i podizati, tako da ti moze biti visok kao pola danasnjih "suvova". i mogu reci da je jako udoban za voznju. imas nesto starijih c5-ica (2001. - 02.) jako ispativih http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-c5-break-2.0-hdi-oglas-6015320
Btw ja isto mislim da je to ogranicenje do 80kw sranje, jer imamo XM-a u kući od 95 kw, pa ga stari prodaje. iako je c5 startniji i zivlji, zakon je zakon, a kazne su kazne :(  http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-xm-2.5-tdi-exlusive-oglas-1552765
pozdrav :D 

10 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Pozdrav... Zanima me... Cuo sam da mi mlađi sudionici mozemo voziti teretna vozila a da imaju vise od 80 kw ali do neke određene brzine.. Zanima me dali je to istina..?
Tini mocibob
16 godina
neaktivan
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

teretna vozila? teretna vozila su vozila koja svojom najvećom dopuštenom masom prelaze 3,5t i za njih moraš imati C kategoriju

10 godina
neaktivan
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Mislio sam za teretni automobil... Npr idem s teretnim automobilom od firme na teren i zaustavi me policija A teretni automobil ima 120kw sta ce se dog...
Tini mocibob
14 godina
moderator
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Pa ako je teretni onda valjda imaš C kategoriju, na nju se ne odnosi zabrana...

Just hating everyone for no reason.
10 godina
neaktivan
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)
Pa ne treba mi c kategorija da bin vozijo npr konbi a on je teretno vozilo...
Tini mocibob
14 godina
moderator
offline
Re: SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Kombi koji svojom najvećom dopuštenom masom ne prelazi 3500kg je dostavno vozilo, nikako teretno.

I ne, nesmiješ ga vozit.

 

Osim toga, offtopic smo, postoji odgovarajuća tema pa nastavi dalje u njoj...

http://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/zakoni-o-voznji-mladi-vozaci/124944.aspx

Just hating everyone for no reason.
12 godina
offline
SUV(terenska) vozila snage do 80 kW(105 ks)

Kupovati suv sa tako slabim motorom je glupost i to na kvadrat. SUV-ovi su opčenito glupost ali neću sad u to ulazit.

 

uzmi si Sandero Stepway (on ti je crossover), već ako ti treba nešto povišeno. Nije težak ko SUV, pa mu slabiji motor neće biti toliki problem.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice