Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.365
|
čitano: 13.539.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...

A daj mi onda reci kako sam prošle godine platio 460 kn policu kad si tako pametan? 

1. Ne, nisam 'tako pametan' nego radim taj posao kao primarni, uskoro će bit 13 godina {#}

2. Gospodine Antonio R...ć iznos vaše police ao od 21.7.2013. do 21.7.2014., rađene 22.07.2013., iznosio je točno 766,13Kn, za vozilo vw golf gti iz 1980.g. proizvodnje, ljubičaste boje, sa osiguranjem samo vozača i 1 putnika na svote osiguranja 40-80.000kn, te popustom za starodobno vozilo, plaćeno na rate. Jel te još nešto zanima da ti objavim?

3. A to što si ti platio 460kn umjesto 766,13 koji je stvarni iznos na polici, to ne bih znao, možda si uzeo na sporazum na rate pa nisi platio ostatak, iznos police je točno taj koji sam naveo.... Iznos police od 21.07.2012. do 21.07.2013. ti je bio 821,75, jer si tamo imao uredno osiguranih svih 5 osoba u vozilu, također plaćeno na rate. Godinu prije bio si u eurohercu.

4. Lijepo sam ti i TOČNO NAPISAO što su ti te dvije 'police' koje si dobio poštom, no da si si samo dao točno 3 minute truda, pročitao bi to i sam sa obje, što uostalom svako zdravih očiju vidi i ovdje na forumu jer si stavio screenshote iz kojih se to jasno vidi, no kako radim s tim svaki dan, kulturno sam ti i detaljnije pojasnio što je koja polica, a ti mi vratiš bahatošću. GJ.

5. Nisam ni znao da imamo selo u državi koje odaje počast jednom od najjačih likova iz crtića{#}, baš kul{#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Lijepo sam ti napisao koliko sam platio policu. Kao i za pola. Trebala je bit oko 1700 a platio sam oko 1400.  Jbt pa koliko ti poslova radiš? 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...

Lijepo sam ti napisao koliko sam platio policu. Kao i za pola. Trebala je bit oko 1700 a platio sam oko 1400.  Jbt pa koliko ti poslova radiš? 

A ja ti pročitao točan iznos za naplatu sa izdanog primjerka tvoje police, jbg{#} Tko je to platio u cijelosti i kako, neću ulazit, znam kakve su se igre igrale prije godinu dana, a nije za javnost, pa ok. Samo, i dalje si bio u krivu za police sa opcijskim doplatama koje su ti stigle na kućnu adresu, pročitaj si ih, tak da te ne dovode u zabludu bespotrebno{#}

 

Radim previše poslova, a imam malo, zabita sredina, gdje je prosječno primanje ispod 2500kn pa je takva i naplata....

Stari mi ima vlastiti autoservis preko 30g, ja sam tamo cijeli život u i oko radione (između ostalog u i oko radione, držao sam i autopraonicu u sklopu, cca 2g), a osiguranjem se bavim kako rekoh, nepunih 13 godina, spojili smo ugodno s korisnim - mogu odradit u radioni šta treba (u zadnjih par godina dijagnostiku pošto starom to ne leži, te nabavu kad buraz ne stigne), te kad oni pripreme auto/motor/itd za tehnički odvest ga na regu i obavit sve. Suma summarum, imam svoj posao gdje dobijem redovitu plaću, a stignem obavljat u radioni i sa strane još štošta kad god mi zatreba.

{#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka čast ;) malo je takvih

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Još i jeftin, samo treba doć do tamo.

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ah... {#}{#}{#}

Ride or die, remember?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 14:11 (Lord_Marko).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Sama činjenica da puknuta guma oštetila auta je očekivana. 

 

ako misliš da je očekivano zato što se radi o papirnatom limu punta, onda se slažem {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Evo preživio prvu vožnju,što reći.

 

Riko jedno ~6puta,možda 7.

200t km,mjenjac smijeh.

Svaki put pogodim 3.,a 2. fulam :D

 

Clio 1.2 druga generacija.Hvala bogu da mu je ovo zadnji tjedan,ne želim krv pišat. (barem mogu rec da sam vozio benzinca)

 

Skrecem desno,moram pustit gas,rikne.Krecem iz prve bez gasa-rikne.

Jedanput nisam kuplung stisnuo do kraja,riknul (moja greska).

 

Covjece mazdu 323 dizel mogu vozit bez gasa kolko ocu,a ovo....

 

Još sam njub,znam.Budem se vozil' po selu.{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ako misliš da je očekivano zato što se radi o papirnatom limu punta, onda se slažem {#}

Ma nije samo radi punta. Može se desiti na bilo čemu.

Eto na N24h ove godine, nešto malo pred kraj utrke pukla zadnja desna guma čini mi se na Porscheu, negdje na sredini Ringa. Naravno, nije cijela ispala dolje nego je lupetala naokolo. U jednom trenutku je otkinula desna vrata. Pa je taj zadnji dio utrke odvozio bez desnih vrata.

Napravile su gume i štete na drugim dijelovima nekih drugih auta, ipak je to relativno snažan udarac sposoban razvaliti štošta.

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

meni je na golfu eksplodirala zadnja guma pri nekih 130-140kmh.. nije odvalilo ni kit sa blatobrana {#}{#}{#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naletio na njuški na cliaće složene za rally, cjena prava sitnica, pola milje kuna za oba, znači 250 000Kn za jedan, ne znam, al ja se nebi sa tim usudio preticat, a kamoli rally vozit, malo poljubiš ogradu i ode branik/far/hladnjak/vezni lim/oscilirajuće rame/guma sa felgom...itd i eto štete od bar 15 000Kn, veoma skup sport ako si financiski sam u njemu...

 

Smiješno mi je šta ne vjeruju francuskoj elektronici, pa su ugradili talijansku {#} -> Magneti Marelli ECU+DASH

 

 

EDIT: malo je dovoljno da se shebe tako vrijedan auto (šoder/zemlja/lišće u zavoju ili aquaplaning) a šteta je enormna...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 23:57 (1BIT).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao bi pomoć znalaca, jopis, ARazer, Penryn itd. u vezi jedne sitnice. Ispod haube imam dva ventilatora, onaj manjeg promjera se pali uredno kad upalim klimu (automatska klima, ako je bitno).

 

Onaj većeg promjera već neko vrijeme nisam vidio da radi, možda zato što je auto u leru bio, da li on pod gasom vrti (?!) ili pod određenim opterećenjem, temperaturom motora?

 

Brine me jer bi trebao na put, pa da ne dođe do pregrijavanja motora i nekakve havarije. Čemu služi taj veći vent, i kad bi ga mogao vidjeti na djelu, u kojim (pred)uvjetima?

 

Mislim, svaki put kad sam do sad gledao je bilo jutro, hladnije, do posla (5-6km) i nije neka udaljenost za radnu temp.motora, makar bilo ljeto.

 

Hvala{#}

 

Auto znate, A3, 12/2000, 66kW/90ks.

In the name of tragedy...
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

kada ti se auto ugrije malo se prošpranjaj (uništi malo okoliša, poguši par ljudi {#}).. kada se zaustaviš nemoj gasiti auto i pusti ga 2-3 min. morao bi se upaliti.

kod mene se upali vent i kada stojim duže na semaforu, a radi i par minuta nakon što ugasim auto.

jbg sad ne znam zašto ima manji i veći.. možda se veliki pali samo kod jačih zagrijavanja.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne pali se drugi vent jer njega pali termoprekidač, a prvi se pali jer jer to vent za klimu, budući da se kad upališ klimu u autu poveća temperatura i hladnjaka motora zbog toga što ga grije hladnjak klime, pa je tako podešeno da se ne događa prekomjerno zagrijavanje hladnjaka motora/vode - pali se automatski taj vent čim stisneš 'dugmić' od klime. Drugi vent se pali kako rekoh na termoprekidač, to je zavisno od auta na kojoj temperaturi, negdje ga pali na 90°c, negdje na 95, a kod opela na 100ki{#}.

Kod tebe je i fora ta kratka kilometraža a općepoznato je da je dizel kudikamo manji rasipač topline/energije nego benzinjara, pa ti se zato i ne stigne na 5km relaciji upalit vent.

Ako ti temperatura stoji na pola (na 90°c) u svim režimima vožnje, sve ti je ispravno{#}

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mijenjan je termostat,da. Nema dugo. Sad je uvijek na 90c, čak i na kraćim relacijama. Prije je oscilirala temp, od 60-90, pa padne i slično. Tnx na brzom odgovoru, doliti ću antifriza još i to je to.

 

 

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Mijenjan je termostat,da. Nema dugo. Sad je uvijek na 90c, čak i na kraćim relacijama. Prije je oscilirala temp, od 60-90, pa padne i slično. Tnx na brzom odgovoru, doliti ću antifriza još i to je to.

 

 

Da, kad je ispravan termostat, otvara ga na 87-88°c, a ti si ranije imao neispravan koji bi zaštekao pa ostao otvoren pa ti temp nije mogla ni doći na radnu u normalnim okolnostima.

Razinu antifriza gledaj ujutro kad je motor skroz hladan, da ne bi nadolijevao na topal motor kad se antifriz zagrije pa se raširi i 'pokazuje' veću razinu u boci, tj da ga ne naliješ previše pa samo napraviš cirkus.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Trebao bi pomoć znalaca, jopis, ARazer, Penryn itd. u vezi jedne sitnice. Ispod haube imam dva ventilatora, onaj manjeg promjera se pali uredno kad upalim klimu (automatska klima, ako je bitno).

Onaj većeg promjera već neko vrijeme nisam vidio da radi, možda zato što je auto u leru bio, da li on pod gasom vrti (?!) ili pod određenim opterećenjem, temperaturom motora?

Brine me jer bi trebao na put, pa da ne dođe do pregrijavanja motora i nekakve havarije. Čemu služi taj veći vent, i kad bi ga mogao vidjeti na djelu, u kojim (pred)uvjetima?

Mislim, svaki put kad sam do sad gledao je bilo jutro, hladnije, do posla (5-6km) i nije neka udaljenost za radnu temp.motora, makar bilo ljeto.

Hvala{#}

Auto znate, A3, 12/2000, 66kW/90ks.

Evo jopis je sve napisao, ja ću dodat samo par detalja za taj 1.9TDI AGR. Na oko 87C ti otvara termostat, od 92C do 97C pali prvu brzinu ventilatora a od 99C do 105C drugu. Ako ga baš želiš testirat, a ne bi bilo loše, nakon vožnje ga ostavi malo na leru da radi, prati kazaljku da ne ide preko jedne crtice nakon 90C(znači 100C) i gledaj je li pali veliki vent. Klimu možeš upalit ili ugasit, svejedno.. za početak je drži ugašenom i digni malo okretaje na 2k rpm čisto da ubrzaš proces.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RaZ0R9111 kaže...

Kupljen Peugeot 307 1.6 HDI 90KS FAP

 

Nikad nisam čuo, vidio da u 307 1.6 s 90KS ide FAP...oni su dolazili na 110KS+ modelima

 

Lord_Marko kaže...

neznam sad kaj preporucuje pug za taj motor. ali moras paziti na specke ulja radi fapa. ak stavis krivo ulje moguci su problemi s fap-om. uglavnom treba pazit na SAPS. 

tak da bi ja stavil ipak Total quartz Ineo 5w30.

u Peugeot HDI / HDI FAP motore idu

 

TOTAL QUARTZ 7000 10W40

TOTAL QUARTZ 9000 5W40

TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Evo jopis je sve napisao, ja ću dodat samo par detalja za taj 1.9TDI AGR. Na oko 87C ti otvara termostat, od 92C do 97C pali prvu brzinu ventilatora a od 99C do 105C drugu. Ako ga baš želiš testirat, a ne bi bilo loše, nakon vožnje ga ostavi malo na leru da radi, prati kazaljku da ne ide preko jedne crtice nakon 90C(znači 100C) i gledaj je li pali veliki vent. Klimu možeš upalit ili ugasit, svejedno.. za početak je drži ugašenom i digni malo okretaje na 2k rpm čisto da ubrzaš proces.

ALH {#}

In the name of tragedy...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

EDIT: malo je dovoljno da se shebe tako vrijedan auto (šoder/zemlja/lišće u zavoju ili aquaplaning) a šteta je enormna...

Pri tim brzinama to je još i dobro kako auti prođu. Zamisli da s 200 sletiš u provaliju na što bi auto ličilo. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

ALH {#}

Ista stvar skoro, razlika je samo u turbinama ako se ne varam. (kod AGR turbina sa wastegateom, a kod ALH varijabilna)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
thedream kaže...

ALH {#}

Ista stvar skoro, razlika je samo u turbinama ako se ne varam. (kod AGR turbina sa wastegateom, a kod ALH varijabilna)

Tako nešto, ima još dosta toga ustvari, trebao bi guglati, na jednu sjajnu stranicu sam naišao nedavno sa napisanim razlikama. S tim da 110ps model ima VGT, moj 90 nema, a opet ima oznaku ALH u knjižici vozila.

 

Što će reći da bi sa većim injektorima, downpipeom i remapom mogao biti na 150+ks samo tako {#}.

 

Navodno je i ALH nešto novijeg datuma, sad jedino gledam zašto na njemačkim stranicama piše da je to Euro III motor, a meni su u STP-u otkucali da je Euro II.

 

Zanimljivo, imam poklopac motora od 110ps verzije, sa crvenim I, {#}. Da ja nemam na kraju 110ps {#}, a u prometnoj 66kW, volio bi na valjke otići, (ne) ide kao 90, smrdi kao 90, troši ulje/dizlu kao 90, valjda je 90.

 

Mislim da valjci više nisu tako skupi?

In the name of tragedy...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Da ALH bi trebao biti noviji, i lako je moguće da je motor isti kao i 110ks verzija, samo podešen na niži tlak turbine. Nisam siguran kako to ide kod tdia sa bosch pumpom, ako je tko od jopisa, Arazera itd. imao iskustva s tim nek ti kažu. {#}

Jesi siguran da tvoj nema VGT turbinu?  Inače da možeš vidit turbinu iz prve bi mogli znat kakva je, al znam da je na tim 1.9TDI tolika gužva između motora i kabine da nema šanse da je vidiš.(kad su usisna i ispušna grana na istoj strani)

Pa s obzirom na to kakva je situacija u državi, vjerujem da bi se tu po ZG dalo naći za ispod 200kn dyno..

I svakako testiraj veliki vent, čisto da si miran, jer može bit da je crkao davač temp ili vjerojatnije termoprekidač.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
thedream kaže...

Da ALH bi trebao biti noviji, i lako je moguće da je motor isti kao i 110ks verzija, samo podešen na niži tlak turbine. Nisam siguran kako to ide kod tdia sa bosch pumpom, ako je tko od jopisa, Arazera itd. imao iskustva s tim nek ti kažu. {#}

Jesi siguran da tvoj nema VGT turbinu?  Inače da možeš vidit turbinu iz prve bi mogli znat kakva je, al znam da je na tim 1.9TDI tolika gužva između motora i kabine da nema šanse da je vidiš.(kad su usisna i ispušna grana na istoj strani)

Pa s obzirom na to kakva je situacija u državi, vjerujem da bi se tu po ZG dalo naći za ispod 200kn dyno..

I svakako testiraj veliki vent, čisto da si miran, jer može bit da je crkao davač temp ili vjerojatnije termoprekidač.

Ne znam da li bi mi ova pasala, i da li je identična mojoj, ali nju sam zapikirao kad vrisne. {#} Ne znam, na 10 mjesta sam čuo da nije VGT na 90ks motorima, koju god oznaku imali. Tako da je vjerojatno riječ o prigušenom 110ps modelu.

 

Izmjeriti ću na valjcima, tnx. Ima u AK Habulinu, mislim da je 250kn. {#} Kad budem imao viška $. Tnx za info u vezi venta, držati ću se ove jopisove o - 90c. Dok je konstantno, nema brige.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2014 10:11 (thedream).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo bas sam iso gledat poslje voznje kak kod mene radi. znaci imam ogromni hladnjak (sirok da jedva stane između ljevog i desnog svjetla) i na vozacevoj polovici je vent. 

poslje voznje bez klime u 7-8ujutro ne vrti uopce, kad klima radi vrti, ali se ne cuje. a ne sjecam se da sam ga u zadnje vrijeme cul da vrti bas onak hebacki. ni nakon malo agilnije voznje. stim da je prije tocno godinu dana mjenjana pumpa, antifriz i termostat.

 

kad smo vec kod te teme. kak testirat elektro-termostat (valjda se tak zove). znaci imam na quadu to u hladnjaku i kak to istestirat? iz njega idu dva prikljucka? predpostavljam da je to neka vrsta sklopke? ili da mu se unutarnji odpor smnjuje povecavanjem temp. vode?

e sad pitanje kak saznat kad okida? na kojoj temp, odporu? mjerit multimetrom mi jedino pada napamet. ali s time da ga ne zelim vadit iz hladnjaka jer cu napravit svinjac posto je na zahebanom mjestu. recimo imam skalu na satu. ima 5 crtica normalna voznja je 2do3 crtice a nekad zna doci na 4 a ovaj se ne pali.

Ride or die, remember?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Ne znam da li bi mi ova pasala, i da li je identična mojoj, ali nju sam zapikirao kad vrisne. {#} Ne znam, na 10 mjesta sam čuo da nije VGT na 90ks motorima, koju god oznaku imali. Tako da je vjerojatno riječ o prigušenom 110ps modelu.

Izmjeriti ću na valjcima, tnx. Ima u AK Habulinu, mislim da je 250kn. {#} Kad budem imao viška $. Tnx za info u vezi venta, držati ću se ove jopisove o - 90c. Dok je konstantno, nema brige.

Ta s linka ti je varijabilna. {#}

Pa sad da nema brige, i nije baš. Kod 1.9TDI je, ako se ne varam, davač temperature za instr. tablu negdje na glavi motora a termoprekidač na samom kileru, tako da može postojat scenarij da su poludjela oba, pa temp senzor pokazuje 90C na tabli a termoprekidač ne pali vent jer ne vidi da je recimo temp u kileru 100C. Neka me netko ispravi ako nije ovakva konfiguracija kod 1.9TDI. Ništa te ne košta pustit ga par min na leru pa vidjet dokle ide temp na tabli i hoće li upalit vent.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Ta s linka ti je varijabilna. {#}

Pa sad da nema brige, i nije baš. Kod 1.9TDI je, ako se ne varam, davač temperature za instr. tablu negdje na glavi motora a termoprekidač na samom kileru, tako da može postojat scenarij da su poludjela oba, pa temp senzor pokazuje 90C na tabli a termoprekidač ne pali vent jer ne vidi da je recimo temp u kileru 100C. Neka me netko ispravi ako nije ovakva konfiguracija kod 1.9TDI. Ništa te ne košta pustit ga par min na leru pa vidjet dokle ide temp na tabli i hoće li upalit vent.

Hvala. {#} Ja taman pomislio da sam našao ok repariranu turbinu za relativno malo para. Vidjet ćemo kad do toga dođe, dal paše. Danas ću ovo testirati što si mi rekao, ali inače da - meni ti je uvijek 90c, naravno, kad krenem temperatura se linearno diže do posla, zimi sporije, ali sada ljeti u tih 5km zaglavi na 90 i ne mrda.

 

Nine, šta misliš o ovoj Hondi za 3 000kn, žao mi je dečka, kaže financijski problemi, a kupnja samo takva uz nekakvo minimalno ulaganje s estetske strane. Da ju burazu dopeljam, stara bi vrisnula od muke {#}{#}, šta si mi to doveo  u dvorište..

 

Taj model Civica mi se inače i najviše sviđa.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2014 12:30 (thedream).
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

trebalo bi pogledati.. ako je motor dobar kako kaže, lim nije neki veliki problem.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znam da forum nije za oglašavanje, ali da li netko ima dijelove od navedenih Volvića:

740

745

760

780

940

V90

S90

 

Konkretno treba mi poklopac od spremnika benzina... 

Hvala.  

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je auto kupljen sa ručnom klimom jel se može njemu staviti automatska klima?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice