Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.290.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
1BIT kaže...

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

Najslabiji E34 je 113ks, ali nije u tome problem, ovdje je problem glava i ništa više. 

Imali smo taj auto od negdje 93 - 99, 520i 150ks, crni metallic, baš picolovac {#} kako mu je i nadimak popularno sugerirao, Alpine radio-kazić unutra, udoban, krom lajsne izvana, analogni sat na sredini, a onaj cajger za gorivo se pri ful gasu tiltao na 25L {#} , nekakvih 12-15 je trošio po ZG da ga *ebeš.

 

No što sam htio reći, taj auto sa stražnjim pogonom i nikakvom stabil.elektronikom je jednostavno - ubojica, tj. oružje. Dodaj tome brzinu, sklisku cestu i vrlo vjerojatno - loše, gotovo ćelave gume, mora odletiti.

 

S tim da smo mi šlajfali sve u 16 s njim na Kranjskoj gori na skijanju, još uzbrdo nekako, pošto te pogonski tjeraju, ali nizbrdo je bio maskenbal, težak motor naprijed, zadnji kotači se vrte ful a ne rade ništa, stari ga pustio LOL i lagano kao sanjke po snijegu od vrha do dolje. {#}

 

Uglavnom, da, glava je problem, ali taj auto treba znat vozit, kao i sve stare BMW-e sa stražnjim pogonom, to nije za svaku budalu, iako ih najčešće takvi voze (većim dijelom zbog cijene, već od 800 eura). Nimalo bezopasan auto, pogotovo jake 3-ce, tipa 325i i slično sa gotovo 200ks.

 

EDIT: Sjećam se još pogleda kad smo potkraj rata prvi put u Graz s njim došli, u shopping, onda je par godina star bio, još aktualan model. {#} Ma mislim, meni osobno top auto dan danas, baš neponovljiv, taj i M5 E39 V8 400, ručni šaltung. Granata auto.

Nije neka kvaliteta slike, ali isti ovakav, crni, krom lajsne, iste felge. :) Nije neka kvaliteta slike, ali isti ovakav, crni, krom lajsne, iste felge. :)
In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 17:38 (thedream).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...
Penryn kaže...
Daka96 kaže...

SDI je isto ko 1.2 slabo, a 1.4 TDI to je vec razlika veča.

Ma 1.9 SDi je zvrk za ovaj 1.2 54ks. {#} Plus tome troši bezobrazno malo i svo održavanje je u mijenjanju ulja i fltera, nekih skupljih iznenadnih troškova praktički nema. A o izdržljivosti mislim ni ne trebam govorit{#}

koja ti je potrošnja, ja izgleda moram razmišljat polako o kupnji drugo automobila - nikad više reno :( nemam pozitivna iskustva i kraj price.

 

ja radim cca 85 km dnevno i ne smijem davati vise od 1000 kn mjesecno za gorivo da bi mi se auto isplatio :) zato i imam plin

 

60 km otvorene ceste od tih 85

Plin kažeš?

 

Taj auto ti krepava i radi probleme?

Identični problemi ko na mojoj bivšoj plinari.

 

Koji je auto točno? ( i ja sam iz tvoje okolice ) xD

 

I da, nije me bilo online...

Da se osvrnem na onih svojih prosječnih 140 km/h...zna se na kaj sam mislio, ne na prosječnih po BC-u trip A, nego prosječnih trip B naplatne - naplatne.

 

Sa nekih cca 15 km gradske vožnje BC prosječna je logičnih 70-80 km/h u kombinaciji s autoputom.

 

Auto je bombon, jučer je dobila novu krovnu antenu (netko iščupao bio, pa sam imao rupu kroz koju se uvlačila voda i malo mi poružnila krovni tapecirung...sad treba kemijsko krovni).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 9:31 (Jarvan).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sadmir01 kaže...

Danas sam pokusao aktivirat alarm na Mercedesu C200 kompressor-u iz 2001. kako bi provjerio da li uopste radi,pa mi nije uspjelo.

 

Na starom autu sam provjeravao da li radi tako sto sam usao u auto zakljucao se i iznutra otvorio vrata,i tad se alarm aktivira. 

Dok sam kod ovog pokusao isto ali alarm se ne aktivira kad otvorim vrata,zasto? Jel to znaci da alarm ne radi ili?? Vidjeo sam lampicu pored radija koja se upali nakon 20,30 sekundi od zakljucavanja auta i samo se iskljuci kad otkljucam auto ili kad otvorim zakljucan auto iznutra.Na kompjuteru mi ne pokazuje nikakvu gresku vezanu za alarm ili nesto slicno.Pokusao sam i sa onom forom lupanja nogom u gumu (pa me komsija onako zbunjeno pitao sta to radim) ali ni to nije uspijevalo aktivirat alarm,a sjecam se kako je starom golfu 2 bio dovoljan i najmanji udarac da aktivira alarm :/ E nisam jos probao razbit staklo vjerovatno bi se tad upalio :D

 

Pa me zanima da li postoji neki laksi nacin da testiram alarm od razbijanja stakla,obijanja auta,lupanja nogom u gumu i zakljucavanja i otvaranja iznutra? :)

 

Imam C220 2000 god, probaj ostaviti otvoren prozor i onda gurnut ruku unutra i probati otvoriti vrata s onom ručicom iznutra, ali bi trebao se upalitit i ako si unutra i probas otvoriti vrata ako su zakjučana. Jel se tvoj sam zaključa ako je noć i nema ključa u autu?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sadmir01 kaže...

Danas sam pokusao aktivirat alarm na Mercedesu C200 kompressor-u iz 2001. kako bi provjerio da li uopste radi,pa mi nije uspjelo.

 

Na starom autu sam provjeravao da li radi tako sto sam usao u auto zakljucao se i iznutra otvorio vrata,i tad se alarm aktivira. 

Dok sam kod ovog pokusao isto ali alarm se ne aktivira kad otvorim vrata,zasto? Jel to znaci da alarm ne radi ili?? Vidjeo sam lampicu pored radija koja se upali nakon 20,30 sekundi od zakljucavanja auta i samo se iskljuci kad otkljucam auto ili kad otvorim zakljucan auto iznutra.Na kompjuteru mi ne pokazuje nikakvu gresku vezanu za alarm ili nesto slicno.Pokusao sam i sa onom forom lupanja nogom u gumu (pa me komsija onako zbunjeno pitao sta to radim) ali ni to nije uspijevalo aktivirat alarm,a sjecam se kako je starom golfu 2 bio dovoljan i najmanji udarac da aktivira alarm :/ E nisam jos probao razbit staklo vjerovatno bi se tad upalio :D

 

Pa me zanima da li postoji neki laksi nacin da testiram alarm od razbijanja stakla,obijanja auta,lupanja nogom u gumu i zakljucavanja i otvaranja iznutra? :)

Ja sam to bas probavao prije par dana.
Meni na Hondi se alarm pali kada se zakljucas u auto, malo pricekas i onda uguras kljuc u bravu i pokusas upaliti...

Dok na Peugeotu 407 je dovoljno se zakljucati i micati glavu i odmah senzori reagiraju da je netko nutra i pocivnje svirati

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li tko ovdje odgovaraju li zaštitna stakla/plastike običnih halogenskih prednjih svjetala od Golfa 5 na xenonska svjetla?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
laux kaže...

 

Imam C220 2000 god, probaj ostaviti otvoren prozor i onda gurnut ruku unutra i probati otvoriti vrata s onom ručicom iznutra, ali bi trebao se upalitit i ako si unutra i probas otvoriti vrata ako su zakjučana. Jel se tvoj sam zaključa ako je noć i nema ključa u autu?

Ne aktivira se ni kad pokusam kroz prozor iznutra otvorit...On se zakljuca samo ako otkljucam auto a ne otvorim nista,onda se on nakon par sekundi ponovo zakljuca.Mozda kljuc ima veze,morat cu probat nekom dat da me zakljuca i da odnese kljuc.Mozda se nece aktivirat ako je kljuc u blizini.Bas cu to da pokusam.

Sadmir K
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko gdje bi u Zagrebu ili okolicu mogao popravit karticu za paljenje auta, nedavno je pala i izgubio se kontakt za tipke.

 

EDIT: Evo našao sam ovo ali tu su samo dvije tipke a ja imam i trecu za automatsko otključavnje i zaključavanje, a i radije bi da to napravi netko ko se bavi time

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 19:57 (macgyver 53).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema veze gdje je ključ. Ostavi prozor do pola otvoren i zaključaj auto i ostavi ga tako 5-10 min. Onda dođi, gurni ruku unutra i otvori vrata, ako imaš alarm bit će veselica, ako ništa ne svira nemaš i amen, nema druge filozofije. Tako je za Mercedes.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sutra sam u Dubravi oko 7 ujutro. pa ak oce ko jutarnju kavu nek javi...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Nema veze gdje je ključ. Ostavi prozor do pola otvoren i zaključaj auto i ostavi ga tako 5-10 min. Onda dođi, gurni ruku unutra i otvori vrata, ako imaš alarm bit će veselica, ako ništa ne svira nemaš i amen, nema druge filozofije. Tako je za Mercedes.

Kako auto moze skuzit da je prozor otvoren?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Hacker002 kaže...

Nema veze gdje je ključ. Ostavi prozor do pola otvoren i zaključaj auto i ostavi ga tako 5-10 min. Onda dođi, gurni ruku unutra i otvori vrata, ako imaš alarm bit će veselica, ako ništa ne svira nemaš i amen, nema druge filozofije. Tako je za Mercedes.

Kako auto moze skuzit da je prozor otvoren?

Isto kako može znati jel netko sjedi na sicu ili ne, da li kiša pada po šajbi ili ne, jel vani dan ili noć, etc, etc....

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

 

WTF??? WTF???
The future is Fusion - AMD
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa iso je 150 na sat... ova je dobila pracku samo takvu.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi nešto me zanima, jućer se vozim u autoškoli, sitluacija je ovakva, na semaforu je crveno, stoji kolona od 4/5 auta i ja dolazim, prebacim iz treće u drugu, kočim motorom, na semaforu se upali zeleno i kolona krene, a ja još nisam stao sa autom, onako sporo se kotrljam i polako puštam kuplung i dalje u drugoj, kad je kuplung uhvatio, dodam gas, ali nema reakcije, pustim kuplung u potpunosti i dodam još gasa, ali i dalje nema reakcije, bilo mi je ćudno, gledam kazaljku broja okretaja i polako se diže, kad je došla do nekih 1600/1700 okretaja, tek onda je auto povukao, što bi to moglo biti, prvo mi pada na pamet turbo rupa, ali ne znam jel megane 1.5dci 85Ks 2011.g ima turbo ? {#}

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ljudi nešto me zanima, jućer se vozim u autoškoli, sitluacija je ovakva, na semaforu je crveno, stoji kolona od 4/5 auta i ja dolazim, prebacim iz treće u drugu, kočim motorom, na semaforu se upali zeleno i kolona krene, a ja još nisam stao sa autom, onako sporo se kotrljam i polako puštam kuplung i dalje u drugoj, kad je kuplung uhvatio, dodam gas, ali nema reakcije, pustim kuplung u potpunosti i dodam još gasa, ali i dalje nema reakcije, bilo mi je ćudno, gledam kazaljku broja okretaja i polako se diže, kad je došla do nekih 1600/1700 okretaja, tek onda je auto povukao, što bi to moglo biti, prvo mi pada na pamet turbo rupa, ali ne znam jel megane 1.5dci 85Ks 2011.g ima turbo ? {#}

Ima turbo, no malo mi je čudan opis. Što znači "nema reakcije"? Nema jakog ubrzanja ili ne ubrzava ni polako?

Ovo "nema reakcije" mi se čini da si očekivao kick u trenutku dok turbo još nije uhvatio.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Ima turbo, no malo mi je čudan opis. Što znači "nema reakcije"? Nema jakog ubrzanja ili ne ubrzava ni polako?

Ovo "nema reakcije" mi se čini da si očekivao kick u trenutku dok turbo još nije uhvatio.

Ma nema ubrzanja ni polako, a ćujem da motor radi, zato mi je bilo ćudno, kažem tek kad je došao do određenog broja okretaja je poćeo vući/ubrzavati {#}

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Old Iggy kaže...

Ima turbo, no malo mi je čudan opis. Što znači "nema reakcije"? Nema jakog ubrzanja ili ne ubrzava ni polako?

Ovo "nema reakcije" mi se čini da si očekivao kick u trenutku dok turbo još nije uhvatio.

Ma nema ubrzanja ni polako, a ćujem da motor radi, zato mi je bilo ćudno, kažem tek kad je došao do određenog broja okretaja je poćeo vući/ubrzavati {#}

Čini mi se da si ga bacio u preniske okretaje i očekivao ubrzanje kao pri 2k okretaja. Teško. {#}

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Čini mi se da si ga bacio u preniske okretaje i očekivao ubrzanje kao pri 2k okretaja. Teško. {#}

A moguće, al kažem, još smo se kotrljali, nisam u potpunosti stao i mislim si, prva je za kretanje, bit će dobra i druga, a ono druga slabo potegne kao da mi čovijek gura auto od iza. {#}

 

BTW: danas polažem vožnju, ima da krstarimo gradom, kao da Bandića vozim u limuzini, ništa prebrzo, što ugodnije {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 9:09 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Malo konja pa ni ne može vući na tako niskim okretajima. A i nije tako lagan afto... Moje mišljenje.

Ili je to prvi puta da se to dogodilo? Onda ne bi znao što bi moglo biti {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Old Iggy kaže...

Čini mi se da si ga bacio u preniske okretaje i očekivao ubrzanje kao pri 2k okretaja. Teško. {#}

A moguće, al kažem, još smo se kotrljali, nisam u potpunosti stao i mislim si, prva je za kretanje, bit će dobra i druga, a ono druga slabo potegne kao da mi čovijek gura auto od iza. {#}

 

BTW: danas polažem vožnju, ima da krstarimo gradom, kao da Bandića vozim u limuzini, ništa prebrzo, što ugodnije {#}

To je malo slab motor za Megane, no dovoljan za prosječnu vožnju, posebno kad se "navikneš" na te mane TD-a.

Puno sreće danas. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sretno.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

BTW: danas polažem vožnju, ima da krstarimo gradom, kao da Bandića vozim u limuzini, ništa prebrzo, što ugodnije {#}

 

sretno {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala ljudi {#}

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema
samo ti lijepo poklopi gas u 2. u toj situaciji kad pocne vuc, onda ga pustaj dok ne vuce koliko oces...pa ces osjetiti sta je turbo rupa i sta znaci kad se turbina upali :D
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ili ti je instruktor cuvao kvacilo..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

Dečka pustili na slobodu, bez zatvorske kazne se izvukao. Je*em ti pravnu državu, da ti je*em!!!

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...
1BIT kaže...

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

Dečka pustili na slobodu, bez zatvorske kazne se izvukao. Je*em ti pravnu državu, da ti je*em!!!

Ma što se izvukao bez zatvora, pa nije još ni do suda došao, kamoli kazne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...

Ili ti je instruktor cuvao kvacilo..

Misliš dvomaseni? Da ga je držao onda bi mu se okretaji dizali, a on kaže da su se jedva dizali. Po meni je to više kombinacija malog dizelaša u dosta teškom autu. Da je tu bio stari 1.9dci sa svojim kubicima i dosta većim kompr omjerom izvukao bi on to iz podruma okretaja.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
quickr kaže...
1BIT kaže...

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

Dečka pustili na slobodu, bez zatvorske kazne se izvukao. Je*em ti pravnu državu, da ti je*em!!!

Ma što se izvukao bez zatvora, pa nije još ni do suda došao, kamoli kazne.

http://www.jutarnji.hr/pregazio-zenu-na-zebri--vozio-bez-polozenog-vozackog-neregistrirani-bmw--a-sutkinja-ga-pustila-na-slobodu-uz-mjeru-opreza-da-ne-sjeda-vise-za-volan/1217922/

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

odgovarati bi trebali roditelji IMO..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice