Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.516.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam onaj koji je prije par stranica pitao je li E46 dobar izbor za mladog vozaca (u srijedu sam polozio). Prihvatio sam vasa misljenja i od BMW-a odustao. Kako me ostali auti za te novce nisu pretjerano privlacili, malo sam ruku gurnuo dublje u džep. Odabran je Golf V. Originalna ideja za motor je bila 1.9tdi. Pogledao sam ih nekoliko, ali prilicno cudne povijesti (nedavno uvezeni) i cudnih detalja (zadnja vrata malo vise, prtljaznik se ne zatvara dobro i sl.). Na kraju je izabran 2.0 sdi. Manjak snage (naspram tdi-a) nije strasan buduci da sam tek polozio. Ovaj ima cistu povijest i redovito je servisiran. Na ovim felgama su skoro nove ljetne gume, dobio sam i set celicnih (original ratkape) sa relativno OK zimskim gumama.

Od nedostataka bi spomenuo oljustenu kozu na rucici mjenjaca i sl. sitnice koje cu sanirati.

http://luka-ivankovic.from.hr/
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Ja sam onaj koji je prije par stranica pitao je li E46 dobar izbor za mladog vozaca (u srijedu sam polozio). Prihvatio sam vasa misljenja i od BMW-a odustao. Kako me ostali auti za te novce nisu pretjerano privlacili, malo sam ruku gurnuo dublje u džep. Odabran je Golf V.......

 Neka te dugo služi. Sretno! 

 

Za mladog vozača je najbitnije da natuće što više sati vožnje radi stjecanja iskustva. Najgore kaj ti se može desiti jest da položiš i onda nemaš kaj voziti. Samo pamet u glavu i bez divljanja. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

lijepo izgleda s tom bojom i tim felgama, steta stvarno sto je sdi

14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka čast, uzeo si najdosadniji auto na svijetu

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Ja sam onaj koji je prije par stranica pitao je li E46 dobar izbor za mladog vozaca (u srijedu sam polozio). Prihvatio sam vasa misljenja i od BMW-a odustao. Kako me ostali auti za te novce nisu pretjerano privlacili, malo sam ruku gurnuo dublje u džep. Odabran je Golf V......

 

Trebao si slušati sebe i uzeti ono što ti se sviđa. Ako je to E46, onda E46, ako je to Golf, onda Golf.

 

Neka te dobro služi!

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
neo.gz kaže...

 

DAT slide haha.

Kako je sexy ovaj E92

 Ko bi rekao da siber moze dobro posluzit kod prevrtanja. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Sve je to riješeno još jednim update-om za firmware i utvrđeno je da letva volana klapa. Poslan je upit VW-u da li je popravka pokrivena garancijom. Da li je to nešto ozbiljno? 

Ne mora bit nešto ozbiljno ili opasno, ovisi gdje i koliko klapa. Ako je još pod garancijom naravno treba forsirat da to riješe ili najbolje zamijene cijelu letvu.

Zapravo, s obzirom da si imao tolikih problema s motanjem, naglasi da si skoro sletio s ceste ili tako nešto i da inzistiraš na promjeni letve..

Luka Ivanković kaže...

Na kraju je izabran 2.0 sdi. Manjak snage (naspram tdi-a) nije strasan buduci da sam tek polozio. Ovaj ima cistu povijest i redovito je servisiran. Na ovim felgama su skoro nove ljetne gume, dobio sam i set celicnih (original ratkape) sa relativno OK zimskim gumama.

Pravi ziheraški odabir, sviđa mi se.  Dobio si komad sigurnog auta kojem, da te sad ne ureknem, nema skoro ništa otići ako se redovno servisira (filteri i ulje) i ne troši preko 5-6l. Nema turbine, dvomasenog, dizne skoro nikad ne stvaraju probleme. Dovoljno ti je bacit pogled samo na njuškalu koliko je tih 2.0sdi s preko 200k pa i 300k km.. 

Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 18:15 (Penryn).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

Svaka čast, uzeo si najdosadniji auto na svijetu

 Sigurno bi bio zabavniji kad bih ga pretvorio u elektricnog? 

http://luka-ivankovic.from.hr/
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

odlicna golfina :)

u buduce kad natuces km i iskustva lijepo jedan swap 1,9TDI i dignes na 170ks i mir

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

odlicna golfina :)

u buduce kad natuces km i iskustva lijepo jedan swap 1,9TDI i dignes na 170ks i mir

 Ma najbolje r32 uzet da je miran.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 21:10 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

 

 Čestitam na izboru. Sviđa mi se boja, a pogotovo felge. Što se tiče sređivanja ručice, stari je na Superbu prošli vikend dao srediti nju, volan i pojačana spužva na vozačkom sicu. Sveukupno 800 kn (sic 150, ručica 100, volan 550). Autotapetarija Vitrum. Znam da ti baš nisu na ruku ali ne košta nazvati i pitati. 

Evo kako izgleda volan i ručica (pločicu ću oguliti). Također, da odmah pitam, ima tko ideja kako skinuti ostatak boje s nje? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja sam kožu ručice dal srediti prije godinu dana kod prijatelja i izgleda jos dan danas super. ali volan moram rjesiti cim prije jer se poceo guliti kod dužeg puta... ali bit će i to 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz ljudi kako je ovo ultimativna tema za aute imam jedno pitanje. Moze li se negdje naci znakic koji se nalazi na volanu Lagune 2, a da nije u službenom servisu jer je tamo 2,000kn jer ne mjenjaju samo znakic nego i sav volan.

 

hvala

LG G3 team | LoL | EUNE : DangerCROATIA | Trazim grafu do 700kn koja je bolja od trenutne
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hahah cini se da se na njuskalu pojavio realan covjek sto se tice Golfa 1, klik. Pa ovo da prodaje neki okolni seljacic nabio bi mu cijenu 60 000kn, jer inace kec je oldtimer pa ga se odma cijeni kao Porschea.. Inace svaka cast liku ali prodo bi ga kad tad i za tih 35 000kn pa i vise, samo ako je sve kako pise kupio bi ga netko.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 0:05 (el.šef).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
el.šef kaže...

Hahah cini se da se na njuskalu pojavio realan covjek sto se tice Golfa 1, klik. Pa ovo da prodaje neki okolni seljacic nabio bi mu cijenu 60 000kn, jer inace kec je oldtimer pa ga se odma cijeni kao Porschea.. Inace svaka cast liku ali prodo bi ga kad tad i za tih 35 000kn pa i vise, samo ako je sve kako pise kupio bi ga netko.

 O čemu ti pričaš? Što je to odvratno čudo s linka? Kakvih 60 000?

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro izgleda, iako mi se felge nimalo ne sviđaju, tu ide BBS, i trebalo bi skinuti ovaj seljački spojler naprijed, na braniku, ralica-look. To je za krkane.

 

Clean GTi look sa BBS-icama, i to je to. Za kolekcionare, vozio bi ga 40 po gradu spuštenih prozora i guštao.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...

 Čestitam na izboru. Sviđa mi se boja, a pogotovo felge. Što se tiče sređivanja ručice, stari je na Superbu prošli vikend dao srediti nju, volan i pojačana spužva na vozačkom sicu. Sveukupno 800 kn (sic 150, ručica 100, volan 550). Autotapetarija Vitrum. Znam da ti baš nisu na ruku ali ne košta nazvati i pitati. 

Evo kako izgleda volan i ručica (pločicu ću oguliti). Također, da odmah pitam, ima tko ideja kako skinuti ostatak boje s nje? 

 

kaj su radili na volanu da je koštalo 550? mene je izašlo 300 za volan.

što se tiče ručice, dali ju možeš rastaviti? ako da, preporučio bi ti da navučeš neku foliju preko i gotova priča. teoretski bi finim šmirgl papirom mogao skinuti ostatak boje i dobiti da izgleda lijepo glatko, ali opet ta boja plastike je i ovak i onak ružna 

 

@mrsneakyguy

probaj pronjuškati dali ima koja razbijena na njuškalu, ili malo zivkaj auto otpade.

Iako čisto sumnjam da će ti itko prodati samo znakić.. vjerojatno ćeš morati čitav volan uzeti.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 9:08 (nine).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
Luka Ivanković kaže...

 

 Čestitam na izboru. Sviđa mi se boja, a pogotovo felge. Što se tiče sređivanja ručice, stari je na Superbu prošli vikend dao srediti nju, volan i pojačana spužva na vozačkom sicu. Sveukupno 800 kn (sic 150, ručica 100, volan 550). Autotapetarija Vitrum. Znam da ti baš nisu na ruku ali ne košta nazvati i pitati. 

Evo kako izgleda volan i ručica (pločicu ću oguliti). Također, da odmah pitam, ima tko ideja kako skinuti ostatak boje s nje? 

 Po meni nemoj guliti nego stavi foliju gore. Ne mora biti "karbon" il neke - moze obicna mat crna. Skroz ih je jednostavno staviti - tre bi samo malo strpljenja, skalpel i fen.

Pravi programeri programiraju binarno!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Dobro izgleda, iako mi se felge nimalo ne sviđaju, tu ide BBS, i trebalo bi skinuti ovaj seljački spojler naprijed, na braniku, ralica-look. To je za krkane.

 

Clean GTi look sa BBS-icama, i to je to. Za kolekcionare, vozio bi ga 40 po gradu spuštenih prozora i guštao.

S felgama na tom gti-u ljudi vole pretjerivat. Upisem u google "golf 1 gti" i jedino kaj vidis su felge.

Ovo je jedan od mnogih:

Pravi programeri programiraju binarno!
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Procitaj jos jedno 5,6 puta dok ne skuzis :)

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@nine, @pentium: jbt... pa imam doma i bijele i crne "karbonske" folije kaj se sestra lijepila krov. Uopće mi nije palo na pamet. Pitao sam jer sam mislio skinuti boju, gravirati možda nešto u tu plastiku i onda pošpricati nazad u srebrno, pa gore bezbojni da se ne oguli. Al imate prav, može i folija. Tak će kad je preuzmem u 2. mjesecu konzola dolje, pa ću onu plastiku u sredini prelijepiti s nekom folijom.

 

Edit:

@nine: koža je prava, a sad... zašto je toliko tražio, ne znam, nisam osobno bio tamo, samo sam čuo cijenu kad je stari preuzeo auto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 13:25 (WackyZG).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo malo sam "njusko" bezveze i naletim na ovo KLIK. Zemljak Zagorec prodaje Punta s Webastom! 

 

Ja sam bil uvjeren da se to stavlja samo na kamione i velike mercedese i bmw-e. Ali ocito sam bil u krivu. Svaki dan nesto novo 

Pravi programeri programiraju binarno!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze li se negdje naci znakic koji se nalazi na volanu Lagune 2'

Hvala

LG G3 team | LoL | EUNE : DangerCROATIA | Trazim grafu do 700kn koja je bolja od trenutne
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki umrla tema nesto? Nego da razbijem led... Gdje je senzor temperature vode? Ne radi mi odjednom cajger pa pitam. Bio sam prao motor sa kivasol-om i nakon toga ne radi vise.

Gledam malo dijelove za golfa na olx.ba i vidim gewinde za 450 KM... Sta kazete?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 19:13 (Fake_Alert).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas u ZG gledao malo BMW serije 8...

Majke ti drage kako je to lijep auto, neopisivo.

 

Kaj se tice motornog ulja, kakva imate iskustva sa 505.01, koje bi bilo best buy ?

Truth in engineering.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MrSneakyGuyGaming kaže...

Moze li se negdje naci znakic koji se nalazi na volanu Lagune 2'

Hvala

 Ako imas face pitaj u Renault oglasniku jel ima netko

Bilo kuda Opel svuda! :)
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo jedna za jakova.. uslikao jučer pred toyotinim salonom u kovinskoj.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Danas u ZG gledao malo BMW serije 8...

Majke ti drage kako je to lijep auto, neopisivo.

 

Kaj se tice motornog ulja, kakva imate iskustva sa 505.01, koje bi bilo best buy ?

 Nemaš tu neke filozofije, Castrol EDGE mislim da bi ti bio posve dovoljan a razumne je cijene, ako ne i best buy od 505.01 ulja. Za dizel pretpostavljam.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pojavio mi se neki copycat pokraj firme 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

pojavio mi se neki copycat pokraj firme 

Pffff, kaj je to honda bez crvenog znakica 

:D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice