Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.516.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Divokoze, oba. Sigurno su u istoj "low" familiji kao i Lord 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

evo jedna za jakova.. uslikao jučer pred toyotinim salonom u kovinskoj.

 

 

Auh

 

Inače mislio sam ju tako napraviti ali se curi baš ne sviđa

Svi smo mi Mentalist.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta te briga jel se njoj sviđa ili ne, šta god da napravis na autu vjerojatno joj se nece svidit jer to nije velicanstveni A5.

Bilo kuda Opel svuda! :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ljudi, naime kao i što sam naslov govori hoću si uzet nekog Passata 5 2000-2004 godište, pregaženih nekih 260000-290000 km, i sad jedan prijatelj je rekao mome ocu kako je on pričao sa nekim majstorima mehaničarima da u tim Passatima ( 5 ) imaju neke električne dizne ili ti ga šobe, i da pri toj kilometraži su vjerovatno izdahnule odnosno vrijeme je za mijenjanje,, i da te šobe koštaju negdje 200-300 € samo jedna, i onda su mu rekli da uzme 4-vorku do 2000 g, da u njima nema tih šoba i tako to. Eh sad ako bi me neko prosvijetlio jer se ja u to stvarno slabo razumijem a meni se 4 - vorka ne kupuje jer 5-ica je normalno ljepša i bolja barem meni, moje lično mišljenje.
Mislim električno ubrizgavanje, imaju te 4 šobe normalno za 4 klipa pa ako mi neko može to malo objasnit.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Pffff, kaj je to honda bez crvenog znakica 

 

jbg nema crvene znakiće, odmah manje ks 

 

quickr kaže...

Divokoze, oba. Sigurno su u istoj "low" familiji kao i Lord 

 

začudio bi se, markecov tenk je super nizak nasprem moje kozice 

 

Jakovp kaže...

Auh

 

Inače mislio sam ju tako napraviti ali se curi baš ne sviđa

 

sexy biach.. kaj te briga kaj cura misli 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Sta te briga jel se njoj sviđa ili ne, šta god da napravis na autu vjerojatno joj se nece svidit jer to nije velicanstveni A5.

 

 

Ma kakav A5, to mrzi

 

Celica joj se ful sviđa, ali taj trim baš i ne. Ali dobro, još uvijek ima vremena da se dogovorimo :)

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NisamNormalan12 kaže...
Pozdrav ljudi, naime kao i što sam naslov govori hoću si uzet nekog Passata 5 2000-2004 godište, pregaženih nekih 260000-290000 km, i sad jedan prijatelj je rekao mome ocu kako je on pričao sa nekim majstorima mehaničarima da u tim Passatima ( 5 ) imaju neke električne dizne ili ti ga šobe, i da pri toj kilometraži su vjerovatno izdahnule odnosno vrijeme je za mijenjanje,, i da te šobe koštaju negdje 200-300 € samo jedna, i onda su mu rekli da uzme 4-vorku do 2000 g, da u njima nema tih šoba i tako to. Eh sad ako bi me neko prosvijetlio jer se ja u to stvarno slabo razumijem a meni se 4 - vorka ne kupuje jer 5-ica je normalno ljepša i bolja barem meni, moje lično mišljenje.
Mislim električno ubrizgavanje, imaju te 4 šobe normalno za 4 klipa pa ako mi neko može to malo objasnit.

 

I meni se isto vise svida renault 5 od 4-ke. 

:D
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haha neka fino, ali ja tražim objašnjenje za ove šobe, da li to uopšte ima unutra i tako to
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

quickr kaže...

Divokoze, oba. Sigurno su u istoj "low" familiji kao i Lord 

 

začudio bi se, markecov tenk je super nizak nasprem moje kozice 

 quickr kaj si sad, a? 

 

da ljudi ne vjeruju da je c-max nizak dok ga ne vidiju uživo u usporedbi s nekim drugim autom. Nine kolko ono je razlika od poda do praga, pola? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
macgyver 53 kaže...

Sta te briga jel se njoj sviđa ili ne, šta god da napravis na autu vjerojatno joj se nece svidit jer to nije velicanstveni A5.

 

 

Ma kakav A5, to mrzi

 

Celica joj se ful sviđa, ali taj trim baš i ne. Ali dobro, još uvijek ima vremena da se dogovorimo :)

 A ako ne, onda će vidjeti samo Castrol nalju u daljini..

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitao sam prije neki dan koji bi bilo dobro za par dana godišnje zaletiti se do maslinika na selu, dakle makadam, nebitno jel registriran il ne i te stvari. A ne daju mi se neke velike pare, što manje to bolje.

E sad, bezveze vrtim po Njuškalu i naletim na ovo.
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-146-1.4-16v-oglas-17021787

Hebemu, sad bi najradije otišao po to. Nisu neke pare, ako posluži koji dan, super, ako ne, rastavljati ga i zahebavati se. U najgorem slučaju prodati za željezo i dobiti bar 100 eura.


Nego, kako se najjednostavnije i najjeftinije prevozi ne registrirano auto? Vuči ga ili?

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
nine kaže...

 

quickr kaže...

Divokoze, oba. Sigurno su u istoj "low" familiji kao i Lord 

 

začudio bi se, markecov tenk je super nizak nasprem moje kozice 

 quickr kaj si sad, a? 

 

da ljudi ne vjeruju da je c-max nizak dok ga ne vidiju uživo u usporedbi s nekim drugim autom. Nine kolko ono je razlika od poda do praga, pola? 

 To si mjerio prije nego si kosio ili nakon? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitao sam prije neki dan koji bi bilo dobro za par dana godišnje zaletiti se do maslinika na selu, dakle makadam, nebitno jel registriran il ne i te stvari. A ne daju mi se neke velike pare, što manje to bolje.

E sad, bezveze vrtim po Njuškalu i naletim na ovo.
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-146-1.4-16v-oglas-17021787

Hebemu, sad bi najradije otišao po to. Nisu neke pare, ako posluži koji dan, super, ako ne, rastavljati ga i zahebavati se. U najgorem slučaju prodati za željezo i dobiti bar 100 eura.


Nego, kako se najjednostavnije i najjeftinije prevozi ne registrirano auto? Vuči ga ili?

 prvo provjeri jeli auto iz uvoza pa se uopce ne moze registrirat ili je bilo registrirano pa uredno odjavljeno u hr. u drugom slucaju, probne tablice za 130kn i vozi tri dana kud oces... 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...

 To si mjerio prije nego si kosio ili nakon? 

Ti ocito nisi bio tu kad se mjerilo.

 

EDIT: 

Ako si zainteresiran kako je to izgledalo prelistaj zadnjih 200 stranica teme, mislim da nije bilo prije 

:D
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 23:08 (CroNk3r).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel to jedino kaj ste mjerili? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Ako si zainteresiran kako je to izgledalo prelistaj zadnjih 200 stranica teme, mislim da nije bilo prije 

 

LINK

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...

Jel to jedino kaj ste mjerili? 

Ne. 

:D
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba li netko lance za snijeg?

 

Kupio sam, ali su krive dimenzije pa mi ne trebaju. Novi i neotvoreni su.

Na slici se vidi koje sve dimenzije odgovaraju. Pa ako netko treba, dajem ovo jeftino samo da prodam.

Lokacija: ZG

Dimenzije Dimenzije
'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ako imas racun otidji pa zamini za ispravne dimenzije...

 

 

uf, da bar snig dodje malo u dalmaciju... fali mi 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

uf, da bar snig dodje malo u dalmaciju... fali mi 

 

hahaha ja ga ne volim ni na telki vidjeti, a kamoli u živo 

ali dobro, može kaj se mene tiče pasti malo u dalmaciji da se imamo čemu smijati na vijestima kao prije par godina.. a zagreb može komotno zaobići 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže

 

hahaha ja ga ne volim ni na telki vidjeti, a kamoli u živo 

ali dobro, može kaj se mene tiče pasti malo u dalmaciji da se imamo čemu smijati na vijestima kao prije par godina.. a zagreb može komotno zaobići 

 meni je bas gust vozit po snigu... 

 

pa zar se svaki godine ne smijes vijestima iz zg kad cestare redovito snig iznenadi... ili bandicu koji snig jede, vjerojatno onaj upravo ocisceni na private atletskoj stazi... 

ali mogu i to razumit, jednu je godinu zabavno, ali iz godine u godinu, to je vec jadno... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

pa zar se svaki godine ne smijes vijestima iz zg kad cestare redovito snig iznenadi... ili bandicu koji snig jede, vjerojatno onaj upravo ocisceni na private atletskoj stazi... 

 

ma nasmijem se ja i bandiću, bez daljnjega  iako generalno ne mogu reći da je jako problematično u zagrebu.

najgore u toj čitavoj priči je kaj se onda 70% ljudi vozi ko po jajima, pa ja dok prejašem grad do posla poludim valjda 10 puta.. u principu treba samo biti mentalno pripremljen na show u gradu nakon prvog snijega.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Decki sta kazete na biodizel? Moze li to u duju?
Benzinska blizu mene ima to mislim za 7.5kn/l
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Decki sta kazete na biodizel? Moze li to u duju?
Benzinska blizu mene ima to mislim za 7.5kn/l

 

ma u duju možeš i razbit 2 jajeta, litru suncokretovog ulja, litru rakije i to sve pomiješati i opet će voziti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesam li ja jedini koji voli gledat esp kako se bori po snijegu?

Dakle cim padne, sretan kao malo dijete, idem ga gledat kako blinka :) Jednom je bas bilo poledilo po noci, pa mi se samo pod gasom do poda u cetvrtoj palio.. neopisiv osjecaj.

Sve 4 gume su bile nove Michelinke, da netko ne bi rekao.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

najgore u toj čitavoj priči je kaj se onda 70% ljudi vozi ko po jajima, pa ja dok prejašem grad do posla poludim valjda 10 puta.. u principu treba samo biti mentalno pripremljen na show u gradu nakon prvog snijega.

 imam fobije vec sad. jer radnim danom mi za 24km od kuce do posla treba oko 30-40min! a recimo u subotu ujutro dojdem za 15min-max 20min!. sve me strah kad padne snijeg. jer cu se valjda budit u 6h da tih 24km odjašem do 8h. nemreš belivit. 

passat kaže...

Jesam li ja jedini koji voli gledat esp kako se bori po snijegu?

Dakle cim padne, sretan kao malo dijete, idem ga gledat kako blinka :) Jednom je bas bilo poledilo po noci, pa mi se samo pod gasom do poda u cetvrtoj palio.. neopisiv osjecaj.

Sve 4 gume su bile nove Michelinke, da netko ne bi rekao.

 Zkj ti treba snijeg da gledas kak se esp pali? meni dnevno svjetli barem 5 puta. A da ne govorim kad je vani mokro i kad se profuram dionicama M. Bistrica-Oroslavlje ili M. Bistrica-Moravče. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
passat kaže...

Jesam li ja jedini koji voli gledat esp kako se bori po snijegu?

Dakle cim padne, sretan kao malo dijete, idem ga gledat kako blinka :) Jednom je bas bilo poledilo po noci, pa mi se samo pod gasom do poda u cetvrtoj palio.. neopisiv osjecaj.

Sve 4 gume su bile nove Michelinke, da netko ne bi rekao.

 Zkj ti treba snijeg da gledas kak se esp pali? meni dnevno svjetli barem 5 puta. A da ne govorim kad je vani mokro i kad se profuram dionicama M. Bistrica-Oroslavlje ili M. Bistrica-Moravče. 

 Ma jest, al zao mi ga tjerat tako po suhom iz 2 razloga.

1. Sile i trosenja svih djelova su neuporedivo veca kad se gume imaju od sto oduprijet :(

2. Naprijed su mi takodjer nove ljetne Michelinke, a otraga 2 godine stare continentalke, tako da mi ih je zao trosit 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Znam :D ali ozbiljno pitam. Ima li velike razlike ?
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...

 Ma jest, al zao mi ga tjerat tako po suhom iz 2 razloga.

1. Sile i trosenja svih djelova su neuporedivo veca kad se gume imaju od sto oduprijet :(

2. Naprijed su mi takodjer nove ljetne Michelinke, a otraga 2 godine stare continentalke, tako da mi ih je zao trosit 

 1. po takvom meni bi vec trebal ovjes i drivetrain biti u totalnom qurcu. 

 2. relativan pojam pošto se i ovak i onak troše. ja imam 1mj stare UG9 pa kaj sad. Cini mi gust 

 

samo kratki osvrt na ug9 u 205/55/r16 dimenziji. Suho su li la. Mokro odlične. Snijeg vidjet čemo dal ću dogurat do bake koja je podno Ivančice 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fora je vozit se kad je snijeg(FWD drift ), ja znam nekad cisto otici na jednu cestu u blizini di nikad nikog nema + puno zavoja ima pa da se ispusem, al nakon nekog vremena kad se stvori sloj leda onda nema vise sanse da se gluposti rade po cesti jer nema apsolutno nikakve kontrole nad autom, nikakve gume ne pomazu(govorim o slucaju "driftanja" kad je zadnji kraj vec skoro na granici da se auto izvrti i onda na led naletis), kod normalne voznje nema nikakvih problema.

 

Tako da za mene je onaj prvi snijeg gust, a dalje je samo problem(vise zbog lopatanja nego voznje)

 

 

EDIT:

zanimljivi dokumentarci(barem meni):

 

:D
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 20:02 (CroNk3r).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice