Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.304
|
čitano: 13.472.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ovaj SS je totalna piz*darija, frend ga ima na cliu 4, preklinje ga...isao da ce ga softwerski ugasit preko dgn u reno servisu i rekli su mu da ako ga ugase da nece imat abs (ja mislim da je bilo govora o abs-u), a jucer ja u opatiji na bajku cekam na semaforu, pored mene macak u novoj bmw 3ici, zuto zeleno, krenem, dok on dok ubaci u prvu, pokrene mu motor i krene, ja vec 5m ispred njega, al sam se smijao...

sto manje elektronike to bolje, nekad zalim za meganom, posto i ovaj moj shitroen isto je nakrcan, a opet je 10-11g star auto...

 

Koliko ti je narastao u tom trenutku ponosa i srece? Mislim ego.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jako jako puno...ali ne zbog toga jer je bmw, nema veze marka vozila, nego radi tog sugavog S/S na autima, gledam ih po gradu, tele se po semaforima dok krenu, nema tu do stare skole...samo da bi ustedili par deca...ako i to...

 

wifi: evo sjetio sam se...nema veze s abs-om, nego sa tempomatom, ako skinu softwerski S/S nece imat tempomat...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ovaj SS je totalna piz*darija, frend ga ima na cliu 4, preklinje ga...isao da ce ga softwerski ugasit preko dgn u reno servisu i rekli su mu da ako ga ugase da nece imat abs (ja mislim da je bilo govora o abs-u), a jucer ja u opatiji na bajku cekam na semaforu, pored mene macak u novoj bmw 3ici, zuto zeleno, krenem, dok on dok ubaci u prvu, pokrene mu motor i krene, ja vec 5m ispred njega, al sam se smijao...

sto manje elektronike to bolje, nekad zalim za meganom, posto i ovaj moj shitroen isto je nakrcan, a opet je 10-11g star auto...

 Ma ne, na ovom forumu nitko ne starta na semaforu kao da ga goni vojska predvođena vragom kada je bmw pored... Da je čovjek igrao tvoju igricu i bio brži rekao bi kako vozači bmwa divljaju po cesti i treba im svima oduzeti vozačku 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

wifi: evo sjetio sam se...nema veze s abs-om, nego sa tempomatom, ako skinu softwerski S/S nece imat tempomat...

 i opet, u izmjenjenom izdanju: koji k...c ima S&S veze s tempomatom? muke ti, mozda pogase i zmigavce usput, to meni ionako ne triba... 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima par lokvi di fakat zaplivaš, prvi put su mi kotači zavrtili u prazno u drugoj sa snažnih 60 lipicanera (kak bi rekel @Lord_Marko) znači takav je to osjećaj kad imaš viška momenta na dizlu

 ak je lošiji asfalt dunlopice provrte i na suhome 

 

odlučil sam da ide i katalizator dolje. ovo blindiranje sw i hw egr-a je preporod. ak nabavim inox cijev ide i straight pipe from turbo :D

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

Da je čovjek igrao tvoju igricu i bio brži rekao bi kako vozači bmwa divljaju po cesti i treba im svima oduzeti vozačku 

A pazi sad scenu u Splitu.. BMW i8, njemačke table, doslovno divlja po cesti. Slalom, žmigavci nepoznat pojam, hvatanje stotke u sred grada, na svakom semaforu gas do poda pa tako svaki sljedeći. Iz njega dere Mate Bulić a unutra dvojica proćelavih 40godišnjaka.  Slučajnost da je bmw, jel.. 

 

Što se tiče start stopa.. šta bi bilo zanimljivo da se NEDC sistem testiranja promijeni toliko da SS nema utjecaja na izmjerenu potrošnju i emisiju isp. plinova, odjednom niti jednom motoru SS više ne bi bio potreban. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Tko visoko leti, štedi gorivo.
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

A kaj kad je serijski S/S ugrađen?

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

 

Smješni ste mi vi ZG-čanci, u četvrtak žena panično zove antenu kak na savskoj pada jaka kiša, a palo je par kapljica. Došlo mi je da ja nazovem i velim ženi nek ide doktoru.

 

 

 Prva stvar koju napravim nakon paljenja auta je paljenje klime. Bilo da idem do trgovine 2km ili do VŽa 15tak ili nekud di imam 2-3 sata vožnje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

A pazi sad scenu u Splitu.. BMW i8, njemačke table, doslovno divlja po cesti. Slalom, žmigavci nepoznat pojam, hvatanje stotke u sred grada, na svakom semaforu gas do poda pa

 i8 vozi oni čovik sta je prodao kucu do malla kad je se radio put, dobio dobru otpremninu,samo neznam jesu njemacke table, prešiša me u dugopolju na brzoj cesti sa njim,

sad nisam siguran koliko iosmica ima u splitu, ali nije im misecna rata leasinga vise bog zna sta posebno ovim ćorcima sto imaju građevinske firmice po njemackoj...

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nažalost, stereotip je takav, ali BMW ima zakon aute. Dosta ih ljudi kupuje samo zato jer je BMW, u kakvom god stanju bio.

Ali meni da netko kaže da dobivam koji god auto želim u mint stanju, bez kilometara, bio bi E39 535i, ovakav:

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Karlek_19 kaže...

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

  

 Koliko tvojoj klimi treba da proradi?
Ja ako znam da ću u autu biti više od 20 minuta, palim ju, pogotovo kad su pasje vrućine.

A kad idem za ZG, treba mi oko sat vremena i bez klime bih umro.

Po gradu ju samo kresnem, a ako idem na više od sat vremena, pustim je u auto modu da ne promrznem 

 Odmah proradi, i jednom sam je koristil kad nas je više bilo u autu. Kad sam sam išao u ZG, radije sam si tu i tam prozor otvoril na minuticu dvije.

 

Nisam na takav luksuz naviknut pa  mi ne treba.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Dali netko zna tko u Zagrebu ugrađuje keramičke folije na auto stakla?


Tražim isključivo prozirnu.... našao sam u jednoj firmi ali imaju nažalost samo plavičaste

 

hvala!

 

 

 Bila je na Zg auto show-u neka firma izlagala folije za stakla, imali su foliju koja prilikom razbijanja stakla zadržava staklo od rasipanja itd...

Uzeo sam prospekt od njih, al nemogu se sjetit kako se zvala, niti prospekt nać

Našao sam na googleu nešto, pa pogledaj, možda šta nađeš

 

IDB-zaštitne folije

 

AS-folija centar fb stranica  oem stranica

 

Folije Zagreb fb stranica      oem stranica

 

Pravi smjer ima nekakve folije za stakla

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 9:05 (1BIT).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Probaj ti u zg-u ic s otvorenim prozorima pored onoliko starih tdi parnih lokomotiva smrdljivih, ako je voznja duza od 10 min normalno da cu si upalit klimu ili ako udem u auto koji je stajao vise sati na +35, odvalim je na max majku joj, u 3 min mi hladno u autu 

 Sve stoji, samo jedno pitanje, jesi se ikad vozio iza starog benzinca i to udahnuo? Bijeli, onako na sivkasto vuče, dim.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

 Sve stoji, samo jedno pitanje, jesi se ikad vozio iza starog benzinca i to udahnuo? Bijeli, onako na sivkasto vuče, dim.

 

istina, često puno gore od smrdljivog dizela.. samo kaj takvi završe na otpadu dok si rekao keks, i vidim ih možda jednom mjesečno (a jako puno se vozim). znači broje se u promilima u odnosu na stare dizele.

ja sam postao brz na recirkulaciji kao sledgehammer na okidaču 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

 Sve stoji, samo jedno pitanje, jesi se ikad vozio iza starog benzinca i to udahnuo? Bijeli, onako na sivkasto vuče, dim.

 golf 2 derivacija biljnog ulja i još nekog vraga, bio na ovome 3 dana nakon bliskog susreta sa trećom vrstom

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vito79 kaže...
thedream kaže...

 Sve stoji, samo jedno pitanje, jesi se ikad vozio iza starog benzinca i to udahnuo? Bijeli, onako na sivkasto vuče, dim.

 golf 2 derivacija biljnog ulja i još nekog vraga, bio na ovome 3 dana nakon bliskog susreta sa trećom vrstom

 Moguce trafo ulje.. koje je kancerogeno 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

jako jako puno...ali ne zbog toga jer je bmw, nema veze marka vozila, nego radi tog sugavog S/S na autima, gledam ih po gradu, tele se po semaforima dok krenu, nema tu do stare skole...samo da bi ustedili par deca...ako i to...

 

wifi: evo sjetio sam se...nema veze s abs-om, nego sa tempomatom, ako skinu softwerski S/S nece imat tempomat...

 

Vozio sam se u Fiatu 500 sa SS ukljucenim i razlike nisam primjetio. Osim toga rijetko tko to koristi da bi nesto usetdio vec zato sto je na vecini autiju upaljen po defaultu pa mnogi jednostavno ne gase jer im ne smeta.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Potvrđujem da je SS teško sranje na Renaultu, uvijek to govno ide off.

Klimu skoro pa stalno koristim (kad je toplo na način: najniža temperatura - najslabija brzina).

Prozore otvaram što je manje moguće, najbolje da mi još auto iznutra bude prašnjav

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Potvrđujem da je SS teško sranje na Renaultu, uvijek to govno ide off.

Klimu skoro pa stalno koristim (kad je toplo na način: najniža temperatura - najslabija brzina).

Prozore otvaram što je manje moguće, najbolje da mi još auto iznutra bude prašnjav

 

http://www.nabava.net/usisavaci__730

:D
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
RuskeGTT kaže...

ovaj SS je totalna piz*darija, frend ga ima na cliu 4, preklinje ga...isao da ce ga softwerski ugasit preko dgn u reno servisu i rekli su mu da ako ga ugase da nece imat abs (ja mislim da je bilo govora o abs-u), a jucer ja u opatiji na bajku cekam na semaforu, pored mene macak u novoj bmw 3ici, zuto zeleno, krenem, dok on dok ubaci u prvu, pokrene mu motor i krene, ja vec 5m ispred njega, al sam se smijao...

sto manje elektronike to bolje, nekad zalim za meganom, posto i ovaj moj shitroen isto je nakrcan, a opet je 10-11g star auto...

 Ma ne, na ovom forumu nitko ne starta na semaforu kao da ga goni vojska predvođena vragom kada je bmw pored... Da je čovjek igrao tvoju igricu i bio brži rekao bi kako vozači bmwa divljaju po cesti i treba im svima oduzeti vozačku 

 

 mogao je on krenuti na noz, ali sa onim SS ne bi uspio nikako bit brzi od mene u startu ;)

wifi kaže...
RuskeGTT kaže...

 

wifi: evo sjetio sam se...nema veze s abs-om, nego sa tempomatom, ako skinu softwerski S/S nece imat tempomat...

 i opet, u izmjenjenom izdanju: koji k...c ima S&S veze s tempomatom? muke ti, mozda pogase i zmigavce usput, to meni ionako ne triba... 

 eto tako mi rekao frend i sinoc sam potvrdio pricu, sad ga svaki put gasi cim pali auto na dugme, drugacije nemoze

8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav. Eto neki dan sam dao svog mondea burazu i sad uzimam drugi auto do nekih 5 g starosti. Iako jako pikiram oped na ford mondea jer u 8 godina koristenja te marke nisam imo problema. Narvno bilo je tu kvarova ali nista ozbiljno jer auto je imo i kilometra i godina.  

Sad bi trebo neku vasu pomoc iz prve ruke za oko mi je zapeo golf 6 i sad se dvoumim jer moze se naci za 11-12 tisuca eura dobra 6 s cca 100-150 tkm i s servisnom knjizicom.

Pa jel ima netko iskustva kaki su ti motori 1.6 i 2.0 tdi rade bi 2.0 da se izjasnim odmah. Jel neko moze is prve ruke reci nešta o motoru (dali se kvari,izdrzljivost itd), udobnost auta,limarija nakon 4-5 god itd.  Hvala

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Golf je precjenjen trazi dalje bolje nekog japanca.

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Netko666 kaže...

Pozdrav. Eto neki dan sam dao svog mondea burazu i sad uzimam drugi auto do nekih 5 g starosti. Iako jako pikiram oped na ford mondea jer u 8 godina koristenja te marke nisam imo problema. Narvno bilo je tu kvarova ali nista ozbiljno jer auto je imo i kilometra i godina.  

Sad bi trebo neku vasu pomoc iz prve ruke za oko mi je zapeo golf 6 i sad se dvoumim jer moze se naci za 11-12 tisuca eura dobra 6 s cca 100-150 tkm i s servisnom knjizicom.

Pa jel ima netko iskustva kaki su ti motori 1.6 i 2.0 tdi rade bi 2.0 da se izjasnim odmah. Jel neko moze is prve ruke reci nešta o motoru (dali se kvari,izdrzljivost itd), udobnost auta,limarija nakon 4-5 god itd.  Hvala

Ako se odlučiš kupit Golfa, ili čak bilo što iz VAG grupacije, na ovom forumu će te popljuvat, pos*at, proklet, nazvat tipičnim balkancem idiotom uz velik broj sličnih uvreda.
Doduše, nije da te vjerojatno uopće boli ona stvar što neki random cmizdravac s BUG foruma misli, pa ako ti se sviđa.

 

Trebalo bi se nać takvih auta, vjerojatno i s manje od 100k km. One s manje od 50k čisto sumnjam da netko prodaje iako postoje. Ako je auto redovno održavan, ne bi trebalo biti nikakvih problema/kvarova. S limarijom također ne bi trebalo biti nikavih problema, ako je vlasnik držao do auta. No barem ima velik broj vozila na tržištu pa se onda može birati dosta i izbjeći one loše primjerke. Također pogledati šta nudi Neostar od rabljenih, koliko znam oni daju još 2 godine nekakve garancije. Da li pokriva sve što i ona standardna 4 godišnja, ili nešto manje, ne znam, treba provjeriti. No opet, bilo kakva garancija je bolja nego nikakva.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Golf je precjenjen trazi dalje bolje nekog japanca.

 Koji nije precjenjen, veliš.. A nove Honde prodaju na prste jedne ruke, pitam se zašto he he..mjesečno su jedan Accord prodavali kod nas valjda, koji se niti ne proizvodi/prodaje više u Europi, koliko je isplativ.

 

Civic novi kreće od 150tkn 1.4 benz, a dizel 190tkn 1.6 i-DTEC, daj me nemoj.. Koliko je dobar i kvalitetan toliko je 30% preskup u odnosu na konkurenciju.

 

Situacija s rabljenima je tek donekle bolja, odlično drže cijenu, pogotovo Honde i Toyote.

 

Alternativa koju bi mu ja preporučio je Mazda 3.

In the name of tragedy...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
Netko666 kaže...

Pozdrav. Eto neki dan sam dao svog mondea burazu i sad uzimam drugi auto do nekih 5 g starosti. Iako jako pikiram oped na ford mondea jer u 8 godina koristenja te marke nisam imo problema. Narvno bilo je tu kvarova ali nista ozbiljno jer auto je imo i kilometra i godina.  

Sad bi trebo neku vasu pomoc iz prve ruke za oko mi je zapeo golf 6 i sad se dvoumim jer moze se naci za 11-12 tisuca eura dobra 6 s cca 100-150 tkm i s servisnom knjizicom.

Pa jel ima netko iskustva kaki su ti motori 1.6 i 2.0 tdi rade bi 2.0 da se izjasnim odmah. Jel neko moze is prve ruke reci nešta o motoru (dali se kvari,izdrzljivost itd), udobnost auta,limarija nakon 4-5 god itd.  Hvala

Ako se odlučiš kupit Golfa, ili čak bilo što iz VAG grupacije, na ovom forumu će te popljuvat, pos*at, proklet, nazvat tipičnim balkancem idiotom uz velik broj sličnih uvreda.
Doduše, nije da te vjerojatno uopće boli ona stvar što neki random cmizdravac s BUG foruma misli, pa ako ti se sviđa.

 

Trebalo bi se nać takvih auta, vjerojatno i s manje od 100k km. One s manje od 50k čisto sumnjam da netko prodaje iako postoje. Ako je auto redovno održavan, ne bi trebalo biti nikakvih problema/kvarova. S limarijom također ne bi trebalo biti nikavih problema, ako je vlasnik držao do auta. No barem ima velik broj vozila na tržištu pa se onda može birati dosta i izbjeći one loše primjerke. Također pogledati šta nudi Neostar od rabljenih, koliko znam oni daju još 2 godine nekakve garancije. Da li pokriva sve što i ona standardna 4 godišnja, ili nešto manje, ne znam, treba provjeriti. No opet, bilo kakva garancija je bolja nego nikakva.

 Znam par šestica od best frendova koje su nakon godinu dana škripale unutra kao moj nakon 17 , ne znam koja im je to fora ali cvrčci su im postali serijska oprema.. Da li je do pošiljaka za naša tržišta, ne mogu vjerovati da bi to bilo moguće..

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki dan malo gledamo servisnu od suzuki swifta (drugi smo vlasnici), svi servisi kao uredno rađeni, da bi skužili da su u njemu prva ugradnja svijećice, a suzi će još malo 80 000Km zaokružit , radi se o iridum svijećicama, nisam ziher dal su one koje kakti dugo traju, mislim da su neke deklarirane do 100 000Km, auto je normalno radio, al smo ih ipak zamjenili, ovaj iridium vrh bi trebao biti dulji nego šta je, znači da se potrošio, stavili smo obične ngk sa v-grove elektrodom, ispobao sam malo autić, mogu reć da je i prije vlekel, al sad je malo još bolji, daš gas i ništa ništa, pređe prek 4000rpm i onda se porazbaca i vleće ko bik, a red line mu počinje na 6500rpm...

 
 
 

 

Naletio sam danas na par jurilica, baš se pitam kam idu

(videl sam preludu mk1 mislim, baš je odlazila sa brzih i žestokih po aveniji Dubrovnik, kakav zvuk ima, jaooo zakačil bi se za nju ko prikolica i nek me vleće sa sobom, sam da guštam u zvuku)

clijać+2.0+16v clijać+2.0+16v
 

EDIT:

evo našal sam je na fejsu

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 22:55 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

sad si me zmislil da bi mogel i ja promjenit svjecicu na quadu konacno :D nije da ima puno km (8tkm) ali ima 600 rh 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netko666 kaže...

Pozdrav. Eto neki dan sam dao svog mondea burazu i sad uzimam drugi auto do nekih 5 g starosti. Iako jako pikiram oped na ford mondea jer u 8 godina koristenja te marke nisam imo problema. Narvno bilo je tu kvarova ali nista ozbiljno jer auto je imo i kilometra i godina.  

Sad bi trebo neku vasu pomoc iz prve ruke za oko mi je zapeo golf 6 i sad se dvoumim jer moze se naci za 11-12 tisuca eura dobra 6 s cca 100-150 tkm i s servisnom knjizicom.

Pa jel ima netko iskustva kaki su ti motori 1.6 i 2.0 tdi rade bi 2.0 da se izjasnim odmah. Jel neko moze is prve ruke reci nešta o motoru (dali se kvari,izdrzljivost itd), udobnost auta,limarija nakon 4-5 god itd.  Hvala

 

Za te pare, godište i kilometre se prodaju opel ampere po europi. Na čisto električne aute nema nikakvih davanja, ali nisam siguran za plug in hibride, trebalo bi provjeriti ali vjerojatno je ili ništa ili nešto sitno. 

 

 

Vjerojatno te ne zanima, ali izračunaj malo koliko trošiš godišnje na gorivo pa razmisli još jednom, u startu te ne košta ništa više :)

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

 Znam par šestica od best frendova koje su nakon godinu dana škripale unutra kao moj nakon 17 , ne znam koja im je to fora ali cvrčci su im postali serijska oprema.. Da li je do pošiljaka za naša tržišta, ne mogu vjerovati da bi to bilo moguće..

 Ne znam, ja u svojem takvih problema nemam. Nitko od frendova mi nije spomenuo nikakve probleme do sad, tako da ne bih znao, ne mogu tvrditi da li kod njih ima ili nema.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Civic novi kreće od 150tkn 1.4 benz, a dizel 190tkn 1.6 i-DTEC, daj me nemoj.. Koliko je dobar i kvalitetan toliko je 30% preskup u odnosu na konkurenciju.

 

Situacija s rabljenima je tek donekle bolja, odlično drže cijenu, pogotovo Honde i Toyote.

Neznam kako je s hondom, ali kod toyote si pogledaj razliku u osnovnoj opremi auta iste klase s nekim svabom...

:D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice