Excel - uspoređivanje sheetova

poruka: 8
|
čitano: 9.586
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Excel - uspoređivanje sheetova - pomoć

Pozz!
Uletio mi je na poslu zadatak sa excelom, a nisam toliko napredan s njim (a drugi nitko ne zna, pa moram ja)

 

Problem je sljedeći: (da si lakše zamislite, radi se o call centru)

U jednoj tablici imam bazu korisnika: OIB, JMBG, FIRMA i još neka druga polja nevezana uz drugi tablicu

U drugoj tablici su podaci obrađenih firmi iz prve tablice (znači samo dio baze korisnika) uz dodatak npr. Vrijeme kontakta, ovlaštena osoba, kontakt broj i sl.

 

Kako da napravim treću tablicu u kojem će stajati dio podataka iz prvog sheeta (OIB, FIRMA) te da mi na njih veže podatke iz drugog sheeta (s time da se drugi sheet bude dopunjavao postepeno).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 14:07 (Stoned Rider).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel - uspoređivanje sheetova

Posto ne znam podatke... To se inace radi sa Vlookup funkcijom.

 

http://www.timeatlas.com/5_minute_tips/general/learning_vlookup_in_excel

 

Inace, ja to cesto koristim.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel - uspoređivanje sheetova

Našao sam dobar video sa objašnjenjem te funkcije - https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=981MeKFA4W8

 

 

E, sad, još malo pitanja.
Da li je moguće da napravim link na sljedeći način:

 

1.sheet:

OIB | IME FIRME | podatak1 | podatak2 | blabla... | VIŠE

 

2.sheet:

 

OIB | IME FIRME | vlasnik | mail | blabla... |

 

Trebalo bi mi da kad kliknem na "VIŠE" da me prebaci na drugi sheet na prvi red sa istim OIBom kao iz prvog sheeta. (preklapanje tablica ne odgovara zbog prevelike širine tablica).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - uspoređivanje sheetova
Stoned Rider kaže...

Našao sam dobar video sa objašnjenjem te funkcije - https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=981MeKFA4W8

 

 

E, sad, još malo pitanja.
Da li je moguće da napravim link na sljedeći način:

 

1.sheet:

OIB | IME FIRME | podatak1 | podatak2 | blabla... | VIŠE

 

2.sheet:

 

OIB | IME FIRME | vlasnik | mail | blabla... |

 

Trebalo bi mi da kad kliknem na "VIŠE" da me prebaci na drugi sheet na prvi red sa istim OIBom kao iz prvog sheeta. (preklapanje tablica ne odgovara zbog prevelike širine tablica).

nekako mi tvoje pitanje "smrdi" na dva potencijalna problema..

1. ako imaš podatke razbacane na raznim sheetovima možeš imati "problema" oko neke analize

2. što je to "prevelika širina tablica"? mislim, excel ima jako jako puno stupaca (ovisno o verziji ide i preko 16.000!) ako netko ne vidi na ekranu sve uvijek može zoom staviti na 70% ili koristiti scroll bar za lijevo-desno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - uspoređivanje sheetova

ukratko...
Imam jednu glavnu tablicu koja mi služi kao baza, i u širinu ide skoro do CA stupca.
Budući da ostali djelatnici rade na laptopima i nije baš praktično im skrolat lijevo desno, a treba im samo zbog iščitavanja podataka.
Da opišem.

U firmi imamo 2 grupe usluge koje nudimo - grupa A i B

svaka usluga ima više podusluga a neke firme inaju uslugu a, neke uslugu B, a neke obje...

Imam 2 sheeta  sa 2 grupe usluga.

Pa bih htio samo ubacim jedan stupac u grupi A u kojoj sam postavio da mi provjerava da li korisnik postoji i u grupi B (VLOOKUP po OIBu sam napravio).

I kad kliknem na link koji bi bio tekst u tom stupcu, da me prebaci na drugi sheet u taj red sa istim oibom

16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - uspoređivanje sheetova
Stoned Rider kaže...

ukratko...
Imam jednu glavnu tablicu koja mi služi kao baza, i u širinu ide skoro do CA stupca.
Budući da ostali djelatnici rade na laptopima i nije baš praktično im skrolat lijevo desno, a treba im samo zbog iščitavanja podataka.
Da opišem.

U firmi imamo 2 grupe usluge koje nudimo - grupa A i B

svaka usluga ima više podusluga a neke firme inaju uslugu a, neke uslugu B, a neke obje...

Imam 2 sheeta   sa 2 grupe usluga.

Pa bih htio samo ubacim jedan stupac u grupi A u kojoj sam postavio da mi provjerava da li korisnik postoji i u grupi B (VLOOKUP po OIBu sam napravio).

I kad kliknem na link koji bi bio tekst u tom stupcu, da me prebaci na drugi sheet u taj red sa istim oibom

  sorry na offtopic, ali jesi li razmislio o prebacivanju u neku pravu app? excel možda nije najsretnije rješenje (ok, vjerojatno je najjeftinije)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - uspoređivanje sheetova

Jesam, ali.....
Isključivo Office paket...
Razmišljao sam o Acessu, ali ga trenutačno razumijem manje od kineskog.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - uspoređivanje sheetova - pomoć
Stoned Rider kaže...
 (da si lakše zamislite, radi se o call centru)

 

1. s obzirom da se radi o call centru, važna je brzina i preglednost.

ja bih stavila sve u treći sheet (da niti ne ulaze u prva dva)

na vrh polje za unos OIBa

onda ispod toga posloženi podaci po nekom logičnom rasporedu - ne mora biti tablica koja ide u širinu, nego podaci mogu biti raspoređeni po ekranu i jedan ispod drugog, i svi se mogu popuniti funkcijom vlookup.

 

2. ako call centar prilikom poziva ne samo čita prvi, nego i popunjava drugi sheet ne znam baš da je excel pravo rješenje u tom slučaju.a ako ima više od jedne osobe koja popunjava sheet u call centru, ne znam kako bi to funkcioniralo u praksi. u teoriji ima neka opcija share.

 

3. u drugom sheetu smije biti samo OIB a svi drugi podaci se moraju izvlačiti pomoću lookupa iz prvog, jer ne valja imati iste podatke na dva mjesta, može doći do zbrke.

 

4. možda se širina može riješiti grupiranjem. uzmu se sve kolone koje se odnose na produkt A i grupiraju, pa sve koje se odnose na produkt B itd. i tako se dobije plusić kojim se jendim klikom sakriju/otvore sve te kolone A odjednom, sve kolone B itd.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice