Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 548.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Kakva je to temperatura CPU koja mi je prevelika i skače, jel to čipset senzor?

Vidi se iz naponskih očitanja da možda stariaj verzija AIDA-e kenjka...

CPUID isto...

 

i5-2500k@4.5GHz i5-2500k@4.5GHz
stats stats
CPUID isto ima visoka mjerenja CPUID isto ima visoka mjerenja
ipak 4.3GHz i nema problema ipak 4.3GHz i nema problema
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2011 17:05 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Temperature vaših PC grijalica
Asta kaže...

Kakva je to temperatura CPU koja mi je prevelika i skače, jel to čipset senzor?

Vidi se iz naponskih očitanja da možda stariaj verzija AIDA-e kenjka...

 

Probaj s nekim drugim programom za očitanje temperature, a vjerojatno neko krivo očitanje ali nije na odmet provjeriti s drugim programom.

13 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica
Evo popustile vani temperature pa je naravno i pc hladniji i to dosta
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

jel ti misliš da su ti jezgre na 17C ?

13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
itomic009 kaže...

jel ti misliš da su ti jezgre na 17C ?

Jesu jer mi je prozor bio otvoren u to vrijeme i dosta je hladno u mojoj sobi bilo tada

13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Jel ti misliš i da je Elvis živ i da se skriva negdje ?

16 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
itomic009 kaže...

Jel ti misliš i da je Elvis živ i da se skriva negdje ?

Naravno, sa John Wayneom, Kurt Cobainom i MIchael Jacksonom na zvjezdanim otocima ;D

13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Loool {#}.

14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Jedino nece ucitati ssd temp ... al imam senzor prikopčan na front panel pa očitava- 22 stupnja, ispravio sam u paintu :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 3:29 (domba_Os).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Temperature vaših PC grijalica
domba_Os kaže...

Jedino nece ucitati ssd temp ... al imam senzor prikopčan na front panel pa očitava- 22 stupnja, ispravio sam u paintu :)

  A je to, idle ili load stanje?

12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Idle, internet browsing, Windows Live Movie Maker sat vremena

Load Crysis 2 benchmark 15 minuta

 

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 12:02 (Doc Holiday).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Tiby kaže...
domba_Os kaže...

Jedino nece ucitati ssd temp ... al imam senzor prikopčan na front panel pa očitava- 22 stupnja, ispravio sam u paintu :)

  A je to, idle ili load stanje?

idle ofc :)

13 godina
online
Re: Temperature vaših PC grijalica
domba_Os kaže...
Tiby kaže...
domba_Os kaže...

Jedino nece ucitati ssd temp ... al imam senzor prikopčan na front panel pa očitava- 22 stupnja, ispravio sam u paintu :)

  A je to, idle ili load stanje?

idle ofc :)

  Ajde molim te stavi sliku u loadu naime kako bi vidjeli kako hladi ta Noctua plz.

14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

  Ajde molim te stavi sliku u loadu naime kako bi vidjeli kako hladi ta Noctua plz.

15 min prime95

13 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
domba_Os kaže...

  Ajde molim te stavi sliku u loadu naime kako bi vidjeli kako hladi ta Noctua plz.

15 min prime95

ni netreba ti ssd ucitavat - ne brini se. i to sta ti 1c pokazuje je greska jer bi trebao 0. on se ne zagrijava.

13 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo moje XFX HD 5770 na defaultu (850/1200Mhz) sa smanjenim naponom na 1.1V (stock 1.2V), stock cooler, jedan sat furmarka...

http://www.pohrani.com/f/3C/jM/30MoYech/furmark-1hr.png

min temp: 43C

max temp: 75C

current temp: 70C

 

S tim da se brzina ventilatora pojačala sa 35% na 53%, što je prilično tiho...

 

Ja zadovoljan {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica
ne bojte se stiskati dugmiće ispod
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 20:37 (teodosije).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo temperatura 

Idle Idle
AMD
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo jednog mog SS-a.

Inace radi se o kompjuteru od mog oca.

Po temperaturama se vidi da PC nece jos dugo, Kada sam ih ugledao ostao sam zaprepasten, pocistio PC od prasine ali i dalje ista stvar (Ocito da treba promjeniti pastu i kupiti aftermarket cooler).

Ali nebi to bilo to, inace kako je vec poznato ja sam to rekao tati a on ce meni: "joj daj ne filozofiraj, sve je to uredu" itd itd.. "daj nepricaj gluposti".....

Meni HWmonitor govori 1000rijeci, samo cekam da nesto krepa pa da ispadne da sam ipak ja bio u pravu {#}

 

Um caruje dok snaga ne popizdi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 19:09 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Temperature vaših PC grijalica
Brega55 kaže...

Evo jednog mog SS-a.

Inace radi se o kompjuteru od mog oca.

Po temperaturama se vidi da PC nece jos dugo, Kada sam ih ugledao ostao sam zaprepasten, pocistio PC od prasine ali i dalje ista stvar (Ocito da treba promjeniti pastu i kupiti aftermarket cooler).

Ali nebi to bilo to, inace kako je vec poznato ja sam to rekao tati a on ce meni: "joj daj ne filozofiraj, sve je to uredu" itd itd.. "daj nepricaj gluposti".....

Meni HWmonitor govori 1000rijeci, samo cekam da nesto krepa pa da ispadne da sam ipak ja bio u pravu {#}

 

  Ostale temperature su ok, probaj s drugim programom za očitanje možda HW krivo očitava.

16 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Brega55 kaže...

Evo jednog mog SS-a.

Inace radi se o kompjuteru od mog oca.

Po temperaturama se vidi da PC nece jos dugo, Kada sam ih ugledao ostao sam zaprepasten, pocistio PC od prasine ali i dalje ista stvar (Ocito da treba promjeniti pastu i kupiti aftermarket cooler).

Ali nebi to bilo to, inace kako je vec poznato ja sam to rekao tati a on ce meni: "joj daj ne filozofiraj, sve je to uredu" itd itd.. "daj nepricaj gluposti".....

Meni HWmonitor govori 1000rijeci, samo cekam da nesto krepa pa da ispadne da sam ipak ja bio u pravu {#}

 

Kao što kolega kaže probaj sa nekim drugim programom npr. speccy

 

Inače Intel E5300 bi trebao biti OK procesor koji se ne zagrijava pretjerano osim ako nije overclockiran. Imao sam E5200 na 3,00Ghz na stock hlađenju i nije bilo nikakvih problema.

Probaj promjeniti pastu i viditi kako leži hladnjak na procesoru jel sve štima.

Kod mene je u najvećem loadu najviše bio 58 C.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Brega55 kaže...

Evo jednog mog SS-a.

Inace radi se o kompjuteru od mog oca.

Po temperaturama se vidi da PC nece jos dugo, Kada sam ih ugledao ostao sam zaprepasten, pocistio PC od prasine ali i dalje ista stvar (Ocito da treba promjeniti pastu i kupiti aftermarket cooler).

Ali nebi to bilo to, inace kako je vec poznato ja sam to rekao tati a on ce meni: "joj daj ne filozofiraj, sve je to uredu" itd itd.. "daj nepricaj gluposti".....

Meni HWmonitor govori 1000rijeci, samo cekam da nesto krepa pa da ispadne da sam ipak ja bio u pravu {#}

 

pa stavi novu termalnu, imao sam e5300 do prije nekih tjedan dana. taj cpu je hladan ko led. na stock cooleru ga mozes drzati na 3.5 ghz bez da temperature podivljaju.

16 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

evo temperature nove mašine

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lord_Marko kaže...

evo temperature nove mašine

 Marko svaka čast na apgrejdu;)

Lijepa mašina.

Btw šta je s grafom? I dalje piči sve u jedanaestXD

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
16 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Doc Holiday kaže...
Lord_Marko kaže...

evo temperature nove mašine

 Marko svaka čast na apgrejdu;)

Lijepa mašina.

Btw šta je s grafom? I dalje piči sve u jedanaestXD

da da. 4850 jos uvjek obavlja svoj posao sa zadovoljstvom. nemam ju namjeru mjenjati, jer je sad sa phenomom procvala u punom sjaju. tek sad vidim kak je 4xxx serija topla.

phenom ju zagrije i do 92c u bc2.

13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Tek sad vidiš koliki je bio botlneck dual core CPU {#}.

16 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
itomic009 kaže...

Tek sad vidiš koliki je bio botlneck dual core CPU {#}.

a dobro mene je ploca strasno zajebavala. ona mi je kocila cjeli sistem. kad sam stavio gigabyticu na taj sistem on je doslovno procvao ali nazalost nisam mogao zadrzati tu plocu jer je to od oca

14 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Brega55 kaže...

Evo jednog mog SS-a.

Inace radi se o kompjuteru od mog oca.

Po temperaturama se vidi da PC nece jos dugo, Kada sam ih ugledao ostao sam zaprepasten, pocistio PC od prasine ali i dalje ista stvar (Ocito da treba promjeniti pastu i kupiti aftermarket cooler).

Ali nebi to bilo to, inace kako je vec poznato ja sam to rekao tati a on ce meni: "joj daj ne filozofiraj, sve je to uredu" itd itd.. "daj nepricaj gluposti".....

Meni HWmonitor govori 1000rijeci, samo cekam da nesto krepa pa da ispadne da sam ipak ja bio u pravu {#}

 

Hmm...vidio sam slike od tog kompa, tu ispuhivanje ne pomaže, jedino možda da deratizaciju zoveš hehe.

Aj si pogledao sa nekim drugim programom, pa javi onda temp. AKo su i dalje visoke onda samo pastu zamijeni. ako se temp ni tada ne spuste onda imaš neki problem, dal do napajanja, ploče ili proca nije uvijek jednostavno reći.

14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo moji temperaturica, mislim da su "load temps" odlične, kućište je NZXT Lexa S (usis naprijed i na boku (2 x 120mm), ispuh samo nazad (1 x 120mm, gornji od 140mm za ispuh sam morao izvadit da stane Noctua)!?
Svi navedeni ventovi su na pola vrtnje (negdi oko 600-700 RPM, znači prilično tihi), dva na Noctua-i su na 1200 i 1400 RPM (maksimalni okretaji - prilično su tihi i na tim okretajima), a grafička se vrti u "full load-u" na oko 80% te njen zvuk na tim okretajima može smetati (sve do 65% je nečujna), uglavnom, u "idle" gotovo ne čujan, a u "full load-u" malo smeta zvuk ventilatora na grafičkoj (da igram nešto ili da mjuza svira, lako zanemarivo), uglavnom, "bihold the temps" {#}:

Max overload temps (20 minuta maltretiranja sa full load-om) Max overload temps (20 minuta maltretiranja sa full load-om)
 
Prošlo 20 minuta od maltretiranja full load-om, evo idle temeratura Prošlo 20 minuta od maltretiranja full load-om, evo idle temeratura
 

Link na "full size" slike:

Max overload temps

Temps nakon 20 minuta idle-a, poslje maltretiranja max load-om

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 4:13 (Ivsa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

idle temp moje motorke :D

5 case ventova :) 5 case ventova :)
kupujem sve pomalo, 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice