Bug DVD

poruka: 28
|
čitano: 5.144
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bug DVD

Česta situacija: Obitelj kupuje novi, možda i prvi komp u kući, donosi ga doma, sve posloži i uključi ga, učitaju se Windowsi i malo se razgleda što tu svega ima, nađe se par igrica, programčić za crtanje, uuu vidi kalkulator... i za sat vremena se pojavi potreba za programima i di ćeš šta ćeš traži pirate...

E pa tu bi Bug sa svojim Dvd-om mogao uletjeti...

Bilo bi dobro da jednom godišnje napravite poseban dvd sa open-source i freeware programima na kojem bi u obliku jedne kontinuirane instalacije bili svi potrebni programi za opremanje jednog kompa.

Npr.

1. korak - instalacija svih mogućih codeca

2. korak - alternativni web-browseri i mail programi

3. korak - instalacija alternativa za Office

4. korak - multimedijalni programi (winamp i slični)

5. korak - programi za fotografije (za pregled i obradu)

6. korak - programi za video , titlove i slično

7. korak - pokoja besplatna igrica

itd.

Na taj način bi pomogli u borbi protiv piratstva a olakšali bi prosječnom korisniku opremanje kompjutera

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bug DVD

Dobra ideje. Imaš moj glas(nije da to nešt značiCool).


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug DVD

Odlična ideja! Podržavam! ;)


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD

Manje vise vecina toga se i nalazi svaki mjesec na bug dvd-ima.

Samo, trebalo bi zbilja napravit kompletnu kolekciju navedenih aplikacija u posebnoj rubrici na DVD-u.

Drugo, ok, svaki mjesec ima dosta demo igrica i to je ok.

Ali mislim da bi bilo bolje kad bi bilo vise besplatnih igrica a ne neki demo od 2 gb koji se realno prode kroz manje od dva sata igranja a zbog toga recimo na dvd nije stalo nekolicina korisnih programa.

16 godina
neaktivan
offline
Bug DVD

Što se tiče demo-a, mislim da bi trebali stavljati malo manje strategija, jer skoro na svakom dvd-u ima 2 strategije.


I'm writing my will,
on a three dollar bill
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug DVD

hmmm.. Prijedlog je Ok. Ja sam ZA.. ali mislim da ces dobiti odgovor u smislu da se svake godine

na  par  DVD-ova  nalazi  100  besplatnih  programa  pa  zasto  onda  jos  u  jednom  broju  to  isto  raditi  samo  malo

pod  drugim  imenom.

 

Treba  to  dvoje  uskladiti  i  i  vidjeti  sta  je  naj  bolje  rjesenje. 

 

There is no pain or anger that I am not
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 20:03 (DOPE).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Bug DVD
Radikal kaže...

Drugo, ok, svaki mjesec ima dosta demo igrica i to je ok.

Ali mislim da bi bilo bolje kad bi bilo vise besplatnih igrica a ne neki demo od 2 gb koji se realno prode kroz manje od dva sata igranja a zbog toga recimo na dvd nije stalo nekolicina korisnih programa.

Vrlo rado mi stavljamo  besplatne igre, ali u praksi su to obično - vrlo loše igre, pa je malo koristi od njih. Naravno, izuzetak i legenda bez premca je Americas Army Smijeh
16 godina
offline
RE: Bug DVD

Poslao sam vam relativno dobru  (po  meni  odlicnu) free igru. Niste je objavili u zadnjem broju. Ako je sada ne objavite.. onda nije do dobrih igara :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 20:48 (DOPE).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
DOPE kaže...

Poslao sam vam relativno dobru  (po  meni  odlicnu) free igru. Niste je objavili u zadnjem broju. Ako je sada ne objavite.. onda nije do dobrih igara :)

 Daj me malo podsjeti u vezi toga :), jer sam ja zaduzen za igre na DVD-u...

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
Bug DVD

Dajem glas za ovu ideju, ali više da se ideja održi nego tek uvede, jer mi se nekako čini da se u zadnjih par godina oprilike jednom godišnje i zalomi DVD s 100 najboljih freeware programa. (moj osobni favorit, i prijatelj broj 1. u servisu  Smijeh )

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bug DVD
Goran Racic kaže...
 Daj me malo podsjeti u vezi toga :), jer sam ja zaduzen za igre na DVD-u...

A tiii si taaaj :)
Zašto moj poker nikad nije objavljen!? zašto, zašto?!? Plač 
A ljepo sam vam poslao Belji se

http://www.download.com/Professional-Poker-Machine/3000-2647_4-10641135.html?tag=lst-1

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
ambivalent kaže...
A tiii si taaaj :)
Zašto moj poker nikad nije objavljen!? zašto, zašto?!? Plač 
A ljepo sam vam poslao Belji se

http://www.download.com/Professional-Poker-Machine/3000-2647_4-10641135.html?tag=lst-1

 Uzmi u obzir da taj mejl prvo dobiva nas urednik DVD-a, a posto sam ja zaduzen samo za igre, ne (fala bogu, jer bih umro u rijeci mejlova :) ). Uglavnom, ako mi on to proslijedi, onda pogledam. Dakako, cak i ako mi posalje, a ja zaboravim, onda kazem da mi nije nista poslao. Evo, sad skidam ovo tvoje pa cemo vidjeti.

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
RE: Bug DVD
Goran Racic kaže...
DOPE kaže...

Poslao sam vam relativno dobru  (po  meni  odlicnu) free igru. Niste je objavili u zadnjem broju. Ako je sada ne objavite.. onda nije do dobrih igara :)

  Daj me malo podsjeti u vezi toga :), jer sam ja zaduzen za igre na DVD-u...

  Toribash 3 ..ispisao sam se kvalitetno, objasnio gde se i kako treba registrirati, ovo ono.. i ono nista Plač

evo  i  slika 

http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=16192&d=1198355591 

garantujem  da  je  igra  odlicna..  samo  sto  jest  jeste  dosta  je  i  poteska 

 

There is no pain or anger that I am not
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 22:38 (DOPE).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
DOPE kaže...
Toribash 3 ..ispisao sam se kvalitetno, objasnio gde se i kako treba registrirati, ovo ono.. i ono nista Plač

evo  i  slika 

http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=16192&d=1198355591 

garantujem  da  je  igra  odlicna..  samo  sto  jest  jeste  dosta  je  i  poteska 

 

 Aha, sad se sjecam - vidio sam, potrebna registracije i odustao na tom koraku. Finta je da takve stvari ne stavljam na DVD jer su ljudi bez neta onda odrezani, a cim se moras negdje registrirati to znaci jos jedan korak vise koji se ljudima ne da raditi. Plus, nikad ne znas sto ti se sprema nakon registracije...
Evo, skinuo, isprobat cu pa ako je stvarno OK, ici ce za naredni broj. (ovaj DVD je gotov i otisao je u tisak, valjda, pa tek za onaj mjesec kasnije).

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
RE: Bug DVD

 

 

Bilo je par igara inace na DVD-u koje su bile samo online pa su prosle. Nema veze.

 

Pa  znas  i  sam  da  se  99%  igara  podrzava  online  opciju  koju  svi  rado  koristimo.  Naravno  i  99%  je

potrebna  registracija  i  slicno.  Za  one  koje  nimaju  internet  se  slazem.  Jednom rijecju "tuga".

Ali posto to nije svaki put na DVD-u onda se moze barem jednom napraviti izuzetak ;)

 

A  sto  se  tice  toga  sta  ih  ceka  poslije  registracije,  pa  valjda  ste  tu  vi  da  garantujete  da  je  igra  OK  i

da  je  "sigurna"  registracija  Šutim    (hajde Bogati ne dajemo licne podatke)



Bio bih ti jako zahvalan da se pojavi igra na DVD-u. Mislim da je i u jednu ruku logicka.

Posto je jako teska gdje zapnes javi da pomognem.. tu sam :)

P.S. Imam jos jednu izvrsnu i jako jako zabavnu igru free.. takodjer treba registracija pa eto,

ako hoces mogu ti i o njoj poslati sta kako. A teska je samo 9MB.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 0:07 (DOPE).
16 godina
offline
Bug DVD

ja bih imao jedan prijedlog,o kojem su već ljudi prije pisali i predlagali

bilo bi dobro da s programima koje stavljate na dvd ubacite i opis (onaj koji stoji uz program kad pregledavam BugDVD), u notepadu, u mapi u kojoj se nalazi program, pokraj datoteke koja se pokreće za instalaciju programa , ikone i slike koje se već nalaze u tom folderu.

naime u Bugu ste odgovorili na to pitanje da je to nemoguće izvesti,pa mi nije jasno kako,a već ste stavili sliku , ikonu i instalacijsku datoteku u tu mapu(onda odmah stavite i opis).

Recimo ako mi treba neki program pa si ga ja stavim na stick,bilo bi ljepo kad bi si nabrzinu mogao pročitati o tom programu kad dođem kod nekoga,a ako zaboravim ime programa koji trebam.


Oko za oko, četkica za zube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
DOPE kaže...

 

 

Bio bih ti jako zahvalan da se pojavi igra na DVD-u. Mislim da je i u jednu ruku logicka.

Posto je jako teska gdje zapnes javi da pomognem.. tu sam :)

P.S. Imam jos jednu izvrsnu i jako jako zabavnu igru free.. takodjer treba registracija pa eto,

ako hoces mogu ti i o njoj poslati sta kako. A teska je samo 9MB.

 Salji link, mozes i pm. Nisu nuzne upute za registraciju jer ako je registracija tako komplicirana da se u njoj zagubim, pisi propalo :)

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
RE: Bug DVD

he he he he.. jesi me nasmijao.. nisam mislio da objasnjavam kako se registruje

nego sam samo spomenuo da se i kod nje treba registrovati pa reko ako hoces

da ti posaljem link..    hehe... ispade da trebamo bug-ovim citateljima objasnjavat

i jos kako se registruje  Belji se

ajde evo sad cu na PP da vise ne zatrpavamo ovaj dio foruma

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 2:21 (DOPE).
16 godina
neaktivan
offline
Bug DVD

da to bi bila jako dobra ideja. Ajmo Bugovci na posao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Bug DVD
izmethoro kaže...

da to bi bila jako dobra ideja. Ajmo Bugovci na posao.

 Nemam vremena za to - stalno smo na forumu! OsmijehOsmijehOsmijeh
16 godina
offline
Bug DVD

Evo i od mene jedna freeware. Ako ništa šaren je Osmijeh.

 

http://binarny.pjwstk.edu.pl/en/index.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug DVD

skidajte se s foruma,i na posao....šala mala,ali fakat bi bilo dobro da to napravite,pa se probajte potrudit maloOsmijeh


Oko za oko, četkica za zube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug DVD

Dobra besplatna igra - Trackmania Nations. Moze se i online igrat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
Trigger kaže...

Dobra besplatna igra - Trackmania Nations. Moze se i online igrat.

 Mislim da smo je imali kad je izasla, sto je bilo dosta davno. Na BugDVD-u se obicno trudimo staviti najnovije stvari.

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
RE: Bug DVD
Jako daobra igra. Jedna od naj boljih ovih "malih-zabavnih" ali mislim da tome ima vise od 2 godine.
Ja je prestao ograti sto mi pojede download :(

16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
Goran Racic kaže...
 Mislim da smo je imali kad je izasla, sto je bilo dosta davno. Na BugDVD-u se obicno trudimo staviti najnovije stvari.

 
Ima li nade da na BugDVD stavite "Grand Theft Auto 2"? Znam da je još 2004. izašla kao free download, no ipak...

I'm writing my will,
on a three dollar bill
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug DVD
Vulgaris kaže...
Goran Racic kaže...
 Mislim da smo je imali kad je izasla, sto je bilo dosta davno. Na BugDVD-u se obicno trudimo staviti najnovije stvari.

 
Ima li nade da na BugDVD stavite "Grand Theft Auto 2"? Znam da je još 2004. izašla kao free download, no ipak...

 Mislim da smo i to imali, ali moram provjeriti - mozda ce izaci kad cemo raditi kakav prilog o besplatnim igrama, nikad ne znas. Sve to ovisi o internom dogovoru jer niti jedan dio Buga se ne radi "samostalno" nego uvijek imamo nesto popratno.

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
Bug DVD

Za one sa ovecom kolicinom sivih stanica, jedan trial odlicne (iako dosta nepoznate) logicke igre:

 

http://www.abstractica.mjkgames.com/

 

Vjerujte mi, necete moc ni trial zavrsit.

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice