B.NETproblem s gledanjem YT-a

poruka: 7
|
čitano: 1.997
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
B.NETproblem s gledanjem YT-a

Je l zna netko možda što se dešava kada klinci gledaju crtiće na YT na telki (B.net), a čuje se ton, no slika je potpuno bijela?

 

Problem se pojavio prije nekoliko tjedana. I nije kvar u smislu da je uvijek tako, većinom normalno radi (i slika i ton), no ima dana kada je jednostavno slika na YT-u bijela cijelo vrijeme, ili je bijela minutu-dvije pa se pojavi.

 

MM
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: B.NETproblem s gledanjem YT-a

Ja ovo nisam do danas rješio.

 

B-net ima stvarno očaju korisničku službu. Prvo im treba 27 minuta da se uopće jave (a zvao sam 1 x u životu), onda nešto petljaju i provjeravaju, pa kao sve radi kod njih, ali eto ipak samo ovo, ono, i ako hoćemo da dođe njihov tehničar plaćamo (cca 150-200 kn) ukoliko ustanovi da nije njihova greška, a napomena je da dolazi samo s atestiranim laptopom provjeriti kvalitetu signala, a to smo ionako već napravili telefonski.

 

I ond apoče uvjeravanje da je sigurno do televizora, a oni tv ne smiju dirati i džaba ti njima objašnjavaš kako nikakve postavke nisu dirane itd itd itd

 

Uglavnom, žalim dan kad smo otkazali Total tv.   Korisnička podrška im je 10 puta bolja, uvijek sve radi, bolji izbor programa...

MM
15 godina
neaktivan
offline
Re: B.NETproblem s gledanjem YT-a
Astrates kaže...

Je l zna netko možda što se dešava kada klinci gledaju crtiće na YT na telki (B.net), a čuje se ton, no slika je potpuno bijela?

 

Astrates kaže...

Ja ovo nisam do danas rješio.

...

I ond apoče uvjeravanje da je sigurno do televizora, a oni tv ne smiju dirati i džaba ti njima objašnjavaš kako nikakve postavke nisu dirane itd itd itd

 

Uglavnom, žalim dan kad smo otkazali Total tv.   Korisnička podrška im je 10 puta bolja, uvijek sve radi, bolji izbor programa...

Ako sam dobro shvatio, imaš B.net-ov paket telefon/internet i gledaš preko telke (Smart TV?) YouTube crtiće? Povremeno se umjesto slike prikazuje bijela površina dok se zvuk normalno čuje?

Slijedeći put kada se to desi, u paraleli otvori neki (probati isti i neki drugi) youtube video preko laptopa ili smartfona/tableta.

 

Da je B.net kriv, dakle loša kvaliteta internet veze, tada bi youtube često buferirao/prekidao. Ne bi čuo ni zvuk, a cijeli video bi bio pauziran.

 

Uglavnom, nedovoljno informacija za neki konkretan zaključak.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
8 godina
neaktivan
offline
Re: B.NETproblem s gledanjem YT-a
Zura kaže...

Ako sam dobro shvatio, imaš B.net-ov paket telefon/internet i gledaš preko telke (Smart TV?) YouTube crtiće? Povremeno se umjesto slike prikazuje bijela površina dok se zvuk normalno čuje?

Slijedeći put kada se to desi, u paraleli otvori neki (probati isti i neki drugi) youtube video preko laptopa ili smartfona/tableta.

 

Da je B.net kriv, dakle loša kvaliteta internet veze, tada bi youtube često buferirao/prekidao. Ne bi čuo ni zvuk, a cijeli video bi bio pauziran.

 

Uglavnom, nedovoljno informacija za neki konkretan zaključak.

 

 Ok, kužim. Napravit ću tako pa ćemo vidjeti. Nije mi ni palo napamet. Čuo sam da je to možda zato jer ne koristim YT preko aplikacije. Kako god, javim što se desilo tj kakvo je stanje na laptopu/smartphoneu/tabletu paralelno. Hvala!

MM
8 godina
neaktivan
offline
Re: B.NETproblem s gledanjem YT-a

Evo i updatea u mom slučaju od neki dan.

 

Žena sjela na sobni bicikl i stavila si na YT nekakvo učenje španjolskog. I dok je tako pedalirala 25 minuta, lijepo gleda u YT ekran koji je crni, čuje se zvuk, a od slike ni "s".

 

Sve drugo normalno radi, svi kanali i sl, no očigledno "Huston, we have a problem." Zove ona mene i ja se sjetim tvog savjeta i na mobu otvorim istu YT stranicu. Sve radi, i slika i zvuk. Mijenjali smo videe na YT-u, ali svaki puta ista stvar. Nikakva slika se nije vidjela na tv-u, zvuk je savršeno radio (uključivši i reklame), a na mobu sve radi besprijekorno. I tako svih 25 minuta... Znači, upišeš pojam u Google, izbaci ti pod video što tražiš, normalno vidiš ponuđene clipove, ali kad klikneš i počnu se prikazivati - nema slike, samo zvuk.

 

Kao što si i sam napisao, imamo kod Bneta paket internet, telefon i gledamo telku preko smart TV-a Samsung. Prije je sve  bilo ok, no ovaj YT problem sad traje već nekih 6 mjeseci. Ne javlja se uvijek, ali često. Ne mogu nikako dokučiti u čemu je kvaka.

MM
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 22:12 (Astrates).
13 godina
offline
Re: B.NETproblem s gledanjem YT-a
Astrates kaže...

Evo i updatea u mom slučaju od neki dan.

 

Žena sjela na sobni bicikl i stavila si na YT nekakvo učenje španjolskog. I dok je tako pedalirala 25 minuta, lijepo gleda u YT ekran koji je crni, čuje se zvuk, a od slike ni "s".

 

Sve drugo normalno radi, svi kanali i sl, no očigledno "Huston, we have a problem." Zove ona mene i ja se sjetim tvog savjeta i na mobu otvorim istu YT stranicu. Sve radi, i slika i zvuk. Mijenjali smo videe na YT-u, ali svaki puta ista stvar. Nikakva slika se nije vidjela na tv-u, zvuk je savršeno radio (uključivši i reklame), a na mobu sve radi besprijekorno. I tako svih 25 minuta... Znači, upišeš pojam u Google, izbaci ti pod video što tražiš, normalno vidiš ponuđene clipove, ali kad klikneš i počnu se prikazivati - nema slike, samo zvuk.

 

Kao što si i sam napisao, imamo kod Bneta paket internet, telefon i gledamo telku preko smart TV-a Samsung. Prije je sve  bilo ok, no ovaj YT problem sad traje već nekih 6 mjeseci. Ne javlja se uvijek, ali često. Ne mogu nikako dokučiti u čemu je kvaka.

Ja sam pretplatnik B.Neta (3D paket) i nemam nikakvih problema s YouTube-om. Najvjerojatnije je neki softverski problem u pitanju. Moj savjet ti je skini iso Linux Minta, sprži ga na DVD ili instaliraj na USB (slobodno pitaj ako zapneš) i isprobaj ga u Live okruženju (umetneš DVD/USB i bootaš OS s njega). Nakon toga pokreneš YT da vidiš ima li problema.

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
neaktivan
offline
Re: B.NETproblem s gledanjem YT-a

Ne znam što bi ti rekao... Zadnjih par dana sve radi normalno. I to je najgore od svega. Ne mogu pronaći konstantu u tom bugu.

 

Ono što sam primijetio je da mi wifi na kompu relativno često javlja da mi je lap top spojen "ograničeno", tj. onda ništa ne radi kako spada. Također, primijetio sam da (evo i sada dok tebi ovo pišem) postoje dvije B.net mreže (moje) istog imena, samo se kraj jedne nalazi broj 2! Nemam pojma da li je toga i prije bilo, ali da je čudno, čudno je.  Iskreno, ne da mi se ništa dirati, jer me strah kad počnem da će biti još gore. Imali smo godinama Total Tv i nikad nikakvog problema... 

MM
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice