DVB receiver Strong

poruka: 42
|
čitano: 42.006
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong?

Uzeo bi ovaj receiver

http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=250

 

Da li je ovaj ok za snimanje i dali mogu gledat tv ili DVD dok on snima nesto sa tv-a?

Da li mi je dosta USB stick od 4GB za snimanje 2 sata televizijskog programa?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: DVB receiver Strong?

i ja ganjam baš taj model jer imam sat. prijemnik od Stronga i radi savršeno. Na one kineze, Mirko, Nitro, vivax i sl neću se ni obazirati jer imaju katastrofalno loš tuner. O kvaliteti izrade da ni ne govorim.

No ipak nebi dao 1000kn za Topfild ili Humax jer ćemo za par godina i mi prelaziti u mpeg4

16 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

SPECIFIKACIJE:


- Moze snimati na vanjski hard od 3,5'' brzine okretaja 7,200 s vlastitim napajanjem. Što se tiče USB stickova - ja imam jedan na kojemu su dvije praticije (jedna zaštićena) i zeza s njima, tj. ne moze se snimit na njega uopce ni na ovu drugu nezaštićenu particiju. Na USB stick od 2 GB koliko sam cuo snimi 1 sat i 15 minuta videa.

- EPG ne prepoznaje hrvatska slova s kvačicama.

 

----------------------------------------------------------------

Timeshift opcija konstantno snima sadržaj kojeg se može u svakom trenu pozvati i vratiti. Timeshift ne ostaje u memoriji nego se briše, dok je maksimalno vrijeme timeshift snimanja - 30minuta.
Timer snimanja (dnevno, tjedno, mjesečno) , snimanje jednom tipkom
Slideshow fotografija uz mp3 glazbu
Brza i jednostavna user friendly instalacija
Izvrsna kvaliteta slike i zvuka
1000 mjesta za kanale
Brzo prebacivanje kanala
Slaganje kanala po raznim kriterijima (abecedno, besplatni, zaključani...)
8 programibilnih timera, uz mogućnost ponavljanja (dnevno, tjedno, mjesečno)
Odabir emisija za gledanje diretkno iz EPG-a
Podrška za višejezične audio streamove
Prikaz i kontrola teletexta putem samog prijemnika ili preko TVa
8 favorite listi
Zaključavanje kanala i menija
Višejezični OSD (uključujući i Hrvatski jezik)
Nadogradnja softvera preko USB priključka
Automatska pretraga kanala
Zabavne igre
Niska potrošnja energije: u radu 3-8W, standby>1w

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2010 0:35 (Bigfoot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

nabavio sam i ja jednog ovakvog... također imam vrlo dobra iskustva s Strong strojevima...

 

ali ovaj ima užasno loš daljinski....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

 i ja planiram uzeti strong,znači to nije kinez,a da li su dobri

14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Pa ne znam, nisam probao nijednog drugog osim ovog i čini mi se da je OK, jedino taj glupi daljinski... Plaćeno 250 kn u Chipoteci

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

Kaj ne valja sa daljinskim, meni na SRT5203 dobro radi, na kaj si konkretno mislio.

16 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

imam strong SRT5203 , mana mu je nepodrška divx-a (neće ga ni podržavati u budućnosti, kontaktirao sam proizvođača), inače zadovoljan

Treba li operirati i vaše računalo?
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 11:25 (igy).
15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

A cuj kad sam kupovao citao sam sta moze., za tu lovu izvrstan prijemnik, da sam htio da mi cita divx uzeo bi Stronga SRT8100, gledanje divx-a rijesavam sa kompa na TV ili snimanjem na CD ili DVD i gledanjem preko linijskog DVD recordera.

14 godina
neaktivan
offline
RE: DVB receiver Strong
Bugov moljac kaže...

Kaj ne valja sa daljinskim, meni na SRT5203 dobro radi, na kaj si konkretno mislio.

 

užasni su botuni, baš je uncool pritiskati ih...

15 godina
offline
DVB receiver Strong

Ovako, da ne otvaram novu temu, imam Strong 5200 mislim da je to najobicniji, iskreno nije mi se dalo izdvajat više novaca za neki bolji model. E sad, nije mi jasno zasto funkcija ''RECORD'' nije u funkciji tako mi pise i u uputstvima. Može li netko objasnit o čemu se radi. Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

ne radi ni kod mene. ne znam, probaj uštekati nekakvu vanjsku memoriju (USB)

Logic je legenda! :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

jesam ali ne radi... ne znam... kaj da radim..?

15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

Taj tip prijemnika nema mogucnost snimanja, nego samo reproduciranja ali u formatu MPEG i MPG, jpg i mp3.

14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Da li mi netko moze reci koliko se griju ovi Strong-ovi reciever-i (s obzirom da su dosta mali)?

Namjeravam kupiti 5202, ali vidim da je i model 5203 iste veličine, kao i ostali.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Kupio sam Strong SRT 5203, spojen preko SCARTa. Do sada sam prezadovoljan. Ja sam u Sovići HERCEGOVINA.  Signal 56%/97%. Nema još EPGa(17.8.2010). S obzirom da neplaćam pretplatu, niti živim u HR(imam dvojno; bar sam časno odslužio vojsku; nisam glasa), ovo je kao dar s neba. Samo da ga ne ukinu. Odašiljači BIOKOVO i IMOTSKI. Kanala 5.

Imam TV CRT Gorenje TV63 virtual dolby, kupljen 2002.god. Muči me zakrivljenost ekrana-katodne cijevi. Ne vidim 100% sliku, malo je otišla u lijevo(blizu H slova u HRT). Također, kad upalim tv i risiver, zvuk čujem samo mono i sa jedne strane ekrana(iz jednog zvučnika), pa moram stalno podešavat na tv-u na DUAL B, nisam još naša u izborniku risivera kako podesiti zvuk. Prijem slike podešen na CVBS, ne na RGB(slika previše obojena i blještava).

 

Proba sam snimat na KingsonData Traveler 2GB(1,86GB). Zadovoljan sam. Jedina mana, seriju od 45 min mi je rascijepao na 2 dijela i nije sve stalo zato što mora ostati 608MB slobodna prostora(valjda za TimeShift)

 

Znači, da bi snimio VN Bahraina , od recimo 140min, trebam kupit nešto od najmanje 5GB.

 

A i teletekst nije kao analogni. Malo slika titra, bole oči(možda mali CRT herci). Boje preblještave.

 

BUG4EVER

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 14:39 (Žohar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

Umjesto USB sticka radje razmisljaj o externom HDD-u, to je bolja solucija, moze biti u FAT32 i NTFS formatu.

15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong
papakoder kaže...

Da li mi netko moze reci koliko se griju ovi Strong-ovi reciever-i (s obzirom da su dosta mali)?

Namjeravam kupiti 5202, ali vidim da je i model 5203 iste veličine, kao i ostali.

Grijanje zanemarivo, ali bolj kupi 5203 on ima mogucnost snimanja na USB ili externi HDD.

14 godina
offline
DVB receiver Strong

Bok svima,

 

Da li mi netko može potvrditi podatak iz bug-a (03/2010) da strong srt 5222 čita divx!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: DVB receiver Strong
Imao sam samo dobra iskustva sa Strong uredajima tako da i ja kanim kupiti strong prijemnik...
www.val.hr
15 godina
offline
RE: DVB receiver Strong

@Nikoladix: Da li mi netko može potvrditi podatak iz bug-a (03/2010) da strong srt 5222 čita divx!

 

To je stamparska greska, evo sto pise na stranicama proizvodjaca:

 

http://www.strong.tv/tvweb4/fileadmin/php/manual/SRT_5203_5222_UM_CR.pdf

 

http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=560

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 10:01 (Bugov moljac).
15 godina
neaktivan
offline
RE: DVB receiver Strong
dejantopolko kaže...

Ovako, da ne otvaram novu temu, imam Strong 5200 mislim da je to najobicniji, iskreno nije mi se dalo izdvajat više novaca za neki bolji model. E sad, nije mi jasno zasto funkcija ''RECORD'' nije u funkciji tako mi pise i u uputstvima. Može li netko objasnit o čemu se radi. Hvala!

  Model Strong SRT 5200 ne podrzava snimanje na USB memoriju kao ni SRT 5202.

 

SRT 5200

 

SRT 5202

14 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

a ni 5205....

Logic je legenda! :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Može te li mi malo pojasniti koje su mogucnosti ovog 5200,jer ga imam i ne koristim ga(ispao za male noce,pa ga uzeo).Ja bih volio da   "hvatam" Astru,ako je to moguce.Sorry za OF.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
nele'ba kaže...

Može te li mi malo pojasniti koje su mogucnosti ovog 5200,jer ga imam i ne koristim ga(ispao za male noce,pa ga uzeo).Ja bih volio da   "hvatam" Astru,ako je to moguce.Sorry za OF.

Naštelaj satelitsku antenu na 19,2 stupnjeva.  Imaš u linku, ukucaj tvoju adresu i pogledaj u kojem je smjeru Astru i tako naštelaš, i onda nađeš puno programa a ima i free a dosta ima i zaključane.  Vidi na link.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Imam problem kod prebacivanja na daljinskom posto mi se vrti samo jedan kanal. Kako to da popravim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB receiver Strong
Nello kaže...
nele'ba kaže...

Može te li mi malo pojasniti koje su mogucnosti ovog 5200,jer ga imam i ne koristim ga(ispao za male noce,pa ga uzeo).Ja bih volio da   "hvatam" Astru,ako je to moguce.Sorry za OF.

Naštelaj satelitsku antenu na 19,2 stupnjeva.  Imaš u linku, ukucaj tvoju adresu i pogledaj u kojem je smjeru Astru i tako naštelaš, i onda nađeš puno programa a ima i free a dosta ima i zaključane.  Vidi na link.

Ne znam kako to misli izvesti sa DVB-T receiverom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
Ord Mantel kaže...
Nello kaže...
nele'ba kaže...

Može te li mi malo pojasniti koje su mogucnosti ovog 5200,jer ga imam i ne koristim ga(ispao za male noce,pa ga uzeo).Ja bih volio da   "hvatam" Astru,ako je to moguce.Sorry za OF.

Naštelaj satelitsku antenu na 19,2 stupnjeva.  Imaš u linku, ukucaj tvoju adresu i pogledaj u kojem je smjeru Astru i tako naštelaš, i onda nađeš puno programa a ima i free a dosta ima i zaključane.  Vidi na link.

Ne znam kako to misli izvesti sa DVB-T receiverom.

Vidiš žutom markeru? Misli na DVB-S to je za satelitski, Astra je na 19,2 oC, a hotbird je na 13 oC i taj idu na satelistko tanjur. DVB-T je zemaljski i potreban samo vanjska antena. Kužiš. 

Nenad
14 godina
offline
DVB receiver Strong

{#} Kužim, ali čovjek napisa da ima 5200 (a on je za DVB-T), pa se s tim uputama može slikati, jer s njim ne može "hvatati Astru".

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2013 22:45 (Ord Mantel).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Imam strong srt 6205 i nikako ga ustimat. Jednostavno nemoze naci programe. Moze li mi netko pomoci oko namijestavanja??? Koji satelit odabrati?? Kako antenu namijestiti??? 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice