Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema scart

poruka: 96
|
čitano: 87.876
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

Molim da mi pomognete ukoliko uopće ima ikakve šanse spojiti ovako nešto. naime imam tv, philips star preko dvadeset godina, koji je skroz ok, ali sad kad  se ugasio analogni signal, nemalo sam se iznenadio kad sam skužio da mi tv imam samo antenski izlaz, ili pojednostanjeno samo mogu ubosti svoju sobnu antenu. TV nema ni scarta niti drugih utora za nekek druge činčeve, kao što imaju danas novije tv, one bijele, crvene, žute za spajanje dvd-a i ostalih uređaja.

moje je pitanje, da li postoji ikakva kombinacija da , kad kupim digitalni dvb-t prijemnik da ga spojim na takvu televiziju.

Hvalča unaprije

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 18:36 (mikica1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

imaš dvb-t prijamnike koji imaju takvu mogućnost, sad više neznam kako se zove, radi ko kod starih video rekordera, šteka se u antenski ulaz na tv-u i na određenom kanalu (više neznam koji) dobiješ sliku

15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

Svaki DVB reciever ima pass-through ,odnosno antenski ulaz i izlaz (KLIK) ,znači antenski kabel u reciever (ANT IN) ,drugi na izlaz (TO TV) i spoji na TV antenski ulaz.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 18:52 (kizo2703).
14 godina
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart
kizo2703 kaže...

Svaki DVB reciever ima pass-through ,odnosno antenski ulaz i izlaz (KLIK) ,znači antenski kabel u reciever (ANT IN) ,drugi na izlaz (TO TV) i spoji na TV antenski ulaz.

hmm..hmm...nebi se slozio..iako nisam 100% siguran...lijepo si to zamislio..al ti DVB-T tuneri nemaju ANT out koji bacaju sliku sa tunera...nego samo proslijedjuju taj isti signal koji ulazi u njega.., dakle, ja bi prije spojio preko VHS-a,al ponavljam, nisam siguran! valja pokusat Namigiva

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 18:56 (Tionio).
15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart
Tionio kaže...

hmm..hmm...nebi se slozio..iako nisam 100% siguran...lijepo si to zamislio..al ti DVB-T tuneri nemaju ANT out koji bacaju sliku sa tunera...nego samo proslijedjuju taj isti signal koji ulazi u njega.., dakle, ja bi prije spojio preko VHS-a,al ponavljam, nisam siguran! valja pokusat Namigiva

Dobro ,nema svaki reciever antenski izlaz ,ali ako se zna da na TV-u nema scart ulaz ,treba potražiti i kupiti model koji ima antenski izlaz ,kao na slici! Zato sam i stavil da se vidi!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 19:27 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart
kizo2703 kaže...
Tionio kaže...

hmm..hmm...nebi se slozio..iako nisam 100% siguran...lijepo si to zamislio..al ti DVB-T tuneri nemaju ANT out koji bacaju sliku sa tunera...nego samo proslijedjuju taj isti signal koji ulazi u njega.., dakle, ja bi prije spojio preko VHS-a,al ponavljam, nisam siguran! valja pokusat Namigiva

Pogledaj sliku! Zato sam i stavil da se vidi!

Off :A zasto ne kupis neki novi tv s prijemnikom ?

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

A čuj ,a ako čovjek nema para?

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart
Tionio kaže...
kizo2703 kaže...

Svaki DVB reciever ima pass-through ,odnosno antenski ulaz i izlaz (KLIK) ,znači antenski kabel u reciever (ANT IN) ,drugi na izlaz (TO TV) i spoji na TV antenski ulaz.

hmm..hmm...nebi se slozio..iako nisam 100% siguran...lijepo si to zamislio..al ti DVB-T tuneri nemaju ANT out koji bacaju sliku sa tunera...nego samo proslijedjuju taj isti signal koji ulazi u njega.., dakle, ja bi prije spojio preko VHS-a,al ponavljam, nisam siguran! valja pokusat Namigiva

Hehe...dobro je kizo to objasnio (gotovo sam siguran, ti si me sad poljuljao sa tom svojom teorijom)..

Btw. fora ti je teorija, ali mislim da to nejde tako...

Nema baš svrhe, jer imaju splitteri na 2xANT OUT tako da da to funkcionira po tvoj tvojoj teoriji..ne bi im se baš to isplatilo stavljat u tuner, kad splitter košta 20 kn..

kizo2703 kaže...

A čuj ,a ako čovjek nema para?

Sused...secesija..:P =)

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 19:31 (DamageHigh).
15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart
DamageHigh kaže...

Hehe...dobro je kizo to objasnio (gotovo sam siguran, ti si me sad poljuljao sa tom svojom teorijom)..

Btw. fora ti je teorija, ali mislim da to nejde tako...

Nema baš svrhe, jer imaju splitteri na 2xANT OUT tako da da to funkcionira po tvoj tvojoj teoriji..ne bi im se baš to isplatilo stavljat u tuner, kad splitter košta 20 kn..

 

 

TV ,ako nema nikakvih priključaka osim antenskog ,se niti ne može spojiti nikak drugačije nego direktno na DVB-T s koaksijalnim (antenskim) kabelom ,a onda možeš na njega (DVB-T) spojiti VCR preko scarta.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 19:57 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

Omg, sad bi ti najrađe poklonio svoj stari TV (5god) 84cm ako nemas love

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

Kome ,meni?? Pa uopće ovdje ne pričamo o meni ,ja imam dva digitalna TV-a!

Pokloni ga onda autoru teme ,on je postavil pitanje.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

Mislim da se čovjek neće buniti..=)

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
odjavljen
offline
Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema scart

Kupiš unirverzalni modulator. Bilo je u Chipoteci nekih 70-80 kn. Ima na sebi scart ili chinch ulaze i antenski ulaz. Ako nema u Chipoteci, onda po audio-video shopovima, posebno onima koji drže antenske sustave.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema scart

moraš uzeti RF modulator koji košta cca 50-60 kn i preko njega cpaješ DVB-t   skart iz risivera ide u modulator zatim u tv ide koaksialni kabal u antenu TV-a i tržiš kanl na televizoru taj knal možeš podesti koji ti odgovara. DVB-t nema RF izlaz nego samo prolaz antenskog signala u tv ili neki drugi uređaj koji želiš spojiti   recimo video ili DVD snimač ili salično

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

ide i preko VHS videa..

dvbt->scart->video->preko antene na TV - i onda preko AV kanala gledaš dvbt

14 godina
neaktivan
offline
RE: dvb-t prijemnik na televiziju koja nema scart

Ljdui, hvala vam svima na odgovorima, ali me zanima koja je od ovih teorija točna i provjerljiva, odnosno kako ću to uopće napraviti. ako sam dobro razumio,ovdje ima više načina, ali molio bih teorije bez video rekordera (odavno crko), znači ako bi mi mogao netko napisati što sve trebam kupiti kako bih mogao gledati. situacija je takva da televizija nema scarta nit ikakve druge utore, vec samo antenski na koji je sada spojena kućna natena.

Ako sam dobro shvatio, kod televizija koji imaju scart, spoji se scart sa tv sa scaertom od dvbt prijemnika a kućna ili vanjska antena se umetne u dvb prijemnik.

a što ću janapraviti.

hvala i ako može step by step što sve moram....

hvala  unaprijed

15 godina
odjavljen
offline
Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema scart

Bez videa imaš samo dvije opcije:

- Naći DVB-T prijamnik koji šalje RF signat na antenski izlaz. Večina ih samo prosljeđuje primljeni signal bez da dodaje svoj signal. Takvi ti ne odgovaraju

- Ako ne možeš naći takav prijamnik treba ti RF modulator. To je kutijica koja ima SCART ili Chinch ulaze, napajanje i antenski izlaz (često ima i antenski ulaz, ali on služi samo ako spajaš neki uređaj + vanjsku antenu, a u ovom slučaju ostaje slobodan.

 

U ovom drugom slučaju trebaš spojit antenu u DVB-T, DVB-T SCART to SCART ili SCART to chinch (kompozitni video + L i R zvuk), ovisno koji je ulaz na modulatoru spajaš na RF modulator. Na modulator dovedeš napajanje i spojit antenski kabel iz modulatora (ant out) u TV. Ukoliko na modulatoru postoji sklopka kojom biraš na kojem će kanalu slati signal, postavi je na neki na kojem se ne odašilje ništa (znači na kojem nije digitalni signal ni lokalne postaje ako ih primaš). Na TV-u podesi kanal na kojem modulator odašilje (koji si namjestio sklopkom ili koji piše na modulatoru ako je fiksni kanal).

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

mišljenja sam da bi se mogao iskoristiti i neki stari satelitski receiver, možda i neki dvd player? dvd playeri su sad jeftini.. ispod 200kn ih ima (oglasnik i jeftinije, sat. receiveri isto)..

to je ok ulaganje ako se nema drugog izbora

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

Ma nema se kaj komplicirati : evo ,pogledaj ovaj reciever ,a i bilo koji drugi Strong ima antenski ulaz i izlaz za TV ,košta 200 kn. Kupil sam ga samo za snimanje programa i gledanje filmova s PC-a. Pročitajte recenziju.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

odličan risiver!

još ga samo treba nać.. i uzet 3 komada za doma Osmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

U svakom malo boljem dućanu ili online shopu - evo ti jedan primjer - KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s
kizo2703 kaže...

Ma nema se kaj komplicirati : evo ,pogledaj ovaj reciever ,a i bilo koji drugi Strong ima antenski ulaz i izlaz za TV ,košta 200 kn. Kupil sam ga samo za snimanje programa i gledanje filmova s PC-a. Pročitajte recenziju.

Jesi li probao naći RF signal na TV-u ili si samo vidio da ima antenski izlaz i pretpostavio da će to raditi. Većina prijamnika ima samo propust antenskog signala bez dodavanja svog signala.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

Priključio na RF ulaz ,ušao u reciever i kliknuo na traženje. Našao je HTV 1 i 2 ,HTV HD promo ,RTL ,Novu TV (signal 100 %) ,i Slovenija 1 i 2 (slignal je slabiji ,na 60 %). (lokacija - Zagreb ,Dubrava).

Tak da mogu reći - da ,probao sam!! Izlanuo se

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 11:29 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s
kizo2703 kaže...

Priključio na RF ulaz ,ušao u reciever i kliknuo na traženje. Našao je HTV 1 i 2 ,RTL ,Novu TV (signal 95 %) ,i Slovenija 1 i 2 (slignal je slabiji ,na 52 %). (lokacija - Zagreb ,Dubrava).

Tak da mogu reći - da ,probao sam!! Izlanuo se

Je li se ti to praviš ili koji k. Jesi li uopće pročitao o čemu se radi? Evo, nacrtao sam ti. Znaći nije poanta da li možeš na STRONG-u naći DVB-T signal, već možeš li na TV-u naći STRONG-ov signal kad je STRONG na TV spojen SAMO ANTENSKIM KABELOM.

 

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s
MrBlc kaže...

Je li se ti to praviš ili koji k. Jesi li uopće pročitao o čemu se radi? Evo, nacrtao sam ti. Znaći nije poanta da li možeš na STRONG-u naći DVB-T signal, već možeš li na TV-u naći STRONG-ov signal kad je STRONG na TV spojen SAMO ANTENSKIM KABELOM.

 

Da ,normalno da jesam!! Ne znam sad na pamet na kojem je kanalu ,a nisam sad doma da ga priključujem i pogledam. Uglavnom ,radi!!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
offline
Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema scart

Strong (imam najjači od tih jeftinih modela) ni ti ostali jeftini ne proslijeđuju digitalni signal na koaksijalni izlaz (standardnoantenski izlaz).

Tu nema priče. Preko toga ide samo analogni signal.

 

Autoru teme treba neki način da premosti signal s scarta (ili L-audo, R-aufio i video chincheva) na koaksijalni konektor televizora.

Mislim da za to postoje pretvornici. Nisu nešto jeftini, al što se može.

 

Premda, moje rješenje bi možda bilo kupovina polovnog CRT televizora (parsto Kn) koji ima scart, ako se veće ne može kupiti digitalni tv.

Sigurniji način nego možebitno spajanje preko dvd playera, kućnog kina, videa, satelitskog resivera...

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

Kolko nebuloza u ovome topicu..

Strašno..

 

Ovak da razjasnimo.

Skoro svaki dvb-t prijamnik na tržištu ima RF izlaz, dakle može propustiti antenski aogni signal dalje.

MEĐUTIM taj signal nije DEKODIRAN, dakle ako spojiš kao na slici gore na stari televizor koji nema dvb-t u sebi nema šanse da radi..

To inače služi da možeš spojiti 2 ili više takvih dvb-t prijamnika na različite uređaje (vcr) ili da možeš propustiti signal da drugi televizor.

 

Tebi (i meni za vikendicu) treba RF MODULATOR.

Ima 1 (jedan) prijamnik na tržištu (kolko je meni poznato, a gledao sam) koji u sebi ima ugrađen RF modulator, a to je crni nytro box pro. Nisam 100% siguran kak se točno zove, imaju dvije verzije tog crnog nytra, a samo jedna ima modulator.. Pripazi na specifikacije. Niti jedan od ta dva nema USB snimanje.

 

Ako želiš neki drugi dvb-t prijamnik JEDINO rješenje je zaseban rf modulator.

Zaseban modulator možeš kupiti u Chipoteci po 99kn. Tvrtka se z Konig.

 

Kupnja

1) dvb-t prijamnik

2) rf modulator

3) scart na kompozitni kabel: to znači da je scart izlaz, tj vuče signal iz uređaja, a kompozitni ulaz, tj daje signal (pazi kad kupuješ).

- alternativno ako imaš doma već kompozitni kabel (onaj sa bijela/crvena/žuta glavama) na obje strane, možeš kupiti adapter scart-kompozitni. Pri tome pazi da je taj adapter dvosmjeran, tj da ima kvačicu na sebi za biranje smjera. Sliku adaptera možeš vidjeti na testu Verbatim MedaiStation-a BUG 206, strana 43.. Donja slika, ona "kutijica" lijevo vidi se da pise in-out oko prekidača. Kompozitni je kabel vidljiv odmah dolje.

 

Spajanje:

1) antenski signal u dvb-t po izboru

2) scart dio kabela u dvb-t, kompozitni dio kabel u modulator

3) modulator u antenski ulaz na tv

4) sve u struju (pazi trebaš utučnicu za dvb, modulator, tv i možda antenu)

 

Pročitao sam hrpu postova na forumima, sve je spremno tako za vikendicu, idem tam u subotu..

 

THE END.

 

P.S. Ovo kupnja i spajanje se odnose ako se odlučiš na bilo koji prijamnik koji nema rf modulator u sebi. Ako kupiš tog nytra sa rf modulatorom ili nađeš neki drugi sa modulatorom onda pitaj, ali vjerojatno ti treba samo kraći antenski kabel za spajanje dvb-t i telke.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 12:16 (NightShadow).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

Kizo ja neznam kaj je tebi u glavi..

 

Rekao si da imaš 2 digitalna tv.

A onda pametuješ kako se stari analogni spaja i to ne pametuješ nego tupiš, da ne kažem u originalu..

 

Kod tebe su moguće dvije stvari.

 

Imaš stariji lcd ili plazmu koji slučajno ima dvb-t ugrađen u sebi, a ti nisi provjerio. Onda si (jer svi to rade) kupio dvb-t prijamnik i spojio ga ovak antenski.. On ti sada lijepo skuplja prašnu jer ako si ga tako spojio nema šanse da je u funkciji nego telka (telke?) same odrađuju sve..

 

Druga, jedano redikulna mogućnost (ne mislim na izvedenicu od "cool") je da tebi nisu pogasili analogni signal.. Tako da ti dobri stari analogni opet bez ikakve svrhe proslijeđuješ kroz beskorisni dvb-t pa ćeš lijepo zinut kad ti ga ugase..

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s

Treca, realna mogucnost, spojio je RF, ali nije odspojio SCART, pa je do TV-a signal i dalje dosao istim putem.

Inace sto se tice kupnje DVB-T recievera sa RF modulatorom, ne vjerovati trgovcima (osim eventualno onima u specijaliziranim trgovinama) jer vecina brka loop out i RF modulirani.

Prije kupnje dati si truda, progooglati model uredjaja i naci user guide/manual. Ako u njemu nema opcija podesavanja izlaznog RF kanala, onda to najvjerojatnije nije to.

AFAIK, Topfield 4000T ima RF modulator u sebi.

Osobno koristim Optibox Combo TSCX PVR Ready, takodjer ima RF modulator, ali je rijec o kombiniranom DVB-T/S uredjaju, pa vjerojatno ima i jeftinijih rjesenja za DVB-T

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojit dvb-t prijemnika televiziju nema s
191x7 kaže...
.....

 

NightShadow kaže...
..............

 

NightShadow kaže...
.................

Djeco ,da je ne tupim puno ,pročitajte još jedamput recenziju ,pročitajte detaljno sve mogućnosti na proizvođačevoj stranici ,a možete skinuti i pogledati manual.

 

Nemam vremena za rasprave ,na poslu sam. I dalje stojim iza napisanog.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice