Sony handycam DCR-HC27E

poruka: 17
|
čitano: 8.128
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

Imam tu kameru, stajala je u ormaru nemam pojma koliko. Kamera je kupljena kao poklon za nekoga na jednoj proslavi koja se prvo stalno odgadjala, a nakraju je odkazana i sada je vec istekla garancija, a kamera se nije koristila. Zanima me koliko bi vrijedila - to je mini dv kamera koja je otvorena, no nekoristena.

 

Takodjer ako je netko zainteresiran neka se javi, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony handycam DCR-HC27E

http://www.foto-jaska.hr/proizvodi_HC27E.htm,,ak je to ta,,sada negdje oko 1500 kn,,jer nije neki šrot,,a i neiskorištena je,,i vjerujem da sve radi na njoj

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

Pa mislim, trebalo bi sve raditi na njoj, mi je nismo koristili... kutija je otvarana u ducanu prilikom pisanja jamstvenog lista, datum kupnje 29.8.2007. Iskreno zaboravio sam koliko tocno traje garancija, moguce da je jos pod njom, no predpostavljam da je godina dana i da je to taman isteklo. Uglavnom da, oko 1500kn bi bilo prihvatljivo, ako je ko zainteresiran neka se javi na pm, naravno da ju mozete isprobat pa ako vam pase...

 

EDIT: nisam siguran gdje vidjet, no citam po web-u da je garancija 24 mjeseca po pojedinim ducanima.... ne znam kako to provjerit, ova je kupljena u METRO-u, ipak vjerujem da Sony uvjek daje jednaku garanciju, a da ona ide tamo na (eventualni) servis, pa bi trebala biti znaci jos oko 10.5 mjeseci pod garancijom

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2008 11:15 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

tražim kabel za s kojim mogu prebaciti snimljeni video na komp

ima tko ?

 

i zanima me koji program trebam za to ?

TOSHIBA Satellite A300D-17F
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E

koja kamera?

ako ima i.link ili nesto slično, onda ti treba firewire kabel (i odgovarajući konektor na kompu) ili USB. Mislim da USB kabel dolazi s kamerom.

Jedan od najboljih i najjednostavnijih programa za capture ti je WinDV, ali mislim da ne radi s USB-om

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2009 12:50 (Zura).
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

pa o DCR-HC27E pričam

trebam taj i.link kabel, on se ne spaja preko USB-a ?

TOSHIBA Satellite A300D-17F
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E

Treba ti Firewire kabel

 

To nije USB, na kameru ga možeš spojiti (direktno ili preko docka - ne znam konkretno za tvoj model, moja stara sony kamera ima docking sa svim perifernim konektorima).

Na PC-u moraš imati adekvatni konektor ili moraš kupiti karticu koja ima firewire (IEEE 1394) konektor.

 

 

Google is your friend
15 godina
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E
Zura kaže...

Treba ti Firewire kabel

 

To nije USB, na kameru ga možeš spojiti (direktno ili preko docka - ne znam konkretno za tvoj model, moja stara sony kamera ima docking sa svim perifernim konektorima).

Na PC-u moraš imati adekvatni konektor ili moraš kupiti karticu koja ima firewire (IEEE 1394) konektor.

 

 

imam firewire konektor na laptopu, sutra budem kupil taj kabel pa budem isprobal

hvala ti

TOSHIBA Satellite A300D-17F
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E

Do sutra mozes skinuti i adobe premiere elements i za par sati znaces praviti odlicne dvd-ove sa menijima, efektima titlovima i sl.

15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

evo, uspjel sam prebaciti pomoću Ulead DVD MovieFactory 5 (koji sam dobil sa laptopom) u mpeg., ali nisam baš zadovoljan kvalitetom slike

ima koji program da mogu dobiti kvaliteniju sliku ?

 

 

edit: probal sam sa WinDV-om, ali mi onda .avi fajl jako velik, ima koji naćin da se smanji, a da opet ostane dobra kvaliteta slike ?

TOSHIBA Satellite A300D-17F
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2009 12:30 (Supertramp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

-preko firewire-a, capture u avi zauzima 12GB/sat (do 13). To je tako, nakon montaže, izrade menija itd, exportiraš u željeni format (DVD, divX itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E

Ja radim tako da prvo sa winDV skinem "sirovi" avi na disk. Nakon toga koristim neki od prigodnih alata (npr sony vegas ili ovaj tvoj koji si naveo je tu sasvim zadovoljavajući) za montažu.

 

Možda se moraš malko poigrati sa MPEG-2 parametrima (ja koristim DVD-HQ profil), ali u principu ako produciraš DVD, onda nemoj staviti više od 1,5 sat materijala ako želiš da to izgleda dobro.

Google is your friend
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

kad skinem "sirovi" avi na komp (pomoću WinDV), onda mi napravi više fajlova od 3 i neke GB, zake to ?

kak onda njih spojiti u jedan ?

i s kojim onda programom smanjiti kvalitetu da veličina bude prikladna za prženje na dvd (divx format) ?

TOSHIBA Satellite A300D-17F
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E

Prvo, ovisi koji OS imaš i da li je NTFS ili FAT. u WinDV možeš podesiti da ti kreira zasebni fajl za svaku novu "scenu". Ja to imam uvijek uključeno jer onda u SW za montažu odmah izaberem scene koje želim zadržati i ne moram raditi "CUT" ili "TRIM" i posebno podešavati granice, a DV kamera ti generira novu scenu svaki put kad stisneš REC tipku. Također možeš postaviti da ti sve istovari kao jedan veliki fajl ali mislim da ne može više od ~2GB po fajli (ako ima ograničenje OS-a / fajl sistema).

 

Jedan od gore navedenih programa ti treba za prebacivanje materijala na DVD. Ako se ne želiš zezat sa WinDV a želiš cijeli sadržaj prebacit na DVD, onda ti navedeni programi dopuštaju da sve zapečeš na DVD sa jednom tipkom. Onda nema nikakve zafrkancije samo spojiš kameru i prži.

 

Meni je winDV koristan jer iz nekoliko DV traka sebi složim 1 kvalitetan DVD i izbacim sav suvišan materijal.

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E

Evo primjer za Ulead DVD Movie factory: Link

Google is your friend
15 godina
offline
Sony handycam DCR-HC27E

imam Vistu i NTFS, kakve to veze ima ?

sve mi je snimljeno u jednoj sceni, nisam prekidal snimanje

ne želim to prebacivati u dvd, može biti i .avi, samo da je dobra kvaliteta slike i da stane na jedan dvd

TOSHIBA Satellite A300D-17F
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 11:35 (Supertramp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony handycam DCR-HC27E
Supertramp kaže...

imam Vistu i NTFS, kakve to veze ima ?

sve mi je snimljeno u jednoj sceni, nisam prekidal snimanje

ne želim to prebacivati u dvd, može biti i .avi, samo da je dobra kvaliteta slike i da stane na jedan dvd

Sa Vistom/NTFS neces imati problema sa veličinom fajle. Ako ti treba samo avi, a da stane na 1 DVD onda ga kodiraj nekim xvid encoderom, ima ih brdo na netu (npr. auto gordian knot ili njegova kompliciranija verzija Gordian knot)

Google is your friend
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice