Sony handysam DCR-HC24

poruka: 8
|
čitano: 8.026
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sony handycam DCR-HC24

Dobio sa navedenu kameru.

 

Ali nema CD-a sa softwerom i driverom. Dali netko zna gdje bi mogao nać to što mi fali?

Jer ovako ne mogu prebaciti video sa kamere na kompjuter. 

 

Hvala na pomoći!

Pozdrav.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony handysam DCR-HC24

Ne treba ti nikakav CD, samo Firewire kabel i neki program kao što je Premiere ili Vegas.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony handysam DCR-HC24

Ma imam USB kabel...  Samo komp traži drivere. 

Pozdrav.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony handycam DCR-HC24

firewire kabel (iLink ili miniDV out) + soft za capture/edit, može npr win movie maker ili pinacle, vegas, premiere..

 

za usb je bio sonyjev soft, streming tj snimanje direct na DVD.. pitanje dali ga možeš danas izgooglati i kompatibilnost.. zato FW.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2015 13:30 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Sony handysam DCR-HC24
Tonxy Xy kaže...

Ma imam USB kabel...  Samo komp traži drivere. 

Ako možda nije jasno iz ovog što su drugi forumaši napisali, USB konektor na toj kameri ne služi za kopiranje videa s trake na računalo (tome služi Firewire, odnosno i.Link kako ga Sony naziva), nego samo za streaming videa, ako pronađeš drivere i ako će ti raditi na tvom kompjuteru. Streaming znači da kad tu kameru spojiš na računalo ona bi se trebala ponašati slično kao web-kamera, odnosno kad na njoj stisneš play, na računalu bi trebao imati neki softver koji će "snimati" (hvatati i enkodirati) taj video, kao da snimaš sadržaj s web-kamere. A sad - kvaliteta slike će ti ovisiti o tome možeš li na računalu dobiti identičnu rezoluciju videa koja je snimljena na traku (720x576), i to bez razvlačenja, a sa snimanjem s proredom (ili deinterlacingom pa snimanjem u progressiveu). Znači, čak i ako pronađeš driver imat ćeš komplikacija i vrlo vjerojatno nećeš dobiti istu kvalitetu slike koju bi imao korištenjem Firewirea.

 

ihush kaže...

za usb je bio sonyjev soft, streming tj snimanje direct na DVD.. pitanje dali ga možeš danas izgooglati i kompatibilnost.. zato FW.

Zapravo u uputama za tu kameru piše da se to direct na DVD može napraviti samo preko Firewirea. Dakle, prema uputama USB služu samo za streaming videa kao da je riječ o web-kameri (i za pregledavanje fotografija na računalu).

 

 

Dakle, Tonxy, nabavi si Firewire kontroler ili capture kutiju koja ima Firewire. MiniDV kamere su nažalost hendikepirane bez Firewirea.

11 godina
neaktivan
offline
Sony handysam DCR-HC24

Nabavio sam WireFire kabel i uspio sam presnimit.

No međutim imam mali problem.

 

Snimka jako loše izgleda po kvaliteti. Jel to do kamere ili ... ? 

... Pokušao sam snimit vlak.

Pozdrav.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sony handysam DCR-HC24
Tonxy Xy kaže...

Nabavio sam WireFire kabel i uspio sam presnimit.

Kako točno si presnimavao? Je li bilo prekodiravanja? Je li ti video ostao u 25-megabitnom DV kodeku? Pogledaj s programom poput ovog. Ja sam inače kad sam koristio miniDV kameru presnimavao pomoću programa WinDV 1-2-3. Pomoću njega na disku dobiš AVI datoteke s videom kodiranim DV kodekom, znači isto ono što je na kazeti.

 

Tonxy Xy kaže...

Snimka jako loše izgleda po kvaliteti. Jel to do kamere ili ... ? 

... Pokušao sam snimit vlak.

Video si stavio na Private, što znači da ga ne možemo pogledati. Promijeni mu status u Unlisted (tad neće biti objavljen na tvom kanalu/profilu, ali ćemo ga mi kojima daš link moći pogledati).

16 godina
moderator
offline
Re: Sony handysam DCR-HC24

Pogledao sam sad snimku. A gle - to ti je kamera standardne definicije (rezolucije), znači rezolucije 720x576. Na snimci na YouTubeu sigurno još izgleda i gore nego jest, zbog prekodiravanja, niskog bitratea i snižavanja rezolucije (na 480p). Dodatni problem ti je što te kamere snimaju s proredom (interlaced), znači svaku drugu liniju, pa ako se propisno ne napravi deinterlacing, onda se mogu još vidjeti i artefakti povezani s interlacingom. Svemu tome dodaj još i to što je taj model kamere, ako me sjećanje ne vara, bio u negdje u amaterskoj klasi kamera, znači nekakva solidna kamerica za po doma, što znači da od nje ni nisi mogao očekivati nešto posebno oštar objektiv.

 

Uglavnom, prema ovome što vidim i uzimajući u obzir YouTube i prekodiravanje, kvaliteta slike je otprilike očekivana. Nema ti tu nažalost lijeka, osim kupnje neke novije, sposobnije kamere ili fotoaparata koji snima video. Ova kamera ti može donekle poslužiti za učenje snimanja, ali ništa više od toga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice