Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 289.740
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
11 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Do 1k, čak i polovan dolazi u obzir. Većina dobro očuvana, slabo korištena, dosta jeftinija od novih. 

SkorvY
8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav ljudi,
trebao bih fotic do 7000kn za osobnu upotrebu. 
Nikon ili canon? Molim Vas da mi napisete neke prijedloge. 
Hvala Vam. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

pumo je to para za osobnu upotrebu.... Koje su potrebe? Manji veci nocne fotke objektivi itd itd....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Poslovno / osobna upotreba. 
DSLR fotoaparat, pomični ekran, wifi, dobro bi bilo nocne fotke, jeftini dodaci (objektiv).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
@MudriIdijot
Nikon D7200 ti je najbolje za tu lovu.
Ako ces jeftinije, Pentax K-50.
13 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav!

Trebam stativ i nešto što će osigurati da je fotoaparat suh po kiši.

 

Nemam pojma koliko love kad ne znam okvirne cijene, ali da je best-buy.

Fotoaparat je D5300.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
chutac kaže...

Pozdrav!

Trebam stativ i nešto što će osigurati da je fotoaparat suh po kiši.

 

Nemam pojma koliko love kad ne znam okvirne cijene, ali da je best-buy.

Fotoaparat je D5300.

 To ti je isto ko da si doso na forum o automobilima i reko.

Pozdrav! Trebam auto

:PP

Reci za kaj trebas ? Ja sam se zeznul kad sam prvi put kupoval.

Prvi koji sam kupio je bio neki Vanguard koji se da razvuc na moju visinu i onda sam kasnije videl da sam se za*ebo jer ne trebam stativ koji je tak velik i koristio sam ga samo doma jer mi ga se nije dalo nosit okolo. 

Nedavno sam kupio Sirui T-005 i to je sad to. Skopljeni je samo 30cm, a da se razvuc na 138cm kaj je potpuno dovoljno za slikanje pejzaža. 
Stane bez problema u torbu kaj mi je najbitnije, odlicne je kvalitete i ima ball head sa arca swiss pločicom.

13 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pa ne znam haha


Treba mi da mi kamera bude mirna kod dugih ekspozicija 

Da ima velik raspon visina. Koristit ću ga u svim vremenskim uvijetima, ali ga neću nositi sa sobom, ne mora biti lagan.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

POZDRAV

 

MOLIM VAS DA MI NAPIŠETE GDJE JE U HR NAJJEFTINIJE  KUPITI Canon EF 100mm/1:2,8 USM Macro objektiv lens 100 2.8 f/2.8

 

ZANIMA ME SAMO TAJ OBJEKTIV

 

HVALA

 
0 3 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Pozdrav, skoro sam kupio Pentax k-x i pocetnik sam u radu sa dslr-om :) imam 2 objektiva sa slika interesuje me da li postoji nacin da se iskoriste na ovom pentaxu, da li postoji neki "prelaz" da se mogu montirati i koristiti. Unaprijed hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
MudriIdijot kaže...

Pozdrav ljudi,
trebao bih fotic do 7000kn za osobnu upotrebu. 
Nikon ili canon? Molim Vas da mi napisete neke prijedloge. 
Hvala Vam. 

 

Pentax K-50 sa 4 objektiva baci oko možda će ti biti zanimljiv. Odličan aparat ali nema Flip out ekran.

10 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav svima, može mala pomoć.naime kupio bi si neki kompaktni fotić,da je ok za noćne fotke ( koliko toliko) price range je do nekih 2500 do 3000kn, s tim da bi uzeo novo.. 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
artyom kaže...

Pozdrav svima, može mala pomoć.naime kupio bi si neki kompaktni fotić,da je ok za noćne fotke ( koliko toliko) price range je do nekih 2500 do 3000kn, s tim da bi uzeo novo.. 

hvala

 

Eo, ovo:

 

https://www.protis.hr/products/details/digitalni-fotoaparat-sony-rx100-carl-zeiss-crni/75555

14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Vi koji imate mirrorless aparate, kakve torbice koristite za njih? Tražim neku za tijelo + objektiv i par njih mi je upalo u oko, ima li netko ovakve vanguard i jel to dovoljno podstavljeno da se ne ošteti objektiv pri tipa spuštanju na stol i sl?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...

Vi koji imate mirrorless aparate, kakve torbice koristite za njih? Tražim neku za tijelo + objektiv i par njih mi je upalo u oko, ima li netko ovakve vanguard i jel to dovoljno podstavljeno da se ne ošteti objektiv pri tipa spuštanju na stol i sl?

 Ja imam Think Tank Mirroless Mover i jako je kvalitetno napravljena torba 
Imas vise velicina.

13 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Prijatelj traži aparat u cjenovnom rangu 1500-2000kn. Poželjno bi bilo da aparat ima veći senzor, s tim da zoom nije prioritet jer će aparat prvenstveno služiti za slikanje prirode u krupnijem planu, a i u zatvorenim objektima. Postoji li neki uređaj koji nudi tu kompenzaciju zoom za senzor?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 23:28 (slaven96).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Naručivat ću ovih dana s fotoklik.si pa ak netko treba nešto, možemo popola poštarinu (inače 10€)

 

Santana jesi to uzeo kod nas ili naručivao odnekud?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...

Naručivat ću ovih dana s fotoklik.si pa ak netko treba nešto, možemo popola poštarinu (inače 10€)

 

Santana jesi to uzeo kod nas ili naručivao odnekud?

 Ebay

14 godina
protjeran
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ljudi, trebam malu pomoć,jel bi se isplatilo kupovati nešto ovakvo.

ovo bi mi bio prvi D-SLR....link- http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/k5ii-pentax-da-55-300mm-ed-oglas-22555029

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozz ljudi , gdje ima za uzeti od Nikon en-el14 baterije , sta mislite od zamjenskim ? Trenutna na d3100 ne moze izdrzat 30 min snimanja ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

jel kupovao tko kada u prizmi? 

Kupujem jedan objektiv i na upit je. Poslao sam im mail za dostupnost i ne odgovaraju uopce.

 

Isto sam napravio za mcomputers i odgovor mi je stigao za 20min. Samo oni ne primaju kartice do 20.8. kaj mi ne pase.

 

Canosa mi ne dolazi u obzir

 

Edit: odgovorili su na facebooku

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 7:25 (Santana).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Rucipe kaže...

Pozz ljudi , gdje ima za uzeti od Nikon en-el14 baterije , sta mislite od zamjenskim ? Trenutna na d3100 ne moze izdrzat 30 min snimanja ...

 Kolegica i ja uzeli sa ebaya, 2 kom za 238 kn...rade bez greške...

 

 

EDIT: U Yellow store u Zgu 312 kn komad...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemohte zaboraviti da oni to jesu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 16:45 (Srednji).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Može link na baterije?

 

Također, koji bi mi stativ preporučili za 800-tinjak kuna? Ili kod nas ili Alzashop.
I da nije iz M-Computers, oni su se pokazali dobrima...

 

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
chutac kaže...

Može link na baterije?

 

Također, koji bi mi stativ preporučili za 800-tinjak kuna? Ili kod nas ili Alzashop.
I da nije iz M-Computers, oni su se pokazali dobrima...

 

Hvala :)

 http://www.ebay.com/itm/EN-EL14a-Battery-For-Nikon-Coolpix-Df-P7000-P7100-P7700-P7800-D5300-D5100-D5200/221892089200?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Moze koje misljenje o nikonovom 18-140mm objektivu dx vs! Isao bi na d5200 citam da je poprilicno ostar, jel netko koristio taj objektiv i jel ima neki bolji izbor za cca 200€(polovni)?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Kakvu opremu imate za čišćenje objektiva i tijela fotoaparata?

Idem na more pa da se znam pripremiti...

 

Kako čistite prašinu?

 

thx

 

 

 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pitao sam u novom topicu, ali uputili me ljudi ovdje :D

 

EOD 200D ili 750D ili D5300?

Svi su mi podjednake cijene u njemackoj...

Uglavnom za putovanja, setnje, okupljanja i slicno...

Lajkam 200D zbog svakojakih novotarija, i super video snimanja...

 

200D sa kit objektivom 18-55 IS, 750tka isto sa kitOM :D

Jedino D5300 sa 18-105...

 

Neki savjet? :D hvala... :D

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Wh1T3L10n kaže...

Pitao sam u novom topicu, ali uputili me ljudi ovdje :D

 

EOD 200D ili 750D ili D5300?

Svi su mi podjednake cijene u njemackoj...

Uglavnom za putovanja, setnje, okupljanja i slicno...

Lajkam 200D zbog svakojakih novotarija, i super video snimanja...

 

200D sa kit objektivom 18-55 IS, 750tka isto sa kitOM :D

Jedino D5300 sa 18-105...

 

Neki savjet? :D hvala... :D

 

Ja sam uzeo D3300 s 18-105mm i zadovoljan sam jer je meni kao početniku to sasvim dovoljno. Uzmi u obzir da ti kit objektivi 18-55mm neće pokazati što aparat može, posebno uz takvo tijelo, dakle očekuj da ćeš uskoro morati uzeti neki novi objektiv. Taj 18-105mm je također kit objektiv, ali svojim zoom ti daje više mogućnosti, posebno u prirodi i na putovanjima. I uz taj objektiv se možeš "pronaći", tj. vidjeti što te točno zanima u fotografiji i kakav objektiv će ti trebati u budućnosti (hoće li to biti neki fiksni kao 50mm npr, ili možda neki s velikim zoomom kao npr 50-300m). Ako si ograničen novcima, i ne bi volio kasnije ulagati preko toga iznosa u opremu, razmisli da uzmeš neko jeftinije tijelo kao što je D3300/3400 i da uzmeš bolji objektiv uz to. Možda 18-140mm ili možda odmah 17-50mm. Jer koliko god dobro tijelo da imaš, ako ćeš staviti na njega neki lošiji objektiv, nikad nećeš iskoristiti ni 40% potencijala aparata. U temi "Komentari fotografija" možeš pogledati neke fotografije koje sam ja napravio sa svojim aparatom, i mogu reći da mi je za većinu fotografija u prirodni koristio taj raspon objektiva od 55-105mm. Ovdje ima iskusnijih ljudi koji su i meni pomogli pri kupnji, pa se nadam da će se i oni javiti i savjetovati te! 

14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Planiram uzeti Samyang 12mm f2.0 za Samsung NX2000 (NX mount).

Koliko je to pametno i ima li neka bolja opcija?

Najviše fotkam landscapeove, grad i noćno nebo a za te stvari mi ovaj objektiv izgleda savršen, 1800 kn novi na ebayu, 2600 kod nas (Canosa).

 

Isto tako bi mi trebao neki stalak, što jeftiniji (100-150kn) samo da čvrsto drži dok fotkam noćno nebo i super.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
EZY-E kaže...

Planiram uzeti Samyang 12mm f2.0 za Samsung NX2000 (NX mount).

Koliko je to pametno i ima li neka bolja opcija?

Najviše fotkam landscapeove, grad i noćno nebo a za te stvari mi ovaj objektiv izgleda savršen, 1800 kn novi na ebayu, 2600 kod nas (Canosa).

 

Isto tako bi mi trebao neki stalak, što jeftiniji (100-150kn) samo da čvrsto drži dok fotkam noćno nebo i super.

 To je odlican objektiv i najbolji astro objektiv za aps-c senzor

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice