Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 694.760
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
daemon kaže...

A kada bi preporucili jos koni best buy do 5000kn? Dajte preporucite 3 fotica koja da razmotrim.

Hvala

https://www.svijet-medija.hr/art/fotoaparat-sony-ilce-6000lb-cec-crni-kit-sel-p1650-a6000-/56948

Potpis!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
CyberPlague kaže...

 Pentax ima veći ISO i bolju stabilizaciju i dynamic range.U drugu ruku Nikon snima FHD na 60FPSa(pentax isto ali na 30fps),nizak šum pri maloj ISO vrijednosti i općenito mrvicu bolju kvalitetu slike(barem po tehničkim podacima,u praksi se može pokazat i obrnuto :)

 

Oba imaju neke prednosti i mane,ali ovo je ono osnovno.I naravno,valja napomenut da Nikon ima više opreme na tržištu.

 

Bitna stvar je što Pentax ima puno bolju konstrukciju (Nikon u rukama izgleda ko igračka prema njemu). Ima bolje kontrole (dva kotačića za za brzo mijenjanje postavki) i puno bolje optičko tražilo (pentaprizmu koja pokriva 100% kadra i puno je svjetlije i veće naspram malog zrcala koje pokriva 95% kadra). Također Pentax ima veći izbor dediciranih APS-C objektiva i stabilizaciju u tijelu tako da su svi oni brzi priemovi stabilizirani.

U svakom slučaju bih za aparat ispod 7000kn preporučio Pentaxa, a iznad toga Nikona.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

a ovaj pentax? sad je na akciji u e digitalu? http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-s1-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-objektiv)-bijeli-p449383.html

 

i da li ovaj: 

http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-50-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-wr+50-200mm-dal-wr-objektiv)-bijeli-dslr-p360478.html

 

ili ovaj: 

http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-50-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-wr-objektiv)-bijeli-dslr-p360477.html pentax k50 ovisno o objektivu?

 

hvala svima

daemon {GmF}
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
daemon kaže...

a ovaj pentax? sad je na akciji u e digitalu? http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-s1-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-objektiv)-bijeli-p449383.html

 

i da li ovaj: 

http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-50-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-wr+50-200mm-dal-wr-objektiv)-bijeli-dslr-p360478.html

 

ili ovaj: 

http://www.edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-50-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-wr-objektiv)-bijeli-dslr-p360477.html pentax k50 ovisno o objektivu?

 

hvala svima

 

Za početak ti je najpametnije uzet ovaj treći koji si naveo pa onda kako budeš stajao s lovom nadograđivati sustav s objektivima. Razlika između ovog KS1 kita i K50 je što K50 dolazi sa WR objektivom, a KS1 ne.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 14:19 (Trickortreat).
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Molim pomoć, mislim se između skupog idiota Canon SX710 HS i jeftinog poluprofi aparata Canon EOS 1200D. Može savjet, unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Lovrenko kaže...

Molim pomoć, mislim se između skupog idiota Canon SX710 HS i jeftinog poluprofi aparata Canon EOS 1200D. Može savjet, unaprijed hvala!

 Oba su skupo sranj...vrti par stranica unazad i pronaći ćeš odgovor.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Lovrenko kaže...

Molim pomoć, mislim se između skupog idiota Canon SX710 HS i jeftinog poluprofi aparata Canon EOS 1200D. Može savjet, unaprijed hvala!

 Kolki ti je budzet?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Do 3,000 kn sam mislio maksimalno potrošiti, jer mi se ne da nešto pretjerano baviti profi slikama, ali kad putujem volim fotografirati.

Sada imam Olympus VR-360 i do sada sam bio zadovoljan slikama, ali mi u zadnje vrijeme ispadaju mutnije slike kad nije čisto osvjetljenje i kod zuma se pojavljuju mrlje koje me živciraju.

Vidim da pojedinci fale Olympus XZ-10, pa me zanima usporedba s mojim trenutnim i gdje se može nabaviti (u Elipsa ga nemaju).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Lovrenko kaže...

Do 3,000 kn sam mislio maksimalno potrošiti, jer mi se ne da nešto pretjerano baviti profi slikama, ali kad putujem volim fotografirati.

Sada imam Olympus VR-360 i do sada sam bio zadovoljan slikama, ali mi u zadnje vrijeme ispadaju mutnije slike kad nije čisto osvjetljenje i kod zuma se pojavljuju mrlje koje me živciraju.

Vidim da pojedinci fale Olympus XZ-10, pa me zanima usporedba s mojim trenutnim i gdje se može nabaviti (u Elipsa ga nemaju).

 Onda sony dsc rx-100. U edigitalu ga imaju za nekih 2900kn ili panasonic dmc-gf6 za 2500

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 22:47 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

I ja razmisljam o necem do 3000 kn. Jel taj dsc rx-100 onda best buy ili? Nemam pojma fotografiji, htio bi neki fotic bez da moram za pocetak vodit brigu o objektivima, itd.

 

I gdje je najbolje kupovat na kartice (amex)? Ili je to sve isto.

 

Malo sam preletio netom i vidim da u Sancta domenici imaju super popuste.

 

S obzirom na budzet, sto biste od ovog preporucili:

 

  • Panasonic DMC-LX7EP-K (2,999 kn)
  • Panasonic DMC-TZ60EP-K crni ( 2,799 kn)
  • Sony DSC-RX100 ( 3,299 kn)
  • Panasonic DMC-FZ200EP9 (2,999 kn)

 

Uzimao bih preko kartice tako da to sto je neki 200kn jeftiniji ili skuplji mi ne igra vecu ulogu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 15:45 (xG4M3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
xG4M3 kaže...

I ja razmisljam o necem do 3000 kn. Jel taj dsc rx-100 onda best buy ili? Nemam pojma fotografiji, htio bi neki fotic bez da moram za pocetak vodit brigu o objektivima, itd.

 

I gdje je najbolje kupovat na kartice (amex)? Ili je to sve isto.

 

Malo sam preletio netom i vidim da u Sancta domenici imaju super popuste.

 

S obzirom na budzet, sto biste od ovog preporucili:

 

  • Panasonic DMC-LX7EP-K (2,999 kn)
  • Panasonic DMC-TZ60EP-K crni ( 2,799 kn)
  • Sony DSC-RX100 ( 3,299 kn)
  • Panasonic DMC-FZ200EP9 (2,999 kn)

 

Uzimao bih preko kartice tako da to sto je neki 200kn jeftiniji ili skuplji mi ne igra vecu ulogu.

 

 http://www.edigital.hr/kompaktni-fotoaparati/sony-dsc-rx100-digitalni-fotoaparat-p326750.html?bid=&partner=10001

15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima,

najesen planiram kupiti neki DSLR pa sam polagano počeo proučavati ponudu i za oko su mi zapela dva aparata: Nikon D7100 i Pentax K3. Namjeravam kupiti samo tijelo i onda još malo bolji objektive od ovog kit. Za Nikon sam planirao onaj Nikkor objektiv 35mm F1.8. Koji bi vi od tih preporučili, ili ima još koji za taj iznos ~7000 kn?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, treba mi neko ko se dobro razume u fotoaprate da mi kaze da li vredi kupovati polovan i na sta treba da obratim paznju. Upravo mi nudi jedan prijatelj canon 60d 18 135mm zum, dupla beterija, torbica 450e ili 400d za 140e. Da li su to ok cene, ne znam kako se krecu cene polovnih fotoaparata. Zanima me ovaj 60d, neko vreme sam slikala sa 600d (pozajmljenim), pa sad planiram da kupim neki.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Daynn kaže...

Pozdrav svima,

najesen planiram kupiti neki DSLR pa sam polagano počeo proučavati ponudu i za oko su mi zapela dva aparata: Nikon D7100 i Pentax K3. Namjeravam kupiti samo tijelo i onda još malo bolji objektive od ovog kit. Za Nikon sam planirao onaj Nikkor objektiv 35mm F1.8. Koji bi vi od tih preporučili, ili ima još koji za taj iznos ~7000 kn?

 

Nikona uzmi. Ako možeš ikako još dodati pa uzmi D7200. Puno toga su poboljšali u odnosu na 7100ku, ako ne, nije ni ona loša.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ne pratim polovnjare,pogotovo prije 2010.g. ali jedna me cura pitala za prijedlog fotoaparata za početnike do 1000kn,pa ako netko ima prijedloge s njuškala,samo pucajte,ja ju nagovaram da ide na analog,ali ona hoće isključivo DSLR(znači negdje 2006-7g.)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Kupujem fotoaparat do cca.2500 kn. Zapikirao sam Nikon J1? Ima li netko možda bolji prijedlog, pošto se ja baš ne razumijem u fotoaparate.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EVEN kaže...

Kupujem fotoaparat do cca.2500 kn. Zapikirao sam Nikon J1? Ima li netko možda bolji prijedlog, pošto se ja baš ne razumijem u fotoaparate.

 Jesi siguran?Mislim da je on cca 3500kn

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Dakle napokon idem u realizaciju fotoaparata i sviđa mi se Nikon D3300 (cjenovno mi je prihvatljiv i nudi mi sve što trebam ko početnik)...ima li neki drugi fotić koji mu konkurira i/il je bolji u više elemenata, a da je u istom cjenovnom rangu? (nemora nužno DSLR, ali prednost imaju oni sa sličnom kvalitetom slike i videom 1080p/60fps) i isplati li se recimo protegnuti na d5200 i moze li im sony 5100 konkurirati? svida mi se sto je prakticniji

Takodjer me zanima gdje je kod nas pouzdano kupiti i ima li ko iskustva s kupnjom vani? 
Dakle ako bi se našao neki povoljan dućan negdje u bližem dijelu Slo/Au onda bi definitivno razmotrio i odlazak kod njih po aparat pa ako ima ko kakvih iskustava slobodno nek podijeli, može i PM.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 23:48 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Double kit je oko 3k, a s jednim objektivom samo je oko 2300kn. Gledao sam i eos 1200D i eos 100D. Mogu ih doiti nešto jeftinije, pa sad ne znam... Prijedlog?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EVEN kaže...

Double kit je oko 3k, a s jednim objektivom samo je oko 2300kn. Gledao sam i eos 1200D i eos 100D. Mogu ih doiti nešto jeftinije, pa sad ne znam... Prijedlog?

 Radije nikon,njihovi modeli u istom cjenovnom rangu su po kvaliteti gotovo uvijek bolji od canona(u istom cjenovnom rangu,naravno,pogotovo vrijedi za jeftinije modele)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

Dakle napokon idem u realizaciju fotoaparata i sviđa mi se Nikon D3300 (cjenovno mi je prihvatljiv i nudi mi sve što trebam ko početnik)...ima li neki drugi fotić koji mu konkurira i/il je bolji u više elemenata, a da je u istom cjenovnom rangu? (nemora nužno DSLR, ali prednost imaju oni sa sličnom kvalitetom slike i videom 1080p/60fps) i isplati li se recimo protegnuti na d5200 i moze li im sony 5100 konkurirati? svida mi se sto je prakticniji

Takodjer me zanima gdje je kod nas pouzdano kupiti i ima li ko iskustva s kupnjom vani? 
Dakle ako bi se našao neki povoljan dućan negdje u bližem dijelu Slo/Au onda bi definitivno razmotrio i odlazak kod njih po aparat pa ako ima ko kakvih iskustava slobodno nek podijeli, može i PM.

 

U tom cijenovnom rangu kao fotić (znači samo za slike) ti je najbolji Pentax K-50, ako ti je bitan video, onda je D3300 u prednosti. Sony je manji i nema optičko tražilo, ali po ostalim specifikacijama je tu negdje s Nikonom.

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Da,bitan mi je video ali sam sad malo u dilemi jer razmisljam da je to investicija koja se isplati i ne kupuje se fotic svaki dan pa bi mozda ipak isao na jacu verziju nikona, na 5200, znam da nije nesto puno bolji od 3300, ali ima nekih prednosti + taj ekran okretni sto bi moglo poslizit tak da mislim da cu se za njega odlucit

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

Da,bitan mi je video ali sam sad malo u dilemi jer razmisljam da je to investicija koja se isplati i ne kupuje se fotic svaki dan pa bi mozda ipak isao na jacu verziju nikona, na 5200, znam da nije nesto puno bolji od 3300, ali ima nekih prednosti + taj ekran okretni sto bi moglo poslizit tak da mislim da cu se za njega odlucit

 

D3300 je nov aparat, D5200 je star (još su d5300 i d5500 izašli kao njegovi nasljednici). Mehanički je d5200 bolji, elektronički d3300 koji ima i bolju kvalitetu slike i videa.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

 

D3300 je nov aparat, D5200 je star (još su d5300 i d5500 izašli kao njegovi nasljednici). Mehanički je d5200 bolji, elektronički d3300 koji ima i bolju kvalitetu slike i videa.

 Hah totalna dilema i kaj sad uzet? Na kraju ce ispast najbolje sony 5100 i gotovo 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

 Hah totalna dilema i kaj sad uzet? Na kraju ce ispast najbolje sony 5100 i gotovo 

 

Sony nema optičko tražilo (meni je postojanje optičkog tražila npr bitna stavka jer je masu ugodnije raditi s njime), manji je, al u ostalome je svemu na razini dvaju Nikona. Pa ako su ti dimenzije bitne, nećeš pogriješiti ni sa Sonyjem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2015 8:15 (Trickortreat).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

 

Sony nema optičko tražilo (meni je postojanje optičkog tražila npr bitna stavka jer je masu ugodnije raditi s njime), manji je, al u ostalome je svemu na razini dvaju Nikona. Pa ako su ti dimenzije bitne, nećeš pogriješiti ni sa Sonyjem.

 Da, malo se pribojavam koristenja iskljucivo opcije ekrana pogotovo na izrazitom svjetlu/suncu...
Čuo sam neke glasine da se nakon kraceg vremena snimanja FHD videa Sony počne zagrijavati...ima li netko kakvih iskustava s tim?
I malo razmisljam iako je recimo stariji model, 5200 je super pocetnicki fotic i stvarno mi nudi sve sta trebam tak da mislim da cu ovih dana donijeti odluku i samo uzeti bez puno promisljanja

13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Da li se isplati uzeti Fujifilm FinePix S8600 za 1100kn ili Nikon COOLPIX L830 1400 kn ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 12:06 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ovako zanima me vaše mišljenje o fotoaparatima Panasonic Lumix LX-7SONY DSC-RX100 ?
Vaša mišljena,dali je Sony puno bolji i dali se isplati dati 300kn više i kupiti Sony ?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Indigo OO kaže...

Ovako zanima me vaše mišljenje o fotoaparatima Panasonic Lumix LX-7SONY DSC-RX100 ?
Vaša mišljena,dali je Sony puno bolji i dali se isplati dati 300kn više i kupiti Sony ?

 

 

Bolji je Sony, isplati se dat 300kn više.

12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav ekipa. Počinjem sa fotografijom, a totalni sam početnik pa bih cijenio par savjeta iskusne ekipe. 

Osim što sam početnik, također mi je i svaka kuna bitna. 
Zanima me za početak, je li dovoljan nekakav kompaktni digitalac kao što je Sony RX 100 (i koja verzija) ili ići na skuplje varijante u vidu DSLR-a ili postoji jeftinija varijanta od obje spomenute? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice