Punjenje Lithium Ion baterije za fot

poruka: 5
|
čitano: 6.260
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Punjenje Lithium Ion baterije

Koristim jednu original Nikon bateriju i jednu japansku koju sam dodatno kupio (Lithium Ion baterije) sada me zanima je li ispravno puniti bateriju dok je negdje na polovici 50% pošto sam čitao da je sve ispod 20% riskantnije čekati jer s vremenom dokrajci bateriju.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Punjenje Lithium Ion baterije za fot

Tako je, bolje ju je puniti što ranije. Kad ju ne koristiš drži ju na 50 do 60 % kapaciteta i na što hladnijem i manje vlažnom mjestu. Naravno, ne smiješ dopustiti da padne ispod 2 V ikada.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Punjenje Lithium Ion baterije za fot
Jakovp kaže...

Tako je, bolje ju je puniti što ranije. Kad ju ne koristiš drži ju na 50 do 60 % kapaciteta i na što hladnijem i manje vlažnom mjestu. Naravno, ne smiješ dopustiti da padne ispod 2 V ikada.

Aha, hvala puno i daj mi reci ovo s 2 Volta, možda glupo pitanje, ali kako misliš da ne padne ispod?
Hvala! {#}

14 godina
odjavljen
offline
Punjenje Lithium Ion baterije za fot

Napon baterije nikada ne smije pasti ispod 2 volta u njenom životnom vijeku. Dakle ako ju ne koristiš napuni ju tu i tamo Do 50 ili 60 %.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjenje Lithium Ion baterije
sippi45 kaže...

Koristim jednu original Nikon bateriju i jednu japansku koju sam dodatno kupio (Lithium Ion baterije) sada me zanima je li ispravno puniti bateriju dok je negdje na polovici 50% pošto sam čitao da je sve ispod 20% riskantnije čekati jer s vremenom dokrajci bateriju.

Li-ionske baterije u foto-aparatu smiješ prazniti "do kraja", no bilo bi je uputno napuniti odmah nakon pražnjenja. Zašto smiješ prazniti do kraja? Zato jer je u stvari ne prazniš do kraja, s obzirom da fotoaparati i kamere stalno paze na napon baterije i zapravo će, kad baterija dosegne kritično niski napon (kad je skoro pa prazna), prekinuti snimanje i isključiti se.

 

Bateriju naravno smiješ puniti i kad je samo 50% ispražnjena - zapravo bi bilo optimalno da je ne prazniš do kraja, ali i da je ne puniš do kraja.

 

Uglavnom, nedaj se inkomodirati - nemoj zbog bojazni da bi oštetio bateriju propuštati fotografiranje. Fotkaj koliko ide ili kad ti se ukaže prilika za zamjenu baterije i nakon zamjene stavi bateriju na punjenje.

 

Ako se li-ionska baterija dulje vrijeme neće koristiti, vodi se ovime što Jakovp kaže.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 19:37 (mbaksa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice