Crtići Koje Volimo

poruka: 103
|
čitano: 24.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Crtići Koje Volimo

ovako volim vecinu vasih samo bi dodao

 

Nicka Praskatona

 

i scooby doo

cim dulje na linuxu to bolje za moje zivce i zdravlje nadam se da ce te i vi to shvatiti PO PREPORUCI DOKTORA LUKE KOVACA
15 godina
offline
Crtići Koje Volimo

pončoi i toro, mušice mu tuste ;)

12 mjesec je blizu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crtići Koje Volimo
Njega sam ja već napisao:

NICK PRASKATON

POKEMONI

TOM & JERRY

SPUŽVABOB SKOCKANI

DIVLJE MAČKE

 

A sad i ja svojoj listi dodajem Scooby Doo-a

 

I volio bih da prikažu crtić Maska. Imao sam ga na VHS-u ali mi je u videorekorderu zaglavljena kazeta već godinu dana.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 21:13 (andy0101).
14 godina
protjeran
offline
Crtići Koje Volimo

Spongebob,Bugs Bunny,Silvester i ćići,Tom and jarry.

15 godina
offline
Crtići Koje Volimo

Ja,kad sam bio mali,najvise sam volio Tom i Jerry,Ninja Turtles i PokemoneNamigiva

Batman je zakon!
14 godina
offline
Crtići Koje Volimo

sve od navednog sam gledo i sviđa mi se i imam i neke igrice kao naruto i  dbz

michael
15 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

South Park.

O očima n00bova svatko je cheater. U očima moderatora svatko je spamer. Quid latine dictum est altum viditur- Sve rečeno na Latinski zvuči pametno.
16 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Pa sad ih više ne gledam ali kad sam bio mlađi gledao sam ih dosta i bili su mi bolji od ovih današnjih. Iz najranijeg sjećanja ostao mi je Gustav, to je bio nekakav češki crtić u trajanju od 5 minuta, a kasnije su počeli Bipsići, Štrumpfovi, Snorkijevci, Blufonci, Rakuni, Superted, Bananaman, He-Man, Saber Rider, Voltron, itd. Većina toga se može pronaći i pogledati na YouTubeu.

...Have a little Faith in me...
15 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Dragonball, DBZ,DBGT.  U ovih 20 dana odkad sam uganuo glezanj sam pogledao sve epizode, doslovno sve Cool

14 godina
offline
Crtići Koje Volimo

Ja isto sad ne gledam crtice al znam sa sestrom power pop girl pogledat Smijeh a prije sam ih dost gledao...Ovi nowi high tech crtici su sranje,em neamju price nikakve,em to rade sam da pare zarade,em je grafika sranje..

Najbolji

skubi du

shaman king

pokemon

digimon

power pop girl

dexter

teletabisi su bili na hrtu Smijeh

A i pol sam ih zaboravil

14 godina
protjeran
offline
RE: Crtići Koje Volimo
andy0101 kaže...
Da i ja bi volio da vrate DBZ, iako san ga gleda ima po miseca, ali ovo je ista stvar kao vezi igara, npr. GTA IV nije "Igrica" nego "Igra", pa npr. Dragon Ball Z nije "Crtić", to je za odraslije(baš ce dica gledat kako je biju, ovi mu osiče ruku, probode stomak), to je "Anime"!
Da ali ne crtići(kao sti si ti napisao u prvom postu), crtići su ono za malu djecu, a dbz sam naveo za primjer.
Ja volim ne crtiće, već anime
To je istina, najgore mi je kad mi dođe stari pa kaže, a opet gledaš te crtiće ka da ti je pet godina ANIME su velika razlika od crtića... Shvatite to
kad sam imao 14 godina proučavao sam anime i manga pa znam razliku između anime i crtića za mene se netrebate brinuti

 

 

Blablabla. Loads of crap! Podjećate me na chX-a.


Anime je izraz za svaki animirani film ili seriju iz Japana. Često je prepoznatljiv stil animacije likova s velikim očima i povremeno ozbiljnijeg i ambicioznijeg sadržaja za odrasle.
Izvor: Wikipedija

Anime su animirani filmovi povremeno ozbiljnijeg sadržaja za odrasle. ALI (!) - ipak su animirani filmovi!

 

A što je crtić?

crtić

razg. animirani film, v. animiran Δ
Izvor: Hrvatski enciklopedijski rječnik

Dakle:

ANIME = VRSTA ANIMIRANOG FILMA
CRTIĆ = RAZGOVORNI IZRAZ ZA "ANIMIRANI FILM"

ANIME = VRSTA CRTIĆA

 

Crtić može biti za malu djecu, ali isto tako može biti i za odrasle. Riječ "crtić" ne definira dobnu granicu kojoj je dotični namijenjen.

 

Sada vi dajte svoje izvore kojima podupirete svoje definicije crtića i anime.

 

To što neki govore "a opet gledaš te crtiće ka da ti je pet godina" je njihov problem needukacije. Kada vam to netko kaže recite mu da dođe gledati s vama pet minuta pa nek vam kaže jesu li to crtići za djecu od pet godina.

 

 

Ok, sad kad smo to riješili, vratit ću se on-topic.

 

NICK PRASKATON

POKEMONI

TOM & JERRY

SPUŽVABOB SKOCKANI

 

I kao prvo, DIVLJE MAČKE

 

Kad se sjetim još editirat ću.

blja bla bla bla

ja ču sve animirane filmove i dalje zvati crtići

Sk8er Boi
14 godina
protjeran
offline
Crtići Koje Volimo

Definitivno Spužva Bob skcockani, od ostatka isticu se Tom & Jerry.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
15 godina
offline
Crtići Koje Volimo

Samo da kažem jednu stvar - ne mogu se svi animirani filmovi zvati crtićim jer oni to nisu.

 

Animirani film je zajednički naziv za brojne vrste filmova (crtane, lutkarske, kolažne, filmove s animiranim predmetima i sl.) koji nastaju uzastopnim snimanjem pojedinačnih sličica a koje kasnije bivaju "oživljene" tehnikom filmske projekcije (npr. snima/crta se sličica po sličica i zatim se prilikom projekcije izmjenjuju recimo 24x u sekundi te zbog našeg tromog oka mi to doživljavamo kao iluziju pokreta - iako se tu zapravo radi o prikazu statičnih slika). S obzirom na različite tehnike koje se rabe pri realizaciji filma, može se govoriti o crtanim, kolažnim, lutkarskim... ili pak filmovima računalne animacije.

 

Dakle, crtani film je podvrsta animiranog filma. I nikako nije isto što i animirani film. Jednako tako Shrek, Ice Age i slični animirani filmovi su filmovi računalne animicije (također podvrsta animiranog filma) - oni nisu crtići jer nisu crtani rukom. Sam pojam crtanog filma ne odnosi se na dobnu granicu i nije namijenjen djeci - radi se prije svega o crtačkoj tehnici.

 

Eto nadam se da su sada neke stvari jasnije.

 

A moj izbor "crtića" bio bi: (dugometražne ne bih nabrajao jer bi to potrajalo)

 

A Je To!

Bolek i Lolek

Looney Tunes - stari dobri crtići

Gogs

He-Man

Bipsići

They took our jobs!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crtići Koje Volimo
Stimulans kaže...

Samo da kažem jednu stvar - ne mogu se svi animirani filmovi zvati crtićim jer oni to nisu.

 

Animirani film je zajednički naziv za brojne vrste filmova (crtane, lutkarske, kolažne, filmove s animiranim predmetima i sl.) koji nastaju uzastopnim snimanjem pojedinačnih sličica a koje kasnije bivaju "oživljene" tehnikom filmske projekcije (npr. snima/crta se sličica po sličica i zatim se prilikom projekcije izmjenjuju recimo 24x u sekundi te zbog našeg tromog oka mi to doživljavamo kao iluziju pokreta - iako se tu zapravo radi o prikazu statičnih slika). S obzirom na različite tehnike koje se rabe pri realizaciji filma, može se govoriti o crtanim, kolažnim, lutkarskim... ili pak filmovima računalne animacije.

 

Dakle, crtani film je podvrsta animiranog filma. I nikako nije isto što i animirani film. Jednako tako Shrek, Ice Age i slični animirani filmovi su filmovi računalne animicije (također podvrsta animiranog filma) - oni nisu crtići jer nisu crtani rukom. Sam pojam crtanog filma ne odnosi se na dobnu granicu i nije namijenjen djeci - radi se prije svega o crtačkoj tehnici.

 

Eto nadam se da su sada neke stvari jasnije.

 

A moj izbor "crtića" bio bi: (dugometražne ne bih nabrajao jer bi to potrajalo)

 

A Je To!

Bolek i Lolek

Looney Tunes - stari dobri crtići

Gogs

He-Man

Bipsići

  1. Da nisu svi animirani filmovi crtani - istina. Nisam bio u pravu.
  2. Nisu li anime crtani filmovi? Nisu nastali računalnom 3D animacijom, niti su lutkarski niti su kolažni. Crtani su. Crtići. Bio sam u pravu.
  3. Pojam crtanog filma ne odnosi se na dobnu granicu. Bio sam u pravu.

 

2/3 tvrdnje sam bio u pravu.

Zaključak: Anime su crtići. Točka.

14 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Spuzva bob =D pink panther =D pokemoni =D i simpsoni!!!!!!! =D =D =D a naravno i tom & jerry! =D

AMD Athlon(tm) 7750 dual core,2.71 ghz,3.5 gb RAM,ATI radeon HD 4850 graf.
15 godina
protjeran
offline
Crtići Koje Volimo

1.bubimir

2.baltazar

3.a je to

SVE SU TO FLOSKULE I INSINUACIJE
14 godina
offline
RE: Crtići Koje Volimo

NAJbolji crtic svih vremena je MAJSTOR Fantac! xD

preeedobar mi je taj crtic bio...cudi me sto se nitko nije sjetio njega

i naravno dragon ball serijal

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 23:59 (lollik91).
15 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Najbolji crtići su

 

1. Tom 'n' Jerry

2. Silverstar i Čići (ili kako se već zove, znate na šta mislim)

3. Majstor Fantač

4. A je to 

5.Tom 'n' Jerry kids

6. Cipelići

7. Štrumfovi

 

 

Kad bi se ti crtići sad vrtjeli na TV-u siguran sam da bi ih i sada pogledao

 

EDIT: Simpsoni - neznam kako sam njih mogao zaboravit

Hvala mami i tati koji su me napravili, jer da me nema mnogo ljudi bi bilo u velikoj zabludi!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 1:23 (D3nnis).
15 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Jedan dan sam baš gledao brata što gleda na TV-u. Koliko sam zapravo shvatio, stalno je na satelitskim programima i na jednom sam vidio crtanu seriju Disney Phineas and Ferb. Kako god izgledala djetinjasto, toliko sam se nasmijao da niti ja ne znam. Bolesno, ali zabavno.

14 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Kada bih napisao neke stare još bi me pitali jel' to izvođeno kao predstava u doba Tutankamona i Ramzesa II.Zato ću reći GOGS...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
offline
Crtići Koje Volimo

http://memorabilia.blog.hr/

 

Lik je na ovoj stranici   digo na rapidshare sve epizode tora i ponča, neke nikpraskatona i još puno lipih stvari. za sve ljubitelje crtanih filmova obavezno posjetiti.

"So say we all"
15 godina
offline
Crtići Koje Volimo

1. Transformersi (stari)

2. Nindza kornjace (stare)

3. Robotec

4. Avatar

 

He who dares, wins
15 godina
protjeran
offline
RE: Crtići Koje Volimo

hmm, ja sam dijete u dusi:D.Iskreno volio sam razne crtane a od ovih novi sto sad klinci gledaju nije ni cudo sto su ovoliko agresivna...cccc...


Tom i Jery, nea ludzeg crtica na svijetu

Nindza kornjace nekad sam oci gubio radi njih i davao svoju uzinu za novi primjerak VHS kasete, a sad ove nove dodze mi da povratim

Transformersi, imao sam primjerak jednog i od silnog gledanja vrpca je pukla hehe

Dusko dugousko, baltazar, teletabisi, imao sam par crtica sa Mickey mausom i siljom, ali davno bilo, takodzer iako nije crtic ali u neku ruku i jeste famozni Power Rengersi, Bathman i jos more tih stari crtica i dan danas ih rado pogledam ako nadzem nekud na netu:D

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
15 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

 ANIME                                     CRTIĆI

 

1 Dragonball Z                      Tom and Jerry

 

2 Bleach                                 Simpsons

 

3 Naruto                                Futurama

 

4 One piece                           Sponge BoB

 

5 Tenjou tenge                      Family Guy  

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Scooby Doo

Dexterov laboratorij

Flinstones

Tom&Jerry

 

 

oko za oko,pasta za zube
15 godina
offline
RE: Crtići Koje Volimo
jurluk kaže...

Happy Tree Friends    Belji se

Ovaj je najkrvaviji.

 

Pogledajte koju epizodu na jutubu, ako već niste.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
14 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

simpsoni i samo simpsoni i simpsoni i jedino simpsoni. no tu su jos i Simpsoni i nesmijemo zaboravit ni SiMpSoNe no sve u svemu SIMPSONI   NevinašceSmijehBelji seNamigiva. HEHE salim se. naravno imamo i dexterov labaratorij, tom & jerry, sponge bob, ice age, no ima ih jos puno ali ih se nemogu sjetit ako budem napisat cuOsmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 20:21 (d3stroy3r_cro).
15 godina
offline
RE: Crtići Koje Volimo
d3stroy3r_cro kaže...

simpsoni i samo simpsoni i simpsoni i jedino simpsoni. no tu su jos i Simpsoni i nesmijemo zaboravit ni SiMpSoNe no sve u svemu SIMPSONI   NevinašceSmijehBelji seNamigiva. HEHE

Slažem se, definitivno najbolji.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
offline
Crtići Koje Volimo

Volim pogledati Whats with Andy i Spužvu Boba

Snipin's a good job, mate! It's challengin' work, outta doors. I guarantee you'll not go hungry
15 godina
neaktivan
offline
Crtići Koje Volimo

Spužva Bob,Dexterov labaratorij,Simpsoni od serija,a od filmova Open season 2(Sezona lova 2),Izbavitelji i Shrek 1,2,3...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice