Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 819.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
15 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Ima li neko da bi mozda prodao svoju prvu knjigu ili posudio za nadoknadu? Zaista imam zelju da krenem citati, a da kupujem nov novcitu knjigu mi je mehhh.

Hvala unaprijed.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Arxi kaže...

Ima li neko da bi mozda prodao svoju prvu knjigu ili posudio za nadoknadu? Zaista imam zelju da krenem citati, a da kupujem nov novcitu knjigu mi je mehhh.

Hvala unaprijed.

kupi na engleskom za 50 kuna :D dođe ti na isto i kad bi kupovao od nekog ^^

Some say the world will end in fire. Some say in ice. From what I’ve tasted of desire I hold with those who favor fire...
15 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

je, bas sam pogledao po netu, skoro pa dzabe.

14 godina
offline
Game Of Thrones

ja sam si za ovo ljeto naskidao serija kojih 30 gb za gledanje, razno razne, ali game of thrones si ostavljam za kraj ^^

 

također bih moga preporučit onima kojima se je svidila ova serija da si također pogleda seriju camelot, isto odlična barem meni, od prve serije dosta zanimljivo, a dalje sve bolje i bolje  zamrzlame sa ekipom i tako to

 

jako mi se sviđa serija te dajem kao preporuku onima kojima se je game of thornes svidio, samo da odgledam camelot pa onda šećer na kraju sa game of thrones {#}

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
13 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

mene zanima jel vama koji ste pročitali knjigu glupo što ne postoji brynden tully koji je jedan od glavnih robovih savjetnika

JA SAM PADOBRANAC U TEMU.
16 godina
offline
Re: Game Of Thrones
RonoN kaže...
gringo88 kaže...
trap kaže...

Preporuka, pročitaj i prvu knjigu, nećeš požaliti, iako pošto si pogledao seriju, neki događaji ti neće biti wow i šok, kao što su bili običnim čitateljima. No zato si imao tu privilegiju tijekom gledanja serije. :)

Pa da, ima totalno wow dijelova i drago mi je da se nisu suzdržavali na brutalnosti, to me iskreno iznenadilo :).

 

A za pozadinske priče i to, pa da tako sam nešto i očekivao. Mislim da ću malo prolistati wiki oko nekih dijelova pozadinske priče trona i onih mačeva, to mi je malo bilo zbrzano i nisam baš shvatio taj origin, pa budem prešao na drugu knjigu.

 

Nego nisam baš u knjigama, pa me zanima je li bolje čitati na originalnom engleskom jeziku, ili je svejedno i naši su dobro odradili prijevod?

citao sam i engl i hr izdanje i smatram da je algoritam napravio dobar posao s prijevodom

i steta da ne procitas i prvu knjigu iako znas glavnu radnju... vjerujem da bi te i ti sporedni detalji kojih ima pregrst mogli odusevljavati (mene jesu i jos uvijek me odusljevaju - upravo se pripremam za petu knjigu tako sto treci puta u nekih 7 godina citam cijeli serijal)

pohvalio sam prijevod prve 4 knjige na hr, ali moram podvuci crtu i reci da sam jako razocaran prijevodom Plesa zmajeva

a nisam jedini:

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=148195&Korak=misljenja

 

Gosp. Cvetković Sever je malo zabrazdio u neke svoje sfere a čini se da su se u Algoritmu previše žurili s žetvom love pa ga nisu kontrolirali

 

 

 

and the heavens shall tremble
13 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

ima tko kakve informacije o novoj sezoni, ja sam negdje cital da bi to trebalo biti tek 09/2012...{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
ton7 kaže...

ima tko kakve informacije o novoj sezoni, ja sam negdje cital da bi to trebalo biti tek 09/2012...{#}

Već je navedeno negdje iza, ali proljeće 2012. počinje nova sezona

Potpis
16 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Procitah ples zmajeva sada preko odmora odlicna knjiga. Cak sam zagledao da uzmem set na hrvatskom, ali kada sam vidio kako je prevedeno, uzas. Zasto ljudi pokusavaju prevoditi imena i lokacije, ne ide mi u glavu nikako. 

 

Imam cak i lord of the rings na hrvatskom, ali mi se nije dalo citati poslje prvih 100 stranica. 

Danas kada postajem pionir ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2011 10:44 (zeleni).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
zeleni kaže...

Procitah ples zmajeva sada preko odmora odlicna knjiga. Cak sam zagledao da uzmem set na hrvatskom, ali kada sam vidio kako je prevedeno, uzas. Zasto ljudi pokusavaju prevoditi imena i lokacije, ne ide mi u glavu nikako. 

 

Imam cak i lord of the rings na hrvatskom, ali mi se nije dalo citati poslje prvih 100 stranica. 

 

ma nema do oriđiđija {#}

Some say the world will end in fire. Some say in ice. From what I’ve tasted of desire I hold with those who favor fire...
16 godina
moderator
offline
Re: Game Of Thrones
RonoN kaže...

pohvalio sam prijevod prve 4 knjige na hr, ali moram podvuci crtu i reci da sam jako razocaran prijevodom Plesa zmajeva

a nisam jedini:

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=148195&Korak=misljenja

 

Gosp. Cvetković Sever je malo zabrazdio u neke svoje sfere a čini se da su se u Algoritmu previše žurili s žetvom love pa ga nisu kontrolirali

 

 

 

 

Točno! Prve četiri knjige su izvrsno prevedene, vrhunski odrađene (Tajana Pavičević), a u ovoj zadnjoj se točno vidi tko je prevodio koje poglavlje i Severov prijevod (nova imena - nije pročitao prethodne knjige, aorist i imperfekt) jednostavno bode oči.

 

Međutim, s većinom mišljenja na ovom linku se uopće ne slažem. 

This space for rent!
15 godina
offline
Game Of Thrones

Neznam jeli vec netko zalijepio ali samo da vas obavijestim

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=14420

 

A moze se i koja kuna zaradit.

"Audicija će se održati 23.kolovoza od 15 sati u prostorima bivše pošte na Pilama, na adresi Branitelja Dubrovnika 2. Za snimanje serije traže se bebe od 1 do 3 godine starosti, djevojčice i dječaci od 7 do 18 godina te žene i muškarci od 18 do 70 godina. Šuška se kako se traži oko 200 statista."

League Of Legends IGN: slinA
14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Jedna od najboljih serija koje sam pogledao u zadnje vrijeme.
Na sve komentare tipa 'Na Wikipediji piše ovo', 'na Internetu san naša da piše ono' odgovaram 'Pisalo je i na zidu pička pa ja slomija kurac'.
15 godina
offline
Re: Game Of Thrones

Kako dočekati proljeće 2012 za novu sezonu?!

ORIGIN NICK: rmandic | Battlefield: Bad Company 2 nickname : dreammaker. (s točkom na kraju)
13 godina
offline
Game Of Thrones

Moj prijatelj,Giuliano,inace pjevac kao sto znate glumi viteza u Game Of Thrones.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
ja upravo čitam 5. nastavak (napokon). Seriju sam pogledao i dopala mi se,ali knjiga je knjiga i smatram da oni koji nisu čitali su zakinuti. Jednostavno fali jako puno detalja...
12 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

cuo sam da je dobra ta serija,pogledacu je :P 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
zoharbizo kaže...

Moj prijatelj,Giuliano,inace pjevac kao sto znate glumi viteza u Game Of Thrones.

 

moj frend je isto dobio ponudu za malo veću ulogu, mislim da nekog od Dothrakija ^^

Some say the world will end in fire. Some say in ice. From what I’ve tasted of desire I hold with those who favor fire...
12 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

oho RPG igra {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Arabarran kaže...
ja upravo čitam 5. nastavak (napokon). Seriju sam pogledao i dopala mi se,ali knjiga je knjiga i smatram da oni koji nisu čitali su zakinuti. Jednostavno fali jako puno detalja...

Ja sam poceo gledati seriju kad je izasla na HBO-u, ali kad sam saznao da ima knjiga prestao sam. Skupio pare i u prvi algoritam po knjigu. Knjiga je uvijek bolja od filma/serije, ovo nije iznimka, preporuka ;)

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
14 godina
odjavljen
offline
Re: Game Of Thrones
Arabarran kaže...
ja upravo čitam 5. nastavak (napokon). Seriju sam pogledao i dopala mi se,ali knjiga je knjiga i smatram da oni koji nisu čitali su zakinuti. Jednostavno fali jako puno detalja...

Čekaj, izašao je Ples zmajeva?Zadnje sam čitao Gozbu vrana još tamo 2007. i ako se ne varam knjiga je bila u dva dijela ili sam u krivu?

15 godina
offline
Game Of Thrones

Da,iozašao je ples zmajeva,a radnja se zbiva paralelno sa gozbom vrana,još 6 nastavak i to je to {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Arabarran kaže...

Da,iozašao je ples zmajeva,a radnja se zbiva paralelno sa gozbom vrana,još 6 nastavak i to je to {#}

Što neće biti 2 nastavka ili 1 ali opet podijeljen u 2 dijela? Ako se ne varam The Winds of Winter i A Dream of Spring

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Game Of Thrones
Arabarran kaže...

Da,iozašao je ples zmajeva,a radnja se zbiva paralelno sa gozbom vrana,još 6 nastavak i to je to {#}

Čekaj, nije Gozba vrana izašla u dva dijela?

15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Paolo2612 kaže...
Arabarran kaže...

Da,iozašao je ples zmajeva,a radnja se zbiva paralelno sa gozbom vrana,još 6 nastavak i to je to {#}

Što neće biti 2 nastavka ili 1 ali opet podijeljen u 2 dijela? Ako se ne varam The Winds of Winter i A Dream of Spring

To ne znam. Uglavnom,gozba vrana i ples zmajeva su nastavci oluje mačeva,gdje ples zmajeva pred kraj lagano spaja radnje.

koliko sam upućen trebao bi izaći još jedno finalno dijelo,ali sa Martinom je  sve moguće {#}

14 godina
odjavljen
offline
Re: Game Of Thrones
Arabarran kaže...

To ne znam. Uglavnom,gozba vrana i ples zmajeva su nastavci oluje mačeva,gdje ples zmajeva pred kraj lagano spaja radnje.

koliko sam upućen trebao bi izaći još jedno finalno dijelo,ali sa Martinom je  sve moguće {#}

Nisam baš ovo razumio, to su sve dijelovi n-logiije od Martina pod nazivom Pjesma Leda i Vatre koliko sam ja upućen zadnje sa pročitao Gozbu vrana, sad je na redu Ples zmajeva i u planu su još dvije knjige.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Paolo je u pravu, jos dvije knjige trebaju izaci. Gizba vrana je bila jedna knjiga (nije bilo dva dijela), ali je pokrivala samo dio likova. Ples zmajeva pokriva isto razdoblje, ali ostatak likova + jos i dio koji se nastavlja i objedinjuje i likove iz Gozbe i Plesa. Ples zmajeva je Algoritam kod nas podijelio na dva djela.
15 godina
offline
Game Of Thrones

Tako je. Ali gozba vrana i ples zmajeva su ti kao jedna knjiga. Radnje se odvijaju paraleno u tim knjigama. npr ples zmajeva se bavi radnjam u zemljam s onu stranu mora.

14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Na sve komentare tipa 'Na Wikipediji piše ovo', 'na Internetu san naša da piše ono' odgovaram 'Pisalo je i na zidu pička pa ja slomija kurac'.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice