Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.479
|
čitano: 7.645.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovo izgleda predobro...podsjeća me malo na Inland Empire...

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pozdrav!

Zanima me gdje vi gledate filmove?

Ja ih gledam na Gledalica.com ne treba nikakva registracija ni placanje, barem koliko ja znam!

Posto nekih filmova koje ste tu naveli nema tamo, zato pitam! 😃

Inace zadnji film koj sam gledao bio je Samo za hrabre, film je odlican, ja sam i nakon filma nekoliko dana mislio na te ljude i njihovu patnju, bol njihovih obitelji! Mislim da ih najbolje razumuju obitelji nasih stradalih vatrogasaca na kornatima!

Sta reci, zalosno!

Najvise volim istinite price i trilere!😉

Ako imo ko kakvu preporuku, bio bi mu zahvalan! :) lp!




Odmori se u Istini! :))
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
veseli007 kaže...
Pozdrav!

Zanima me gdje vi gledate filmove?

Ja ih gledam na Gledalica.com ne treba nikakva registracija ni placanje, barem koliko ja znam!




Ravno sa torrenta ih skladištim na hdd, pa gledam pomalo.

Ako neki uleti film koji bih odmah gledao, onda torrent file skidam preko rox playera, tako da gledam film dok se skida.

I da, film only the brave je veoma dobar.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 16:24 (Et_Tu_Brute?).
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne znam jel netko napisao, ali Doma TV upravo pusta Zodiac (20.00 - 22.45). Ne gledam nasu tv, slucajno naletih. Imaju moj naklon do poda.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom. - Jesi probo ugasit pa upalit? - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 21:39 (isuckatthisgame).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

This Is the End (2013)

 

Iznad svih mojih ocekivanja, ne sjecam se kad sam se zadnji put ovoliko kvalitetno nasmijao na bilo koju "noviju" komediju.

 

8/10, velike preporuke.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

To The Bone https://www.imdb.com/title/tt5541240/?ref_=nv_sr_1

 

Tv filmek/dramica o poremecaju u prehrani, s naglaskom na anoreksiju.Gluma solidna, gostovanje Reevesa u nebitnoj ulozi za promidzbu srecom neprimjetno.Nema previse ''Oprah'' elemenata no nije niti sasvim liseno istih.Recimo gledljivo, stoga svak prema vlastitom nahodjenju

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Darkest Hour  8/10

 

Odličan film, inspirirajuć i zabavan na svoj način. Gary Oldman je odglumio super kao  i govore Winstona na koje sam se naježio.

Preporuka!

 

Mudbound 8/10

 

Jako zanimljiv film, pomalo težak,  ali na kraju film donosi jednu jako zanimljivu pouku o kojoj se treba razmislit u svakom slučaju.

Identifikacija ideala između vojnika je odlično napravljena.

Super film, preporuka!

Chill
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 17:48 (ris).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

black panther- iako mi je film okej, ima dovoljno akcije, par humoristicnih scena i sve je to ajmo rec dobro odradeno moram priznat da je ovo ispod mojih ocekivanja. prvo sto me razocaralo soundtrack i to ne u smislu da je los(naprotiv) nego sam ocekivao puno vise. drugo kao sto su mnogi vec rekli vidi se ta rasna propaganda, mislim da marvelov film nije prigodan za sirenje rasne propagande. citao sam i da neki kazu da im je ovo najbolji marvelov uradak ili medu najboljima, meni nije ni blizu, npr civil war, zadnji thor, prvi avengersi, doctor strange su sve redom bolji filmovi. negativac, pa on mi se svidio, cijela njegova prica mi je razumljiva, ne zeli zlo, ima svoje razloge i sve, jedino je kriv nacin na koji zeli to postic. sve u svemu fanovi neka pogledaju, ostali slobodno propust. ocjena 6.5/10

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Klasa od filma - In Bruges !
Nevjerojatno da sam ga zanemario u moru dobrih filmova kriminalnog zanra. Vidim referencu sa Coenima, ciji uradci odskacu daleko iznad prosjeka dobrog filma.

Nisam znao sto ne znam, sad znam sto nisam znao.

Oko 110 minuta dobre dramatike koju ne mozes dobiti iz svakog filma. Tko je ljubitelj kriminala uz nesto crnog humora, ali prvenstveno kriminala, In Bruges mu je apsolutni imperativ. Tek sam sad shvatio, 10 godina nakon. Dobro je da nisam pogledao sve dobre filmove hihi :)

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom. - Jesi probo ugasit pa upalit? - Albert Einstein
11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...ko bi reko da mozes suzu pustit uz kraj filma u kojem netko nekome zabije sjekiru u kicmu i to s prednje strane.... pa eto postoji i takav film, a ko nije gledao nek ne otvara klip - The Last of The Mohicans (10/10)

dc hejter
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledo sam the battleship island http://www.imdb.com/title/tt5969696/  ,ukratko tijekom 2 svijetskog rata Korejci su deportirani na otok Hashima i prisiljeni su raditi u rudnicima . Moja ocjena 8/10 .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

...ko bi reko da mozes suzu pustit uz kraj filma u kojem netko nekome zabije sjekiru u kicmu i to s prednje strane.... pa eto postoji i takav film, a ko nije gledao nek ne otvara klip - The Last of The Mohicans (10/10)

 Još uz onakav soundtrack... da ima 11 dao bi mu..jedan od najdražih filmova...

9 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Shape of Water

 

Odu dva sata života. Stvarno u današnje vrijeme svašta može bit kandidat za Oscara. Zadnje dvije godine katastrofa. Žalosno ako ovaj film osvoji nagradu za najbolji film. Film mi na neki način vuče na Arrival, tak da kome se on svidio, može slobodno i ovaj pogledat, ostalima ne preporučam.

 

16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Shape of Water

Prekrasno majstorski snimljen film, bajkovit ugođaj i pitka radnja, dobra gluma ali tema je izlizana do bolja (ljepotica i zvijer).

Šteta, da se barem redatelj uhvatio neke druge teme.

7/10
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jako dobar film preporuka, po istinitom dogadjaju! Kraljica Pokera http://www.imdb.com/title/tt4209788/?ref_=nv_sr_5

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 11:09 (veseli007).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Večeras Oscari...meni najbolji film protekle godine, The Disaster Artist nije niti u konkurenciji za najbolji film, Franco nije nominiran za najboljeg redatelja, kao niti za najbolju mušku ulogu što je poseban level debilane...najbolju žensku ulogu 2017. je odigrala Carla Gugino u Gerald's Game, opet, žena nije niti u konkurenciji za kipić...uglavnom standardno.

 

Također smatram da se Blade Runner 2049 morao naći u tom užem izboru, za mene je taj film najveće iznenađenje protekle godine, očekivao sam klasični blockbuster remake, kad ono 2 i pol sata totalne uživancije...ali, važno da se našlo mjesta za Get Out.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

zar stvarno netko prati oscare? Pa to ima sigurno 10-15 da je debilana, a nominacije se znaju kako se dobivaju. Poslije se ionako samo priča da li je koja pokazala vaginu, te političke spletke većina filma koja se i pojave kao nominacije pa i dobiju oscara padnu u zaborav. 

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

hvala na preporuci Red Cliff duologije, uzivao sam bas, odlicni glumci,super scene ratovanja i tucnjave, sigurno spadaju u top epske ratne filmove

 

Three Billboards - svidio mi se, nije ni cudo da je dobio takvu ocjenu, poseban film sa dobrom i nesvakidasnjom pricom, i koji ti ostane kasnije u memoriji za razmisljanje. Pogodili su skroz sa izborom glumaca, a glavna je odradila top posao

 

The Darkest Hour - solidan film, vrijedi ga pogledati, pogotovo ako volite tu povijesnu tematiku, vrlo dobro se uklapa sa nedavnim Dunkirkom i tom pricom

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 20:18 (Haremzg).
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Three Billboards Outside Ebbing - solidan. SpoilerDrago mi je sto nije otkriven identitet iako mislim da se moze jednostavno iscitati izmedju redova. Naime, stari je ociti nasilnik (scena napada na Mildred), stari je zapalio plakate, tu su dvije reference - stari je piroman (zrtva je spaljena) i stari se izravno protivi plakatima jer ne zeli daljnju istragu. Nadalje, stari je s malom koja je godina njegove kceri. Takodjer, tko je sve od likova zadovoljan? Sama Mildred, depresivni sin, serif koji se ubio, njegova razocarana zena, murjak Dixon koji je gorio, uznemireni patuljak, tip kojeg je Dixon prebio, zbunjena Denise, nadrkana postaja istrazitelja (uz iznimku crnje) ili pak stari? Na kraju se voze u Idaho kako bi dobili neku pravdu koju nisu mogli dobiti u Ebbingu. Krajnja ironija je to sto je pocinitelj upravo ispred njihovih ociju, a ne vide ga "od velikih plakata". Mildred je zenski lik kojeg sto jace udaris, to ce ti vratiti s vecim kamatama, ali ne shvaca da time ne dobija nista, vec se udaljava od zeljenog cilja.

Mozda sam krivo protumacio. Discuss.

U moru smrdljivih blockbustera koji izlaze zadnjih godina, ovo je nelos i dramatican krimic. 8+

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom. - Jesi probo ugasit pa upalit? - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 1:33 (isuckatthisgame).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Haremzg kaže...

hvala na preporuci Red Cliff duologije, uzivao sam bas, odlicni glumci,super scene ratovanja i tucnjave, sigurno spadaju u top epske ratne filmove

 

Three Billboards - svidio mi se, nije ni cudo da je dobio takvu ocjenu, poseban film sa dobrom i nesvakidasnjom pricom, i koji ti ostane kasnije u memoriji za razmisljanje. Pogodili su skroz sa izborom glumaca, a glavna je odradila top posao

 

The Darkest Hour - solidan film, vrijedi ga pogledati, pogotovo ako volite tu povijesnu tematiku, vrlo dobro se uklapa sa nedavnim Dunkirkom i tom pricom

Meni je velika zamjerka u azijskim filmovima tipa Red Cliff (u kojima imaš masovne scene borbi) to što glavni likovi često imaju "super moći" pa se u pojedinim trenutcima sami bore s pola protivničke vojske. To mi jako kvari doživljaj filma, jer imam dojam kao da je glavni lik uključio "invincibility" i nitko mu ništa ne može. Bez takvih scena bili bi mi puno draži.

 

Na spomen Red Cliffa, sjetio sam se ova dva (tri) filma pa pomislih da ih spomenem za one koji ih još nisu vidjeli. :)

 

The Admiral

Film o Japansko - Korejskom ratu, fokusiran na pomorsku bitku u kojoj se korejski admiral Yi Sun-sin suprotstavio deseterostruko jačem protivniku.

 

Warriors of the Rainbow: Seediq Bale I i Warriors of the Rainbow: Seediq Bale II

Tajvanski film koji prikazuje borbu Japanaca i Seediqa, domorodačkog tajvanskog stanovništva koje su Japanci ugnjetavali na razno razne načine. Kao i kod Red Cliffa i ova dva filma u biti čine jednu cjelinu.

 

Oba (tri) filma su snimana prema istinitim povijesnim događajima.

 

 

S obzirom da su noćas Oscari, samo jedna mala opaska s moje strane, a to je da mi je žao što Brooklynn Prince nije nominirana za svoju ulogu u filmu The Florida Project. Meni je ona kroz film djelovala kao da kamere uopće ne postoje, a mi kao netko sa strane, imamo prilike vidjeti njezinu svakodnevicu. Nositi radnju filma u dobi od sedam godina i to na tako prirodan i uvjerljiv način ne mogu ni neki iskusniji glumci, a ona je (po meni) u tome i više nego uspjela. Eto, kada je već izostala nominacija za Oscara, ostaje joj utješna nagrada u obliku moje pohvale. :D

 

Toliko od mene. Nadam se da ćete uživati u navedenim filmovima, ako im odlučite pružiti šansu.

 

Lijep pozdrav.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mackey kaže...

Meni je velika zamjerka u azijskim filmovima tipa Red Cliff (u kojima imaš masovne scene borbi) to što glavni likovi često imaju "super moći" pa se u pojedinim trenutcima sami bore s pola protivničke vojske. To mi jako kvari doživljaj filma, jer imam dojam kao da je glavni lik uključio "invincibility" i nitko mu ništa ne može. Bez takvih scena bili bi mi puno draži.

 

Na spomen Red Cliffa, sjetio sam se ova dva (tri) filma pa pomislih da ih spomenem za one koji ih još nisu vidjeli. :)

 

The Admiral

Film o Japansko - Korejskom ratu, fokusiran na pomorsku bitku u kojoj se korejski admiral Yi Sun-sin suprotstavio deseterostruko jačem protivniku.

 

Warriors of the Rainbow: Seediq Bale I i Warriors of the Rainbow: Seediq Bale II

Tajvanski film koji prikazuje borbu Japanaca i Seediqa, domorodačkog tajvanskog stanovništva koje su Japanci ugnjetavali na razno razne načine. Kao i kod Red Cliffa i ova dva filma u biti čine jednu cjelinu.

 

Oba (tri) filma su snimana prema istinitim povijesnim događajima.

 

 Warriorse nisam gledao, pa će svakako na listu. Hvala na spominjanju.

The Admiral isto definitivno preporučam (no i tamo ima poprilično nevjerojatnih scena :D). Red cliff mi je malo bolji (epskiji, recimo), no i admiral ima svoje čari ..

 

A što se tiče "invincibility" moda, meni je to nekak postalo normalno kad gledam te azijske "povijesne" spektakle. Ipak je taj glavni lik najmudriji, najhrabriji, najlukaviji itd. :) Bilo bi šteta da ga odmah dekapitiraju u prvoj borbi :D

9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
isuckatthisgame kaže...

Three Billboards Outside Ebbing - solidan. SpoilerDrago mi je sto nije otkriven identitet iako mislim da se moze jednostavno iscitati izmedju redova. Naime, stari je ociti nasilnik (scena napada na Mildred), stari je zapalio plakate, tu su dvije reference - stari je piroman (zrtva je spaljena) i stari se izravno protivi plakatima jer ne zeli daljnju istragu. Nadalje, stari je s malom koja je godina njegove kceri. Takodjer, tko je sve od likova zadovoljan? Sama Mildred, depresivni sin, serif koji se ubio, njegova razocarana zena, murjak Dixon koji je gorio, uznemireni patuljak, tip kojeg je Dixon prebio, zbunjena Denise, nadrkana postaja istrazitelja (uz iznimku crnje) ili pak stari? Na kraju se voze u Idaho kako bi dobili neku pravdu koju nisu mogli dobiti u Ebbingu. Krajnja ironija je to sto je pocinitelj upravo ispred njihovih ociju, a ne vide ga "od velikih plakata". Mildred je zenski lik kojeg sto jace udaris, to ce ti vratiti s vecim kamatama, ali ne shvaca da time ne dobija nista, vec se udaljava od zeljenog cilja.

Mozda sam krivo protumacio. Discuss.

U moru smrdljivih blockbustera koji izlaze zadnjih godina, ovo je nelos i dramatican krimic. 8+

 

 

SPOILER: kako može on biti ubojica kad imaju dnk ubijene Angele i imaju dnk počinitelja, dakle ako bi usporedili dnk Angele i počinitelja vidjeli bi da su otac i kćer, ta priča bi jedino držala vodu da je negdje spomenuto da joj to nije pravi otac, već da ju je Mildred rodila prije nego što je upoznala tog tipa

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
isuckatthisgame kaže...

Three Billboards Outside Ebbing - solidan. SpoilerDrago mi je sto nije otkriven identitet iako mislim da se moze jednostavno iscitati izmedju redova. Naime, stari je ociti nasilnik (scena napada na Mildred), stari je zapalio plakate, tu su dvije reference - stari je piroman (zrtva je spaljena) i stari se izravno protivi plakatima jer ne zeli daljnju istragu. Nadalje, stari je s malom koja je godina njegove kceri. Takodjer, tko je sve od likova zadovoljan? Sama Mildred, depresivni sin, serif koji se ubio, njegova razocarana zena, murjak Dixon koji je gorio, uznemireni patuljak, tip kojeg je Dixon prebio, zbunjena Denise, nadrkana postaja istrazitelja (uz iznimku crnje) ili pak stari? Na kraju se voze u Idaho kako bi dobili neku pravdu koju nisu mogli dobiti u Ebbingu. Krajnja ironija je to sto je pocinitelj upravo ispred njihovih ociju, a ne vide ga "od velikih plakata". Mildred je zenski lik kojeg sto jace udaris, to ce ti vratiti s vecim kamatama, ali ne shvaca da time ne dobija nista, vec se udaljava od zeljenog cilja.

Mozda sam krivo protumacio. Discuss.

U moru smrdljivih blockbustera koji izlaze zadnjih godina, ovo je nelos i dramatican krimic. 8+

 

 

SPOILER: kako može on biti ubojica kad imaju dnk ubijene Angele i imaju dnk počinitelja, dakle ako bi usporedili dnk Angele i počinitelja vidjeli bi da su otac i kćer, ta priča bi jedino držala vodu da je negdje spomenuto da joj to nije pravi otac, već da ju je Mildred rodila prije nego što je upoznala tog tipa

 hm zanimljivo promisljanje, nisam uopce o toj varijatni razmisljao, vrlo dobro zaapazeno i nije nemoguce. No cini mi se da je realnije sljedece: SPOILER - koje su sanse da taj lik kojeg idu ubiti zaista nije pravi pocinitelj, toliko slicnosti ima, vidi se da je totalni ludjak - i dosao je Mildred u ducani prijetio joj. I scena sa crncem novim sefom kada otkriva Dixonu da se Dnk nepoklapa mi izgleda kao jbno zataskivanje.

 

pogledao jucer The Greatest Showman - odlican film, inace nisam fan mjuzikala, no ovakav film treba znati napraviti, svaka im cast, od mene devetka

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Večeras Oscari...meni najbolji film protekle godine, The Disaster Artist nije niti u konkurenciji za najbolji film, Franco nije nominiran za najboljeg redatelja, kao niti za najbolju mušku ulogu što je poseban level debilane...najbolju žensku ulogu 2017. je odigrala Carla Gugino u Gerald's Game, opet, žena nije niti u konkurenciji za kipić...uglavnom standardno.

 

Također smatram da se Blade Runner 2049 morao naći u tom užem izboru, za mene je taj film najveće iznenađenje protekle godine, očekivao sam klasični blockbuster remake, kad ono 2 i pol sata totalne uživancije...ali, važno da se našlo mjesta za Get Out.

 Slažem se da je bilo filmova i uloga koji su bili snubbani kako bi se našlo mjesta za neke koji to nisu zaslužili (čitaj The Post jer moraju poslati Trumpu poruku kako novine moraju imati slobodu govora, Meryl Streep zadnjih ne znam koliko godina i Denzel koji je s nominacijama postao muški Meryl Streep), ali Get Out nije jedan od tih filmova. Get Out je jedan od najboljih filmova prošle godine i s razlogom je osvojio Best Original Screenplay.

 

Također kako se već nisi navikao da će SF često biti snubban radi white people drame i ostalog što ide dobro na Oskarima? Mene iskreno čudi kako su hororac i monster-romance film dobili Best Original Screnplay i Best Picture (2 od 5 najvećih Oskara).

 

Ali slažem se da pretjeruju sa MeToo i sličnim bullshitom, Disaster Artist nije dobio ništa više od Adapted Screenplay nominacije, Baby Driver je trebao dobiti obje nagrade za zvuk, ali nije zato što je Kevin Spacey u filmu, mijenjali su tradiciju da prošlogodišnji najbolji glumac uručuje nagradu najboljoj glumici i obrnuto zato što je Casey Affleck prije nekoliko godina bio optužen za sexual harassment.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Get out moze biti najbolji film godine kada bi mi izbrisao svaki film pogledan ove godine jedino tako.
Film je ok,nije uopste deep shit kao sto ga crnacki community presentira niti je Black pantera najbolji super hero movie ever,ali eto vrijeme politicke korektnosti i dont hurt meh feelings pa se svi sagnu i puse spiku sta ces.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...

Get out moze biti najbolji film godine kada bi mi izbrisao svaki film pogledan ove godine jedino tako.
Film je ok,nije uopste deep shit kao sto ga crnacki community presentira niti je Black pantera najbolji super hero movie ever,ali eto vrijeme politicke korektnosti i dont hurt meh feelings pa se svi sagnu i puse spiku sta ces.

 Hmm, ja nisam crn, ja nisam rekao da je Black Panther najbolji superhero movie ikad, ali i dalje smatram da je Get Out među najboljim filmovima godine. Jordan Peele je odradio odličan posao i napravio je jako napet horor/triler koji je nakon početnog setupa priče krenuo i nije stao. Već dugo nisam pogledao tako film gdje sam pri kraju filma doslovno se derao u ekran i navijao za glavnog lika da uspije pobjeći/da ubije ovu trebu zajedno s ostatkom obitelji.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
Wack kaže...

Get out moze biti najbolji film godine kada bi mi izbrisao svaki film pogledan ove godine jedino tako.
Film je ok,nije uopste deep shit kao sto ga crnacki community presentira niti je Black pantera najbolji super hero movie ever,ali eto vrijeme politicke korektnosti i dont hurt meh feelings pa se svi sagnu i puse spiku sta ces.

 Hmm, ja nisam crn, ja nisam rekao da je Black Panther najbolji superhero movie ikad, ali i dalje smatram da je Get Out među najboljim filmovima godine. Jordan Peele je odradio odličan posao i napravio je jako napet horor/triler koji je nakon početnog setupa priče krenuo i nije stao. Već dugo nisam pogledao tako film gdje sam pri kraju filma doslovno se derao u ekran i navijao za glavnog lika da uspije pobjeći/da ubije ovu trebu zajedno s ostatkom obitelji.

 
Sve 5 nisam mislio da te napadnem ako ti se film svidja super,ja sam imao velika ocekivanja prije gledanja jer sam toliko cuo o njemu na kraju je ispao pristojan i zanimljiv film,ali imho dosta "kredita" je dobio cisto zbog te politicke korektnosti i takvih bs-ova i forsiranja nagrada da se izbalansira faktor,boje,rase,spola,i tko zna cega ne jos...a ne nuzno same kvalitete,tako da ono skroz pristojan i dobar film ali meni licno nije ni top 10 ove godine.
Pogledam ga kroz par godina opet mozda mi bolje klikne nego je to bio slucaj sa prvim gledanjem.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...
Ratohnhake:ton kaže...
Wack kaže...

Get out moze biti najbolji film godine kada bi mi izbrisao svaki film pogledan ove godine jedino tako.
Film je ok,nije uopste deep shit kao sto ga crnacki community presentira niti je Black pantera najbolji super hero movie ever,ali eto vrijeme politicke korektnosti i dont hurt meh feelings pa se svi sagnu i puse spiku sta ces.

 Hmm, ja nisam crn, ja nisam rekao da je Black Panther najbolji superhero movie ikad, ali i dalje smatram da je Get Out među najboljim filmovima godine. Jordan Peele je odradio odličan posao i napravio je jako napet horor/triler koji je nakon početnog setupa priče krenuo i nije stao. Već dugo nisam pogledao tako film gdje sam pri kraju filma doslovno se derao u ekran i navijao za glavnog lika da uspije pobjeći/da ubije ovu trebu zajedno s ostatkom obitelji.

 
Sve 5 nisam mislio da te napadnem ako ti se film svidja super,ja sam imao velika ocekivanja prije gledanja jer sam toliko cuo o njemu na kraju je ispao pristojan i zanimljiv film,ali imho dosta "kredita" je dobio cisto zbog te politicke korektnosti i takvih bs-ova i forsiranja nagrada da se izbalansira faktor,boje,rase,spola,i tko zna cega ne jos...a ne nuzno same kvalitete,tako da ono skroz pristojan i dobar film ali meni licno nije ni top 10 ove godine.
Pogledam ga kroz par godina opet mozda mi bolje klikne nego je to bio slucaj sa prvim gledanjem.

 Ne, sve u redu, znam da nije to nikakav napad, jednostavno imamo različita mišljenja, na svakog će film drugačije utjecati. Iskreno, ja ne znam kako, ali sam uspio izbjeći bilo kakve relevantne ocjene/kritike/mišljenja/spoilere o filmu, pogotovo jer sam ga pogledao tek prošli tjedan, a izašao je prije više od godinu dana, tako da je možda i to utjecalo, znao sam da je imao ogroman postotak na Rottenu i da jedan lik kojeg pratim na letterboxd, a o velikom broju filmova imam isto/slično mišljenje, mu je dao 5/5 i eto, mene je stvarno iznenadio. 

 

Ne, definitivno je dobio boost radi svoje društvene kritike and all that jazz, ali me iskreno nije briga jer je pomoglo pogurati film koji mi se dosta svidio i to mu je pomoglo u kampanji da osvoji pokojeg Oskara, i dobio ga je. 

 

Također mi je drago da su jedan horor i jedan SF osvojili tako velike i prestižne nagrade, za razliku od standardnih drama i standardnih Oscar baity filmova. Možda je to skretanje u smjer u kojem će Akademija sve više i više početi cijeniti genre filmova, bila to komedija, scifi, horor, fantasy...

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 15:50 (Ratohnhake:ton).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Slazem se,meni je najvaznije da tako kazem iako mi nije stalo do Oscara previse,ali bas mi je drago da je 2049 dobio Oscara za cinematography i kao film i onaj covjek koji se za sve to zaduzen kada sam vidio listu filmova na kojima je radio ovaj Oscar je davno jos trebao biti u njegovim rukama,ali i ovako je win-win i za njega i Blade Runnera obostrano zasluzeno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...

Slazem se,meni je najvaznije da tako kazem iako mi nije stalo do Oscara previse,ali bas mi je drago da je 2049 dobio Oscara za cinematography i kao film i onaj covjek koji se za sve to zaduzen kada sam vidio listu filmova na kojima je radio ovaj Oscar je davno jos trebao biti u njegovim rukama,ali i ovako je win-win i za njega i Blade Runnera obostrano zasluzeno.

 Roger Deakins, tako je, čovjek ne da je zaslužio tu nagradu, nego ju je zaslužio, onda ju je zaslužio još nekoliko puta i tek su mu je sad dali. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice