Under the dome

poruka: 15
|
čitano: 5.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Under the dome 2013 - Stephen King

Eto cijela 1 sezona je izasla ,cudi me da nema ni spomena o seriji na forumu pa eto preporuke svima serija je uber.....

 

 

Under the dome 

 

 

An invisible and mysterious force field descends upon a small fictional town in the United States, trapping residents inside, cut off from the rest of civilization. The trapped townsfolk must discover the secrets and purpose of the "dome" and its origins, while coming to learn more than they ever knew about each other.

 

 

 

 

 

 

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 19:44 (lmutak).
16 godina
offline
Under the dome

Jako dobra serija. Vrlo zanimljiva i slozena radnja i meni vrlo simpaticni glumci. Podsjeca me malo na Lost samo se nadam da je King smislio bolji kraj od Losta i kraj sezone mi se jako svidio ko zna sto ce dalje biti....

16 godina
moderator
offline
Re: Under the dome 2013 - Stephen King

Sad baš da je "svima super" - ne bih rekao. Recimo ekipi na Serijali nije. Serija je realno gledajući ispodprosječna (iako su joj korisnici IMDB-a dali solidnu ocjenu). Nakon izvrsnog početka, pretvorila se u tipičnu Kingovu sapunicu - mala skupina ljudi upitnog karaktera našla se u situaciji iz koje ne mogu izaći, radnja je dosadna, gluma loša, u svakoj epizodi ko fol se dogodi nešto što onda prouzrokuje sukob među likovima, koji su ujedno prilično isprazni, pa likovi svako malo mijenjaju strane bez dovoljno opravdane motivacije, neki likovi su pretjerani (Junior), neki u trenucima postanu nevjerojatno glupi kako bi omogućili daljni razvoj radnje... Tko ne gleda, neće ništa propustiti. Tko gleda - ako možete provariti apsurdno ponašanje likova, ovo vam može biti zabava uz puštanje mozga na pašu.

10 godina
offline
Re: Under the dome 2013 - Stephen King
mbaksa kaže...

Sad baš da je "svima super" - ne bih rekao. Recimo ekipi na Serijali nije. Serija je realno gledajući ispodprosječna (iako su joj korisnici IMDB-a dali solidnu ocjenu). Nakon izvrsnog početka, pretvorila se u tipičnu Kingovu sapunicu - mala skupina ljudi upitnog karaktera našla se u situaciji iz koje ne mogu izaći, radnja je dosadna, gluma loša, u svakoj epizodi ko fol se dogodi nešto što onda prouzrokuje sukob među likovima, koji su ujedno prilično isprazni, pa likovi svako malo mijenjaju strane bez dovoljno opravdane motivacije, neki likovi su pretjerani (Junior), neki u trenucima postanu nevjerojatno glupi kako bi omogućili daljni razvoj radnje... Tko ne gleda, neće ništa propustiti. Tko gleda - ako možete provariti apsurdno ponašanje likova, ovo vam može biti zabava uz puštanje mozga na pašu.

Ja sam se već prije izjasnila al ću reć opet. Under the dome nema apsolutno NIKAKVE veze sa knjigom. Scenarij je inspiriran knjigom i to nije S. King. King isto tako nema direktne veze sa filmom već je samo dao par sugestija za bolju radnju(koji su većinom odbijeni). Sam King se ispričao svojim fanovima za izmjene priče. Jedino su likovi isti ali njihovi postupci su totalno druga priča.

Nadalje u potpunosti se slažem radnja je dosadna(udaljili su se od knjige nakon 40 minuta serije) a gluma loša. Cijela priča je nepovezana i nema previše logike. Npr. oni u kupoli, nema nikoga oko njih i policajka šalje uhidbeni nalog ...wtf...kome šalješ??pa sami ste u fakin kupoli. Drugi likovi koji bi mogli bit ok su žrtve lošeg scenarija. Uglavnom tko voli nek izvoli. Meni kao osobi koja je progutala sve knjige koje je King ikad napisao i filmove koji su snimljeni ovo je žalostan pokušaj.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
16 godina
offline
Under the dome

S obzirom na kolicinu logike i inteligecije u danasnjim popularnim i ne popularnim serijama, meni je Under the dome debelo iznad prosjeka. Daleko od toga da je serija neko ludilo, ali kakvih se sve danas moze viditi sprdacina po serijama, ovo je meni i vise nego prihvatljivo i logicno.

13 godina
offline
Under the dome

Odgledao prvu sezonu čisto iz dosade i iskreno jedina zanimljiva epizoda je ona prva. Ukratko, što serija više odmiče postaje sve veće i veće s.... Radnja se pokušaje zakomplicirati totalnim glupostima, a jedina gluma koliko-toliko vrijedna spomena je ona Dean Norissa

12 godina
offline
Under the dome

Jedna od boljih serija koje sam gledo u svom životnom vijeku.{#}

Preporuke svima koji žele kvalitetno provest svoje dragocijeno vrijeme {#}

13 godina
offline
Re: Under the dome
Frk kaže...

Jedna od boljih serija koje sam gledo u svom životnom vijeku.{#}

Preporuke svima koji žele kvalitetno provest svoje dragocijeno vrijeme {#}

Ja se isto slazem serija je super {#}

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
13 godina
offline
Under the dome

Iskreno ne kužim zašto. Nije da idem pametovati ili bilo šta slično, nego mi stvarno nije jasno kako vam nešto takvo može biti najbolje šta ste ikad pogledali...

13 godina
offline
Re: Under the dome
Volume kaže...

Iskreno ne kužim zašto. Nije da idem pametovati ili bilo šta slično, nego mi stvarno nije jasno kako vam nešto takvo može biti najbolje šta ste ikad pogledali...

Trollamo malo,nezz nije serija nes specijalno al ja volim misterije,nadnaravno itd.... i bas me zanima sta su pink stars pa ocekujem sezonu 2

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 21:55 (lmutak).
13 godina
offline
Under the dome

A to... Te roze zvijezde i ono jaje su mi i najveća sprdačina u seriji. Baci oko na Sleepy Hollow ako voliš takav žanr {#}

13 godina
offline
Re: Under the dome
Sint1 kaže...

S obzirom na kolicinu logike i inteligecije u danasnjim popularnim i ne popularnim serijama, meni je Under the dome debelo iznad prosjeka. Daleko od toga da je serija neko ludilo, ali kakvih se sve danas moze viditi sprdacina po serijama, ovo je meni i vise nego prihvatljivo i logicno.

mali spojleri su ispod

 

 

 

 

 

 

Ja bih rekao bas suprotno - ponuda serija je bolja nego ikad, produkcije su odlicne (trenutno se bolje pare vrte na dobrim serijama nego blockbusterima, vidi scenariste/rezisere/glumce), i za divno cudo  ta ponuda nije ogranicena samo na sjever amerike - sherlock, returnables, top of the lake, utopia, skandinavci...

 

U moru zbilja odlicnih serija, kupola mi izgleda kao neko ruzno pace - devastirani King apsolutno besmislenog scenarija (ne mislim na osnovni mistery zaplet nego na razvoj dogadjaja u kupoli - sto se tice stanovnika kupole, suoceni su sa skorim krajem od zaraza, gladi, hladnoce, usamljenosti... ali ne, njih brine kako se kladiti na ilegalne borbe u podrumu ili kako ce zavrsiti sudjenje nekom dotepencu...)

 

Ah da, i bacili su nuklearku na njih.. ali osim par kadrova u toj epizodi, krajolik izvan kupole je nepromjenjen... a ljude i dalje brine... u biti, nista ih ne brine, sva motivacija likova je fokusirana na osnovni soap zaplet. I objavljuju tjeralice za bjeguncima (kako je Vila napisala iznad). The walking dead je malo realnije pokazao kako ljudski rod reagira u kataklizmi ;)

 

Tek da se nadje, tu je i "pokoji" klisej - dobar policajac, los policajac, zli politicar, usamljeni heroj tamne proslosti, sukob pa smrt roditelja, nesretne i sretne ljubavi, pokoji psihopat i pokoji uber-good-guy u konfliktu... nastavi niz :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 22:20 (mcf).
13 godina
offline
Under the dome

Zgrabite kokice,izvalite se na kauč,počela je sezona triiiii.

 

Review.

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 21:57 (lmutak).
11 godina
neaktivan
offline
Under the dome

Kad ce epizode izaci za 3 sezonu za gledanje? :)

13 godina
offline
Re: Under the dome
oxedan kaže...

Kad ce epizode izaci za 3 sezonu za gledanje? :)

 Zasad ima 6 epizoda ...

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice