Zakon Brojeva

poruka: 38
|
čitano: 9.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

eto nova serija na novoj svaki ponedjeljak oko 22 sata...

 

ste gledali kakva vam je??

 

meni je ok gledat ću je dalje pa ćemo vidjet , jedino me iznerviralo jer zbog nje je jučer bila samo 1 epizoda heroja...

 

evo link:

 

http://www.zakonbrojeva.novatv.hr/

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva
Meni i nije baš nešto...
16 godina
offline
Zakon Brojeva

kolko sam stigao pogledati moglabi biti zanimljiva, ali HEROJI su br.1

16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

a normalno da su broj 1 al te ono ˝ugrije˝ prije heroja...

16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

mogao bih reći da je serija solidna

16 godina
protjeran
offline
Zakon Brojeva

To su oni Numbers... Izbjegavam (presaltaj program)


Zlo i Naopako
16 godina
offline
Zakon Brojeva

kad smo kod serija jel neko gledao seriju Terminator, ako zna dali ima više epizoda? pogledao sa devet, a vidim dase nepjavljuje, najavljivano dvanajst.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 21:46 (Miha LA).
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

brojevi--iritantna serija- kolko mogu prosudit iz epizode

16 godina
protjeran
offline
RE: Zakon Brojeva
Miha LA kaže...

kad smo kod serija jel neko gledao seriju Terminator, ako zna dali ima više epizoda? pogledao sa devet, a vidim dase nepjavljuje, najavljivano dvanajst.

 Nadam se da nema. Uzas, sramota, baceno vrijeme i trud, cak je i ovaj Numbers nesto bolji.

Zlo i Naopako
16 godina
offline
16 godina
offline
Zakon Brojeva

postoji Terminator-The Sarah Connor Chronicles

16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

Mah ljudi naprave filmove na svaku temu.... vidite li da je gotivno biti i dobar matematicar Cool Sta mislite da li stvarno postoje onakvi ljudi???


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

Cuj, NUMB3RS preveli kao ZAKON BROJEVA. Privlace Zakon Brace fanove... lol :D


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

šta na svaku emisiju, seriju i film se može otvarat tema? ok , Zakon brojeva mi i nije loš, al znači li to da o svačemu treba otvarat sl.temu, več ju imaju Heroji i Zakon brojeva, šta slijedi dalje,  Plodovi zemlje il  1 protiv 100, a najbolje da ju dobi Večera za 5(iako nije loša emisija,lol)-ako neko zavrjeđuje vlastitu  temu onda je to DR.HOUSE. i zašto neko ne napravi temu o raspravljanju o serijama na telki il emisijama(plodovi zemlje,lol)

 

H-MAN RULES!!!11
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 22:20 (Horagio).
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

naravno da može sada i imao di... Smijeh

16 godina
protjeran
offline
RE: Zakon Brojeva
Adisuki kaže...

Cuj, NUMB3RS preveli kao ZAKON BROJEVA. Privlace Zakon Brace fanove... lol :D


Žestoki debilizam. A barem ovdje nije potrebno izmišljati toplu vodu. BROJ3VI.
Ili ono, Osmi putnik.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

a zna se dobro da naš prijevod je malo jači tako da...

16 godina
offline
Zakon Brojeva

Ma što reći - serija je krajnje nerealna ili ako hoćete ''CSI-jevski realna''. Mislim stvarno, ljudsko ponašanje i predviđanje istog svoditi na jednadžbu - svašta. To bi valjda trebalo biti jasno i laicima vulgaris da je izvedivost takvog nečeg ravna vjerovanju u to da ćemo jednog dana putovati warpom.  Živo me zanimaju reakcije profi matematičara (što bi oni rekli na ovaj SF) - siguran sam da bi se u najboljem slučaju grohotom nasmijaliSmijeh...Poput kolega krimi forenzičara na sam spomen CSI-a. Goddamn itViče - over and out...


Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva

Pa ja ti kao matematičar mogu reći da su ove stvari realne i moguće. Jako puno toga se može predvidjeti i riješiti na ovaj način. Ovdje se ne radi o ničem doli kombinatorici, statistici i vjerojatnosti. Oni ne predviđaju kraj svijeta, nego traže patterne u događajima i ponašanjima koji su, vjerovao ili ne, postojeći.

Ako ideš analizirati stvari iz običnog života, doći ćeš do zaključka da se skoro sve može analizirati i to takvom preciznošću da dobiješ spooky osjećaj. Ljudi imaju urođenu sklonost ponašanju prema ustaljenim pravilima, redoslijedu i sl.

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2008 22:34 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Zakon Brojeva

    Naravno, slažem se - dobro argumentirano (It sure makes sense). Da ne misliš, eventualno, da sam prethodni post ishitreno napisao (kao totalni matematički laik), reći ću samo da sam dovoljno informiran glede same matematičke terminologije koju si spomenuo - ako ništa drugo ovo temeljim na 5 matematika koje sam u sklopu faksa položio. Prema matematici osjećam duboko (straho)poštovanje jer sam svjestan činjenice koliko su matematičari zadužili ovaj svijet svojim spoznajama; cjelokupno inženjerstvo i tehnički (tehnološki) pa djelomično i   kulturološki napredak je bez nje - upravo nezamisliv. Implementacija matematike je prisutna u gotovo svakoj struci, ovisno, dakako, u kojoj mjeri i zastupljenosti pojedinih njenih polja (naravno, i u samoj biheviorističkoj analizi mnogočega). Stoga, nisam ni na kraju pameti, mislio potcjenjivati njene dosege niti metode. No, u ovom konkretnom slučaju (mislim na samu seriju - točnije; prošlu epizodu), ne mogu preći preko toga, no to mi sve ipak djeluje prenategnuto i nerealno u smislu efikasnosti rješavanja same problematike te pojednostavljanja metodologije pri samoj analizi. Mislim da je prilično malo vjerojatno i matematički površno te nekonzistentno (ispravi me ako misliš drukčije) forsirati i nuditi rješenje, konkretno jednog takvog kompleksnog problema (ipak se tu radilo o kreativnim zločinačkim umovima) poput predviđanja ponašanja, generiranjem samo jedne jedine ''savršene'' jednadžbe koja bi davala funkcijsku ovisnost o njenim mnogobrojnim varijablama na jedan tako elegantan način, s tolikom dozom vjerojatnosnog ishoda  - to me je ''pogodilo u živac''...Izlanuo se


Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva

Ah, ma da ne misliš pogrešno, ja isto tako kažem da je u seriji sve barem 300% od realnog. Isforsirano, naravno, kao i super-zgodni i karizmatični forenzičari, svi odreda mačke i pol i manekeni koji rade detektivski posao i rješavaju slučajeve. U stvarnosti forenzičari su često u bijeloj kuti, rukavicama, mrežicom na kosi i sjede u laboratoriju 90% vremena. :)

 

Ja nisam diplomirani matematičar, ali sam odslušao dovoljan broj matematika i u bavio se i psihologijom (hobi), dovoljno da znam malo o svemu tome. Ma koliko čudno zvučalo, strašno je koliko su i najnepredvidljiviji predvidivi. Da, ljudsko ponašanje bi trebalo biti nepredvidivo, ali profiliranje uz matematiku i stvarnu činjenicu da smo svi robovi navika i uobičajenog, generira nešto slično ovoj seriji, u naravno, barem 3 puta manjem intezitetu.

 

Večerašnja epizoda... ma koliko naglašeno to bilo, nije on ništa strašno napravio. Jednostavnom analizom i ponekim neuralnim algoritmom moguće je doći do optimalne solucije bez obzira što su ulazni parametri... Uvijek imaš onaj siguran prosjek rezultata koji daje, u ovom slučaju, nekakav smjer širenja zaraze i najvjerojatnije ishodište.

E sad, iako je njegova analiza moguća, pronalazak nekog užeg mogućeg ishodišta zaraze itd. iako to sve nije nemoguće i zapravo je vrlo realno, ono nemoguće stupa na snagu baš u seriji: šansa da se baš onaj lik zatekne na sigurnosnoj kameri, pa onda šansa da to bude baš on kojega su ispitali... kužiš? Scenaristi samo malo "poguraju" stvari :) Povećaju vjerojatnost podudarnosti i pronalazaka onog tipa.

 

Isto tako je i sa CSI-em. Sva ona tehnologija postoji, sve je ono moguće, ali šanse da se sve onako posloži i odigra su daleko manje.

 

 

Što se tiče jednadžbe koja daje jedinstveni rezultat... kao poznavatelj i fizike, mogu ti reći da će tek strašno biti kada dokažu (a već znaju) da se sve na ovom svijetu može opisati kroz - jednadžbu.  A to uopće ne mora biti neka kompleksna jednadžba.

 

:)

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2008 1:25 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Zakon Brojeva

ma baš me briga jeli matematički realnu ne realno ili šta ja znam, uživam u seriji i mislim da je to to...

 

a recite mi koja serija je realna osim dokumentaraca...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva
Nemaju dobre glumce sve sam vidio ali i svi su loši glumci.
Nije realna
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva
Lord Angel kaže...

ma baš me briga jeli matematički realnu ne realno ili šta ja znam, uživam u seriji i mislim da je to to...

 

a recite mi koja serija je realna osim dokumentaraca...

 Dr. House ( meni se čini da je jedino nerealno kod toga da se niti jedna osoba ne ponaša ko House, al inače sve super, a i Houseovo ponašanje pomaže popularnosti serije)

http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
offline
Zakon Brojeva

@ naxeem

 

    Onaj zadnji odlomak prethodnog posta u kojem spominješ jedinstvenu ''savršenu'' jednadžbu - da nisi možda mislio na GUT (Great Unification Theory) -  teoriju superstruna koja ujedinjuje (ili ''pomiruje'') kvantnu fiziku sa općom teorijom relativnosti te koja je matematički konzistentna, u najjednostavnijem slučaju, za 11-dimenzionalne vektorske prostore?

 

Just being curious...Osmijeh


Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva
unknown kaže...
Nemaju dobre glumce sve sam vidio ali i svi su loši glumci.
Nije realna
ma daj...

@horagio house njegovo ponašanje je zakon a čuj nitko se nesmije tako ponašati u bolnici barem ne kod nas, ali nikad neznaš možda netko i da...
16 godina
offline
RE: Zakon Brojeva
Malo bedasto, kao zadnja epizoda kako se može rasprostriranje virusa izračunati formulom :) ali sve u svemu dobro!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva
zz22 kaže...

@ naxeem

 

    Onaj zadnji odlomak prethodnog posta u kojem spominješ jedinstvenu ''savršenu'' jednadžbu - da nisi možda mislio na GUT (Great Unification Theory) -  teoriju superstruna koja ujedinjuje (ili ''pomiruje'') kvantnu fiziku sa općom teorijom relativnosti te koja je matematički konzistentna, u najjednostavnijem slučaju, za 11-dimenzionalne vektorske prostore?

 

Just being curious...Osmijeh


 :-)

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva

Puno se osoba ponasa kao House. Jako puno :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakon Brojeva
Ma pusti ih koriste velike riječi da ih nitko ne razumije ali da opet ispadnu pametni. :))
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice