Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.248
|
čitano: 705.041
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

Misljenja/iskustva o ovom foticu?  i ovom takodjer

Amaterska upotreba znaci femili fotke i slicne stvari

 

Pa ne bas... za slicnu lovu imas http://www.canosa.com.hr/fujifilm-xq1-fuji/102948/product/ koji je dosta bolji od ova dva, pogotovo za namjenu koju si naveo. Ili ako si spreman izdvojiti malo vise, za 3200kn imas Pentax K-500 koji je stvarno vrhunski uredaj.
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Daj mi preporucite onda nest 2.5-3k kuna max za neku neprofesionalnu upotrebu koja bi s vremenom mogla prerasti u neko malo "profi" fotografiranje pa da mi onda ne manjka opcija i mogucnosti na uredaju
I ako je ikako moguce da bude canon 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Uzmi onda Canon 1200D. Samo zasto Canon ako smijem pitati? Oni trenutno poprilicno zaostaju za drugim proizvodacima sto se tehnologije senzora tice. Od neke poluprofi uporabe u tom cijenovnom rangu je jedino Pentax K-500, jedini nudi opticko pentaprizmno trazilo sa 100% pokrivenosti kadra i dva diala za mjenjanje opcija. Najbrzi odaziv u toj klasi itd... da ne nabrajam.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 22:28 (Trickortreat).
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

duga prica...

ima mozda sony nesto solidno? mozda neki dslr look like kompakt?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ima sony nesto i vise nego solidno dcs-rx10 samo kosta masu love.
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

mislio sam do ovih 2.5-3k kuna

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Sony A3000
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

duga prica...

ima mozda sony nesto solidno? mozda neki dslr look like kompakt?

Pentax k-500 ti je najbolji, možes birati, ili bude kupio Ime (canon ili nikon) ili budes kupio pravu tehniku za istu lovu to jest K-500.

 

Bez uvrede, trickortreat ti nije naveo takoder da je stabilizacija u tijelu, to je veliki plus pogotovo ako stavljas manualne ili nove objketive bez stabilizacije. Ojbketivi bez stabilizacije su obicno i jeftiniji.

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Koju SD karticu i koliko GB za EOS 600D?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ko i za sve slre - cim brzu i cim vecu...
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

npr ovo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sasvim ok...

 

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ima li neko iskustva s kupnjom fotoaparata i fotoopreme u bližem inozemstvu? Slo,Mađ ili Aus.
Prvenstveno mislim na niže cijene 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima :),

u velikoj sam dilemi oko kupnje fotoaparata, naime, za oko su mi zapela dva sonyeva modela, ali iz različitih kategorija. Prvi je ultrazoom DSC-HX300, a drugi je mirrorless Alpha ILCE-3000K (a3000).

http://store.sony.com/cyber-shot-digital-camera-hx300-zid27-DSCHX300/B/cat-27-catid-All-Cyber-shot-Cameras

http://store.sony.com/a3000-interchangeable-lens-digital-camera-zid27-ILCE3000K/B/cat-27-catid-All-Alpha-a3000

Glavna dilema mi je kvaliteta videa, naime A3000 ima dosta veći senzor i ktome veći ISO (iako ne znam koliko veličina senzora doprinosi kvaliteti videa) dok DSC-HX300 ima dosta kvalitetniji zoom (i kako mi se po sample video testovima čini bolju stabilizaciju) - čak 50x (vjerujem da mi neće trebati ali od viška glava ne boli). Pa evo ako neko tko se kuži može pogledati specifikacije i reći koji je bolji što se tiče videa, bio bih jako zahvalan!

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 1:57 (Optimus).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Optimus kaže...

Pozdrav svima :),

u velikoj sam dilemi oko kupnje fotoaparata, naime, za oko su mi zapela dva sonyeva modela, ali iz različitih kategorija. Prvi je ultrazoom DSC-HX300, a drugi je mirrorless Alpha ILCE-3000K (a3000).

http://store.sony.com/cyber-shot-digital-camera-hx300-zid27-DSCHX300/B/cat-27-catid-All-Cyber-shot-Cameras

http://store.sony.com/a3000-interchangeable-lens-digital-camera-zid27-ILCE3000K/B/cat-27-catid-All-Alpha-a3000

Glavna dilema mi je kvaliteta videa, naime A3000 ima dosta veći senzor i ktome veći ISO (iako ne znam koliko veličina senzora doprinosi kvaliteti videa) dok DSC-HX300 ima dosta kvalitetniji zoom (i kako mi se po sample video testovima čini bolju stabilizaciju) - čak 50x (vjerujem da mi neće trebati ali od viška glava ne boli). Pa evo ako neko tko se kuži može pogledati specifikacije i reći koji je bolji što se tiče videa, bio bih jako zahvalan!

 

Ako ti je najbitnija stvar video, zasto ne pogledas neki od Sonyjevih camcodera. Ima stvarno odlicnih za ne puno love. A sto se tice ova dva hx300 nije ni najmanja konkurencija a3000. Alpha ga dobro sisa u svim aspektima.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Video mi je dosta važan al tu i tamo koja fotka mi je isto od značaja. S moje točke gledišta, ovaj HX300 je puno jednostavniji a kvaliteta samog videa mi je malkice bolja iz prve ruke (gledajući samplove). S druge strane A3000 ima kudikamo bolju kvalitetu fotografije, što je dakako veliki plus, ali je zakinut za kvalitetniji video (kolko sam skužio nema optičku stabilizaciju niti elektronički zoom). Za A3000 ne mislim kupovat dodatne objektive, već koristiti ovaj standardni koji dobijem uz aparat (razlog je cijena a i ne mislim dublje ulaziti u fotografske vode). Sad je samo pitanje, da li, na uštrp kvalitete, uzeti puno jednostavniji i kompaktniji fotoaparat ili se malo pozabaviti sa mirorrlessom čije mogućnosti vjerojatno neću do kraja iskoristiti. Ako možda netko ima neki aparat koji odlično balansira između videa i stillova slobodno ga preporučite :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 12:26 (Optimus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pa i nije nešto jednostavniji. I a3000 ima automatski mod gdje ne moraš ama baš nikakve dodante postavke mijenjat. Samo stisneš okidač i snimaš. Kvaliteta videa je sigirno bez ikakve sumnje na strani a3000. Nemoj gledati video preko youtubea i slično jer tu nećeš ništa vidjeti što se razlike tiče. Trebaš skinuti file direktno iz aparata pa usporediti.

Također i kit objektiv ima optičku stabilizaciju. To je ono što na objektivu piše OSS. Digitalni zoom ti samo šteti kvaliteti, a ne poboljšava.

Generalno, ako ti je dovoljan fokalni raspon od 18-55, uzmi a3000. Ako ti je potreban ultrazoom, uzmi HX300.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

može pomoć oko odabira fotoaparata do 1000- 1200 kn max?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Asy kaže...

može pomoć oko odabira fotoaparata do 1000- 1200 kn max?

 

http://segar.hr/Product/Fotoaparat_Panasonic_DMC_FS40EP_A

 

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,

 

ima ko savjet za fotić do 1000kn, uglavnom samo za slikanje, ali bi ponekad koristio i video. Ne znam da li ima koji u tom rangu da snima 1080p?

 

Gledao sam malo ove Samsungove smart fotiće cijena je oko 700kn. Šta mislite o njima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

http://www.chipoteka.hr/artikl/73552/fotoaparat-sony-dsc-t900-s

 

samsungovi jeftiniji fotici i nisu bas nesto. Tek su im oni malo skuplji sa scneiderovom optikom ok.

 

14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trebam savjet - kakvo je stanje sa fotoaparatom Canon EOS 1000F, da li ga je vrijeme već pregazilo ili? Da li ga se isplati uzeti (riječ je o vrlo vrlo niskoj cijeni), pa me zanima mišljenje vas koji ste više upućeni u to?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
razvan_rat kaže...

Trebam savjet - kakvo je stanje sa fotoaparatom Canon EOS 1000F, da li ga je vrijeme već pregazilo ili? Da li ga se isplati uzeti (riječ je o vrlo vrlo niskoj cijeni), pa me zanima mišljenje vas koji ste više upućeni u to?

 

 

vrijeme ga je vec daleko pregazilo. 

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Zašto kupovati DSLR kada se može uzeti smartphone??? Evo jedan zanimljiv članak.

Naravno priča ipak nije toliko crno bijela, ali je svakako zanimljivo pogledati usporedbu i evoluciju mobilnih senzora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Alo ekipa.

 

Evo nakon dugo godina posta, uzeo bih si DSLR. Početnik jesam ali odma da vam ispovjedim svoje želje.


Dakle ako već keširam 4k do 5k kn ne bih volio uzimat aparat kojem fali 1000kn da bude idealan, pa sam si gledao Nikon d300, gledao sam si EOS 1200D, EOS 100D, i na kraju vidio da su to najniža beginer klasa entry, uz pentax K500, medjutim za koju kunu više dobije se tzv ENTUZIJAST klasa, tipa EOS 70D, što mislite jel to veliki skok, s obzirom da kad kupim aparat da ga neću mijenjat dugo vremena, volim slikavat putovanja, na koja često ide, pejzaže itd...

 

NPR, koja je razlika u fotki slikanoj d3300 i EOS 70d uz onaj osnovni kit s obzirom da i to ovisi o kvaliteti fotke, a za početak bih se drzao baze a pa kasnije ako bude trebat nadograđivao.

 

Gdje kupujete aparate ? Meni se pokazalo extreme digital najpovoljniji a vidim neki wallmart (da ima okej cijene) samo ne znam jel to USA i ide li carina itd...???

 

hvala

Carpe Diem
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Što vi mislite da uzmem 

 

Jeftini DSLR ili Skupi kompakt, ultrazoom ?  

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
TheMenstalist kaže...

Što vi mislite da uzmem 

 

Jeftini DSLR ili Skupi kompakt, ultrazoom ?  

Ovisi koliko volis fotografiju, ako ti je kvaliteta najbitnija onda uzmi dslr jer ima 10puta veči senzor od kompakta ali tu povlači drugi problem to jest cijena. 

Nije sve u kupovini tijela nego i u kupovini objektiva, a objektivi su inače jako skupi sve to ovisi kako koji i za sto. Ako volis pejzaz slikati, onda je preporuka sirokokutni recimo 8-16 koji  recimo od Sigme košta do 4000kn. 

 

Ja bi ti preporucio Pentax k-500 jer je najpovoljniji i daje puno više nego canoni i nikoni u tom cjenovnom rangu, i mogao bi te služiti dulje razdoblje, možda cak 3-5 godina mislim čak i dulje sve to ovisi kada ces ti imati potrebu za mjenjati tijela.  Kupis novi pentax i bez brige si, ako kupis rabljeni veča je sansa tj puno veča sansa da ti to rikne sve to ovisi kako ga je prethodni vlasnik čuvao i koliko često koristio. Kod dslr-a su zbog pokrenith dijelova najrizicniji zatvarač i ono ogledalo koje se svaki put diže, pa se ne isplati popravljati jer ti dijelovi koštaju ko novi dslr. 

 

 

9 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,zeljela bi uc u fotografake vode i za pocetak kupit mirrorless fotoaparat.Pa ne znam za koji bi se odlucila u izboru su mi fujifilm x-m1,samsung nx-300,lumix dmc gx1 ili canon eos m.Volila bi da pruzaju sliku u kojoj uzivam da se vidi da je to nesto,naravno s vremenom bi ulagala u fotic.Uzela bi u obzir i vase preporuke ako tko ima....imam budzet do 5000 kn

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 12:40 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
igy kaže...

Zašto kupovati DSLR kada se može uzeti smartphone??? Evo jedan zanimljiv članak.

Naravno priča ipak nije toliko crno bijela, ali je svakako zanimljivo pogledati usporedbu i evoluciju mobilnih senzora.

 

Nema sanse. Taj se clanak odnosi na video. Interesantna stvar je da full frame DSLRi zbog velicine senzora u videu uzimaju svaku drugu liniju i normalno da kvaliteta vida zbog toga pati. Mali senzori su tu u prednosti, ali to nije prednost senzora nego procesora za obradu podataka.

Novi dslri sa jacim procesorima ce ispraviti i tu boljku.

Pogledaj usporedbu kod staticnih fotografija. Ipak, ovo je fotografski forum a ne onaj namjenjen videu.

Tehnologija izrada senzora na mobitelima i na dslrima je denticna. Ne postoji magicni algoritam koji bi mobitelima dao ikakvu prednost. Senzori na dediciranim aparatima su 50+ puta veci. Toliko puta su i kvalitetniji.

Jos jedna napomena - oneplus je firma koja je do sada znala jako iscenirati kvalitetu svojih proizvoda. Ne bi me cudilo da je i ovdje takav slucaj. Ako postoji ikakav clanak na nekom nezavisnom siteu za recenziju to bih jos i nekako uzeo u obzir. Ovakvo sto sigurno ne.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
supertovar kaže...

Alo ekipa.

 

Evo nakon dugo godina posta, uzeo bih si DSLR. Početnik jesam ali odma da vam ispovjedim svoje želje.


Dakle ako već keširam 4k do 5k kn ne bih volio uzimat aparat kojem fali 1000kn da bude idealan, pa sam si gledao Nikon d300, gledao sam si EOS 1200D, EOS 100D, i na kraju vidio da su to najniža beginer klasa entry, uz pentax K500, medjutim za koju kunu više dobije se tzv ENTUZIJAST klasa, tipa EOS 70D, što mislite jel to veliki skok, s obzirom da kad kupim aparat da ga neću mijenjat dugo vremena, volim slikavat putovanja, na koja često ide, pejzaže itd...

 

NPR, koja je razlika u fotki slikanoj d3300 i EOS 70d uz onaj osnovni kit s obzirom da i to ovisi o kvaliteti fotke, a za početak bih se drzao baze a pa kasnije ako bude trebat nadograđivao.

 

Gdje kupujete aparate ? Meni se pokazalo extreme digital najpovoljniji a vidim neki wallmart (da ima okej cijene) samo ne znam jel to USA i ide li carina itd...???

 

hvala

 

Canonovi APS-C DSLRi ti trenutno i nisu najbolji izor i dok Canon ne popravi tehnologiju izrade svojih senzora ne bih ti preporucio da ih kupujes. Moras imati na umu da ti enthusiast aparati u glavnom ne dolaze sa kit objektivima i da ces objektive morati uzimati zasebno. A kada se i prodaju u kitu, cijena prelazi 8000kn tako da ne znam ako si spreman na takav izdatak. Za primjer koji si naveo Nikon d3300 vs. EOS 70d, ako je fotografija slikana s isitim objektivom, Nikon ce dati bolju fotku.

Vecinu stvari koje Nikon i Canon nude na skupljim aparatima, pentax nudi vec na K-50 http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-white-dal-18-55wr-white/NO13458749/product/

Kako on spada u ovaj budzet koji si prvotno naveo, preporucio bih ti njega. Ako si spreman potrositi vise uzmi Nikon D7100 http://www.canosa.com.hr/nikon-d7100-kit-18-105vr-consumer-dslr-fotoaparat-vba360k001/18208934744/product/

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice