AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
AMD Navi

Odličan video

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 11:09 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Dobro jutro Radeon sirotinjo! Jel vas se deca srame kad vide na čemu se tata igra?

 Da.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Dobro jutro Radeon sirotinjo! Jel vas se deca srame kad vide na čemu se tata igra?

 Boli nas k koliko smo zguzili kožnatog

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
offline
AMD Navi

Ima li tko 7800xt? Bacio sam oko na Sapphire nitro, izgleda show.

 

Al cini se da nebi stala u kuciste za 5mm...

fade to gray
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ima li tko 7800xt? Bacio sam oko na Sapphire nitro, izgleda show.

 

Al cini se da nebi stala u kuciste za 5mm...

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ima li tko 7800xt? Bacio sam oko na Sapphire nitro, izgleda show.

 

Al cini se da nebi stala u kuciste za 5mm...

 Daj se ne blamiraj nego kupi nvidiu

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
15 godina
offline
Re: AMD Navi

I jači procesor. To ti je preslabo za današnje pojmove. Meni je npr. prisutan u nekim igrama lagani "bottleneck" RX 6800XT, a imam i9-9900KF. Dobro, 1440p monitor bi mi to riješio, ali koga briga.

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Dvoumim se izmedju nove konfe i upgrade na ovoj.

 

Proklet AMD sto mi nudi da stavim 5900x na ovu plocu.

 

Mislio sam mozda zamjenit sadasnje za 5700x , i tom grafom, eventualno i 32gb rama...

 

Al sad me i kuciste zeza, a ne zelim ga mjenjat, ne mogu pilat jer su naprid 2 hdd x 2 tb.

fade to gray
2 godine
online
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Dvoumim se izmedju nove konfe i upgrade na ovoj.

 

Proklet AMD sto mi nudi da stavim 5900x na ovu plocu.

 

Mislio sam mozda zamjenit sadasnje za 5700x , i tom grafom, eventualno i 32gb rama...

 

Al sad me i kuciste zeza, a ne zelim ga mjenjat, ne mogu pilat jer su naprid 2 hdd x 2 tb.

 Možda da uzmeš jeftiniji procesor za apgrejd platforme koju već posjeduješ, koji god 5xxx kupiš osjetit ćeš razliku u usporedbi s 1600 pa čak ako ga zamijeniš sa 5600x... do vremena kad odlučiš prijeći na novu platformu, možeš kupiti i novo kućište kao prvu od komponenti u koju ćeš kasnije ugraditi novu platformu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 14:52 (notloB).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma uzmeš ultimate 5800x3d koji se dobro nosi sa najnovijim cpu danas i miran si 5god. Ili novo sa R5 7700 koji mu je jednak , vidi gdje ti je manji trošak.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
online
Re: AMD Navi
Što god odabrao biti će obilježen kao sirotinja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Što god odabrao biti će obilježen kao sirotinja

 Pošteno!

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
11 godina
offline
AMD Navi

Haha, hvala Vam na brizi kolege. Javim vam se u svakom slucaju.

fade to gray
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Dvoumim se izmedju nove konfe i upgrade na ovoj.

 

Proklet AMD sto mi nudi da stavim 5900x na ovu plocu.

 

Mislio sam mozda zamjenit sadasnje za 5700x , i tom grafom, eventualno i 32gb rama...

 

Al sad me i kuciste zeza, a ne zelim ga mjenjat, ne mogu pilat jer su naprid 2 hdd x 2 tb.

 Ak nebus taj r5 1600 mijenjao nemoj ni kupovat grafu, mozda 60% iz nje izvuce taj proc. Druga stvar je kaj ssd i hdd nemora bit u kavezu nego samo na dno kucista polegnes a ovo izvadis da oslobodis grafi mijesto 

 

Zen 3 arhitektura ti je i vise nego dosta, odnosno r5 5600 i prst u uho do iduce promjene grafe pa onda idi na sve novo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 16:14 (Jacked).
7 mjeseci
online
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ima li tko 7800xt? Bacio sam oko na Sapphire nitro, izgleda show.

 

Al cini se da nebi stala u kuciste za 5mm...

Imam Red DeBil verziju, smeće sirotinjsko. Dok ne skupim za nvidiju.

 

Sad, onako, da me ne čuju drugi. Ako želiš upgrade, 7800xt je taman da osjetiš razliku sa te zelene. Prešao sa 1080ti i skok taman koji sam čekao. Prvi put powercolor, iznenađen izradom, ali baš ugodno. 1440p high rr vozi odlično. Hladnjak odličan. U starfieldu ne prelazi 50c (iako starfield iz nekog razloga ne nabija tdp na max kao jedan cyberpunk). Saphire nitro je isto top hladnjak nema greške tu. Ova je još cenat dva duža. 

 

Ali, ko što su ti već rekli ako ideš na upgrade, onda ćeš morat i cpu. Moj 8700k je nije mogao gurat ni blizu, ocan na 5ghz pod vodom, đabe. Sada blizanci, braco riža i seka radeonka veselo kucaju zajedno u mom sirotinjskom rigu.

14 godina
online
AMD Navi

Hvala ti što si ovo stavio u spojler, previše je stresno.

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Inochulum kaže...
metallic kaže...

Ima li tko 7800xt? Bacio sam oko na Sapphire nitro, izgleda show.

 

Al cini se da nebi stala u kuciste za 5mm...

Imam Red DeBil verziju, smeće sirotinjsko. Dok ne skupim za nvidiju.

 

Sad, onako, da me ne čuju drugi. Ako želiš upgrade, 7800xt je taman da osjetiš razliku sa te zelene. Prešao sa 1080ti i skok taman koji sam čekao. Prvi put powercolor, iznenađen izradom, ali baš ugodno. 1440p high rr vozi odlično. Hladnjak odličan. U starfieldu ne prelazi 50c (iako starfield iz nekog razloga ne nabija tdp na max kao jedan cyberpunk). Saphire nitro je isto top hladnjak nema greške tu. Ova je još cenat dva duža. 

 

Ali, ko što su ti već rekli ako ideš na upgrade, onda ćeš morat i cpu. Moj 8700k je nije mogao gurat ni blizu, ocan na 5ghz pod vodom, đabe. Sada blizanci, braco riža i seka radeonka veselo kucaju zajedno u mom sirotinjskom rigu.

Nakon tvoje iskrene ispovjedi, mogu jedino uciniti isto.

 

Uletio mi je dobar Asus 4k monitor 60hz(ex pc masterrace dream), pa sam odvrtio Skyrim i Starcraft u 60hz. Rodila se zelja za novim igrama.

 

Zamolio sam par kolega prijedloge za novu konfu, mislio sam ic ti smjerom, al jednostavno ne vidim prednost pcie4.0 i ddr5 prema ovome.

 

Tako da sam sve sigurniji u upgrade ove starudije, sa CPU+GPU u paketu, a mozda i memorija 32gb.

 

Sad epilog, financije su pravi problem, kad ima novca me sram ako potrosim na ovo, a ako nema me sram koliko slabe komponente kupim.

Realno mi je svejedno dal je 4070 ili 7800 xt, bitno je koja ce bit bolji model i povoljnija u trenutku kupnje.  :/

 

P.s.kupio bi jucer novu konfu za 2000€, al kad vidim kompromise, poludim, dobijes neko obicno napajanje, i maticnu bez usb portova, wifi i optickog porta. Eto, a kad vidim grafu za 700 eura za sa 3x 80mm venta(prokleta Giga windforce) tu sam gotov.

fade to gray
2 godine
online
Re: AMD Navi
metallic kaže...
 

Sad epilog, financije su pravi problem, kad ima novca me sram ako potrosim na ovo, a ako nema me sram koliko slabe komponente kupim.

  Kupuj komponentu po komponentu, zašto sve odjednom... mjesec po mjesec, tako ćeš si moći skupiti dovoljno za bolje komponente.

Bio bi bad ako sastavljaš novu konfu pa dijelove gledaš na polici ali ovako kad zamjenjuješ dio za stari dio odmah možeš iskoristiti to što si kupio + prodaš staro i to ti ide u budžet za novi dio sljedeći mjesec.

7 mjeseci
online
Re: AMD Navi

Mene došla 540$ u SAD-u, pa mi nije bilo dvojbe. Ovdje su još uvijek cijene papreno visoke. 700€ za ove jače modele 

 

ps, 4070ka nema šta tražit pored 7800xt. manje rama, slabije 4k performanse (koje ciljaš kako si rekao) ali i generalno slabija osim u par titlova i na kraju - skuplja... Pa ni rt performanse nisu bog zna kolko bolje kod 4070ke, dapače u nekim naslovima i lošije. PS, amd ima Fluid motion frames na driverskoj razini pa ga možeš uključit u, koliko vidim, svim dx11 i 12 titlovima dok zeleni moraju imat podršku kroz igre. No brainer po meni, kako god okreneš.

 

Ali da, cijene su katastrofalne. Matične pogotovo. AM5 low-mid segment matična me izašla skuplje od z370 Asus Maximus ploče sa svim điđama.

8 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Dvoumim se izmedju nove konfe i upgrade na ovoj.

 

Proklet AMD sto mi nudi da stavim 5900x na ovu plocu.

 

Mislio sam mozda zamjenit sadasnje za 5700x , i tom grafom, eventualno i 32gb rama...

 

Al sad me i kuciste zeza, a ne zelim ga mjenjat, ne mogu pilat jer su naprid 2 hdd x 2 tb.

Upgrade stare platforme, ali nema potrebe da bacaš novce na 5900x (osim ako nije strogo za posao) ili na 5800x3D, jer si na 2k ili 4k i igraš, tako da pa grafa dolazi u prvi plan. Jedan 5700x ili 5800x će tu odraditi dovoljno dobar posao za sljedeće 2-3 godine, a poslije toga opet 5800x3d jer sada ne vrijedi razlike u cijenu od 5800x, a pogotovo ne od 5700x (ili 5600).

 

Što se tiče usporedbe 4070 i 7800Xt, koliko god se pojedinci trude da ide sve u korist 4070, 7800Xt je bolji izbor. Trenutno, u skoro u svim slučajevima i modelima, 4070tka je malo skuplja (što je tebi jedan od važnijih faktora ako ideš na upgrade) i slabijih sirovih (raw) performansi. U slučaju RT-a i potrošnje tu bi ipak dao malu prednost 4070tki.  

 

Šteta što ti Nitro ne stane, no alternativa od Sapphire-a je i jako dobar Pulse model sa 2 venta ili Gigabyte Gaming OC model sa 3 venta koji ti stane. Naravno da su Nitro, Red Devil, Hellhound ili Merc bolje verzije Radeonke, ali sa prvim navedenima si siguran da ti stanu i još ćeš proći jeftinije što je i krajnji cilj ako biraš 7800xt.

HrDsHL
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 7:19 (Matan223).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
notloB kaže...
Kupuj komponentu po komponentu, zašto sve odjednom... mjesec po mjesec, tako ćeš si moći skupiti dovoljno za bolje komponente.

 

 Tako sam ja nadograđval ove sadašnje komponente i došao do 32gb rama, 5800x3d i b550 poloće. Stalno po malo i ono što vidim da je ok. Sad ovo ne mjenjam do AM6 platforme (možda).

11 godina
offline
AMD Navi

JAvite ako vidite cujete akciju il promociju

fade to gray
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

...

Al sad me i kuciste zeza, a ne zelim ga mjenjat, ne mogu pilat jer su naprid 2 hdd x 2 tb.

 Kasnim na party, ali možeš hardove da prebaciš u 5.25" bayeve, postoje jeftini adapteri za to (par limova i šačica šrafova et voila, prostor ispred grafe prazan!).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Odlicna ideja kolega, puno hvala.

 

 

fade to gray
14 godina
online
AMD Navi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Pravi FPS boost se osjeti prelaskom na 4090

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Navi

Da, sli se treba naguziti kožnatom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Sramota prodje, a fps boost ostaje! \o/

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Navi

Stockholmski sindrom 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Da, sli se treba naguziti kožnatom.

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice