AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.059
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
oc.
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

E haj objasnite sad ove slike iz benchmarka Rise of The Tomb Raider kako to da AMD setup ima bolji min FPS kad je Intel i nVidia superiorniji

 

FX na 4.9 GHz i R9 290 na 1280/1500mhz api DX12

 

 

 

i7 6700 na 4.5ghz i gtx 980 1455mhz(stock) api DX11

 

 

A ovi benchmarci se nalazi ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/pc-igre-benchmark/246402.aspx?page=0&jumpto=5278674&sort=asc&view=flat

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 13:34 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
fx na 4.9 i havaji na 1280 stabilno su većini nedostižni.
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dabar_solta_V2 kaže...
fx na 4.9 i havaji na 1280 stabilno su većini nedostižni.

 za GPU si upravu al FX-u 9370-9590 4.9ghz nije nedostižno sa adekvatnom pločom.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
mirzet1976 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
fx na 4.9 i havaji na 1280 stabilno su većini nedostižni.

 za GPU si upravu al FX-u 9370-9590 4.9ghz nije nedostižno sa adekvatnom pločom.

Sad taj benchmark uradi u dx 11 i vidi onda razliku ako je ima u tom minimum fps-u

7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
..

Sad taj benchmark uradi u dx 11 i vidi onda razliku ako je ima u tom minimum fps-u

 ili jos bolje oba u dx12

14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dabar_solta_V2 kaže...
dreadmoore kaže...
..

Sad taj benchmark uradi u dx 11 i vidi onda razliku ako je ima u tom minimum fps-u

 ili jos bolje oba u dx12

 moze oba nvidia ima boost od 1 fps

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
chaselol kaže...
PlayMaker10 kaže...

Ma kakav ZEN, svaka njima čast neću više riskirat s tim AMD-om kada je procesor u pitanju. Marketing je jedno provjerene performanse su drugo, ovaj put idem na Intel, i tako imam nabavne cijene.

Sto si uzimao tu plocu i taj procesor ako ne znas ili ne zelis da koristis hardver kako treba? 

 

I mani se benchmarka vidi kako se igra ponasa 

 Matičnu sam uzeo 2012. godine skupa sad FX 4100 ako se ne varam, kasnije sam dodao FX 8300, grafička kartica je nova. Tko je 2012. godine znao da će AMD bit loš. Uostalom nisam ovdje da bi pokrenuo svađu Intel ili AMD nego sam mislio da netko ima iskustva sa updateom BIOS.a na grafičkoj kartici, možda je jednostavno problem u tome. Jednostavno sam mislio ako se može šta spasit kada su performanse u pitanju jer mi se iskreno sada ne da mijenjat ništa ali ako se ne može ništa napravit prisiljen sam nema mi druge.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 14:14 (PlayMaker10).
12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Biti ce los za ne optimizirane igre, ostale igre koje su napravljene kako spada tera bez problema.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Tebi treba cooler i trebaš zviznuti procesor na 4.4GHZ sa naponom od 1.3V cca, tu negdje, pa da vidiš preporod.

Ja sam imao isti combo i naigrao sam se bez uskoga grla u svim novim naslovima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
PlayMaker10 kaže...

 Matičnu sam uzeo 2012. godine skupa sad FX 4100 ako se ne varam, kasnije sam dodao FX 8300, grafička kartica je nova. Tko je 2012. godine znao da će AMD bit loš. Uostalom nisam ovdje da bi pokrenuo svađu Intel ili AMD nego sam mislio da netko ima iskustva sa updateom BIOS.a na grafičkoj kartici, možda je jednostavno problem u tome. Jednostavno sam mislio ako se može šta spasit kada su performanse u pitanju jer mi se iskreno sada ne da mijenjat ništa ali ako se ne može ništa napravit prisiljen sam nema mi druge.

Vidi u cemu je stvar, napravio si malo neizbalansiranu setup kod sebe, grafa za taj procesor koji nisi clockao ne ide to tako, nikakva svadja amd intel se nece stvoriti ovdje.

 

Sta ti mozes uraditi da poboljsas sebi situaciju kod svoje masine:
1) Kupiti neko hladjenje za CPU (ako ga vec nemas, aftermarket ne stock) tipa LC-CC-120 najjeftiniji, 4 heatpipe-a i 120mm vent, odlican za OC

2) Clockni CPU do 4.2-4.4ghz, imas detaljan guide u OC temi, korak po korak, sta i kako ugasiti i sigurno, ces osjetiti vidnu razliku u mnogim igrama.

3) Koji god da si procesor uzeo iz 2012 morao bi ga clockati sa tom grafom, jer je to ozbiljna grafa za 1080p gaming 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 14:32 (chaselol).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
chaselol kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Matičnu sam uzeo 2012. godine skupa sad FX 4100 ako se ne varam, kasnije sam dodao FX 8300, grafička kartica je nova. Tko je 2012. godine znao da će AMD bit loš. Uostalom nisam ovdje da bi pokrenuo svađu Intel ili AMD nego sam mislio da netko ima iskustva sa updateom BIOS.a na grafičkoj kartici, možda je jednostavno problem u tome. Jednostavno sam mislio ako se može šta spasit kada su performanse u pitanju jer mi se iskreno sada ne da mijenjat ništa ali ako se ne može ništa napravit prisiljen sam nema mi druge.

Vidi u cemu je stvar, napravio si malo neizbalansiranu setup kod sebe, grafa za taj procesor koji nisi clockao ne ide to tako, nikakva svadja amd intel se nece stvoriti ovdje.

 

Sta ti mozes uraditi da poboljsas sebi situaciju kod svoje masine:
1) Kupiti neko hladjenje za CPU (ako ga vec nemas, aftermarket ne stock) tipa LC-CC-120 najjeftiniji, 4 heatpipe-a i 120mm vent, odlican za OC

2) Clockni CPU do 4.2-4.4ghz, imas detaljan guide u OC temi, korak po korak, sta i kako ugasiti i sigurno, ces osjetiti vidnu razliku u mnogim igrama.

3) Koji god da si procesor uzeo iz 2012 morao bi ga clockati sa tom grafom, jer je to ozbiljna grafa za 1080p gaming 

 Baš zato što je ozbiljna grafa bit će novi procesor u kućištu dok njezino vrijeme nije prošlo. Još mjesec dana pričekat vidjet šta taj AMD nudi ako ne bude obećavalo i5 i gotovo. Nikakvo overclockanje ne dolazi u obzir. Ja spojim radi ne radi kako treba, mijenjam. Tako bilo sa grafikom, bit će i sa procesorom.Iako sam uvjeren da tu nešto drugo ne štima, jer FIFA ne smije trzat niti malo pa makar i na FX procesoru. Svejedno vam hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 14:44 (PlayMaker10).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Da ali nitko ne kupuje FX i takvu plaču ako ne misli barem malo kloknuti, kad kažem malo onda mislim barem za 800-1000 mhza. Ti procesori su ostavljeni otključani sa razlogom. Tvoj radi na samo 3.3 a ako imaš uključen turbo kloka ti samo jednu jezgru a ove nove igre koriste svih osam. Također dvokanalna memorija je u zadnje vrijeme počela igrati ulogu a ako si stavio pogrešne drivere, tj. zadnja dva onda ti niš nebu poglo i spasilo te od FPS dropova, pa ni Intel od deset soma kuna.

 

Znači u startu si trebao na Intela ako ti je prčkanje i klokanje mrsko. Prošao bi sigurno bolje, nešto skuplje ali i bolje. Makar ovo klokanje na tvom kompu je lagano.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Da ali nitko ne kupuje FX i takvu plaču ako ne misli barem malo kloknuti, kad kažem malo onda mislim barem za 800-1000 mhza. Ti procesori su ostavljeni otključani sa razlogom. Tvoj radi na samo 3.3 a ako imaš uključen turbo kloka ti samo jednu jezgru a ove nove igre koriste svih osam. Također dvokanalna memorija je u zadnje vrijeme počela igrati ulogu a ako si stavio pogrešne drivere, tj. zadnja dva onda ti niš nebu poglo i spasilo te od FPS dropova, pa ni Intel od deset soma kuna.

 

Znači u startu si trebao na Intela ako ti je prčkanje i klokanje mrsko. Prošao bi sigurno bolje, nešto skuplje ali i bolje. Makar ovo klokanje na tvom kompu je lagano.

 Memorija radi u dual channelu, 2x4 imam, drugo driveri su svi kako treba instalirani, i svi su trenutno najnoviji. Upravo radim novi reinstall svega pa ću stavit natrag 16.10.1. Ako to ne pomogne, za mjesec dana dolazi nova ploča i procesor.

14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
PlayMaker10 kaže...
XXX kaže...

 Memorija radi u dual channelu, 2x4 imam, drugo driveri su svi kako treba instalirani, i svi su trenutno najnoviji. Upravo radim novi reinstall svega pa ću stavit natrag 16.10.1. Ako to ne pomogne, za mjesec dana dolazi nova ploča i procesor.

 Ljudi su ti ljepo rekli probaj klokati bar na 4.0ghz jer 3,3 ghz je jako malo i imas ogroman bn prisutan zato imas mali fps

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Klokaj to, ako niš bar na 3,6 s multiplierom, za to ne trebaš napon dirat, pa ni za 3,7, imam isti proc, ali ako ti je problem samo kod te igre, onda je možda u pitanju nešto drugo...
14 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Napravio sam reinstall Windowsa 10, stavio drivere 16.10.1 i pozitivna stvar je što sad FIFA radi kako treba, provjerit ću kasnije za Hitman. Ali za mjesec dana kako god dolazi novi procesor. Ovaj je i tako star i vrijeme je za zamjenu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
mirzet1976 kaže...

E haj objasnite sad ove slike iz benchmarka Rise of The Tomb Raider kako to da AMD setup ima bolji min FPS kad je Intel i nVidia superiorniji

 

FX na 4.9 GHz i R9 290 na 1280/1500mhz api DX12

 

 To kod stjepana nije nesto ok

rise rise
dx12 dx12
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 15:03 (dreadmoore).
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Dali znate dali RX470 armor ima nekih defekata jer 

 

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3006662&postcount=3312 .

 

Navodno je coil whine. Mislio sam ići uzet armor ali ako će zujati onda ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 14:52 (anarky1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Onda se uzme nitro verzija.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Mislim da se ovdje nitko nije žalio. Coil whine se može dogoditi na svakoj kartici, tako da...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dreadmoore kaže...
mirzet1976 kaže...

E haj objasnite sad ove slike iz benchmarka Rise of The Tomb Raider kako to da AMD setup ima bolji min FPS kad je Intel i nVidia superiorniji

 

FX na 4.9 GHz i R9 290 na 1280/1500mhz api DX12

 

 To kod stjepana nije nesto ok

 Ja sam taj tr odvrtio samo jednom, taj min fps nisam ni vidio, tak da neznam kad ga je zabiljezio, no i nevazan je bitan je avg!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Uzeo sam je ja pa kad stigne ću prijavit bilo kakve nepravilnosti na koje naiđem, samo nemam običaj pržit karticu radi testova, a čini mi se da mu se to događa kod testiranja...
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

evo mene moji ljudi doša sam vam na bevandu

 

edit: nemam pojma zašt su slike tak okrenute, niti zašto nema treće gdje se vidi kartica sprijeda, al' me trenutno to ni ne muči toliko 

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 10:14 (The Unforgiven).
Moj PC  
21 0 hvala 3
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Evo neki podaci nakon sat vremena witchera 3 na ultra, nisam dirao ama baš ništa, pokrenuo igru s karticom kakva je, neki prijedlozi za moguća poboljšanja? mada je meni i ovo odlično, 'buka' me ne smeta (nisam je ni čuo pošto je zvuk igre dosta glasan, kakve su temperature? nemam niti jedan vent koji bi puhao direktno u karticu

 

 

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Po meni je to katastrofa temperatura s obzirom na okretaje...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
The Unforgiven kaže...

Evo neki podaci nakon sat vremena witchera 3 na ultra, nisam dirao ama baš ništa, pokrenuo igru s karticom kakva je, neki prijedlozi za moguća poboljšanja? mada je meni i ovo odlično, 'buka' me ne smeta (nisam je ni čuo pošto je zvuk igre dosta glasan, kakve su temperature? nemam niti jedan vent koji bi puhao direktno u karticu

 

 

 Nova kartica i vec trazis jos jedan ventilator da puse u nju, neznam tko te nagovori da to kupis ako se bas previse grije.

13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Undervoltaj si GPU, pogledaj koji ti je napon VDDC-a u full loadu i max 3D taktovima, velike su to temperature za 60% fana zimi.

Koji case imaš i griješ li puno tu prostoriju??

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Aj stavi na GPU-Z current reading umjesto max i onda kad si usred gejma tabaj pa napravi screen. Nekad GPU-Z zna ocitat neke blesave skokove i zabiljezi ih pod max.

14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pa tvornicki se grije sta ce je undervoltat samo ce bezveze izgubiti na preformansam ja bi ti preporucio da ti to mjenjas i trazis neku drugu ima garanciju nek se oni snjom zezaju.

Moj PC  
0 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice