AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.615.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
zagy15061984 kaže...

jel ima ko kakvih saznanja kada mi mogli novi driveri?? 

 Nazalost nista,ocekujem opet nekakve novine poput onih u omega driverima naravno ne u tim kolicinama.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

pa ovi su drajveri solidni, ne žuri im se nigdi

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Uskoro izlaze novi. Čitao sam na Twitter-u, netko je objavio ne sjećam se točno ali povodom skorog izlaska serije  R9 3XX grafičkih kartica, izlazi i novi driver. Nove R9 3XX dolaze u veljači.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 22:38 (phoenix2003).
Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nadam se da si u pravu, negde sam ovih dana čitao da ne izlaze pre 4. meseca. 

 

EDIT: Evo ga:

Even though AMD has confirmed development of its new-generation graphics solutions for a number of times, the company also said that it would release them only in the second quarter of the year, which means from April to July.

KitGuru 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 0:23 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

hm, jel se zna dal će nova serija podržavati dx12, ja također jedva čekam preći na neku drugu, ova 5770 iz 2009 je odradila svoje, a volio bi gta V upogonit na max postavkama na 1680x1050 rezoluciji, jer mi je to največa reza od monitora, gta V izlazi u 3. mjesecu, a nova serija će koliko vidim skoro sigurno izać kasnije, ali ako će bit dx12 onda bi se strpio sa kupnjom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Hoće sigurno, DX 12 je dodat i u specifikacije serije 200.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

i koja je prica na kraju, oce gnc kartice u potpunosti podržavati dx12 ili samo basic support?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

DX12 je gotovo pa nevažan pored 640 GB/s bandwidth-a koji donose.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ma mene zanima oce li moja r9 290 sa svojih malenih 320gb/s u potpunosti podrzavati dx12, mislim na dx12 eye candy-je

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da se malo vratim na moj problem sa HD 7970. Dakle, nakon što sam instalirao Linux Mint, instalirao Omega Catalyst i kroz terminal uključio overdrive sve je radilo normalno pod Linux-om. Ponovo sam instalirao 8.1 i opet pod Omega driver-om neće a pod 13.12 hoće. Nikako mi ne ide u glavu. Stvarno interesantan problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
phoenix2003 kaže...

Da se malo vratim na moj problem sa HD 7970. Dakle, nakon što sam instalirao Linux Mint, instalirao Omega Catalyst i kroz terminal uključio overdrive sve je radilo normalno pod Linux-om. Ponovo sam instalirao 8.1 i opet pod Omega driver-om neće a pod 13.12 hoće. Nikako mi ne ide u glavu. Stvarno interesantan problem.

 

 

Jesi pokušao reinstalirati drivere ponovno na 8.1?

15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
thaar kaže...

ma mene zanima oce li moja r9 290 sa svojih malenih 320gb/s u potpunosti podrzavati dx12, mislim na dx12 eye candy-je

 Do toga kada dx12 zaživi kak spada r9 290 bude zastarjela!

StariGad_HR @battlefield
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
phoenix2003 kaže...

Da se malo vratim na moj problem sa HD 7970. Dakle, nakon što sam instalirao Linux Mint, instalirao Omega Catalyst i kroz terminal uključio overdrive sve je radilo normalno pod Linux-om. Ponovo sam instalirao 8.1 i opet pod Omega driver-om neće a pod 13.12 hoće. Nikako mi ne ide u glavu. Stvarno interesantan problem.

 

 

Jesi pokušao reinstalirati drivere ponovno na 8.1?

Naravno. Kao što sam rekao 13.12 radi, Omega ne radi u potpunosti. Upravo sam utvrdio da je GPU i memory clock moguće podešavati naviše a ne naniže. Napon memorije se može podešavati. Sve zakrpe za Windows su instalirane osim one kritične KB300xxxx. Pokušao sam čak i da izvadim osnovne fajlove iz Omega drivera i napravim update 13.12 na Omega kroz device manager ali opet je prestalo da radi. Zanimljivo je i da kad HD 7970 zamjenim sa gotovo pa identičnom Matrix R9 280X, sve radi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 20:32 (phoenix2003).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
phoenix2003 kaže...
Dex.pwn kaže...
phoenix2003 kaže...

Da se malo vratim na moj problem sa HD 7970. Dakle, nakon što sam instalirao Linux Mint, instalirao Omega Catalyst i kroz terminal uključio overdrive sve je radilo normalno pod Linux-om. Ponovo sam instalirao 8.1 i opet pod Omega driver-om neće a pod 13.12 hoće. Nikako mi ne ide u glavu. Stvarno interesantan problem.

 

 

Jesi pokušao reinstalirati drivere ponovno na 8.1?

Naravno. Kao što sam rekao 13.12 radi, Omega ne radi u potpunosti. Upravo sam utvrdio da je GPU i memory clock moguće podešavati naviše a ne naniže. Napon memorije se može podešavati. Sve zakrpe za Windows su instalirane osim one kritične KB300xxxx. Pokušao sam čak i da izvadim osnovne fajlove iz Omega drivera i napravim update 13.12 na Omega kroz device manager ali opet je prestalo da radi. Zanimljivo je i da kad HD 7970 zamjenim sa gotovo pa identičnom Matrix R9 280X, sve radi.

 

 

jesi probao flashat 7970 Matrix na Matrix 280x?

14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pomišljao sam i na to ali kad radi pod drugim driver-om da vidim šta mogu uraditi ovako. Uskoro će izaći novi Catalyst, možda proradi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Odkako sam instalirao nove drivere javlja mi se u igrama crni ekran,sound loop i onda restart.

Ima li netko sličnih problema?

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Kill Frenzy kaže...

Odkako sam instalirao nove drivere javlja mi se u igrama crni ekran,sound loop i onda restart.

Ima li netko sličnih problema?

 Zasad nemam na R9 290 sa Omegom, ako nemožeš da rješiš taj problem onda se vrati na stare koji rade uredno, da nisi šta OC od komponenti pa ti nije sistem stabilan.

http://valid.canardpc.com/hwx19k
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Takodjer omega radi perfektno od prvog dana instalacije ali meni svi driveri rade savrseno pa ja mozda nisam bas referentan primjer za probleme.
Moj savjet je obrisat pomocu DDU kroz safe mode pa cisti install.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Također Omega radi kak super!

StariGad_HR @battlefield
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ima li netko možda negdje AMD Catalyst chipset driver stariji od 14.4 za WIndows 8/8.1 da bi ga mogao uploadati negdje?

Bilo koji stariji od toga bio bi dobar. 14.1, 13.12, 13.9, ... svejedno.

Čini se da novi driveri prave problem vlasnicima čipseta serije 700 i da je to sve počelo od 14.4.

Na internetu je starije nemoguće nači. Kao da su uklonili sve linkove.

Hvala.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...

Ima li netko možda negdje AMD Catalyst chipset driver stariji od 14.4 za WIndows 8/8.1 da bi ga mogao uploadati negdje?

Bilo koji stariji od toga bio bi dobar. 14.1, 13.12, 13.9, ... svejedno.

Čini se da novi driveri prave problem vlasnicima čipseta serije 700 i da je to sve počelo od 14.4.

Na internetu je starije nemoguće nači. Kao da su uklonili sve linkove.

Hvala.

 Evo 13.12 http://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-13-12-whql-download,3.html

http://valid.canardpc.com/hwx19k
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...

Ima li netko možda negdje AMD Catalyst chipset driver stariji od 14.4 za WIndows 8/8.1 da bi ga mogao uploadati negdje?

Bilo koji stariji od toga bio bi dobar. 14.1, 13.12, 13.9, ... svejedno.

Čini se da novi driveri prave problem vlasnicima čipseta serije 700 i da je to sve počelo od 14.4.

Na internetu je starije nemoguće nači. Kao da su uklonili sve linkove.

Hvala.

 link

 

edit: mislim da ti je chipset driver unutra.. ali se ne sjećam više.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 22:39 (Zura).
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

 

Zura kaže...

 link

 

edit: mislim da ti je chipset driver unutra.. ali se ne sjećam više.

 

That is the GPU driver. Some say it has the chipset driver, but it doesn't.

 

But I've found a link: http://www.au-ja.de/files-atiigp.phtml

Twitter: @191x7
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Imaš na ASUS web stranici. Nađi samo ploču koja ima isti chipset, npr: http://www.asus.com/Motherboards/M5A78LUSB3/HelpDesk_Download/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo samo da kazem nedavno sam imao problema sa driverima 14.12 omega driverima ali kad sam koristio win7.Dvije r9 270x u CF su mi spojene npr sto mi se dogadjalo igram neku igru uradim alt tab otvorim neki video i dogodi se crash u driverima.Sad kako  kosristim win 8.1 zadnjih 20 dana nisam uopce imao tih problema pa eto ako tko ima slican problem moje misljenje je da je vjerovatno problem u win7.Ako tko ima neko drugo obajsnjenje bio bi zahvalan jer osobno vise mi se svidja win7 od win8.1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...
mirzet1976 kaže...

 

Zura kaže...

 

That is the GPU driver. Some say it has the chipset driver, but it doesn't.

 

But I've found a link: http://www.au-ja.de/files-atiigp.phtml

 Kad sam čitao tvoj post promaklo mi ono chipset u tekstu, samo sam vidio AMD Catalyst driver

http://valid.canardpc.com/hwx19k
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

malo noob question, ali cemu mi triba chipset od amd, ali to sve neskidam sa stranice od proizvođaća matične?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
thaar kaže...

malo noob question, ali cemu mi triba chipset od amd, ali to sve neskidam sa stranice od proizvođaća matične?

 Pa, treba ti jer AMD izdaje nove drivere a proizvođači matičnih ih ne stavljaju na svoje sajtove. Uglavnom stave 1-2-3 kada izađe matična ili nakon koji mjesec i to je to.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja samo možda do sad samo jednom updateao drivere za chipset. Obično kad instaliram windowse ako nešto u Device manageru nije istalirano, stavim da win sam nađe update i sve bude ok. Evo baš danas skinuo drivere sa GeForce stranice za svoj chipset , čisto da vidim dali treba update napraviti i jedino što je instaliralo je neki away driver od 200kb. :D

Tako da mislim da možeš, ali nije to nešto nužno.

 

Iako je imam staru matičku koja i onda nije došla više od 600kn. Pretpostavljam da neke skuplje i novije matiče imaju duži period izdavana updateova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 0:14 (Jack Sparrow).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Jack Sparrow kaže...
...

 

Iako je imam staru matičku koja i onda nije došla više od 600kn. Pretpostavljam da neke skuplje i novije matiče imaju duži period izdavana updateova.

Ma čini mi se da svi isporučuju update-e cca 1g, a nakon toga rijetko do nikako.

 

Što se tiče ovog gore AMD chipset drivera, meni se stvarno čini da je prije dolazio uz catalyst pa se instalirao po potrebi, a sad opet moguće da se varam. Uz maglu se sjećam da je u nekom trenutku bilo nekakvo s*anje sa tim chipset driverom pa su ljudi masovno morali raditi rollback dok AMD nije izdao novu zakrpu.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice