AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.615.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
MrRango kaže...

Vec jednom sam trazio savjet u vezi ovog problema, i pretrazio sam mnogo foruma, i istrazivao sam po netu, ali nisam mogao naci rjesenje. Problem je sljedeci:

Kad mi je otvorena FB stranica, nesto se desi sa grafickom, podignu se taktovi (ne znam tacno da li na default 900/1050 ili nesto manje), i graficka pocinje da se grije i samim tim mi se pocinje da vrti ventilator brze (MSI Afterburner koristim za krivulju ventilatora), i pri normalnom nekom radu na internetu racunar je vrlo bucan, jos pri tome temperature ne padaju, vec su konstanto na nekih 50-53 C. Vec je postalo nepodnosljivo, ako sam ostavio upaljen racunar, FB Tab otvoren i radim nesto u vezi skole, nepodnosljivo je biti u toj sobi, iritantno.

Kad ugasim automatski ventilator da ubrzaje, npr ostavim na 25-30%, temperature se penju i do 60-65C. I to nije uviek slucaj, nekada se zna dogoditi da je FB Tab otvoren, ali taktovi su na idle, i nema zagrijavanja, tad je OK.

Graficka je redovno odrzavana, pasta prije koji mjesec promijenjena. Jos da napomenem da je graficka prije koji mjesec "pecena u pecnici" i uspjesno vracena, s tim da temperature su u normalnom granicama, nema nikakvih problema, ali i prije nego sto je graficka "odapela" isti slucaj mi se dugo vremena desavao.

Temperature u idle su nekih 40-45C, zavisi od sobne temperature, u igrama do nekih 70-75C (max 80 ako je neka prezahtjevna igra).

 

Zahvalan unaprijed.

 Ubuduce ako zelis instalirati nove drivere koristi ovaj program za deinstalaciju starih ionda nove instaliraj http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ovaj program koristim duze vremena pri deinstalaciji drajvera. Tako da uvijek ocisti temeljno, ne trebalo da ista ostane fajlova.

10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

samo nek rokaju 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Planiram spojit na samsungov tv od 81 cm komp i i pošto je on 720p razmišljam da iskoristim tu virtualnu rezoluciju. jel pikseli su veliki na 81 cm pa da se nekako smanje... Kako zapravo pravilno iskoristit tu virtualnu rezoluciju?

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nece se pixeli smanjit, to je hardverski problem.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Crimson 16.5.2

 

Fakat su ažurni u zadnje vrijeme iz AMD-a svaka cast.

 

 

 

 

twice the pride double the fall
Moj PC  
8 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

vec su mi postali dosadni sa tolkim drajverima, svako malo moram nove stavljat 

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Promijenio sam gama i brightness. Sada kad gledam na Youtubeu nešto, po pola ekrana vidim crvenu liniju. Jedna strana je normalna slika, s druge je poboljšana(kako sam si naredio). Kako fixati to?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dad0r kaže...

Crimson 16.5.2

 

Fakat su ažurni u zadnje vrijeme iz AMD-a svaka cast.

Support for Doom, ok ovo je novo i lako se navici na dobro 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Radi se sve u 16 ...nice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dad0r kaže...

Crimson 16.5.2

 

Fakat su ažurni u zadnje vrijeme iz AMD-a svaka cast.

 

 

 

 

 Skino sam ih ali nema opcije da iskljucim crosffire

10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ocito je ljudima u amd puko film, jos samo da pometu ovu zelenu gamad na trzistu. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo ja stvarno ne razumljem ove tupane iz AMD-a...

Skinem si ja najnovije drivere 5 2 .... instaliram kao i uvijek driver preko drivera..

Smanjio neke postavke u Falloutu (Godray i shadow) i igram.. i ulazim u kuću onog detektiva u diamond citiju i trza dozlaboga.. igram misiju dalje opet u nekoj kući i opet trzavo.... ništa mi jasno.. gpu utilization 55... nijedan core preopterećen... a  fps na 30.. trzaaaa... bacim oko na clock kad tamo grafa na 400 i neš mhz....

 

Odmah gasim, ulećem u crimson i naravno onaj power efficiency na globalnom profilu se neznam kako vratio na on....

 

Pa glupani jedni nije ni čudno da nvidija ima skoro 80% tržišta. Vama u glavi veći propuh nego u glavi Ave Karabatić....

Jedini razlog zašto ljudi kupuju grafičke od 3+ k kn je da im vrte igre na što većim postavkama sa što više frejmova i nitko, ali nitko ne želi da mi grafa pritom štedi tako da fps padne za 50%.. I to im još default postavke.

 

Još jednom kažem otvoreno da su tupani.

Kao kad su stock cooler stavili na 290x, takvu poslali na reviewe i dopustili sa se svi smiju toj kartici.

 

Moj PC  
0 20 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pliz kupi Nvidiu i pusti nas koji znamo kako, sta i zašto se ponaša tako.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sto bi u narodu rekli, ti bi i kamen pokvario 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kako je našStjepanj jednom davno izjavio(ne mogu citirati, ali ovako nekako/kolega javi se ako se sjetiš); ovi što imaju NVIDIU ništa ne znaju o "štelanju i hardwareu" jer sve jednostavno radi !!!

Izjava je skoro genijalna bila tada, a što je najbolje AMD se od tada masu popravio!

 

Nisam se tu mogao prestati smijati, ne zato jer se slažem da "nvidijaši" ne kuže HW ili tako što, ali zbog one strane priče oko AMD, tu fine tuninig, fix, hotfix, driveri i sve oko njih, aftermarket cooler, krivulje ventova, PSU prženje itd. spika stupa na scenu.

 

Edit: smisao posta bio bi generalizirajući: Nvidia je dosadna, AMD nekako čudno baš nije, a što sad s tim,  kako kome paše.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 21:54 (metallic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Pliz kupi Nvidiu i pusti nas koji znamo kako, sta i zašto se ponaša tako.

 

Znam i ja zašto se ponaša tako i nema nikakve logike da se ponaša tako. Je li to neka logika ako netko koristi vsync to je zato što želi manju buku i potrošnju, a ne slučano glatkoću izvođenja bez tearinga? 

Baš nikakve logike.

 

Kupit ću ona koja daje više kila grafe/kn. :)

 

 

11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nema puno masivnijih grafa od tvoje, za pribliznu sumu novaca, valjda ni blizu, DOSLOVNO.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

evo ako oce mijenjamo se ja njemu gtx960 on meni r9 390

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Stjepanj kaže...

evo ako oce mijenjamo se ja njemu gtx960 on meni r9 390

 

 

ti ja dam 960.... :P

 

Generalno da opet kupujem opet bi uzeo r9 390 ispred 970, možda nakraju msi zbog dulje garancije ako su slične cijene.....

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav!
Imam problem, ali ne znam jel softverski ili hardverski.

 

Kada upalim komp, nema slike na monitoru pa moram na monitoru odabrati drugi ulaz, vratiti na stari i onda se pojavi.
To se događa samo na jednom miniDP portu.

 

Jel može biti da jedan DP port ne valja?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Pozdrav!
Imam problem, ali ne znam jel softverski ili hardverski.

 

Kada upalim komp, nema slike na monitoru pa moram na monitoru odabrati drugi ulaz, vratiti na stari i onda se pojavi.
To se događa samo na jednom miniDP portu.

 

Jel može biti da jedan DP port ne valja?

 Teško da je software ako se to događa odmah kada uključiš Pc znaći prije ulaska u Windows. Ako ti se problem javlja samo na tom portu onda je moguće da je dp otišao. Probaj za svaki slučaj driver uninstall i DDU.

Unlock the Power Within
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...
Jel može biti da jedan DP port ne valja?

Probaj si staviti druge drivere, čisto da eliminiraš tu mogućnost, iako sumnjam da je do toga.

ps. složio bih se sa kolegom iznad, mora biti nešto ili do samoga utora ili monitora, moguće je i kvar monitora

ili grafičke kartice, najbolje je isprobati s drugom grafom i drugim monitorom, čisto za eliminaciju.

ps. 2 žao mi te je, stalno imaš nekakvih problema s tim prokletim računalom, baci ga u tri...

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

nakon dugo vremena dobrih drivera,ovaj me zahebava na fifi,dobim crni screen na par sekundi u random vrijeme i to dosta cesto odkad su novi gore...morat cu rollback...

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+10+-+64

Radeon Software Crimson Edition 16.5.2.1 Highlights:
◾Performance increase by up to 35% on AMD Radeon R9 390 series products in Doom™ versus Radeon Software Crimson Edition 16.5.2
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mislim da im 35% nece biti ni priblizno dosta 

 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile kaže...

Mislim da im 35% nece biti ni priblizno dosta 

 

 Evo UPDATE-a od Digitala sa novim driverom cca 100% boost

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2016 14:35 (mirzet1976).
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Super napredak,istina ja nisan drivere minja od 16.2.1 jel mi super delaju a najnovije igre koje sam instalira su Naruto shippūden ultimate ninja storm 4 i sad cu final fantasy x/x-2 hd za koje mi ni netreba novija verzija drivera jer na starijim rade super i onako nije boost za te igre bija,ali ovo amd super brzo anžuriranje drivera za nove AAA igre mi se tako sviđa da im se mora priznati rade super posao..samo tako nek nastave :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile kaže...

Mislim da im 35% nece biti ni priblizno dosta 

 

 Ipak je ispalo odlično.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice