Crossfire 4870 problem

poruka: 20
|
čitano: 3.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem
pitanje

Imam  spojen u crossfire Gainward 4870gs i XFX 4870 xxx edition na matičnoj ploči ASUS P5QE. Obje grafe imaju po 512mb memorije svaka. Problem je u tome da ne mogu overclockati ni jednu grafu od njih da bi dobio bolje performanse jer čim radim benchmark sa višljim clockom vidljiv je pad performansi. Nije mi jasno zašto jedna grafa radi na 750MHz gpu i memorija na 950MHz a druga samo na 200MHz gpu i memorija na 500MHz????- veči clock uvijek ima Gainwardova grafa bez obzira bila donja ili gornja. Takav clock su si driveri složili automatski.     

Pitanje je  kako overclockat tu konfiguraciju i zašto obje grafičke nemaju istu frekvenciju gpu-a i memorije?

Hvala unaprijed na odgovorima!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Crossfire 4870 problem
interceptor kaže...

Imam  spojen u crossfire Gainward 4870gs i XFX 4870 xxx edition na matičnoj ploči ASUS P5QE. Obje grafe imaju po 512mb memorije svaka. Problem je u tome da ne mogu overclockati ni jednu grafu od njih da bi dobio bolje performanse jer čim radim benchmark sa višljim clockom vidljiv je pad performansi. Nije mi jasno zašto jedna grafa radi na 750MHz gpu i memorija na 950MHz a druga samo na 200MHz gpu i memorija na 500MHz????- veči clock uvijek ima Gainwardova grafa bez obzira bila donja ili gornja. Takav clock su si driveri složili automatski.     

Pitanje je  kako overclockat tu konfiguraciju i zašto obje grafičke nemaju istu frekvenciju gpu-a i memorije?

Hvala unaprijed na odgovorima!

 Ja ti se baš u to ne kužim,ali mislim da trebaju biti dvije iste kartice u CF da radi ispravno.
AC Milan
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
emerik kaže...
interceptor kaže...

Imam  spojen u crossfire Gainward 4870gs i XFX 4870 xxx edition na matičnoj ploči ASUS P5QE. Obje grafe imaju po 512mb memorije svaka. Problem je u tome da ne mogu overclockati ni jednu grafu od njih da bi dobio bolje performanse jer čim radim benchmark sa višljim clockom vidljiv je pad performansi. Nije mi jasno zašto jedna grafa radi na 750MHz gpu i memorija na 950MHz a druga samo na 200MHz gpu i memorija na 500MHz????- veči clock uvijek ima Gainwardova grafa bez obzira bila donja ili gornja. Takav clock su si driveri složili automatski.     

Pitanje je  kako overclockat tu konfiguraciju i zašto obje grafičke nemaju istu frekvenciju gpu-a i memorije?

Hvala unaprijed na odgovorima!

 Ja ti se baš u to ne kužim,ali mislim da trebaju biti dvije iste kartice u CF da radi ispravno.
 slažem se s emerikom!
pokusaj skinut najnovije drivere, mozda ce pomoć
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
15 godina
protjeran
offline
RE: Crossfire 4870 problem
emerik kaže...
interceptor kaže...

Imam  spojen u crossfire Gainward 4870gs i XFX 4870 xxx edition na matičnoj ploči ASUS P5QE. Obje grafe imaju po 512mb memorije svaka. Problem je u tome da ne mogu overclockati ni jednu grafu od njih da bi dobio bolje performanse jer čim radim benchmark sa višljim clockom vidljiv je pad performansi. Nije mi jasno zašto jedna grafa radi na 750MHz gpu i memorija na 950MHz a druga samo na 200MHz gpu i memorija na 500MHz????- veči clock uvijek ima Gainwardova grafa bez obzira bila donja ili gornja. Takav clock su si driveri složili automatski.     

Pitanje je  kako overclockat tu konfiguraciju i zašto obje grafičke nemaju istu frekvenciju gpu-a i memorije?

Hvala unaprijed na odgovorima!

 Ja ti se baš u to ne kužim,ali mislim da trebaju biti dvije iste kartice u CF da radi ispravno.
 Ne moraju biti istog proizvođača pa čak ni istog "broja". Može 4870 + 4850, 4870x2 + 4830, važno da je 4800 serija i da je do 4 Gpu-a. x2 kartice se računaju kao 2 gpu-a
Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
autorov komentar

Koliko sam ja mogao pročitati na formima ljudi govore da se mogu stavljati u crossfire bilo koje grafe iz 4800serije naravno koliko se koja kombinacija isplati ali mogu se kombinirati čak i različiti proizvođači a to sam ja napravio.

15 godina
offline
RE: Crossfire 4870 problem
interceptor kaže...

Koliko sam ja mogao pročitati na formima ljudi govore da se mogu stavljati u crossfire bilo koje grafe iz 4800serije naravno koliko se koja kombinacija isplati ali mogu se kombinirati čak i različiti proizvođači a to sam ja napravio.

 I poglej kak si na kraju prešel.
AC Milan
15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem

Pogledaj malo po biosu i CCC-u postavke grafičkih kartica

AGP je zakon, a socket 478 legenda :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
autorov komentar

Stvar več radi na najnovijim driverima isprobao sam čak i starije drivere ali se ipak najbolje performanse postižu s najnovijima catalystima 9.5

15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem

Jeli imaš spojena oba CF mostića kako treba

AGP je zakon, a socket 478 legenda :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
autorov komentar

Grafe su spojene sa dva crossfire mostiča koji su dobro stisnuti do kraja i svarno dobro prilježu.

15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem

A kakvo je stanje u biosu?

AGP je zakon, a socket 478 legenda :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem

a da probas zamijeniti u ducanu za drugu karticu(tj. drugog izdavaća)....

uostao, kaj ce ti overclock, budi sretan da u igrama imas bolje performanse od jedne, a ne losije....

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem

Da samo što jedna kartica radi na 3D clockovima, a druga stalno u 2d clockovima. Ja mislim da je prije krivo softversko uštimavanje crossfirea

AGP je zakon, a socket 478 legenda :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
Oly_E3 kaže...

Da samo što jedna kartica radi na 3D clockovima, a druga stalno u 2d clockovima. Ja mislim da je prije krivo softversko uštimavanje crossfirea

 Kao prvo problem ti radi XFX-ova HD4870(XXX serija predpostavljam)I jedna i druga pri opterečenjem(3D) rade na 750Mhz(Core),950Mhz(DDR5).No XFX-ova ima problema sa ATI-evim driverima te oni kažu samo takt od 200Mhz(Core),500Mhz(DDR5).Ako imaš ATI tray tools stavi si da u igri kaže broj FPS-a i radne taktove i vidjet češ da radi normalno.
Isto tako XFX HD4870 odbija bilo kakvo ručno podešavanje radnih taktova te tako na ručno podešenom radnom taktu koji je veči od definiranog počne u igrama kazat artefakte.
Ja imam isto XFX-ovu HD4870(XXX) te imam isti problem sa taktovima.Riješenje ti je maknut kvaćice(U OVERDRIVEU) sa ručno podešavanja taktova i venta.
A brzinu venta reguliraj sa ATI try tools.Alternativa ti je skidanje novog BIOS-a sa XFX-ovih službenih stranica te Flashanje.
M.C
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 10:02 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem
autorov komentar

Na matičnoj je najnoviji bios, a mogao bi i flashat bios na xfx grafi, možda bi to pomoglo. Skinuti ču i ATI tray tools no več sam pokušao sličnu stvar sa riva tunerom i nije išlo- možda sa ovim drugim alatom bude više sreče??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
interceptor kaže...

Na matičnoj je najnoviji bios, a mogao bi i flashat bios na xfx grafi, možda bi to pomoglo. Skinuti ču i ATI tray tools no več sam pokušao sličnu stvar sa riva tunerom i nije išlo- možda sa ovim drugim alatom bude više sreče??

 Rivatuner je za Nvidiu.Prvo što napravi skini ATI try tools(Za regulaciju brzine venta).Zatim u driverima(pod opcijom Overdrive) makni kvaćice sa ručno podešavanja taktova i venta.
Resetiraš komp i u Ati ty tools-u podesi da ti uz broj FPS-ova kaže i radne taktove grafičkih.Flashanje BIOS-a grafe je bolje ne radit pošto možeš shebati 1600kn i grafu bacit u smeče.
M.C
15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem

ti podrzavava matična Pci express x16 za oba utora?

Zone
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 0:02 (zone11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem
zone11 kaže...

ti podrzavava matična Pci express x16 za oba utora?

 kakve veze ima ako jedna ima x8,a druga x16?
A sigurno nije rezal PCI-E konektor na grafi da stavi u običan PCI utor.
M.C
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 18:44 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 problem

Da slažem se, moja ploča ima 16x i dva 8x PCI-E i u potpunosti podržava CFX (3 grafe)

AGP je zakon, a socket 478 legenda :)
15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 problem

x16,x8 i x4 su Brzine PCI-E sabirnice koja se spaja direktno na grafički kontroler u samom NB-u.Te kao takva nema veze sa GPU i Vram radnim taktovima.

M.C
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice