Crossfire 4870 različite veličine videomemorije

poruka: 5
|
čitano: 2.642
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Crossfire 4870 različite veličine videomemorije
pitanje

Pozdrav!

Posjedujem Gaiward 4870 golden sample sa 512 mb videomemorije te želim napraviti crossfire  sa Gainward 4870 golden sample sa 1GB videomemorije.  Dali je ova kombinacija moguča? Mogu li se kombinirati te dvije različite veličine videomemorije?? Ne mogu opet nabaviti taj model sa 512mb jer nije dostupan jedino sa 1GB videomemorije. Ako je ta konfiguracija moguča trebam li to spojiti sa jednim ili dva crossfire mostiča? Mogu li se oni negdje naknadno nabaviti jer sa ovim grafama ne dolaze ti mostići a nisam ih dobio ni sa matičnom iako je moguče na njoj upogonit 3 grafe u crosfirex. (Matična mi je ASUS P5Q-E). Molim vašu pomoč i savjet za rješenje ovog problema!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Crossfire 4870 različite veličine videomemorij
interceptor kaže...

Pozdrav!

Posjedujem Gaiward 4870 golden sample sa 512 mb videomemorije te želim napraviti crossfire  sa Gainward 4870 golden sample sa 1GB videomemorije.  Dali je ova kombinacija moguča? Mogu li se kombinirati te dvije različite veličine videomemorije?? Ne mogu opet nabaviti taj model sa 512mb jer nije dostupan jedino sa 1GB videomemorije. Ako je ta konfiguracija moguča trebam li to spojiti sa jednim ili dva crossfire mostiča? Mogu li se oni negdje naknadno nabaviti jer sa ovim grafama ne dolaze ti mostići a nisam ih dobio ni sa matičnom iako je moguče na njoj upogonit 3 grafe u crosfirex. (Matična mi je ASUS P5Q-E). Molim vašu pomoč i savjet za rješenje ovog problema!

 Nisam upoznat sa Crossfireom samo znam da grafičke moraju biti iz iste serije (ako uparivaš 4850 druga kartica mora biti ista,  u ovom slučaju 4850).
Ja mislim da je sigurnije da čekaš da bude dostupna ova sa 512 mb
Benzin 20 Kn. Upaljač 7 Kn. Gledati kako škola gori, neprocijenivo ! Za sve ostalo tu je MasterCard.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2009 9:33 (Mitch).
15 godina
offline
Crossfire 4870 različite veličine videomemorije

probaj ništa te ne košta, a cf mostiće je moguće kupit u bilo kojem kompjuterskom šopu za neku siću, a kaj se tiće onog 2. posta kod ati-a grafičke iz iste serije se mogu spajat u cf, ali to ne znaći da hd4850 ide samo s 4850-icama nego i sa hd 4830 i 4870 i 4890 samo se ona koja je jača grafa u tom cf-u onda downclocka na razinu slabije.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Crossfire 4870 različite veličine videomemorij
bez problema mozes spojit,samo nemoj zaboravit da ti treba dva mosta
eXtreme overclocker
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crossfire 4870 različite veličine videomemorij
prihvaćeno rješenje
interceptor kaže...

Pozdrav!

Posjedujem Gaiward 4870 golden sample sa 512 mb videomemorije te želim napraviti crossfire  sa Gainward 4870 golden sample sa 1GB videomemorije.  Dali je ova kombinacija moguča? Mogu li se kombinirati te dvije različite veličine videomemorije?? Ne mogu opet nabaviti taj model sa 512mb jer nije dostupan jedino sa 1GB videomemorije. Ako je ta konfiguracija moguča trebam li to spojiti sa jednim ili dva crossfire mostiča? Mogu li se oni negdje naknadno nabaviti jer sa ovim grafama ne dolaze ti mostići a nisam ih dobio ni sa matičnom iako je moguče na njoj upogonit 3 grafe u crosfirex. (Matična mi je ASUS P5Q-E). Molim vašu pomoč i savjet za rješenje ovog problema!

 da,jest,samo što će ova sa 1GB raditi kao da ima 512MB,a i netreba biti isti proizvođač grafičkih,samo uzmi neku HD4870 512MB sa taktovima Golden Sample verzije inače će se taktovi OC-ane grafe spustiti na taktove neoverclockane grafe
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2009 12:13 (pod009).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice