GPU Fan na 100% problem

poruka: 25
|
čitano: 4.117
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
GPU Fan na 100% problem

Pozdrav, koristim graficku zotac 9800gt necujna super radi.. dok ..

 

Pod naponom sam ubacio sam jedan kuler od procesora da vidim dal stima u ulaz na maticnoj

 

i dodirnuo graficku karticu cpu kulerom(metalom) dok je bio upaljen komp..

 

Desilo se da grafickin kuler poceo da se vrti na 100% i nikako da se smanji,...Pokusao sam programima ne vredi..

 

Nisam je jako udario tim metalnim kulerom ,znaci radi sve igrice, benchmark, sve u fulu pod opterecenjem nikakve crte

 

ali stoji na 100% kuler i temp je 31c, normalno je radio na 35% i temp na 42c , nije da se zagreva mnogo pa da joj je potrebno full hladjenje..

 

Probao sam na drugoj maticnoj i napajanju isto... inace graficka poseduje 1x6-pin..

 

mislim da nece jos dugo tako da radi ...Da li neko zna sta treba da radim bicu mu mng zahvalan :(

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 16:24 (milan019).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Imam isti problem.. ali imam GTX 960 Gigabyte-ovu (GV-N960WF2OC-2GD).. graficka mi zna iz cistog mira opalit ventilatore na 100%.. zuji toliko da susjedi cuju.. iako temperature budu 30-35.. Prije mjesec dana je bilo sve uredu, ni pod najvecim opterecenima se ventilatori nisu culi puno.. ali ovo je previse jednostavno.

 

Što je najsmješnije jucer mi se desilo da sam igrao jednu igru i temperatura graficke je dosegla 40 stupnjeva da bi se ventilatori odmah upalili na 100% i ohladili ju na 30-32 stupnja.. mislim koja poanta toga !?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 19:10 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem

Instaliraj MSI Afterburner i u njemu podesi krivulju ventilatora kako ti odgovara.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
nicky.sl kaže...

Instaliraj MSI Afterburner i u njemu podesi krivulju ventilatora kako ti odgovara.

 Ne pomaze nista.. Evo sad me bas uhvatio taj problem cim sam upalio komp prvi put danas.. i vec 10 min se vrti na 100% i ne mogu nista.. ugasim komp upalim nakon koju min i opet isto

 

Edit : Evo cim sam save-ao postavke koje sam izmjenio radi kako treba.. sad cemo vidjeti dokle ce

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 11:41 (Croshadow1234).
10 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Croshadow1234 kaže...
nicky.sl kaže...

Instaliraj MSI Afterburner i u njemu podesi krivulju ventilatora kako ti odgovara.

 Ne pomaze nista.. Evo sad me bas uhvatio taj problem cim sam upalio komp prvi put danas.. i vec 10 min se vrti na 100% i ne mogu nista.. ugasim komp upalim nakon koju min i opet isto

 

Edit : Evo cim sam save-ao postavke koje sam izmjenio radi kako treba.. sad cemo vidjeti dokle ce

 Stavi joj zadnji bios (ako već je flashaj ga nanovo)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
nicky.sl kaže...
Croshadow1234 kaže...
nicky.sl kaže...

Instaliraj MSI Afterburner i u njemu podesi krivulju ventilatora kako ti odgovara.

 Ne pomaze nista.. Evo sad me bas uhvatio taj problem cim sam upalio komp prvi put danas.. i vec 10 min se vrti na 100% i ne mogu nista.. ugasim komp upalim nakon koju min i opet isto

 

Edit : Evo cim sam save-ao postavke koje sam izmjenio radi kako treba.. sad cemo vidjeti dokle ce

 Stavi joj zadnji bios (ako već je flashaj ga nanovo)

 Evo vratilo se opet.. graficka mi je na 17c a ventilator 1 na 100%.. Ne mogu flashati.. ponovo.. stalno mi govori da nije ista verzija

 

Edit : Uspio sam flashati.. ali opet isto.. Meni ta glasnoca toliko smeta da mi se neda sjedit kraj racunala

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 21:23 (Croshadow1234).
10 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Goni to u servis.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
nicky.sl kaže...

Goni to u servis.

 Evo premjestio iz jednog PCI-e u drugi (posto imam za 3 graficke - sli) i sad je normalno sve, bar za sad.. WTF???

9 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Poslao sam ju na popravak.. i dobio zamjensku AMD XFX 380.. E sad mi se zna nekad sam od sebe ugasiti komp (kao da sam otisao na start i kliknio shutdown pc).. jel to znaci da PSU nema dovoljno snage da pogoni cijeli PC ? To se za sad desilo 2 puta i samo tokom igranja League of Legends (jer to trenutno igram).. Imam Seasonic 450W Plus Gold napajanje (SSR-450RM)

 

To mi se nikad nije dešavalo prije.. Imam napajanje godinu i nesto dana i uvijek je bez greske radilo

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 14:58 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
GPU Fan na 100% problem

Napajanje ti je problem, inače možeš pogledati na službenim stranicama od grafičke koje napajanje zahtjeva.

U ovom slučaju se spominje da treba minimalno 550w, preporučeno 650w napajanje za normalan rad.

 
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
El Munjoko kaže...

Napajanje ti je problem, inače možeš pogledati na službenim stranicama od grafičke koje napajanje zahtjeva.

U ovom slučaju se spominje da treba minimalno 550w, preporučeno 650w napajanje za normalan rad.

 Prekrasno.. nasao sam se u odlicnoj situaciji sad.. Nema smisla kupovati novo napajanje zbog 2-3-4 tjedna sto ce ta graficka biti kod mene dokle mi ne dode s popravka moja.. a ovo ce mi se sigurno jos dogadati.. Jel mogu kako da smanjim potrosnju graficke ? Da joj smanjim brzinu.. probao sam instalirati AMD Overdrive i nije mi htjelo prepoznati graficku neznam zasto i poceli su mi se windowsi cudno ponasati, trzati.. cpu potrosnja mi je skocila gadno.. sve je nekako bilo sporo, pa sam morao reinstalirati windowse

12 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Napajanje daje 444W na 12V i to bi trebalo biti dosta za ovu konfiguraciju? Da li je sve stock ili je nešto clockano?

Moj PC  
2 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Remzi kaže...

Napajanje daje 444W na 12V i to bi trebalo biti dosta za ovu konfiguraciju? Da li je sve stock ili je nešto clockano?

 Clockao sam procesor na 4.6 ghz i voltaža 1.325.. sve ostalo nije dirano

 

Edit : Vratio sam na defaultne postavke procesor 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 15:13 (Croshadow1234).
12 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Proc ima tdp 91W, grafa 190W, tako da se i clocka sistem trebalo bi još ostati dovoljno sastrane. Jesi pratio temp da nije možda do nečeg drugog?

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Remzi kaže...

Proc ima tdp 91W, grafa 190W, tako da se i clocka sistem trebalo bi još ostati dovoljno sastrane. Jesi pratio temp da nije možda do nečeg drugog?

 Da.. temp graficke je bila oko 60-63 stupnja (tokom igranja LoL, s time da sam lockao fps na 80, postavke sve very high).. i ventilatori se nisu palili.. citao sam da tek poslije 65 stupnjeva.. ali se kao moze pomoci AMD-ovog overdriva namjestit da se vec ranije krenu vrtjeti.. samo sto mi taj softver ne prepoznaje graficku

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 15:15 (Croshadow1234).
12 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Ako možeš, probaj s nekim drugim napajanjem. Tak budeš barem znao što ne valja s konfom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Remzi kaže...

Ako možeš, probaj s nekim drugim napajanjem. Tak budeš barem znao što ne valja s konfom.

 lakse je otici kod frenda i posuditi drugi gpu nego rastavljati cijeli komp...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
odjavljen
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Remzi kaže...

Proc ima tdp 91W, grafa 190W, tako da se i clocka sistem trebalo bi još ostati dovoljno sastrane. Jesi pratio temp da nije možda do nečeg drugog?

Po tvojoj računici, napajanje od 500w bi držalo 2 ovakve grafe. 

12 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Gle, to napajanje ima Gold certifikat i kao takvo je jako efektivno. Ako se baš ne razumiješ u te stvari, googlaj i naći ćeš odgovor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Remzi kaže...

Ako možeš, probaj s nekim drugim napajanjem. Tak budeš barem znao što ne valja s konfom.

 Nazalost jedino sto mogu napraviti je vratit ovu graficku i traziti neku nvidiu ili drugu amd-ovu slabiju koja ima manju potrosnju.. zavisi hoce li uopce imati ista drugoga za dati kao zamjenu dok moja ne dode sa popravka.. Napajanje sumnjam da itko od mojih prijatelja ima bolje od ovog mojeg ili slicno mom.

 

Ali sumnjam da nije nesto uredu s mojom konfom.. do jucer otkako je bila 960 u kompu nikad nikakvih problema.. Kad sam kupovao druge komponente sam pitao njih tamo gdje sam kupovao dali ce mi trebati jace napajanje.. posto sam isao na intel i nvidiu su rekli da nema potreba.. tako da nazalost nisam uracunao da cu na neko kratko vrijeme imati u kompu amd-ovu graficku karticu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 20:38 (Croshadow1234).
12 godina
protjeran
offline
GPU Fan na 100% problem

cek malo, ni neznas u cemu je problem a ti bi mijenjao odlicno napajanje koje pojede taj tvoj setup?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: GPU Fan na 100% problem
Stjepanj kaže...

cek malo, ni neznas u cemu je problem a ti bi mijenjao odlicno napajanje koje pojede taj tvoj setup?

Nebi ga ja mijenjao.. ali bih si uzimao jacu graficku uskoro kad izadu nove od nvidie i amd-a.. Posto ce biti nove generacije sigurno ce im potrosnja biti manja.. tako da mozda necu uopce morati mijenjati.. Ali posto cu sad imati novaca.. sam mislio mozda bi bila okej ideja prodati ovo i dodati nesto novaca i uzet si neko malo jace da je iste kvalitete, pa da ne moram uopce vise voditi racuna o napajanju. Ali u svakom slucaju bi poslusao savjet od nekoga iskusnijega prije nego li ista napravim

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 20:59 (Croshadow1234).
9 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Sad sam tek shvatio da se komp gasio jer mi je graficka prelazila 85+ stupnjeva.. ventilatori se uopce ne zele vrtjeti.. sad sam pokusavao preko msi afterburnera ih natjerati ali nece

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 18:24 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
GPU Fan na 100% problem

Evo samo da javim.. da mi je stigla grafička sa servis.. dobio sam novu, sa novom garancijom i nisu imali model od 2GB kao sto sam ja imao pa su mi dali model od 4GB.. u svakom slucaju sam zadovoljan skroz :D.. Hvala svima koji su mi pomagali !

 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
GPU Fan na 100% problem

nije baš direktno vezano uz temu ali evo ovdje ću pitat jer ne vidim drugdje, može mi netko reći kako si štela ovaj precision X od evge za ventilatore, imam novi hladnjak zato pitam.



kako se po vama najbolje podešava ovo, i što bi mi bilo najbolje napravit, ima li netko da koristi ovaj program za svoj gpu hladnjak, pa da mi može i privatno putem poruke pojasni što bi bilo najbolje napravit. ili da držim sve na deafult ?

edit:

http://imgur.com/qjUkOXi

ovako mi je cijelo vrijeme, 30 stupnjeva i 20tak fpsova, meni to nije normalno i u igri osjećam nekakvu usporenost a stavio samo foregrand fps 80.

http://imgur.com/YVEebPI

to je predobro da bi bilo realno, očito mi se nešto raštimalo, mislim vidim da su temperature ok grafička se ne grije skoro uopće ali u tome i je problem 20 fpsova nije ni čudo da se ne grije, ne znam u čemu je uopće problem i možda bi bilo najbolje deinstalirat ovo čudo od evge.

pa neka vrti kako vrti.

edit 2

riješio problem, stavio sam u opciji fan na Quait umjesto na Custom, i zato mi je bilo na samo 20 fps-a i temperatura nije prelazila 30 C.

hvala svim dobrim dušama na savijetima, i porukama koje su mu uputili da riješim ovaj problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 14:25 (Ruža).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice